bratpatryk
bratpatryk

Ryzyko rozłamu? Nie. Rozłam już nastąpił

Ten rozłam nie powstał teraz, tylko po SWII
bratpatryk

Zaczyna się! Po rozmyciu nauczania Jezusa na temat rozwodów Watykan zabiera się za nauczanie na …

W pewnych okolicznościach myślę że eutanazja by nas pozbawiła kłopotu z tymi głupotami.
bratpatryk

Do wszystkich uczestnikow Gloria , ktorzy neguja objawienia Matki Bozej Rozy Duchownej

Żadne objawienia prywatne nie wnoszą nic do jedynego Objawienia ktorym jest Ewangelja. By osiągnąć zbawienie niema nakazu wiary w objawienia prywatne.
bratpatryk

X. Dawid Wierzycki Poniedziałek Wielkanocny - Kościół prześladowany 2017

Gdy ja włączam to działa.
bratpatryk

POMNIK BLUŹNIERCY LUTRA W.... WATYKANIE !!! (ZDJĘCIA)

Ta sytuacja skłania człowieka do kilku pozycji książkowych :
Oni go zdetronizowali, list do zagubionych katolików.
Widząc mężczyznę odzianego w biel przychylnie mówiącego o tym cyrku lutra czekam z drżeniem na jego następce oby był to człowiek podobny do Leona XIII .
bratpatryk

POMNIK BLUŹNIERCY LUTRA W.... WATYKANIE !!! (ZDJĘCIA)

przecież robienie figur to wedle protestantów nie jest dobre, nie wolno się do nich modlić.
bratpatryk

[WŁOCHY] FRANCISZKANIE NIEPOKALANEJ NADAL PRZEŚLADOWANI – MAJĄ SIĘ WYRZEC MATKI BOSKIEJ …

Take decyzje tylko opętany może narzucać .
bratpatryk

Sekretarz Episkopatu: jestem wdzięczny papieżowi za decyzje o odpuszczaniu grzechu aborcji.

to teraz mają rok miłosierdzia na skrobanki, ciekawe ile niewinnych dzieci zginie dzięki miłosiernemu rozgrzeszeniu.
bratpatryk

Medjugorie Świadectwo księdza egzorcysty

Polecam księdzu pielgrzymkę do Częstochowy, Tam może ks. spowiadać od rana do nocy.
Jest zakaz organizowania pielgrzymek do tego miejsca, niech ksiądz zapozna się z dokumentami na ten temat.
bratpatryk

ECONE - KONSEKRACJA BISKUPÓW ( NAPISY PL )

Mija 27 lat od wydarzeń które miały miejsce w Econ. Patrząc przez pryzmat minionych lat słuszną wydaje się być decyzja Arcybiskupa podjęta w sprawie Święceni biskupich. Prawdo podobnie gdyby nie te wydarzenia i chwalebny opór przed reformami Arcybiskupa dziś nikt by nie znał już doktryny prawdziwie katolickiej nie pomijając najważniejszej sprawy Mszy Świętej. Dziękując Bogu za dar Arcybiskupa i …More
Mija 27 lat od wydarzeń które miały miejsce w Econ. Patrząc przez pryzmat minionych lat słuszną wydaje się być decyzja Arcybiskupa podjęta w sprawie Święceni biskupich. Prawdo podobnie gdyby nie te wydarzenia i chwalebny opór przed reformami Arcybiskupa dziś nikt by nie znał już doktryny prawdziwie katolickiej nie pomijając najważniejszej sprawy Mszy Świętej. Dziękując Bogu za dar Arcybiskupa i jego następców pamiętajmy dlaczego tego dokonał.
Deo Gratias.
bratpatryk

Zatrute owoce lefebryzmu gniją

@biniobill:

Posłuchaj sobie nie jesteśmy znajomymi i nie życzę sobie określeń takich jak używasz,, ciupuś,,
Kolejna sprawa to nie wiem czy można doznać szkody skoro kongregacja mówi że mogę wypełniać obowiązek niedzielny np u prawosławnych jak też u FSSPX.
bratpatryk

Atak na różaniec - ks. Karol Stehlin FSSPX

Tu jest najlepsza pełna jedność i posłuszeństwo, ciekawe komu?

