Clicks2.2K
Anton Selecký
13
Boj o Sýriu a Európu (I) Len pre zopakovanie si....More
Boj o Sýriu a Európu (I)

Len pre zopakovanie si....
hasak shares this
6
dokumenttarný.

telo
Ostrik
Nebylo to vítězství, mike, ale prohra. 😇
Caesar
Z kostolov sa stávajú satanové domy - mesity:

Historic Church Turned Into a Mosque with Taxpayer Funding
www.independentsentinel.com/historic-church…
Caesar
Zabitým islamistům vždy bereme klíče od ráje, říká kurdská velitelka

8. září 2015 20:29

Nesrin Abdullahová stojí v čele kurdských ženských jednotek, které bojují proti Islámskému státu. Na bitevním poli slaví úspěchy, stěžuje si však na slabou podporu Západu. "Divím se, že Evropa ignoruje nebezpečí, které jí hrozí. Máme seznam legionářů, kteří se cvičí na boj v Evropě," řekla v rozhovoru pro …More
Zabitým islamistům vždy bereme klíče od ráje, říká kurdská velitelka

8. září 2015 20:29

Nesrin Abdullahová stojí v čele kurdských ženských jednotek, které bojují proti Islámskému státu. Na bitevním poli slaví úspěchy, stěžuje si však na slabou podporu Západu. "Divím se, že Evropa ignoruje nebezpečí, které jí hrozí. Máme seznam legionářů, kteří se cvičí na boj v Evropě," řekla v rozhovoru pro iDNES.cz.
Zdroj:zpravy.idnes.cz/…/zahranicni.aspx
Používáte výraz „zrůdy“ pro všechny členy Islámského státu?
Skutečně ten výraz zrůdy a zrůdný stát používám. Je otázkou, zda už není překonaný. To, co tam páchají, význam toho slova překračuje.
Zdroj:zpravy.idnes.cz/…/zahranicni.aspx
Jak vám v boji s islamisty pomáhá Turecko?
Realita války je krutá. Můžu říct, že Turecko doposud proti IS nezaútočilo. Naproti tomu systematicky bombarduje Kurdy. Argumentuje tím, že bombarduje PKK (Strana kurdských pracujících, která usiluje o vytvoření nezávislého kurdského státu, pozn. red.). Svět se ale nezabývá tím, kolik vesničanů zabili. Proti Islámskému státu provedli Turci dva nálety, proti Kurdům 98 náletů. Velitel Islámského státu se pak před kamerami směje a ukazuje vesnice, které bombarduje turecké letectvo až poté, co je islamisté opustili.
Hrozí něco evropským státům ze strany Islámského státu?
Divím se, že evropské státy to nebezpečí ignorují. Máme nezvratné důkazy, že se proti nim připravují útoky. Takzvaní islámští legionáři, kteří přicházeli z Evropy, Spojených států čiAustrálie, byli ještě před dvěma roky součástí armády IS. Před rokem a půl byli z fronty staženi a byli soustředěni na několika základnách, kde jsou speciálně cvičeni pro boj v Evropě. Učí se jazyky a jsou připravováni pro sebevražedné atentáty.

Kurdské jednotky při prohledávání jednoho domu v osvobozeném městě náhodou narazili na digitální archiv. Je tam seznam legionářů, kteří se v současné době nacházejí v Sýrii. Jsou tam jejich jména, fotokopie pasů a informace o počtu lidí v táborech. Všichni jsou naživu.
Je jasné, že Islámský stát má své buňky v Evropě, které shání nové rekruty a pak jim financujícestudo Sýrie. Je nepředstavitelné, že by se k nim přidalo tolik lidí ze své vlastní iniciativy.