Clicks1.4K
Radek33
19

Dusze czyśćcowe:Czy ludzie,których noga nigdy nie przestąpiła progu kościoła ,idą do Nieba?

Maria Simma (1915-2004) to prosta mistyczka z Austrii, która miała łaskę kontaktu z duszami czyśćcowymi. Trzykrotnie usiłowała wstąpić do klasztoru, ale ze względu na stan zdrowia za każdym razem spotykała się z odmową. Od 1940 r. zaczęła mieć widzenia dusz czyśćcowych. Widzeniom tym towarzyszyły dotkliwe cierpienia fizyczne.

Teolodzy i psychiatrzy wielokrotnie badali Marię Simmę i nie dopatrzyli się śladów oszustwa czy choroby psychicznej.

W rozmowie z dziennikarzem Nickiem Eltzem opisuje ona swoje życie, doświadczenia i przekazuje przesłanie, które usłyszała od dusz w Czyśćcu ciepiących.

Czy są dni w których większa liczba dusz jest uwolniona z Czyśćca do Nieba?

Maria Simma:Tak,to Święta Bożego Narodzenia,Wielki Piątek,święto Wniebowstąpienia i Dzień Zaduszny.

Jakie rady może pani dac tym,którzy pragną być świętymi tu na ziemi?
-Pokora-to jest odpowiedź na to pytanie.Traktuj się jak małe nic i nigdy nie zapominaj,nawet na chwilę że nie jesteś w żaden sposób LEPSZY NIŻ KTOKOLWIEK INNY.TYLKO Pan Jezus i Jego Matka nie byli nędznymi grzesznikami,gdy przebywali wśród nas w ciele.

Czy przeciętna osoba jest w stanie określić,czy dusza za którą się modli jest już zbawiona?
-Każdy z nas ma różną wrażliwość.Zdarzało się ,że ludzie odczuli taką głęboką radośc na modlitwie,że byli pewni bez cienia wątpliwości iż to był ten wyczekiwany sygnał.Niemniej dokładne rozpoznanie czy to już,czy nie,nie powinno nigdy zaprzątać zanadto naszych myśli.Jeśli modlimy się za kogoś kto juz przebywa w Niebie,Matka Najświętsza przyjmuje te modlitwy i posyła je gdzie indziej,gdzie są one bardzo potrzebna.Najmniejsza modlitwa nigdy się nie marnuje.

Jaka jest najszybsza droga by dotrzeć do Nieba?
-Powtórzę to jeszcze raz:GŁĘBOKA POKORA.Szatan nie jest w stanie się do takiej pokory zbliżyc.Następnie dobre uczynki względem naszych bliźnich i względem dusz czyśćcowych.Uczynki miłosierdzia wyświadczone w głębokiej pokorze.

Czy wszystkie dusze w Niebie są na tym samym poziomie?
-Nie.W Niebie jest wiele poziomów.Wszystkie dusze tam się znajdujące są w stanie absolutnej radości,wiedzą ,że nie zasłużyły na więcej i dzięki temu nie pragną niczego więcej.Niektóre dusze są bardziej chwalebne i świetliste niż inne,a ich piękno zależy od dobrych uczynków tu na ziemi.Czyli dzięki większemu wysiłkowi tutaj,możemy być wyżej w Niebie.

Czy można mówić o jakimkolwiek procesie rozwojowym dusz przebywającym w Niebie?
-Sama teologia nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie,ale wiem,że jedna misjonarka z Medjugorje opisywała wizję,w której widziała swoją matkę stojącą u boku Matki Bożej.Widzenia te były jej dane w pewnych odstępach czasu.Widząca pisała,że w miarę upływu lat jej matka stawała się coraz piękniejsza.Ten fenomen też będzie musiał pozostać tajemnica dla nas,dopóki sami go nie doświadczymy.

Czy ludzie,których noga nigdy nie przestąpiła progu kościoła ,idą do Nieba?
-Tak i jest więcej takich ludzi niż nam się wydaje,gdyż każdy z nas ma w sobie trochę pychy.Ale ponieważ ci ludzie,a chodzi o tych ,którzy nie mieli nigdy dostępu do prawdy,ich Czyściec jest o wiele lżejszy niż ten,który przypada wiernym uczęszczającym do kościoła.Niemniej poziom świętości takich ludzi nie będzie taki sam,ponieważ nie otrzymali oni ani nie przyjęli takich samych łask.
Raz pojawiła się u mnie kobieta trzymająca w ręku wiaderko.Powiedziała do mnie:To wiaderko to moje zbawienie".Zapytałam,co chce przez to powiedzieć,a ona wyjaśniła:"Prawie nigdy się nie modliłam i nie chodziłam do kościoła,ale raz z własnej woli i bez otrzymania wynagrodzenia wysprzątałam dom jakiejś starszej pani przed Świętami Bożego Narodzenia.To był właśnie ten uczynek miłości i to wiadro,które mnie zbawiły".Tutaj znowu widzimy jak cenne są uczynki miłości.