Kard.Tauran o braterskim dialogu z buddystami
bratpatryk

Atak na różaniec - ks. Karol Stehlin FSSPX

W Mszy się uczestniczy , a od kiedy?
Ty sprawujesz za kapłana czy jak bo nie rozumie . A wiem razem z księdzem zakładasz perukę i udajesz że jesteś w cyrku. Fakt w tym można uczestniczyć ale czy trzeba patrzeć jak biskup tańczy nowa edycja Taniec z biskupem .

Ja Mszy słucham a jeśli robię zile to przykro mi ale Św. O Pio, Św s. Faustyna, Św. Maksymilian też robili źle i dlatego wole robić jak …More
W Mszy się uczestniczy , a od kiedy?
Ty sprawujesz za kapłana czy jak bo nie rozumie . A wiem razem z księdzem zakładasz perukę i udajesz że jesteś w cyrku. Fakt w tym można uczestniczyć ale czy trzeba patrzeć jak biskup tańczy nowa edycja Taniec z biskupem .

Ja Mszy słucham a jeśli robię zile to przykro mi ale Św. O Pio, Św s. Faustyna, Św. Maksymilian też robili źle i dlatego wole robić jak oni to robili niż uczestniczyć w szopce Buginiego.

Suspensa i się zaczyna ulubiony zwrot ekumenicznej poprawność , na msze do Lefebrystów broni Boże zato do cerkwi lub u protestantów luteran i całej reszty sekt to są dobrzy ludzie u nich są drobiny prawdy..... przecież można tym rzygać.

Papa Franciszek i pełna jedność widać ją na codzienni w zachowaniu bp, kardynałów i kapłanów.
Ale oni nawet jak mówią bzdury popierają aborcje , komunie dla rozwiedzionych to są nadal w pełnej jedność głupoty ogólnej. Zawsze to jakaś jedność nawet jak zerwana z nauczaniem innych papieży.

Pius X dobrze to ukazał w

o wielu z grona samych kapłanów, którzy wiedzeni pozorną miłością Kościoła, pozbawieni silnej podstawy filozoficznej i teologiczne, przepojeni natomiast do gruntu zatrutymi doktrynami, głoszonymi przez wrogów Kościoła, zarozumiale siebie mienią odnowicielami tego Kościoła, i rozzuchwaleni liczbą swych zwoleników napadają nawet na to, co tylko jest najświętszego w dziele Chrystusowym, nie oszczędzając nawet Osoby Boskiego Zbawiciela, którą ze świętokradzką odwagą sprowadzają do stanowiska prostego i ułomnego człowieka.
Atakują wiarę w jej najgłębszych korzeniach
3. Dziwią się tacy, dlaczego ich zaliczamy do nieprzyjaciół Kościoła; nikt jednak nie będzie się dziwił, jeżeli - pomijając zamiary wewnętrzne, których Bóg tylko jeden jest sędzią - zapozna się z ich doktryną, z ich sposobem mówienia i działania. Zaprawdę, nie odbiega od prawdy, kto ich uważa za nieprzyjaciół Kościoła i to najbardziej szkodliwych.
Albowiem, jak to już powiedzieliśmy, przeprowadzają oni swe zgubne dla Kościoła plany nie poza tym Kościołem, lecz w nim samym: stąd też niebezpieczeństwo ma swoje siedlisko niejako w samych żyłach i wnętrznościach Kościoła, ku tym pewniejszej szkodzie, im lepiej oni go znają. Nadto, przykładają siekierę nie do gałęzi i latorośli, lecz do samych korzeni, to znaczy do wiary i do jej żył najgłębszych. Dotknąwszy zaś tego korzenia nieśmiertelności, szerzą dalej jad po drzewie całym, tak iż nie oszczędzają żadnej cząstki prawdy katolickiej, żadnej takiej, której by nie starali się zarazić. Zresztą w zastosowaniu tysiącznych sposobów szkodzenia, nikt ich nie przewyższy w zręczności i chytrości: udają bowiem na przemian to racjonalistów, to katolików, i z taką zręcznością, iż łatwo mogą wprowadzić w błąd każdego nieostrożnego; że zaś są bezczelni, jak mało kto, nie wahają się przed żadnym wnioskiem, który gotowi są przeprowadzić z całą mocą i stanowczością. Dodać tu jeszcze trzeba - co najskuteczniej właśnie może uwodzić dusze - że prowadzą tryb życia nadzwyczaj czynny, że nieustannie i usilnie oddają się wszelkiego rodzaju studiom, i że bardzo często są ludźmi surowych obyczajów. Wreszcie - i to odejmuje wszelkie nadzieję opamiętania - własne ich doktryny tak ich urabiają, że gardzą wszelką powagą i odrzucają wszelkie wędzidło; a urobiwszy sobie fałszywe sumienie starają się wmówić w siebie, że prawdy umiłowaniem jest to, co w istocie jest jego zarozumiałością i uporem.
Trzeba ich zdemaskować
Tak, mówiąc prawdę, spodziewaliśmy się, że ludzie ci kiedyś może się opamiętają: w tym celu traktowaliśmy ich z początku jako synów z wyrozumiałością; później z surowością; wreszcie jakkolwiek z żalem, uciekliśmy się do skarcenia publicznego. Wiecie jednak, Czcigodni Bracia, jak dalece pozostało to bez skutku: na chwilę zdawali się skłaniać czoło, lecz je natychmiast jeszcze bardziej w górę podnieśli. Zapewne, gdyby tylko o nich samych chodziło, moglibyśmy może nie zwracać na to uwagi: idzie tu wszakże o bepieczeństwo imienia katolickiego. Dlatego też należy już zaniechać milczenia, które dłużej by się stało winą, aby okazać całemu Kościołowi, kim są w rzeczywistości ludzie, co tak źle się przeoblekają.
4. Że zaś modernistów (tak przecież zwą się oni zwykle) najprzebieglejszy manewr polega na tym, że nie przedstawiają swych doktryn ujętych w powien porządek i zebranych w pewną całość, lecz jakoby rozproszone i oddzielone jedne od drugich, ażeby uchodzić za chwiejnych i niejako niestałych, gdy tymczasem są pewni i stanowczy: wypada, Czcigodni Bracia, zebrać najpierw te doktryny w jedną całość, wykazać związek, który je łączy, ażeby następnie wyśledzić przyczyny błędów i wskazać na środki na odwrócenie ich zgubnych następstw.
bratpatryk

