zbyszek
zbyszek

Gloria Global am 4. April 2019

Mir kommt zur ganzen Diskussion eine Frage in den Sinn: warum pflücken denn die Deutschen nicht ihre eigenen Erdbeeren und pflegen nicht die eigenen Eltern, sondern lassen zu, dass Polen ihr verrottetes Sozial- und Arbeitssysthem de facto retten. Oder gibt es Beschäftigungen, für die Deutsche "zu gut" sind? verlogen, verlogen, verlogen!
zbyszek

Ujawniono wyniki konklawe 2013

A więc, jeśli dobrze rozumiem, wybór kard. Bergoglio na papieża jest nieważny.
zbyszek

Bractwo - Świętego Piusa X

Bardzo interesujący dokument. Po wypowiedziach tych seminarzystów widać, że poziom nauczania w seminariach Bractwa jest niestety o wiele wyższy niż w zwykłych seminariach diecezjalnych. Po kazaniach młodych księży diecezjalnych, to mam wrażenie, że w tych ostatnich, to najwięcej ich uczą jak wątpić i wszystkich innych wprowadzać w zwątpienie. Całkiem co innego pokazują nam protagoniści tego …More
Bardzo interesujący dokument. Po wypowiedziach tych seminarzystów widać, że poziom nauczania w seminariach Bractwa jest niestety o wiele wyższy niż w zwykłych seminariach diecezjalnych. Po kazaniach młodych księży diecezjalnych, to mam wrażenie, że w tych ostatnich, to najwięcej ich uczą jak wątpić i wszystkich innych wprowadzać w zwątpienie. Całkiem co innego pokazują nam protagoniści tego filmu.
zbyszek

Gloria.TV News on the 17th of February 2015

Bardzo mi się podobała pierwsza wiadomość: Franciszek poprosił nowo utworzonych kardynałów o zaakceptowanie osób usuniętych na margines. Według plotek Franciszek osobiście udzieli dobrego przykładu poprzez przekształcenie hotelu, gdzie obecnie mieszka w prosty klasztor dla bezdomnych Franciszkanów Niepokalanej, którzy byli zmuszeni do porzucenia starego rytu mszy. Franciszek będzie mieszkać w …More
Bardzo mi się podobała pierwsza wiadomość: Franciszek poprosił nowo utworzonych kardynałów o zaakceptowanie osób usuniętych na margines. Według plotek Franciszek osobiście udzieli dobrego przykładu poprzez przekształcenie hotelu, gdzie obecnie mieszka w prosty klasztor dla bezdomnych Franciszkanów Niepokalanej, którzy byli zmuszeni do porzucenia starego rytu mszy. Franciszek będzie mieszkać w swoim ex-hotelu jako pokorny zakonnik w prostej celi z łazienką na piętrze. Na znak swojej międzynarodowo wychwalanej pokory, mianuje on kardynała Burke jako swojego przełożonego. Ponadto Franciszek będzie mu codziennie służyć przy odprawianiu mszy w starym obrządku, wspominając czasy, kiedy sam był młody, a Kościół nadal Katolicki.
zbyszek

Gwałtowna reforma liturgiczna

@danutadubiel "Lata braku wiedzy na temat dyscypliny kościelnej, a nawet przypuszczenie, że taka dyscyplina już nie pasuje do natury Kościoła, w rzeczywistości przyniosły gorzkie owoce i miały bardzo szkodliwy wpływ dla Kościoła.

Faktycznie tak jest: nie ma dyscypliny - nie ma przyszłości. Najbardziej widać to na przykładzie braku dyscypliny w formacji kapłańskiej. A to się potem przekłada na …More
@danutadubiel "Lata braku wiedzy na temat dyscypliny kościelnej, a nawet przypuszczenie, że taka dyscyplina już nie pasuje do natury Kościoła, w rzeczywistości przyniosły gorzkie owoce i miały bardzo szkodliwy wpływ dla Kościoła.

Faktycznie tak jest: nie ma dyscypliny - nie ma przyszłości. Najbardziej widać to na przykładzie braku dyscypliny w formacji kapłańskiej. A to się potem przekłada na katechezę i tak dalej i tak dalej. Błędne koło.
@Taimarost to jest chyba to: W języku angielskim: The difference between the two forms of the Mass is very stark“
zbyszek

Gwałtowna reforma liturgiczna

@Anty_modernista
Bardzo się z tobą zgadzam. Można wymyślać bajki o tym, co chciano i jak chciano. Po owocach ich poznacie ich. I tyle.
zbyszek

Gwałtowna reforma liturgiczna

@Posłuszeństwo... Teoretyzowanie o soborze mediów nic nie pomoże: fakty pozostają faktami, tak samo jak skutki spustoszenia. Księża i biskupi, którzy znali "autentyczne" zamiary synodu powinni byli wprowadzić je autentycznie w życie, a nie pozwolić by kościół się sam siebie zruinował.
Nie bądźmy naiwni, nie wierzmy w bajki o synodzie mediów 😲
zbyszek

Gwałtowna reforma liturgiczna

Po Soborze coś poszło nie tak: "widzieliśmy tak wielu księży, którzy zostawili kapłaństwo, tak wiele sióstr, które odeszły z zakonu"

"Reforma liturgiczna w szczególnych wypadkach była bardzo radykalna i nawet gwałtowna"

"Doświadczyłem eksperymentów liturgicznych - niektóre z nich wolę nawet nie pamiętać"

Bardzo aktualne stwierdzenia, bardzo.
zbyszek

Águila y ardilla

Wiewiórki są cudowne
zbyszek

Co ma Mądrość do Chrztu? Dzień 1

Mało kto umie kierować własną duszą i robić porządek we własnym życiu, używając Mądrości Boga, i to tej danej nam podczas Chrztu.
Napięcie pomiędzy byciem złym a pragnieniem dobra i tęsknotą za Świętym jest faktycznie jednym z najbardziej rozpowszechnionych problemów ludzi wierzących.
zbyszek

"Głęboko niestosowne zachowanie wobec księdza?"

