yarroox
yarroox

Kolejny krwawy księżyc PRZYBYWA W TEJ NOCY 9 PAŹDZIERNIKA

Dzisiaj nie ma zaćmienia księżyca, mylisz pojęcia.
yarroox

Patriarcha Moskwy upada podczas liturgii (film)

youtu.be/PCXlWv3-kmc
Franciszek też się wywalił. Benedykta przed Pasterką kobieta przewaliła. Szukacie sensacji tam gdzie jest starość i niedołężność.
yarroox

Czyżby znak? Patriarcha Cyryl nagle upadł w świątyni. WIDEO

A upadek Franciszka w Częstochowie co oznaczał?
yarroox

9 kwi 2022 - Biskup Rzymu, Franciszek uznał heroiczność cnót Rozalii Celakówny !

Rządacie od kapłana, biskupa i innych, aby coś zrobili, dokonali jakiegoś aktu, żyli bezgrzeszne itp. skupiacie się na innych, a serca wasze pełne są osądu innych. Nic nie da sam akt bez osobistego nawrócenia i życia zgodnego z Ewangelią. To tak samo, jak pójść do spowiedzi bez żalu i postanoiwnia poprawy i zadośćuczynieniu. Możesz się bez tych warunków i spowiadać całe życie, a pomimo słów …More
Rządacie od kapłana, biskupa i innych, aby coś zrobili, dokonali jakiegoś aktu, żyli bezgrzeszne itp. skupiacie się na innych, a serca wasze pełne są osądu innych. Nic nie da sam akt bez osobistego nawrócenia i życia zgodnego z Ewangelią. To tak samo, jak pójść do spowiedzi bez żalu i postanoiwnia poprawy i zadośćuczynieniu. Możesz się bez tych warunków i spowiadać całe życie, a pomimo słów rozgrzeszenia i tak go nie otrzymasz. Pytam się najgłośniejszych krzykaczy, czy u was w domu, w wszej rodzinie, a najbardziej w waszym sercu Króluje Jezus? Czy żyjecie jego Ewangelią, czy tylko słowa piękne na języku, a serce pełne jest zdzierstwa i obłudy?
yarroox

Współczesna banderowska ukraina👇👇

Właśnie Pan usprawiedliwia samosądy i lincze, czy w prawodawstwie Ukrainy, karą jest chłosta?
yarroox

W Ewangeliach wszystko się pomieszało, ale ojciec wie lepiej

To ja już wole te koncepcję Jezusowe, niż bzdury Posoborowe
yarroox

OBECNIE DIŚ

Niech Pan jeszcze udostępni materiał TVN jak Polacy świętują urodziny Hitlera
yarroox

Jeśli usłyszycie, że pierwsi chrześcijanie mieli udzielaną Komunię św. na rękę, to wiedzcie, że jest …

Należy spalić wszystkie księgi drukowane, bo pierwsi chrześcijanie takich nie posiadali
yarroox

Co teraz powie Franciszek? "Zaszczepiony" kardynał umiera na Covid

Nic nie powie. Tak jak nic nie odpowiedział na dubia.
yarroox

Wpadka prezydenta Andrzeja Dudy składającego czerwono-biały wieniec w Ankarze - Turcja

Nie to, że bronię Prezydenta, ale aby coś nazwać wpadką trzeba mieć pojęci co, gdzie i jak i dlaczego. W tym miejscu składanie są kwiaty w barwach Turcji a nie Polski.
yarroox

Religijni fanatycy, internetowi inkwizytorzy..