Atak na różaniec - ks. Karol Stehlin FSSPX

Jednak koleiny raz X Karol ma rację, szatan nie nawidzi prawdy różańca bo jak tłumaczyć taką wściekłość jak tylko szatańską.
bratpatryk

Atak na różaniec - ks. Karol Stehlin FSSPX

Tradycja ja sam kiedyś na forum radia Józef pisałem różne rzeczy na FSSPX niestety wtedy byłem za mały i nie miałem wiedzy. Po pewnym czasie, po wielu lekturach i Mszach najpierw u Benona potem w Przeoracie poznałem to czego nigdzie niema. Naukę nie skalaną , prawdziwą doktrynę to co stanowi nasze Credo.
Za to wszystko jestem wdzięczny x Karolowi.
bratpatryk

Kongregacja Nauki Wiary nie uznała autentyczności objawień w Medjugorie

Kongregacja powinna zabronić tam pielgrzymek .
bratpatryk

Dlaczego różaniec ma tak wielką moc ???

Drodzy komentujący
Jeżeli chcecie cokolwiek pisać to z mądrość czerpcie wiedzę .
Być może nie zrozumiałem pytania ELOHIM. jakiego jest wyznania religii?
Jeżeli zarzucacie iż x. Karol jest niedobrym kapłanem proszę o przykłady.
Jeżeli piszecie o posłuszeństwie to mam pytanie.
Kto jest nieposłuszny komu?
Czy znacie posłuszeństwo i jego wykładnię w kościele przez wielu świętych np Św. Tomasza z …More
Drodzy komentujący
Jeżeli chcecie cokolwiek pisać to z mądrość czerpcie wiedzę .
Być może nie zrozumiałem pytania ELOHIM. jakiego jest wyznania religii?
Jeżeli zarzucacie iż x. Karol jest niedobrym kapłanem proszę o przykłady.
Jeżeli piszecie o posłuszeństwie to mam pytanie.
Kto jest nieposłuszny komu?
Czy znacie posłuszeństwo i jego wykładnię w kościele przez wielu świętych np Św. Tomasza z Akvinu?
Czy wy jesteście posłuszni wierze waszych pradziadów?

