Clicks2.7K
karinka
11

„Herezja Franciszka jest już oficjalna”. Emerytowany biskup BARDZO OSTRO! A inni idą jeszcze dalej!

Te słowa brzmią niezwykle mocno. Część z katolickich komentatorów zarzuca Franciszkowi herezję i odejście z urzędu. A wszystko za sprawą uznania oświadczenia biskupów regionu Buenos Aires i prywatnej odpowiedzi na nie Franciszka za „autentyczne nauczanie”, do którego przyjęcia i zachowania katolicy są zobowiązani w sumieniu.

Biskup Rene Henry Gracida, emerytowany biskup Corpus Christi na swoim blogu napisał wprost, że „herezja Franciszka stała się oficjalna”. Te słowa są komentarzem do informacji o opublikowania w „Acta Apostolice Saedis” obu wspomnianych dokumentów, a także uznanie ich za „autentyczne nauczanie”.

Jeszcze ostrzej rzecz skomentował brytyjski, znany medialnie, diakon Nick Donnelly. „Czy Franciszek obalił siebie jako Następcę św. Piotra próbując uznać heretycką interpretację „Amoris Laetitia” za autentyczne nauczanie?” - pytał na Twitterze.

Są jednak także tacy komentatorzy, którzy stwierdzają, że decyzja papieska w istocie szkodzi „Amoris laetitia”, bowiem oznacza ona, że dokumentu tego nie da się interpretować w sposób ortodoksyjny, bowiem wolą papieską jest jego interpretacja heterodoksyjna. Taką opinię wyraził m.in. teolog dr John Joy w rozmowie z OnePeterFive.

Tomasz P. Terlikowski

Autor: Tomasz P. Terlikowski
Źródło: LifeSiteNews.com/OnePeterFive.com/MalyDziennik.pl
10:05 8 grudnia 2017

malydziennik.pl/herezja-francis…
Croisade shares this
11
..
Rafał_Ovile
Pan Bóg cały czas mówi przez papieża Benedykta XVI tylko większość jest głuchych. Za nieposłuszeństwo wobec papieża wybranego z woli Boga i człowieka musi trwać chłosta przez określony czas Bogu wiadomy... «Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»