Bogna Fler
Bogna Fler

Przerażające!!!"Teraz Twoje męczeństwo będzie polegać na oblaniu ciepłym moczem..."

Straszne, to się w głowie nie mieści, że można tak traktować starszego człowieka - kapłana i człowieka bez skazy. W strasznych męczarniach będzie konał sprawca tych prześladowań, o karze wiecznej nie wspomnę.
Bogna Fler

Michał Misiak - co się stało? [Q&A#251] Remi Recław SJ

Naturalna konsekwencja wchodzenia w relacje z protestantami. Widziałam już niejeden taki przypadek.
Bogna Fler

Dlaczego katecheta nie może być wychowawcą klasy, skoro może nim być wyznawca laicyzmu?

Quas Primas - konkrety proszę... Zaglądam tu rzadko i nie czytam wszystkich wpisów ale te VRS jakoś zapamiętuję najbardziej, a ten dot. katechetów jest po prostu obraźliwy ( ..bo znał kilku..i co z tego?)
Bogna Fler

Dlaczego katecheta nie może być wychowawcą klasy, skoro może nim być wyznawca laicyzmu?

VRS - Jak zwykle buta i ta sama retoryka. Nic Pan nie wiesz o pracy katechetów. Co do taśmy ostrzegawczej z cytowanym napisem - taką samą zastosowałabym wobec Pana. Widzisz Pan tylko błędy i rozciągasz na cały Kościół i na wszystkich, którzy są Mu wierni (a to nie znaczy zgadzających się z tym, co złe w Kościele). Zaszufladkowałeś Pan sobie ludzi według swego widzimisię i kreujesz się na sędziego …More
VRS - Jak zwykle buta i ta sama retoryka. Nic Pan nie wiesz o pracy katechetów. Co do taśmy ostrzegawczej z cytowanym napisem - taką samą zastosowałabym wobec Pana. Widzisz Pan tylko błędy i rozciągasz na cały Kościół i na wszystkich, którzy są Mu wierni (a to nie znaczy zgadzających się z tym, co złe w Kościele). Zaszufladkowałeś Pan sobie ludzi według swego widzimisię i kreujesz się na sędziego wydającego wyroki i jedynego sprawiedliwego. Tacy ludzie właśnie stanowią niebezpieczeństwo dla wiary.
Bogna Fler

Msza w niedzielę (14.10.2018) w San Pasquale we Włoszech

Jak prosiłam proboszcza, aby na Mszy dla dzieci czasami przez mikrofon zwrócił uwagę rodzicom na zachowanie ich pociech, bo dosłownie robią sobie na Mszy św. plac zabaw, to usłyszałam, że nie może, bo się obrażą i więcej nie przyjdą do kościoła. No cóż .....
Bogna Fler

Msza w niedzielę (14.10.2018) w San Pasquale we Włoszech

A potem się dziwią, że dzieci krzyczą, nie potrafią zachować się w kościele. Kto ich nauczy cichej modlitwy, słuchania z uwagą, właściwej postawy w domu Bożym?
Bogna Fler

Ks. Jerzy Popiełuszko wywiad

Dzisiaj na Mszy św. wieczornej ksiądz nawet nie wspomniał o Ks. Jerzym /a czytania były jakby pod tę Postać/. Po Mszy św. niektórzy prosili ks. o możliwość ucałowania relikwii Świętego. I co? I nie, bo nie. :(
Bogna Fler

"Zwycięzcy nie umierają" -opowieść o Księdzu Jerzym Popiełuszko-dokument PL 2004

Pamiętam czasy komuny, duchowni, których znałam, byli ze zwykłymi ludźmi, potrafili się dzielić. Nikt nie myślał o dalekich podróżach, o luksusowych samochodach, o pięknych plebaniach kapiących bogactwem. Księża, których znałam mieli żelazne łóżko do spania, malucha albo byli bez samochodu i jedną sutannę, a gdy się przyszło na plebanię wyżalić ze swojej biedy, nigdy nie wyszło się z niczym.
Bogna Fler

"Zwycięzcy nie umierają" -opowieść o Księdzu Jerzym Popiełuszko-dokument PL 2004

Czasami myślę sobie, że chyba potrzeba prześladowań, aby duchowni zrozumieli czym jest ich powołanie, że to nie tylko przywileje i wygodne życie ale przede wszystkim oddanie Bożej sprawie - na maksa. Tylko, że to wiąże się z przyjęciem krzyża, a któż chciałby go dźwigać w dzisiejszym świecie?
Bogna Fler

o. Remigiusz Recław profanuje Eucharystię

Największym przymiotem Boga jest MIŁOSIERDZIE.
Bogna Fler

[NV#253] Marcin Zieliński - fałszywy charyzmatyk zdemaskowany! (Q&A#35)

Studiować Biblię z protestantami, modlić się z nimi, jeździć na spotkania z nimi, to wg o. Szustaka - no problem! A ja Temu ojcu powiem, że nie jest to bez znaczenia. Tak zaczęło się ze wspólnotą Odnowy z mojej miejscowości, tak zaczęło się z moimi znajomymi. Teraz są sektą, poza Kościołem. Tak zaczęło się również z ursynowską Chefsibą, która kilka lat temu ,,odjechała" od Kościoła, aż sprawą …More
Studiować Biblię z protestantami, modlić się z nimi, jeździć na spotkania z nimi, to wg o. Szustaka - no problem! A ja Temu ojcu powiem, że nie jest to bez znaczenia. Tak zaczęło się ze wspólnotą Odnowy z mojej miejscowości, tak zaczęło się z moimi znajomymi. Teraz są sektą, poza Kościołem. Tak zaczęło się również z ursynowską Chefsibą, która kilka lat temu ,,odjechała" od Kościoła, aż sprawą /dzięki jezuitom/ zajął się kardynał Nycz. Jakie cuda wianki działy się w Chefsibie pod wodzą p. Weigla można jeszcze odgrzebać w internecie. Ile wspólnot katolickich odeszło do protestantów dzięki takim właśnie ,,nieszkodliwym" kontaktom z ich liderami i wspólnotami? Dużo. Tylko, delikatnie mówiąc, brak roztropności może tłumaczyć te beztroskie słowa dominikanina.
Bogna Fler