Informacyjnie każdy kto będzie pisał bzdury zostanie zbanowany.
bratpatryk

Atak na różaniec - ks. Karol Stehlin FSSPX

Mogę się dowiedzieć o co był spór ?
x Karol Stehlin to nie tylko dobry kapłan, ale prawdziwy Ojciec duchowy.
Śmiało można powiedzieć Święty mąż Boży.
Nie obchodzi mnie opinia innych na temat tego kapłana! mam swoją .
FSSPX jest prawdziwym Kościołem Chrystusowym, owoce o tym mówią.
bratpatryk

Wiatr porwał hostię. Podniósł ją prezydent Andrzej Duda.

Co do zachowania Prezydenta, to chwali się że zareagował i nie dopuścił do porwania Hostii przez wiatr.
bratpatryk

Wiatr porwał hostię. Podniósł ją prezydent Andrzej Duda.

Kiedyś ksiądz z mojej parafii powiedział : jeśli widzisz że Hostia upadnie ma posadzkę a kapłan tego nie widzi, to twoje dłonie nie są godne do podniesienia Boga z ziemi. Schyl się i językiem podnieś Pana Jezusa, przyjmując Najświętszy Sakrament.
bratpatryk

3. Msza św (trydencka) - najdrozszy skarb cz.I 3/6.avi

Deo Gratias
bratpatryk

Marcel Lefebvre: Woleliśmy się wycofać

luteranie to kto?
prawosławni to kto?
ewangelicy to kto?
luter to kto?

a zapomniałem luter przecież nie jest schizmatykiem, to odnowiciel.
bratpatryk

XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

tylko jedno pytanie.
Kiedy w meczetach będzie dzień Katolicki obchodzony?
bratpatryk

Hymn ŚDM Kraków 2016 !!!!

ta wypowiedz może być odpowiedzią Papież omylny jak każdy z nas...

Tam gdzie chałas..... szatan czuje się idealnie. Ks. Roman Kneblewski
bratpatryk

Niemcy: biskupi za dopuszczeniem niektórych rozwodników do komunii

Dzięki mediom nie doszło do herezji
bratpatryk

Ojciec Święty zabrał głos ws. rozwodników w nowych związkach

Prawo kanoniczne zmienią, w tym maja specjalizacje. Świętego Jana Chrzciciela wytłumaczą, w tamtych czasach tak trzeba było" o słowach Zbawiciela zapomną poprostu przymrużą oko.
To takie katolickie aż 7 rzeczy, których rozwodnicy nie mogą! Oooo, ale dużo? A może w ogóle zmienić przysięgę małże niską kasując zdanie, co Bóg złączył... Bo teraz byle, komu zachce się majstrować przy sakramentach. …More
Prawo kanoniczne zmienią, w tym maja specjalizacje. Świętego Jana Chrzciciela wytłumaczą, w tamtych czasach tak trzeba było" o słowach Zbawiciela zapomną poprostu przymrużą oko.
To takie katolickie aż 7 rzeczy, których rozwodnicy nie mogą! Oooo, ale dużo? A może w ogóle zmienić przysięgę małże niską kasując zdanie, co Bóg złączył... Bo teraz byle, komu zachce się majstrować przy sakramentach. Widocznie Sobór za mało zmieńł w 7 sakramentach i przyszedł powiew kolejnej odnowy, reformatorów cała banda a wierzących w Boga jak na lekarstwo. Wilki w owczych skórach.
bratpatryk

Pożegnanie x.Karola Stehlina- Warszawa 15 sierpnia 2014

Deo gratias
bratpatryk

Adwentowe Rekolekcje Maryjne

Deo gratias
bratpatryk

Sama jedna przeciw setkom muzułmanów.

Przypomina mi się scena z Ewangelii .
czy wiecie jaka?
bratpatryk

KAPLICĘ SYKSTYŃSKĄ WYNAJĘŁO PORSCHE!!!!!!!!!!

To dalsze dzieło SWII i Pawła VI.
To tak na deser po beatyfikacji
bratpatryk

KAPLICĘ SYKSTYŃSKĄ WYNAJĘŁO PORSCHE!!!!!!!!!!