Czy kiedykolwiek odwiedziły panią dusze żydów czy muzułmanów?
-Tak i są one szczęśliwe,gdy mi się ukazują,ponieważ wszystko rozumieją lepiej niż za życia.Owszem,poprzez przynależność do Kościoła katolickiego można zrobić najwięcej dla Nieba,ale ci których wychowano inaczej również mogą dostąpić świętości.

Czy istnieją religie,które nie są dobre dla dusz?
-Istnieje wiele religii i z całą pewnością wiele z nich jest niedobrych.W dzisiejszych czasach sabaty czarownic czy sekty stosujące kontrolę umysłu ,podobnie jak kursy naukowe chętnie mienią się religiami.Prawda jest taka,że ich przywódcy nierzadko są opętani.
Prawosławni i protestanci są najbliżej katolików.Wierzą w Boga i 10 Przykazań.Jednakże protestanci nie czczą Matki Bożej,przynajmniej nieoficjalnie,choć wiem,że wielu odmawia różaniec.Pytanie dotyczy tego ile prawdy nauczają różne religie.Ponieważ Bóg dostrzega raczej to,ze szklanka jest do połowy pełna a nie do połowy pusta,każda grupa która wielbi Boga jako Zbawiciela jest dobra w Jego oczach.Bez wątpienia z Bożego punktu widzenia,to katolikom najtrudniej jest dostąpić świętości,a to dlatego że mamy największy dostęp do prawdy,nawet jeśli dzisiejszy Kościół jest w tak dramatycznym stanie.Nosimy największą odpowiedzialność za to,by nieść Pana Jezusa innym a równocześnie najwięcej możemy uczynić dla nich w ciszy i w modlitwie,ponieważ mamy tak dużo skarbów które w tym pomagają.


Czy innowiercy mogą dostać się do czyśćca?
-Owszem, nawet tacy, którzy za życia w czyściec nie wierzyli ,nie cierpią jednak tak ciężko jak katolicy, bo nie mieli tych samych możliwości zbawienia. Naturalnie nie osiągną później takiej samej szczęśliwości.

Co powinni zrobić ludzie innych wyznań,którzy nigdy nie uczyli się katolickich modlitw jeśli chcą pomóc duszom czyśćcowym?
-Nie chodzi tutaj o uczenie się na pamięć określonych modlitw KK,ale o serce.Tacy ludzie powinni aktywnie objąć swoją miłością i całkowitym przebaczeniem dusze zmarłych i świadczyć im dobre uczynki.Tylko przez odmawianie "Ojcze Nasz" i "Zdrowaś Mario" będą mogli dokonywać wielkich rzeczy dla swoich krewnych w czyśćcu i tym samym cieszyć się ich odwzajemnioną pomocą.To WSZYSTKO nie jest kwestią umysłu ale serca.Miłość rodzi się w sercu a nie w umyśle.Brak inteligencji nigdy nikogo nie zabił,a brak miłości jest zabójczy w każdej minucie dnia i nocy.

Czy ważne jest by liturgia pozostała taka sama jak w kościele katolickim i czy w innych liturgiach następują uzdrowienia?
-Powinna byc taka jak w kościele katolickim,ale jestem przekonana o niezmierzonej miłości Pana Jezusa,dlatego nie odważę się orzekać o tym czy w innych wspólnotach są uzdrowienia czy nie.To nie zmienia faktu ,że to katolicka Msza,pod warunkiem że jest przeżywana poważnie,całym sercem i głęboko,jest najpełniejsza i najbardziej uzdrawiająca dla duszy,umysłu i ciała.

Co dusze innowierców mówiły na temat papieża?
-Mówiły,że teraz uznają Ojca Świętego za niezaprzeczalnego przywódcę duchowego całej ludzkości,mówiły to dusze nie będące chrześcijanami.

Co się dzieje z ludźmi,którzy wstąpili do sekty?
-To w dużej mierze zależy od tego,dlaczego i w jaki sposób się tam znaleźli.Jeśli urodziły się w rodzinach sekciarskich to będą sądzeni bardzo łagodnie.Ale jeśli katolik lub inny chrześcijanin wstąpi do sekty,będzie musiał dużo wycierpieć za tę winę.W takim wypadku musi powrócić do prawdziwej wiary przed śmiercią,aby się uwolnić.

Na podstawie książki::Uwolnijcie nas stąd!O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz"