[NV#253] Marcin Zieliński - fałszywy charyzmatyk zdemaskowany! (Q&A#35)

Jakie to smutne...
Bogna Fler

Artur Ceroński bierze udział we „mszy świętej”

Ślepi przewodnicy ślepych, kto ich formował w seminarium /tych kapłanów/?
Bogna Fler

Film Marcin Zieliński - Fałszywy charyzmatyk zdemaskowany powrócił, ale został obkrojony

Nie wiadomo, czy nie było nacisków ,,z góry". Było do przewidzenia, że będzie walka, walka o Prawdę. Módlmy się za twórców filmu i administratorów strony ,,zwiedzeni.pl". Szatan nie odpuści, to pewne.
Bogna Fler

Liturgia nie powinna stawać się okazją do rozłamów, walk czy dysput

Bartek100 - szkoda na ciebie klawiatury i czasu, a na dyskusji mi nie zależy. Jestem tu rzadkim gościem i jeżeli coś wkleję czy napiszę, to tylko po to, aby zwrócić uwagę na jakiś problem.
Bogna Fler

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

Bartek100 - ,,uderz w stół a nożyce się odezwą", tak hejtowanie za pieniądze jest niemoralne a ble ble ble to waść pleciesz. Poza tym czytaj ze zrozumieniem.
Bogna Fler

„Kler” dopiero początkiem. „Wyborcza” dała sygnał do nagonki na Kościół w Polsce

VRS - Jeżeli w rodzinie ktoś śmiertelnie choruje, to mam się go wyrzec, mam go opuścić, mam go opluć? Co to za rodzina, gdzie nie obchodzi nikogo ten chory? Patrzmy na świętych i uczmy się. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus nie była słodką, naiwną zakonnicą. Żyła za klauzurą, ale żyła też w sercu Kościoła, żyła Kościołem i widziała w Nim także zło ludzi grzesznych, w tym kapłanów. Oto dwa fragmenty …More
VRS - Jeżeli w rodzinie ktoś śmiertelnie choruje, to mam się go wyrzec, mam go opuścić, mam go opluć? Co to za rodzina, gdzie nie obchodzi nikogo ten chory? Patrzmy na świętych i uczmy się. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus nie była słodką, naiwną zakonnicą. Żyła za klauzurą, ale żyła też w sercu Kościoła, żyła Kościołem i widziała w Nim także zło ludzi grzesznych, w tym kapłanów. Oto dwa fragmenty listów św. Teresy do jej siostry Celiny, w których pokazuje bardzo wyraźnie, jak wstrząsające skutki pociąga za sobą zło popełniane przez kapłanów, i jak konieczna jest gorliwa modlitwa o ich nawrócenie. I przypomnę - św. Teresa żyła przed Soborem Watykańskim II, kapłani o których pisała i za których się modliła nie odprawiali Novus Ordo Missae, nie byli liberałami, socjalistami, czy czym tam jeszcze. Byli zwykłymi kapłanami swoich czasów.
,,Celino, podczas tych krótkich chwil pozostawionych nam jeszcze, nie traćmy czasu... zbawiajmy dusze...dusze ,,giną jak płatki śniegu", Jezus płacze, a my... a my myślimy o własnych cierpieniach, zamiast pocieszać naszego Oblubieńca! Och! Celino moja, żyjmy dla dusz, bądźmy apostołkami, ratujmy zwłaszcza dusze kapłanów, one powinny być przezroczystsze od kryształu... Niestety! Iluż złych księży, księży, którzy nie są dostatecznie święci! Módlmy się, cierpmy za nich, a Jezus w dniu ostatecznym jakże będzie wdzięczny. Damy Mu dusze!".
,,Celino kochana, zawsze to samo Ci mówię: ach!módlmy się za kapłanów... każdy dzień wykazuje, jak niewielu Jezus ma przyjaciół. Zdaje mi się, że właśnie niewdzięczność odczuwa On najdotkliwiej. Zwłaszcza gdy widzi, że dusze Jemu poświęcone oddają innym serce, które należy do Niego w tak absolutny sposób".
Bogna Fler

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

Weronika...S - Można krytykować, pisać, co mi się nie podoba np. w papieżu Franciszku, ale nie w sposób obraźliwy, chamski, nawet protestanci nie używają wobec katolików takiego języka, jak niektórzy tu, na glorii. Zastanawiam się nawet, czy nie są to opłacani hejterzy. Z takimi nie warto prowadzić wymiany zdań, to dno moralne.
Bogna Fler

Szokujący wpis o. Kramera: Kościół to matka, ale są takie matki, od których trzeba odejść

O. Kramer nie odróżnia Matki Kościoła od człowieczej matki, która może zabrać życie? Kościół zawsze daje życie, chroni życie aż po wieczność i jest święty świętością Boga. Kościół Matka jest Mistycznym Ciałem Chrystusa. Nigdy nie opuszczę tej Matki.
Bogna Fler

Franciszek w 17-minutowej homilii stwierdza, że powinna ona trwać najwyżej 8 minut

Quas Primas - zalecam więcej modlitwy i wzorowania się na świętych, wtedy używanie rozumu będzie bardziej roztropne.