Kto by nie wynajął i mało by to nie było fakt zostaje faktem. Z domu ojca Franciszek robi jaskinie zabójców.
Pod płaszczem pomocy biednym bo fundusze będą, wilki w owczej....
Szkoda słów, trzeba wiele modlitwy różanicem za wywyszszenie Św. Matki Kościoła i pogromienie wszystkich herezji i błędów.
bratpatryk

Ksiądz, który zrzucił sutannę [WYWIAD]

Tradycja, tylko katolicka nauka może odbudować kościół.
Jak można twierdzić że niema kryzysu!
Jesteśmy w samym centrum, tego kryzysu.
bratpatryk

Bp. Fellay o związku ekumenizmu z komunią dla rozwodników

Bp. Fellay trafia w samo sedno sprawy.
bratpatryk

Czy kard. Burke zostanie usunięty?

TO jak co niektóre sekty nauczają wielka nierządnica na siedmiu wzgórzach.
różaniec to jedyne lekarstwo...
bratpatryk

Kard. Kasper: Rodzina piękna ale nie święta

kard. Kasper. zapomiał że jest Katolikiem.
bratpatryk

Franciszek podirytowany nową książką o rodzinie

straszne , być Katolikiem i patrzeć na to wszystko, mogę powiedzieć zagubionym Katolikiem.
Papież , Synod, czy to katolickie czy protestanckie nie wiem .
Przychodzi tylko jedno do głowy, Wiara w to co Powiedział Pan Jezus.
Pozostaje jednak modlić się za owych ojców kardynałów by duch Święty oświecił ich.
Komunia dla tych co są po rozwodach w nowych związkach, a i jeszcze żałują i pokutują? w …More
straszne , być Katolikiem i patrzeć na to wszystko, mogę powiedzieć zagubionym Katolikiem.
Papież , Synod, czy to katolickie czy protestanckie nie wiem .
Przychodzi tylko jedno do głowy, Wiara w to co Powiedział Pan Jezus.
Pozostaje jednak modlić się za owych ojców kardynałów by duch Święty oświecił ich.
Komunia dla tych co są po rozwodach w nowych związkach, a i jeszcze żałują i pokutują? w jaki sposób , udają ? bo jak nazwać kogoś kto jawnie grzeszy w kolejnym związku pokutnikiem w rozkoszy. Pomieszało się coś komuś .....
Bogu dzięki że jest zdrowa nauka w FSSPX
bratpatryk

Irlandzkie Zakonnice Ice bucket Challenge

A w Afryce dzieci nie mają wody...
bratpatryk

Imam w Watykanie modli się o zwycięstwo nad niewiernymi?

Ciekawe czy gdyby Franciszek był w meczecie to zdjął by buty?
Św Jan Paweł II zdjął ! a ci biedacy heretycy są biedni bo nie maja przedstawianej Prawdy tylko im się przytakuje.

cyt polski -Maryja, która jest obrazem Kościoła te niedoskonałości poprawiła (proszę spojrzeć na myśl św. Ludwika de Monfort).

Traktat św. Ludwika de Monfort)- Lecz któŜ to będę owi słudzy, niewolnicy i dzieci Maryi?
To …More
Ciekawe czy gdyby Franciszek był w meczecie to zdjął by buty?
Św Jan Paweł II zdjął ! a ci biedacy heretycy są biedni bo nie maja przedstawianej Prawdy tylko im się przytakuje.

cyt polski -Maryja, która jest obrazem Kościoła te niedoskonałości poprawiła (proszę spojrzeć na myśl św. Ludwika de Monfort).

Traktat św. Ludwika de Monfort)- Lecz któŜ to będę owi słudzy, niewolnicy i dzieci Maryi?
To będą kapłani Pańscy, co jak ogień gorejący rozpalać będę wszędzie Ŝar miłości BoŜej. 14
Będą „jako strzały w ręku mocarnej” [Ps 127,4] Maryi, by przebić Jej nieprzyjaciół.

Będę jako synowie pokolenia Lewi, którzy dobrze oczyszczeni ogniem wielkich utrapień, a ściśle zjednoczeni z
Bogiem, nosić będą złoto miłości w sercu, kadzidło modlitwy w duchu i mirrę umartwienia w ciele. Dla biednych i
maluczkich będą oni wszędzie dobrą wonią Chrystusową [2 Kor 2,15]; dla „wielkich” zaś tego świata, dla bogaczy i
pysznych, będę wonią śmierci.

