Clicks2.6K

1) « PRZERYWAM ZMOWĘ MILCZENIA » - odważne wystąpienie abp. LENGI

GChevalier
6
20 stycznia 2020 r. >>> 2) Abp LENGA odpowiada rzecznikowi Episkopatu. Ostry komentarz Księdza! Arcybiskup Jan Paweł Lenga po powrocie z administracji apostolskiej Kazachstanu zauważa, że narracja …More
20 stycznia 2020 r.

>>> 2) Abp LENGA odpowiada rzecznikowi Episkopatu. Ostry komentarz Księdza!

Arcybiskup Jan Paweł Lenga po powrocie z administracji apostolskiej Kazachstanu zauważa, że narracja Episkopatu Polski daleka jest od nauk Chrystusa, a sami biskupi nie tylko odchodzą od Słowa Bożego, ale zaczynają zastępować je własną narracją odpowiadającą oczekiwaniom środowisk politycznych. Duchowny zwraca uwagę, że w dogmatach wiary nie ma kompromisów, ponieważ słowa Chrystusa są nieskazitelne i syn Boży nie konsultował ich z nikim podczas zakładania swego Kościoła. To oczywista aluzja do ekumenicznych prób wypracowania kompromisu lub podjęcia współpracy z wyznawcami innych religii, co przejawia się m.in. w dniach judaizmu w kościele katolickim.

Duchowny zwraca również uwagę na problem pedofilii w Kościele komentując przy tym głośny film dokumentalny Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Zdaniem arcybiskupa Lengi obraz ten uderza w Kościół, ale prawdziwym zaskoczeniem nie jest jego treść, lecz reakcja biskupów, którzy twierdzą, że są wdzięczni za otworzenie im oczu. Emerytowany administrator apostolski Kazachstanu zarzuca polskiemu episkopatowi hipokryzję, ponieważ jak twierdzi, o pedofilii i homoseksualizmie w strukturach Kościoła mówi się od dawna i nikt nie podjął do tej pory walki z tymi zboczeniami.

O hipokryzji duchownych świadczyć może jeszcze fakt, że episkopat stara się uciszyć każdego młodego kleryka, który zauważa problem w Kościele, a starszych księży zastrasza lub zsyła na prowincję. Arcybiskup Lenga nie zamierza jednak milczeć. Swą posługę zaczął pełnić w czasach głębokiego komunizmu, a na emeryturę przeszedł w chwili, gdy podlegało mu terytorium ponad 4 mln km kwadratowych! Nie podlega jurysdykcji Episkopatu Polski i nie przejmuje się prowadzoną przeciw niemu nagonką medialną. „Mam tu coś jeszcze do zrobienia. Przerywam zmowę milczenia” – mówi duchowny.

* * *
Album ACTU

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

>>> Obrazy 15 tajemnic różańca
🙏
>>> AVE MARIA (LOURDES & FATIMA) : 670 audios do pobrania 🙏
GChevalier
predex
X Piotr trąbi o tym od 10 lat , nikt nie slucha, ciekawe czy Biskupa posluchaja, wątpię
Tymoteusz
Ks. abp Jan Paweł Lenga :

„Na Soborze II Watykańskim masoni i liberały, libertyni i moderniści, kardynałowie, mafia Sankt Gallen, oni wzięli górę tam, bo oni wszystko to zmienili. Dzisiaj my żyjemy w duchu żydo-protestanckiego Kościoła Katolickiego, a to nie jest Kościół prawdziwy, to nie jest Kościół Jezusa Chrystusa, który założył taki, jaki założył.” (08:50).
olek19801
Żaden biskup episkopatu nie odważyłby się tak określić zdarzeń SWII. Nawet ci, nie uwikłani w związki polityczno-świeckie z układem władzy, biznesu itp., nie mają odwagi mówić. Choć powinni! Trwogą napawa opór tych "dobrych" hierarchów i ich zatwardzone serca - czyż nie lękają się Boga? Nie dziwi postawa judaszów, ale biskupi w polskim kościele - nieliczni - mający wiedzę o dramacie KK są …More
Żaden biskup episkopatu nie odważyłby się tak określić zdarzeń SWII. Nawet ci, nie uwikłani w związki polityczno-świeckie z układem władzy, biznesu itp., nie mają odwagi mówić. Choć powinni! Trwogą napawa opór tych "dobrych" hierarchów i ich zatwardzone serca - czyż nie lękają się Boga? Nie dziwi postawa judaszów, ale biskupi w polskim kościele - nieliczni - mający wiedzę o dramacie KK są ciężkim wyrzutem Mistycznego Ciała Chrystusa.