dorka2
dorka2

Film z wystąpieniem prof. Jana Szyszko podczas Święta Lasu

Ten mail zawiera zdjęcia i obrazy. Nie widzisz ? Obejrzyj ten mail w przeglądarce

Zaproszenia z Misji Gabriela

misjagabriela.pl/opiekunowie-dzi…

Już w najbliższy poniedziałek 27 stycznia 2020 r., o godzinie 18.00 będziemy wspólnie się modlić na Mszy świętej w intencji dzieci skrzywdzonych. Dołącz do nas w kościele na ul. Ostródzkiej 172 w Warszawie lub poprzez bezpośrednią transmisję na port…More
Ten mail zawiera zdjęcia i obrazy. Nie widzisz ? Obejrzyj ten mail w przeglądarce

Zaproszenia z Misji Gabriela

misjagabriela.pl/opiekunowie-dzi…

Już w najbliższy poniedziałek 27 stycznia 2020 r., o godzinie 18.00 będziemy wspólnie się modlić na Mszy świętej w intencji dzieci skrzywdzonych. Dołącz do nas w kościele na ul. Ostródzkiej 172 w Warszawie lub poprzez bezpośrednią transmisję na portalu Facebook.

Relacja rozpocznie się
o godzinie 18.00 z kościoła św. Mateusza Apostoła
i Ewangelisty. Warszawa,
ul Ostr
ódzka 172.

Piszemy nową petycję w obronie rodziny!

Nie chcemy bezczynnie patrzeć na rosnący kryzys rodziny, postępujący wraz z nim wzrost rozwodów i krzywdy wyrządzane dzieciom z powodu rozpadających się rodzin. Problem ten jest znany w Europie od lat i wiele krajów wprowadziło do swojego prawa przepisy regulujące rozpad małżeństwa w taki sposób, aby wykorzystać każdą szansę na jego uratowanie. Chcemy wspólnie zredagować treść petycji, która będzie miała jak największą siłę oddziaływania. Być może rozwiązania, które już zaproponowaliśmy, są Twoim zdaniem niewystarczające? Jeśli chciałbyś nam pomóc, kliknij przycisk pod zdjęciem, aby przenieść się na stronę Misji Gabriela.

misjagabriela.pl/petycje/229202/31/

Weź udział w tworzeniu nowej petycji! Zapraszamy do komentowania artykułu znajdującego się na stronie Misji Gabriela. Jeśli masz własne doświadczenia w temacie przestawionym na tej stronie i pragniesz się nimi podzielić – napisz swój komentarz, albo wyślij do nas wiadomość e-mail na: kontakt@misjagabriela.pl

Już za miesiąc nowenna!

Zawierz swoje intencje św. Gabrielowi od Matki Bożej Bolesnej pod linkiem misjagabriela.pl/swiadectwa-i-in…

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem w Misji Gabriela, albo znasz kogoś, kto chce w ten sposób pomagać, kliknij misjagabriela.pl/wolontariat/

Cały czas trwa akcja Święta'20. Możesz dołączyć do niej w tej chwili na misjagabriela.pl/swieta20/

Abyś był dobrze poinformowany, wszystkie aktualności są na misjagabriela.pl i na misj.maillist-manage.com/misjagabriela/

Jak pomóc? Sklep internetowy.

Cenną pomocą jest nabycie w naszym sklepie internetowym cegiełek o różnej wartości finansowej (50zł, 100zł i 500zł), koszulek, kubków, pocztówek, modlitewników, różańców oraz tablic pamiątkowych (grawerowanych na płycie kamiennej z oficjalnym potwierdzeniem i informacją o miejscu zamieszczenia). Nasi Darczyńcy szczególnie cenią sobie możliwość wygrawerowania tablicy pamiątkowej, bo jest ona trwałym śladem w historii budowy i niepowtarzalną pamiątką dla kolejnych pokoleń wiernych.
misjagabriela.pl/sklep/

Najnowszy numer miesięcznika Nasza Arka poświęcony jest Św. Gabrielowi od Matki Bożej Bolesnej. Czytelnicy znajdą tu między innymi: zwięzłe artykuły odpowiadające na pytanie, kim był „Święty Uśmiechu”, jakie wydarzenia przyczyniły się do szerzenia Jego kultu w Polsce oraz w jaki sposób młody Święty już dziś wpływa na rozwój duchowy naszej młodzieży. Czasopismo jest do nabycia w sklepie internetowym Misji Gabriela.

Aktualności

Młodzież z Oratorium św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej podjęła się przygotowania i poprowadzenia balu karnawałowego dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 356 w Warszawie.

Spotkanie opłatkowe u Skautów Europy

W dniu 12.01.2020 r. odbyło się spotkanie opłatkowe obu białołęckich szczepów Skautów Europy. Cieszymy się, że z roku na rok organizacja ta przyciąga do parafii coraz więcej osób. Praca zapoczątkowana sześć lat temu powstaniem gromad wilczków, z czasem zaowocowała utworzeniem drużyn harcerskich i ustanowieniem dwóch szczepów. Skauci stanowią widoczny wzór do naśladowania dla dzieci i młodzieży odwiedzających budowane sanktuarium św. Gabriela i Młodych Świętych.