Będą jakoby chmury gromonośne, które za najmniejszym powiewem Ducha Św. polecą hen, by rozsiewać słowo BoŜe
i nieść Ŝycie wieczne, nie przywiązując się do niczego, nie dziwiąc się niczemu, nie smucąc się niczym. Grzmieć będą
przeciw grzechowi, huczeć przeciwko światu, uderzą na diabła i jego wspólników i przeszyją obosiecznym mieczem
słowa BoŜego [Ef 6,17] na Ŝycie lub śmierć wszystkich, do których NajwyŜszy ich pośle.

Będą to prawdziwi apostołowie czasów ostatecznych, którym Pan Zastępów da słowo i siłę działania cudów i
odnoszenia świetnych zwycięstw nad Jego nieprzyjaciółmi. Będą spoczywali bez złota i srebra, a co waŜniejsza, bez
troski pośród innych kapłanów i duchownych, „inter medios cleros” [Ps 68,14, a jednak będą mieli „srebrzące się
skrzydła gołębicy”, by z czystą intencją chwały BoŜej i zbawienia dusz pójść wszędy, dokąd Duch Św. zawoła. A
wszędzie, gdzie głosić będą słowo BoŜe, pozostawią po sobie tylko złoto miłości, będącej dopełnieniem wszelakiego
prawa [Rz 13,10].

Wiemy wreszcie, Ŝe będą to prawdziwi uczniowie Jezusa Chrystusa, idący śladami Jego ubóstwa, pokory, wzgardy dla
świata, a pełni miłości bliźniego. Będą nauczali jak iść wąską drogą do Boga, w świetle czystej prawdy, tj. wedle
Ewangelii, a nie według zasad świata, bez względu na osobę, nie oszczędzając nikogo, bez obawy przed kimkolwiek ze
śmiertelnych choćby najpotęŜniejszym. Będą mieli w ustach obosieczny miecz słowa BoŜego; na ramionach nieść będą
zakrwawiony proporzec krzyŜa, w prawej ręce krucyfiks, róŜaniec w lewej, święte imiona Jezusa i Maryi na sercu, a
skromność i umartwienie Jezusa Chrystusa zajaśnieje w całym ich postępowaniu.

Takimi oto będą owi wielcy męŜowie, którzy się pojawią a których Maryja ukształtuje i wyposaŜy na rozkaz
NajwyŜszego, by Królestwo Jego rozprzestrzeniali nad krainą bezboŜnych, bałwochwalców i mahometan. Kiedy i jak
to się stanie?... Bogu to Jedynemu wiadomo. Co do nas, milczmy, módlmy się, prośmy, wyczekujmy; „Exspectans
exspectavi: Z upragnieniem wyglądałem” [Ps 40,2]

