ona
1102.4K

Co jest przyczyną dręczenia, zniewolenia albo opętania?

Najczęstszą przyczyną, dla której człowiek powinien skontaktować się z egzorcystą, jest trwanie w złu i szerzenie zła poprzez współdziałanie ze duchem nieczystym (diabeł, szatan) albo poprzez stanie się ofiarą czyichś złych praktyk.
Takimi przyczynami są:
Wszelkie metody tzw. "naturalnego" leczenia, które nie mają żadnego oparcia w nauce i które operują różnymi tajemniczymi mocami czy energiami. Może być to np. bioenergoterapia, różdżkarstwo, biotronika, homeopatia okultystyczna, hipnoza poza gabinetami lekarskimi, wizyty u szamanów i nakładaczy rąk, otwieranie kanałów energetycznych (np. czakramów), przekazywanie jakiejś energii bezpośrednio lub na odległość, zakładanie odpromienników, spożywanie dziwnych mikstur itp.

Spirytyzm i wywoływanie duchów - nekromancja w różnych formach, gusła, mediumizm, parapsychologia, tabliczki lub karty mające przekazywać wieści z zaświatów, UFO, podróże astralne, channeling (kanałowanie) i praktyki mające przywołać jakieś postacie z zaświatów (nawet jeśli to mają być aniołowie czy święci z nieba), przebywanie w miejscach gdzie odprawiano praktyki spirytytyczne, korzystanie z usług świeckich wyklinaczy-egzorcystów.

Magia i wróżbiarstwo - magia biała i czarna (tak samo szkodzi!), uczęszczanie do magów i wróżek, wicca, makumba, voodoo, czary, uroki i przekleństwa, numerologia, kabała, horoskopy, tarot, karty anielskie i inne formy wróżenia, noszenie talizmanów, amuletów (np. pierścień Atlantów, pentagram, pseudo-krzyż ankh i inne).

Okultyzm - poszukiwanie rzekomo zakrytej wiedzy, posługiwanie się tajemnymi mocami, ezoteryzm, gnoza, jasnowidztwo, telepatia, rozwijanie tzw. świadomości transcedentalnej poprzez medytacje (np. w jodze i praktykach new age).

Sekty - satanizm w różnych postaciach, kult diabła lub ciemnych mocy, podpisywanie cyrografów (paktowanie z diabłem), uczestnictwo w czarnych mszach, bałwochwalstwo, czczenie starożytnych bóstw oraz ludzi (Sai Baba i inni przywódcy sekt), posługiwanie się remediamii figurkami bóstw, fang shui.

Zmiany świadomości - zmienianie stanów świadomości, manipulacje poprzez hipnozę, wyjścia poza ciało, słuchanie hipnotyzującej muzyki, muzyka sataniczna, techno oraz z przekazem podprogowym, mantrowanie, śpiewanie pieśni do jakichś bóstw (Hare Krisna, śpiewy capoeira, wielbienie Sai Baby, czczenie szatana w piosenkach), popadanie w nałogi i rozwiązłość (narkotyki, alkohol, zboczenia i perwersje seksualne).

Inne - brak przebaczenia, bezczeszczenie sakramentów i przedmiotów kultu.

Objawy opętania, dręczenia lub zniewolenia

Praktykowanie choćby jednej z powyższych czynności może prowadzić do brzemiennych skutków. Mogą to być np.:
•depresja, popadanie w beznadzieję, niewiara, próby samobójcze,

•bóle głowy, brzucha, gardła czy pleców,

•nagłe wybuchy agresji i posiadanie dużej siły, zapadanie jakby w trans, utraty świadomości,

•niechęć do sacrum, do Boga, osób konsekrowanych, do rzeczy poświęconych (krzyży, różańców, obrazków, wody święconej), niemożność skupienia się na Mszy lub modlitwie, bluźnierstwa, awersja do sakramentów,

•posiadanie nadnaturalnych zdolności, jasnowidzenia, czytanie w myślach, znajomość rzeczy ukrytych, mówienie nieznanymi językami,

•dziwne stuki, hałasy, jakby przemieszczała się niewidzialna postać,

•odnajdywanie śladów po czarach, np. wypluwanie przedmiotów, znajdowanie w poduszkach czy w obrębie np. łóżka jakichś dziwnych przedmiotów, zawiniątek z włosów, kości itd.
Jeśli masz do czynienia z którąś z przyczyn oddziaływania złego ducha oraz zauważasz jakieś objawy z wyżej wymienionych,skontaktuj się z księdzem egzorcystą w celu dalszego rozeznania. Modlitwa o uwolnienie i ewentualnie egzorcyzm, przyniosą Ci duchową ulgę i rzeczywiste uwolnienie.

www.egzorcysta.org/Przyczyny i objawy.html

Co jest przyczyną dręczenia, zniewolenia albo opętania?

Start
Fałszywi egzorcyści
Przyczyny i objawy dręczeń i opętania
Szukasz pomocy?
Inne, pomocne www

Kontakty - jak znaleźć ks. egzorcystę?

"Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"

(Mt 10,9).
pawellos shares this
12
rozaniec.
prawdaMore
rozaniec.

prawda
wacula25wp.pl
Rebelius Jeżeli coś nie zadowoliłem w odpowiedzi to się nie gniewaj tylko poproś o ponowne rozwinięcie tematu bo bywa czasem i tak że myślimy różnie i nic w tym złego ale czasem tak jest
wacula25wp.pl
biniobill Ach to szafa gra i oky.
biniobill
@wacula25@wp.pl
Z tymi 50% to ja żartowałem...
😀 😀
biniobill
@wacula25@wp.pl
To pisz do mnie na prvi
----------------------------

Źle mnie zrozumiałeś, nie czuję potrzeby żeby ci się zwierzać, ale skoro twierdzisz, że w artykule brakuje 50% prawd, uzupełnij pozostałe ;-)
wacula25wp.pl
biniobill To pisz do mnie na prvi
biniobill
@wacula25@wp.pl
Ty wacula, nie bądź znowu taki do przodu. W swoim życiu liznąłem już nie tego co trzeba więc nie bój żaby, mogę sobie pozwolić na rozważania teoretyczne.
wacula25wp.pl
biniobill No nie wiem ? w jakim jesteś stanie ducha św. bo ta wiedza może cię lub innych czytające naszą konwersację nawet zniewolić lub odtrącić od wiary i dlatego na tym forum glorii tv nie wolno aż tak wnikać głęboko w toń duchowości BOŻEJ musi i wystarczy wiedza w piśmie św.kk. ZAPAMIĘTAJ demony też czyhają aby pragnących wiedzy w wierze ogłupić i aby zwątpić w BOGA ..
biniobill
@wacula25@wp.pl napisał:
ona Ładny w treści i wiedzy artykuł zredagowałaś oddający 50% prawd zawartych
---------------------

Chętnie poznam pozostałe "50%".
wacula25wp.pl
ona Ładny w treści i wiedzy artykuł zredagowałaś oddający 50% prawd zawartych w drodze do zniewolenia człowieka aby go złamać zniechęcić do przyjmowania sakramentu św.
ona
•bóle głowy, brzucha, gardła czy pleców,nagłe wybuchy agresji i posiadanie dużej siły, zapadanie jakby w trans, utraty świadomości?, Salve Regina caeli et terrae ma wszelkie powyższe 😀