Podsumowanie prac budowlanych 2019 r.

Dzięki wsparciu parafian i darczyńców Misji Gabriela w 2019 roku udało się wykonać następujące prace:
podłączenie wodno-kanalizacyjne
instalacje nagłośnienia
instalację ogrzewania podłogowego wraz z wylewką podposadzkową.
Dodatkowo, w darze parafii św. Bonifacego w Bremie pozyskaliśmy również ławki, meble, ołtarz, chrzcielnicę i kropielnicę.

Plany budowlane na lata 2020-2021

W bieżącym roku planujemy wykonać ocieplenie dachu. Na rok 2021 zaplanowaliśmy zakup i instalację pieca centralnego ogrzewania, montaż drzwi i okien wewnętrznych oraz odnowienie i montaż kamiennych elementów ołtarza i chrzcielnicy

Dziękujemy!
Tylko dzięki Państwa zaangażowaniu i zrozumieniu sensu Misji Gabriela, jesteśmy w stanie tworzyć lepszy świat dla młodszego pokolenia. Serdeczne Bóg zapłać za Państwa obecność i pomoc!

Z Panem Bogiem!

o. Przemysław Śliwiński CP
Proboszcz Parafii
Misja Gabriela
kontakt@misjagabriela.pl
dorka2

Viera a prikázania. Pas do neba. Video: Boží prorok a Otec národa Vdp. M. Kuffa Dunajská Lužná 24. …

Zázračná modlitba vo veľkej biede a núdzi

modlitba.sk

Spomeň si, svätá Panna Mária,
že nikdy nebolo počuť,
žeby bol niekto opustený,
kto sa utiekal pod tvoju ochranu,
teba prosil o pomoc a
žiadal o tvoje orodovanie.
Povzbudený touto dôverou
aj ja sa utiekam k tebe,
Matka, Panna panien,
k tebe prichádzam,
pred tebou stojím ako úbohý
a kajúci hriešnik.
Matka večného Slova,
neodmietni moje slová…
More
Zázračná modlitba vo veľkej biede a núdzi

modlitba.sk

Spomeň si, svätá Panna Mária,
že nikdy nebolo počuť,
žeby bol niekto opustený,
kto sa utiekal pod tvoju ochranu,
teba prosil o pomoc a
žiadal o tvoje orodovanie.
Povzbudený touto dôverou
aj ja sa utiekam k tebe,
Matka, Panna panien,
k tebe prichádzam,
pred tebou stojím ako úbohý
a kajúci hriešnik.
Matka večného Slova,
neodmietni moje slová,
ale ma milostivo vypočuj a vyslyš.
Amen.
dorka2

Viera a prikázania. Pas do neba. Video: Boží prorok a Otec národa Vdp. M. Kuffa Dunajská Lužná 24. …

Priatelia,prosím podpíšte a rozširujte túto petíciu:

www.podpisem.sk/…/peticia-prezide…More
Priatelia,prosím podpíšte a rozširujte túto petíciu:

www.podpisem.sk/…/peticia-prezide…
dorka2

Lívia z Kulturžumpy komentuje pochod extrémistických asociálov

V roku 2010 sa snažili aktivisti homoideológie pretláčať verbálne tzv. "toleranciu".
Nič iného vraj nechcú.
Opak bol pravdou.
Len si pozrite video.

www.youtube.com/watch
dorka2

Očistený kňaz vracia úder svojmu útočníkovi

Dobrý deň,
chcel by som sa Vám v mene celého CitizenGO poďakovať za Vašu pomoc v kampani proti filmu vysielaného na Netflixe.
Podarilo sa nám spoločne dosiahnuť viac ako 1 500 000 podpisov, čo je historicky najviac. Na čelných predstaviteľov Netflixu vytvárame stále veľký tlak.
Smutným faktom zostáva, že riaditeľ Netflixu Reed Hastings považuje za komédiu film, ktorý urazil milióny kresťanov po …More
Dobrý deň,
chcel by som sa Vám v mene celého CitizenGO poďakovať za Vašu pomoc v kampani proti filmu vysielaného na Netflixe.
Podarilo sa nám spoločne dosiahnuť viac ako 1 500 000 podpisov, čo je historicky najviac. Na čelných predstaviteľov Netflixu vytvárame stále veľký tlak.
Smutným faktom zostáva, že riaditeľ Netflixu Reed Hastings považuje za komédiu film, ktorý urazil milióny kresťanov po celom svete v čase Vianoc, kedy sa celý svet zastavuje, aby oslávil narodenie Ježiša Krista.
Keďže ste odpovedali na výzvu podpísať petíciu, podnikli sme krok, ktorým chceme jasne demonštrovať náš postoj riaditeľovi Netflixu, že nesúhlasíme s filmom „Vianočná komédia“ znázorňujúcim Ježiša Krista, jeho apoštolov a Pannu Máriu veľmi neúctivým a výsmešným spôsobom.
Váš podpis spolu so všetkými ostatnými sme práve zabalili a poslali priamo Reedovi Hastingsovi do centrály Netflixu.
Takto vyzerá 1 500 000 podpisov.