(Autor książki chcąc szczególnie zadbać ,by wszystko w książce odpowiadało prawdzie ,zrobił trzy rzeczy:Najpierw poprosił teologów aby ją przeczytali tak krytycznie jak tylko możliwe.Żaden z nich nie zgłosił żadnej obiekcji.Następnie wziął książkę do egzorcysty słyszącym głosy i czującego fizycznie ,czy w ksiązce nic nie jest oszustwem,egzorcysta po modlitwie stwierdził że w książce nie ma nic złego.W końcu aby mieć absolutną pewnośc ,Maria Simma dostała pozwolenie aby zapytać się dusz w czyśccu ,czy zgadzają się z całą treścią ksiązki.Odpowiedź dusz brzmiała:"Nie mamy żadnych zastrzeżeń.")
Udostępnij Lubię to
Więcej
Czas ucisku shares this
13
kod01
wacula25wp.pl
biniobill Oj oj nigdzie takiego coś nie napisałam że człowiek sam się zbawia
Radek33
Czy ważne jest by liturgia pozostała taka sama jak w kościele katolickim i czy w innych liturgiach następują uzdrowienia?
-Powinna byc taka jak w kościele katolickim,ale jestem przekonana o niezmierzonej miłości Pana Jezusa,dlatego nie odważę się orzekać o tym czy w innych wspólnotach są uzdrowienia czy nie.To nie zmienia faktu ,że to katolicka Msza,pod warunkiem że jest przeżywana poważnie,…
More
Czy ważne jest by liturgia pozostała taka sama jak w kościele katolickim i czy w innych liturgiach następują uzdrowienia?
-Powinna byc taka jak w kościele katolickim,ale jestem przekonana o niezmierzonej miłości Pana Jezusa,dlatego nie odważę się orzekać o tym czy w innych wspólnotach są uzdrowienia czy nie.To nie zmienia faktu ,że to katolicka Msza,pod warunkiem że jest przeżywana poważnie,całym sercem i głęboko,jest najpełniejsza i najbardziej uzdrawiająca dla duszy,umysłu i ciała.
biniobill
Radek33 napisał:
Wacula Maria Simma to jest najprostsza i najskuteczniejsza nauka o tym jak się zbawić
----------------


Człowiek nie może się zbawić sam, zbawia tylko Bóg. Prawdę mówiąc nasze grzechy są skuteczną zaporą i wyobrażanie siebie jako zdolnego do samozbawienia jest mrzonką. Przypowieść Jezusa Chrystusa o nielitościwym dłużniku obrazuje sytuację każdego z nas. Możemy jedynie Jezusa …More
Radek33 napisał:
Wacula Maria Simma to jest najprostsza i najskuteczniejsza nauka o tym jak się zbawić
----------------


Człowiek nie może się zbawić sam, zbawia tylko Bóg. Prawdę mówiąc nasze grzechy są skuteczną zaporą i wyobrażanie siebie jako zdolnego do samozbawienia jest mrzonką. Przypowieść Jezusa Chrystusa o nielitościwym dłużniku obrazuje sytuację każdego z nas. Możemy jedynie Jezusa błagać o litość bo dług jest przeogromny, praktycznie nie do wyobrażenia. Pomyśleć tylko, żeby móc zapłacić ten dług Bóg musiał ponieść męczeństwo na krzyżu.
Radek33
Oczywiście miałem na myśli jak się zbawić ,nie zabawić,przepraszam za literówkę
MariaBarbara
Swiadectwo Marii Simmy jest naprawde przekonywujace. Jest tyle szczerosci i prostoty w kazdej wypowiedzi ze czytajac, czuje sie oczywiste ze tak ma byc. Jej slowa utwierdzaja nas w prawdzie gloszonej przez Kosciol, i w jego strukturze. Bogu dzieki za Marie Simme.
wacula25wp.pl
Radek33 Ładnie to opisałeś rzeczowo
wacula25wp.pl
Radek33 Widzę że rozkochany jesteś proroctwach i wizjach tej świętej M. Simmie zaiste bo tylko sam Bóg daje takie charyzmaty głębokiej duchowości mnie też ona fascynuje ale musimy być wstrzemięźliwy w niektórych opisach i ostrożni
Radek33
"Bez wątpienia z Bożego punktu widzenia,to katolikom najtrudniej jest dostąpić świętości,a to dlatego że mamy największy dostęp do prawdy,nawet jeśli dzisiejszy Kościół jest w tak dramatycznym stanie.Nosimy największą odpowiedzialność za to,by nieść Pana Jezusa innym a równocześnie najwięcej możemy uczynić dla nich w ciszy i w modlitwie,ponieważ mamy tak dużo skarbów które w tym pomagają."
Radek33
Czy przeciętna osoba jest w stanie określić,czy dusza za którą się modli jest już zbawiona?
-Każdy z nas ma różną wrażliwość.Zdarzało się ,że ludzie odczuli taką głęboką radośc na modlitwie,że byli pewni bez cienia wątpliwości iż to był ten wyczekiwany sygnał.Niemniej dokładne rozpoznanie czy to już,czy nie,nie powinno nigdy zaprzątać zanadto naszych myśli.Jeśli modlimy się za kogoś kto juz …
More
Czy przeciętna osoba jest w stanie określić,czy dusza za którą się modli jest już zbawiona?
-Każdy z nas ma różną wrażliwość.Zdarzało się ,że ludzie odczuli taką głęboką radośc na modlitwie,że byli pewni bez cienia wątpliwości iż to był ten wyczekiwany sygnał.Niemniej dokładne rozpoznanie czy to już,czy nie,nie powinno nigdy zaprzątać zanadto naszych myśli.Jeśli modlimy się za kogoś kto juz przebywa w Niebie,Matka Najświętsza przyjmuje te modlitwy i posyła je gdzie indziej,gdzie są one bardzo potrzebna.Najmniejsza modlitwa nigdy się nie marnuje.