Clicks255
Czeslaw Lipka shares from L. E.
14

J. Gowin: Nie zmienimy zdania ws. uchodźców

Niezależnie od stanowiska Komisji Europejskiej, nasz rząd nie zmieni postanowienia, aby chronić bezpieczeństwo Polakówpowiedział wczoraj w Toruniu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Polityk odwiedził Radio Maryja.

Komisja ma jutro rozpocząć procedurę o naruszenie prawa Unii Europejskiej wobec krajów, które nie biorą udziału w unijnym programie relokacji uchodźców. Chodzi o Polskę, Węgry i Czechy. Wcześniej Komisja groziła karami finansowymi.

Do końca września Bruksela planowała przenieść z Włoch i Grecji 160 tys. uchodźców. Już wiadomo, że to się nie uda. Dotychczas rozlokowano jedynie 20 tys. osób – wskazał Jarosław Gowin.

Otwarcie granic Europy przed milionami emigrantów ekonomicznych z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki jest zagrożeniem kulturowym i bezpośrednim. Moim zdaniem rządy Europy Zachodniej ulegają jakiejś obłąkanej ideologii poprawności politycznej. My trzymamy się zdrowego rozsądku i naszych odwiecznych wartości. Polski rząd nie jest od tego, aby wykonywać polecenia eurokratów, ale by chronić bezpieczeństwo Polaków – podkreślił wicepremier.

Dziś unijny komisarz ds. migracji ma ogłosić comiesięczny raport na temat realizacji programu relokacji z Grecji i Włoch. Wcześniej groził on, że wobec krajów, które nie przystąpią do programu, Komisja Europejska podejmie kroki prawne.

We wrześniu 2015 r. rząd Premier Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie do Polski kilku tysięcy cudzoziemców. Obecne władze Polski deklarują, że nie przyjmą żadnego migranta. Wskazują tu m.in. na kwestie bezpieczeństwa.

RadioMaryja.pl
Ewangelista
Gowin to najprawdopodobniej mason. Miałem z nim nieprzyjemność rozmawiać.
pugnator
To się jeszcze okaże.
rajmundos
Nie dac się! Ale skubancy próbują.
Czeslaw Lipka shares this
255
Weronika.S
A co Watykan na takie dictum rządu Polski?//// Watykan i papcio to by cos moze i zrobil ale wtedy jak by przypadkowa ,,B´´ JAJA MU URWALA TO MOZE I WTEDY CO BY ZASKOCZYLO A TAK TO CHEBA NIC
Weronika.S
A co Watykan na takie dictum rządu Polski?