PiotrM
73.1K
KS. DOMINIK CHMIELEWSKI. CZY TAK WYGLĄDA MARYA? PROMOTOR NOWYCH MARYJEK BABTYSTYCZNEGO MALARZA. ZWIEDZENI CD.
Andreios
Nie wiem Piotr czy tak wygląda Matka Najświętrza.Na całym świecie są dziesiątki tysiecy obrazów i figur Matki Bożej.Czy któreś z nich jest prawdziwe i właściwe ??? Tego nie wiemy.Sw.Bernatetta Soubirous z Lourdes opisują Maryję inaczej niż dzieci z Fatimy.Matka Boża z La Salette wygląda inaczaj niż dwa wyżej wspomnie objawienia.Po śmierci może dowiemy się jak Matka Boża wygląda.Jak na to …More
Nie wiem Piotr czy tak wygląda Matka Najświętrza.Na całym świecie są dziesiątki tysiecy obrazów i figur Matki Bożej.Czy któreś z nich jest prawdziwe i właściwe ??? Tego nie wiemy.Sw.Bernatetta Soubirous z Lourdes opisują Maryję inaczej niż dzieci z Fatimy.Matka Boża z La Salette wygląda inaczaj niż dwa wyżej wspomnie objawienia.Po śmierci może dowiemy się jak Matka Boża wygląda.Jak na to zasłużymy.W każdym wieku istnienia Chrześcijaństwa przedstawiano Matkę Bożą inaczej.Dla mnie osobiście jest mniej ważne jak wygląda ale KIM JEST.Może powinnieneś z ks.Chmielewskim osobiście porozmawiać dlaczego on tak widzi Matkę Bożą a nie np.tak jak dzieci z Fatimy.Może by to więcej wyjaśniło.Nie musimy wierzyć w taki czy inny wizerunek Maryji. No a już wcale nie powinnien być do powód do kłótni.Gdyby to było ode mnie zależne, to chciałbym aby na całym świecie...w każdym Kościele Katolickim były takie same obrazy czy figury przedstawiające Jezusa czy Maryję.No ale to takie moje prywtne zdanie 😉Tu sobie cenię i chwalę liturgię przedsoborową. Na całym świecie w Kościele Rzymsko-Katolickim była jedna liturgia. I to było to, co wszystkich wierzących łączyło.Było to coś uniwersalnego i każdy wierzący katolik,obojętnie gdzie był, mógł się czuć w takim kościele jak w domu.U siebie...Mam nadzieję, że tym stwierdzeniem nie wywołam jakieś niekończące się i niepotrzebne dyskusje.
PiotrM
to jakaś modelka - czupiradło.
Andreios
Nie gorsz sie.Porzykej za niego i bydzie dobrze. 😊Może tak trza....
PiotrM
Publicznie zwodzi ludzi publicznie to zgaszę.
Andreios
Jeżeli to jest gorszące i zwodzące no to zgłoście to do Komisji Episkopatu z odpowiednimi argumentami i dowodami.Nie takim rzeczami zajmowano się w całej historii Kościoła Katolickiego..Jakby nie było są jeszcze instancje kościelne,które zajmują się takimi sprawami. A jak nie macie zaufania do biskupów no to trzeba modlić się o nawrócenie.Jak ciebie to tak nurtuje, to spotkaj się z tym księdzem …More
Jeżeli to jest gorszące i zwodzące no to zgłoście to do Komisji Episkopatu z odpowiednimi argumentami i dowodami.Nie takim rzeczami zajmowano się w całej historii Kościoła Katolickiego..Jakby nie było są jeszcze instancje kościelne,które zajmują się takimi sprawami. A jak nie macie zaufania do biskupów no to trzeba modlić się o nawrócenie.Jak ciebie to tak nurtuje, to spotkaj się z tym księdzem i porozmawiajcie o tym.Jak sam wiesz mamy dziś w Kościele Katolickim bardzo dużo zwodzenia i zamętu.Ja się trzymam tego co mnie uczono na katechezie.Mam już swoje lata i nie trzeba mi żadnych eksperymentów.Sakramenty,Msza św.tradycyjne modlitwy i Nabożeństwa.Nauka Kościoła. Także ta przedsoborowa bo to należy do jednej ciągłości wiary i tradycji.Ja mam prywatnie w domu obraz Matki Bożej Częstochowskiej i to mi wystarcza.
PiotrM
Do Sanhedrynu? Przecież oni to popierają jak komunie na łapę. 😂
Andreios
Moją odpowiedź masz w tekście "A jak nie macie zaufania do biskupów no to trzeba modlić się o nawrócenie".Nawet samemu Synowi Bożemu nie udało się nawrócić całego Izraela.Towarzyszyła mu garstka ludzi a czasami słuchało go parę tysięcy co też nie jest zbyt wiele.Słuchały go.To nie znaczy, że się nawrócili.