i jeszcze jedno . Jezus Chrystus naszym jedynym Panem i celem

Pierwsza prawda. — Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek, musi być ostatecznym
celem wszystkich naszych naboŜeństw; inaczej byłyby one błędne i złudne. Jezus Chrystus jest alfą i omegą [Ustęp
następujący jest śliczną mozaiką cytatów Pisma św., zaczerpniętych z: Ap 1,8; Ef 9,13; Kol 2,9; Mt 23,8—l0; J 13,13;
1 Kor 8,6; Kol 1,18; J 13,15; J 10,16; J 14,6; Dz 4,12; 1 Kor 3,11; Mt 7,26—27; J 15,6; Rz 8,38.—39, itd.], początkiem
i końcem wszystkiego. Pracujemy tylko, jak mówi Apostoł, by wszelkiego człowieka doskonałym uczynić w Jezusie Chrystusie, gdyŜ tylko w Nim mieszka wszystka pełnia Bóstwa i wszelka pełnia łaski, cnoty i doskonałości; gdyŜ w
Nim tylko otrzymaliśmy pełnię błogosławieństwa duchowego, gdyŜ On jest naszym jedynym Mistrzem, który ma nas
nauczać, jedynym Panem, od którego zaleŜymy, jedyną Głową, z którą mamy być połączeni, jedynym Wzorem
któremu mamy się upodobnić, naszym jedynym Lekarzem, który ma nas uleczyć jedynym Pasterzem, który ma nas
Ŝywić, jedyną Drogą, która ma nas prowadzić, jedyną Prawdą, której musimy wierzyć, jedynym śyciem, które ma nas
oŜywiać. Słowem jest dla nas wszystkim we wszystkim. Albowiem nie dano pod niebem innego imienia, w którym
mielibyśmy być zbawieni. Bóg nie połoŜył innego fundamentu dla naszego zbawienia, dla naszej doskonałości i naszej
chwały, niŜ Jezusa Chrystusa. Wszelki gmach, który by nie spoczywał na tej opoce, stoi na lotnym piasku i wcześniej
lub później runie niechybnie. Wszelki wierny, który nie trwa z Nim jak latorośl z winnym szczepem, odpadnie, uschnie
i wart będzie, by go w ogień wrzucono. Poza Nim wszystko jest bezdroŜem, kłamstwem nieprawością śmierci i
potępieniem. Jeśli natomiast jesteśmy w Jezusie Chrystusie i Jezus Chrystus w nas, nie potrzebujemy obawiać się
potępienia. Ani aniołowie w niebie, ani ludzie na ziemi, ani szatani w piekle, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie
moŜe nam szkodzić, bo nie moŜe nas odłączyć od miłości BoŜej, która jest w Jezusie Chrystusie. Przez Niego, z Nim i
w Nim moŜemy wszystko: moŜemy oddać Bogu Ojcu w jedności Ducha Św. wszelką cześć i chwałę [Kanon M św],
moŜemy stać się doskonałymi, a dla bliźniego naszego dobrą wonnością Chrystusową na Ŝywot wieczny [2 Kor 2,15].
bratpatryk

Imam w Watykanie modli się o zwycięstwo nad niewiernymi?

Chrystus umarł za Grzeszników, nie za biedaków.
bratpatryk

Imam w Watykanie modli się o zwycięstwo nad niewiernymi?

czyli Śmierci PAna Jezusa była nie potrzebna , przeciez mógł zejść z KRZYŻA i było by ok. Poco Umieral w takich męczarniach by nas odkupić? by daci nam życie wieczne?
Z toku myślenia mozna wywnioskować coś takiego; Jeśli spotkanie franciszka na wspulnej modlitwie prowadzi do pokoju to tamć jak to pięknie i fałszywie określa się starś bracia wieżą w innego Boga, przekaz jest jasny PAPIEŻ modli …More
czyli Śmierci PAna Jezusa była nie potrzebna , przeciez mógł zejść z KRZYŻA i było by ok. Poco Umieral w takich męczarniach by nas odkupić? by daci nam życie wieczne?
Z toku myślenia mozna wywnioskować coś takiego; Jeśli spotkanie franciszka na wspulnej modlitwie prowadzi do pokoju to tamć jak to pięknie i fałszywie określa się starś bracia wieżą w innego Boga, przekaz jest jasny PAPIEŻ modli się z nimi do jch boga, czyli niema żadnej różnicy między nimi a nami wiara nas jednoczy? to fałsz .

Piszesz o nie zrozumieniu języka, ale jakie zrozumienie czego błednego toku myślenia nowa szkola czego wprowadzania w błąd. Nawet papież jest omylny i po ,,owocach poznacie '' Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5:33-37) Mt 5 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Wracając do pokroju takkiego jak moja ciocia to onich Pan powiedział Mt 18,6 Kto by zaś zgorszył jednego z tych małych, którzy we mię wierzą, pożyteczniej by mu było, aby zawieszony był kamień młyński na szyi jego, a utopiony był w głębokości morskiej. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.
bratpatryk

Imam w Watykanie modli się o zwycięstwo nad niewiernymi?