Lex orandi — Lex credendi. Norma modlitwy, w której centrum jest człowiek, a nie Bóg, sprawia normę wiary, gdzie szacunek do Najświętszego Sakramentu i tego co święte zanika.
Sama stara liturgia nic nie da, jeśli kapłani nie będą bezkompromisowi dla grzechu.
Coraz trudniej zobaczyć kapłana, który się modli w Kościele.
yarroox

Franciszek znowu odpalił – tym razem przeciwko tym, którzy znają Biblię

Nie chcę się czepiać, ale w dokumentach Franciszka widzę takie cytowanie i powoływanie się na wersety wyrwane z kontekstu.
Np. w 57 punkcie QUERIDA AMAZONIA; cytat o wróblach wyrwany jest z kontekstu, aby podkreślić wartość ochrony Amazonii, a kontekst wypowiedzi Jezusa dotyczy innego problemu, a kolejny wers mówi, że jesteśmy ważniejsi niż wiele wróbli.
Aby było łatwiej przytoczę 57 punkt QUERIDA …More
Nie chcę się czepiać, ale w dokumentach Franciszka widzę takie cytowanie i powoływanie się na wersety wyrwane z kontekstu.
Np. w 57 punkcie QUERIDA AMAZONIA; cytat o wróblach wyrwany jest z kontekstu, aby podkreślić wartość ochrony Amazonii, a kontekst wypowiedzi Jezusa dotyczy innego problemu, a kolejny wers mówi, że jesteśmy ważniejsi niż wiele wróbli.

Aby było łatwiej przytoczę 57 punkt QUERIDA AMAZONIA i słowa Ewangelii Łk 12, 1-12
QA:
57. Jezus powiedział: „Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych” (Łk 12,6). Bóg Ojciec, który stworzył każdy byt we wszechświecie z nieskończoną miłością, wzywa nas, abyśmy byli Jego narzędziami, by usłyszano wołanie Amazonii. Jeśli pospieszymy do tego wstrząsającego krzyku, może wyraźnie okazać się, że stworzenia Amazonii nie zostały zapomniane przez Ojca niebieskiego. Dla nas chrześcijan, sam Jezus domaga się tego od nas, „ponieważ Zmartwychwstały tajemniczo je otacza i ukierunkowuje ku pełni. Te same dzikie kwiaty i ptaki, które podziwiał swymi ludzkimi oczami, są obecnie wypełnione Jego jaśniejącą obecnością”[77]. Z tych powodów my, wierzący odnajdujemy w Amazonii miejsce teologiczne, przestrzeń, w której sam Bóg ukazuje się i zwołuje swoje dzieci."

Ewangelia
Łk 12, 1-12 - Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć. "
yarroox

Franciszek: inne wyznania są "darami Boga"

Nowa rodzina ojca, który zdradził jest ubogaceniem dla dzieci i pierwszej żony.
yarroox

Francja: kolejny historyczny kościół zniszczony

Jakoś dziwnie płoną dachy w tych Kosciołach
yarroox

Wielka Brytania: Pfizer i BioNTech nie testowały na alergikach? Są pierwsze reakcje

Przecież była przebadana, najlepsza szczepionka na świecie.
yarroox

Wszystko o komuni św na rękę

Zanikł szacunek do zwykłego chleba, co jest pokłosiem braku szacunku do postaci Eucharystycznych.
yarroox

Katolicyzm kucany, czyli praktykujący niewierzący!

Zanika wiara w obecność Chrystusa w Eucharystii, przyjdzie tak dzień w Polsce, że zaniknie pogląd bycia człowiekiem od poczęcia do naturalnej śmierci.
yarroox

Szaleni Niemcy: Monstrancja w salonie piękności

Brakuje tylko Boga w sercu.
yarroox

Boże Ciało przypomina nam o tajemnicy obecności Jezusa w Eucharystii – Nasza Polska – internetowy …

Tylko gdzie ta tajemnica obecności była od marca w naszym kraju. Fundament wiary najlepiej oglądacie w telewizji. Brakiem miłości względem bliźniego, było uczestnictwo we Mszy Świętej w kościele.
yarroox

Z pewnością nie byłoby międzyreligijnego spotkania w Asyżu, gdyby nie nauczanie Piusa XI

Problemem nie jest to, że katolicy otworzyli się na świat, aby po przez towarzyszenie i dialog świat przemieniać. Problemem jest to, że to świat przemieniać katolików, którzy tracą swoją tożsamość.