@adan1, rzecz jasna, że Newsweek robi wszystko by oczernić duchownego, który broni katolickich wartości. Dlatego weźmie jakąkolwiek historyjkę sfrustrowanego księdza by oczernić abp. Hosera.
zbyszek

Dzieci mają prawo do usług seksualnych?

Masz rację, Irena. Ci ludzie pod pozorem "ochrony praw dziecka" deprawują i gorszą dzieciaki. Straszne to jest. I jak tu chronić dzieci? Izolować je od tego towarzystwa?
zbyszek

Bractwo św. Piusa X nie podlega zasadzie "ekumenizmu"?

Smutne jest to, że oficjalne pisma diecezjalne wypisują takie bzdury. Można się nie zgadzać z niektórymi założeniami bractwa ale to nie jest żadna sekta. Są to bracia i siostry należący do kościoła.
Czyli szacunek i pozytywne nastawienie do protestantów to super i ok. A do katolików, którzy widzą problemy w kościele, to już nie? Czegoś tu nie rozumiem.
zbyszek

"Piekielne zabawy" czyli zagrożenia duchowe dla dzieci !!!

dziękuję olo13jcb za zapodanie tak ciekawego tematu. Super konferencja.
W dzisiejszych dniach, jak człowiek pomyśli, że ma założyć rodzine i wychować dzieci, to włosy dęba stają... Jak je chronić przed "zepsuciem", jak wychować na prawdziwe dzieci Boże? 🤨

Tylko modlitwa pozostaje
zbyszek

Dziś Urodziny Benedykta XVI - Papież senior kończy 86 lat

Mam ogromny szacunek dla Benedykta XVI. I bardzo smutne jest to, że sytuacja w kościele jest taka, że Papież nie widzi wyjścia i decyduje się zrezygnować.

Módlmy się o zdrowie dla Papa Emeritus i o wszelkie potrzebne łaski dla niego.

Wszystkiego najlepszego, drogi Ojcze! 🤗
zbyszek

Taniec liturgiczny Drogi Neokatechumenalnej

Nie za bardzo rozumiem tytułu tego wideo. Jeśli chodzi o drogę neokatechumenalną, to nie jest to żadna sekta tylko zatwierdzona przez kościół grupa wewnątrz kościoła.
Może i nieraz wydziwiają na tych swoich spotkaniach i nawet podczas mszy, ale i tak nie używałbym wobec nich określenia sekta, bo jest to poprostu nieprawda.
zbyszek

Bez sutanny u Papieża

No właśnie. Wkładać sutanny.

A co do Opus Dei: jakoś zawsze miałem mieszane uczucia co do osób należących do tego ugrupowania. I teraz nie mówie o bzdurach które się nasuwają wspominając książki Dana Browna.

Chodzi mi bardziej o to, że w Opus Dei niby ludzie się strasznie dużo muszą modlić i ogólnie wiodą życie bardzo pobożne. A jednak nieraz słychać o tym, że przynajmniej duchowni są dość …More
No właśnie. Wkładać sutanny.

A co do Opus Dei: jakoś zawsze miałem mieszane uczucia co do osób należących do tego ugrupowania. I teraz nie mówie o bzdurach które się nasuwają wspominając książki Dana Browna.

Chodzi mi bardziej o to, że w Opus Dei niby ludzie się strasznie dużo muszą modlić i ogólnie wiodą życie bardzo pobożne. A jednak nieraz słychać o tym, że przynajmniej duchowni są dość liberalni.
zbyszek

Niemcy prześladują Katolików

BAH — 2013-03-05 06:23:43: " 😇
Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"

Tak jest BAH. A że ci żałośni ludzie tego nie rozumieją, to mówiąc słowami Jezusa "biada im".
Ten dziennikarz tak się skandalizuje jakimś znakiem zamiast tego żeby zobaczyć sedno problemu i przyznać, że nic a nic, nie może być gorsze od zabijania bezbronnych dzieci. 😡
zbyszek

Czy przekazy do Marii Bożego Miłosierdzia z Irlandii rzeczywiście pochodzą z Nieba?

tak często się pisze tu na Glorii o tym, że te orędzia Marii z Irlandii są fałszywe. Mam nadzieję, że już naprawdę do wszystkich to dotarło i ci ludzie zafascynowani nią nareszcie wezmą Pismo Święte do ręku i nie będą szukali sensacji. 🤨
zbyszek

Tylko jedna religia jest prawdziwa-katolicka-Bp Józef Sebastian Pelczar.

Bardzo interesujący artykuł, Radek.

Faktycznie w kręgach ludzi młodych, w których się najczęściej obracam, cały czas się o tym gada, że wszystkie religie są ok, ważne żeby człowiek był dobry i miły dla innych, reszta się nie liczy.

No ale widzimy, że się liczy 👍