To sa też słowa skierowane do Piotra czyli i do papieża, Mat 16, 23 Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki».
Chrystus Pan powiedział iż Piotr jest skałą, zaparcie się Piotra jego zdrada, jest dowodem na to iż nawet tak Wielki Apostoł powiedział nie znam go czyli wyparł się . Dla mie i wielu mojch …More
To sa też słowa skierowane do Piotra czyli i do papieża, Mat 16, 23 Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki».
Chrystus Pan powiedział iż Piotr jest skałą, zaparcie się Piotra jego zdrada, jest dowodem na to iż nawet tak Wielki Apostoł powiedział nie znam go czyli wyparł się . Dla mie i wielu mojch znajomych mojej rodziny starszych osób, w głowie się nie mieść że papież nie głoś wiary , nie wzywa do nawrucenia a spotyka sie z odszczepieńcami i heretykami to jego obowiązkiem jest doprowadzic tych ludzi do wiary a nie umacnianie jch w błędach. wniosek jest taki moja 80letnia Ciocia powiedziała tak ,, wieże w Boga a w co wieży papież to ja nie wiem. jestem przerazona mam 80lat i cały czas uczy się nas katolików że jest jeden |\Bóg , a teraz Franciszek utwierdza nie wiezących że mogą nie wieżyć, lub wieżyć w każda brednie. Każdy może powiedzieć że od dziś wieży w lodówkę to jest nasz nowy Bóg a Franciszek spotka się z nimi by pomodlić się o pokuj do lodówki która nie jest w stanie uczynic pokoju. Powinien paść na kolana wezwać świat kotolicki do różanica " w tym temacie tyle co mam do powiedzenia.
bratpatryk

Imam w Watykanie modli się o zwycięstwo nad niewiernymi?

Na tym spotkaniu papież powinien NAWRACACi
bratpatryk

Imam w Watykanie modli się o zwycięstwo nad niewiernymi?

polski
jak by to ująci Papież Franciszek jest namiestnikiem Chrystusa szanuje i kocham go miłością wiernrgo dziecka Chrystusa Pana, Franciszek nie jest słowem wcielonym .
Słowo które stało się Ciałem jest to Pan Jezus a nie Piotr, Piotr jest tylo człowiekiem który jak każdy wie wyparł sie Chrystusa. Nie kążdy który woła Panie Panie.....
Dodam że papież jest nie omylny gdy naucza ex katedra a Fran…More
polski
jak by to ująci Papież Franciszek jest namiestnikiem Chrystusa szanuje i kocham go miłością wiernrgo dziecka Chrystusa Pana, Franciszek nie jest słowem wcielonym .
Słowo które stało się Ciałem jest to Pan Jezus a nie Piotr, Piotr jest tylo człowiekiem który jak każdy wie wyparł sie Chrystusa. Nie kążdy który woła Panie Panie.....
Dodam że papież jest nie omylny gdy naucza ex katedra a Franciszek nie naucza tak.
bratpatryk

Imam w Watykanie modli się o zwycięstwo nad niewiernymi?

Niewiedziałem że jesteście na ty z Panem , Pan Jezus powiedział
MT. 4,17
Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie»
Apostoł naucza
Ef 5;11 I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej piętnując, nawracajcie [tamtych]!
Pan Jezus wzywa
Mk. 15 «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w …More
Niewiedziałem że jesteście na ty z Panem , Pan Jezus powiedział
MT. 4,17
Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie»
Apostoł naucza
Ef 5;11 I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej piętnując, nawracajcie [tamtych]!
Pan Jezus wzywa
Mk. 15 «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»
czy oni wieżą w Ewangelie ci inowiercy.
Pokój nie jest najważniejszy
Łk 2,14 «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania»4. doczytajmy i poimijmy UPODOBANIA.
ŁK 11,23 Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza.
A propo błogosławieństw to pierwsze przykazanie Dekalog
Wj 20,3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
bratpatryk

Imam w Watykanie modli się o zwycięstwo nad niewiernymi?

oco ten krzyk Franciszka o pokój zapomiał o tych
Słowach Pana Jezusa ,Mt.10,
34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową17; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy18.

To słowa Zbawiciela
bratpatryk

Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Polski

Zastanawia mnie sprawa intronizacji Chrystusa Pana na króla Polski.
Jeżeli Chrystus jest królem Wszechświata to jednocześnie i Polski, no chyba że Polska nie należy do Świata a pochodzi z zaświatów.
bratpatryk

Fronda Program Poświęcony - Lefebvryści (1998)

szkoda że nie udało się do obejżeci.
Może gdzieś jeszcze jest?
bratpatryk

modlitwa wewnetrzna

DEO GRATIAS
bratpatryk

Homilia 20,01,2013 FSSPX Przeorat Warszawa

Godzina 10 X Karol tłumaczył homilię X. z Paryża.
bratpatryk

Katolicka nauka

Deo Gratias.