K podpisom sme priložili aj sprievodný list, v ktorom jasne deklarujeme, že nikam neodchádzame a v našom úsilí budeme pokračovať!
Máme jasný cieľ: vyhrať a dať jasne najavo filmovým štúdiám a producentom, že netolerujeme výsmech z toho, čo je pre kresťanov posvätné. Keby títo producenti natočili podobný film vysmievajúci sa z proroka Mohameda, je veľmi pravdepodobné, že oni sami by už teraz neboli nažive a ich filmové štúdio by bolo vypálené. Kresťania sú tolerantní a rešpektujú druhých ako aj ich kritiku, no všetko má svoje hranice
Naša petícia v Brazílii poriadne rozbúrila atmosféru. Sudca Benedicto Abicair dokonca prikázal Netflixu film stiahnuť. Smutné je, že Najvyšší súd tento jeho príkaz znegoval.
Okrem toho máme správy z viacerých zdrojov, ktoré indikujú, že naša petícia sa stala predmetom mnohých rozhovorov a diskusií.
Avšak nemôžeme sa uspokojiť s tým, že sme dosiahli 1,5 milióna podpisov a zostať stáť. Náš cieľ je jasný a k tomu potrebujeme aj Vašu pomoc.
Zostaňme, prosím, v kontakte. V najbližších týždňoch Vás budeme informovať aký je ďalší postup. Verím, spoločne to dokážeme dotiahnuť do úspešného konca.
Ďakujeme za všetko, čo robíte!
Matúš Hagara a celý tím CitizenGO
P.S. Ak ste dostali tento mail a ešte ste nepodpísali našu petíciu, podporte ju, prosím, teraz. Formulár je stále otvorený, stále prijímame nové podpisy a doručujeme ich elektronicky Netflixu. Ak ste petíciu už podpísali, zdieľajte ju, prosím, cez sociálne siete alebo o nej povedzte svojej rodine či známym. Vďaka za Vašu snahu. Prosím, podpíšte tu: https://www.citizengo.org/sk/rf/176035-zastavme-vysielanie-filmu-na-netflixe-ktory-znazornuje-jezisa-ako-homosexuala
dorka2

František vytvára dom pre bývalé sestry, ktoré skončili ako „prostitútky“

Amazon ...Urážanie Božského srdca Ježišovho

www.tfp.org/…/sign-here-prote…
dorka2

Arcibiskup sa stavia za vieru - poľskí biskupi sa "ospravedlňujú"

Marx odložil kríž,aby sa zapáčil mocným

katholisches.info/…/unterstuetzerin…
dorka2

Arcibiskup sa stavia za vieru - poľskí biskupi sa "ospravedlňujú"

Bohužiaľ,kardinál Marx je vysoko postavený slobodomurár.
A nie je sám.

Zoznam slobodomurárov v cirkvi

katholisches.info/…/die-kirchlichen…

Gregoriana, Ort des Geheimtreffens

BISCHÖFE
Kardinal Reinhard Marx, Erzbischof von München-Freising, Vorsitzender der Deutschen Bischofskonferenz
Erzbischof Georges Pontier, Erzbischof von Marseille, Vorsitzender der Französischen Bischofskonferenz
Bisc…More
Bohužiaľ,kardinál Marx je vysoko postavený slobodomurár.
A nie je sám.

Zoznam slobodomurárov v cirkvi

katholisches.info/…/die-kirchlichen…

Gregoriana, Ort des Geheimtreffens

BISCHÖFE
Kardinal Reinhard Marx, Erzbischof von München-Freising, Vorsitzender der Deutschen Bischofskonferenz
Erzbischof Georges Pontier, Erzbischof von Marseille, Vorsitzender der Französischen Bischofskonferenz
Bischof Markus Büchel, Bischof von St. Gallen, Vorsitzender der Schweizer Bischofskonferenz
Bischof Franz-Josef Bode von Osnabrück, Deutschland
Bischof Heiner Koch von Dresden-Meißen, Deutschland
Bischof Felix Gmür von Basel, Schweiz
Bischof Jean-Marie Lovey von Sitten, Schweiz
Bischof Bruno Ann-Marie Feillet von Reims, Frankreich
Bischof Jean-Luc Brunin von Le Havre, Frankreich
PROFESSOREN/PRIESTER:
Pater Hans Langendörfer SJ, Generalsekretär der Deutschen Bischofskonferenz (Deutschland)
Pater Hans Zollner SJ, Professor der Psychologie, Vize-Rektor der Päpstlichen Universität Gregoriana in Rom (Deutschland)
Pater Achim Buckenmaier, Priestergemeinschaft der KIG, Professor der Dogmatik, Akademie für die Theologie des Volkes Gottes der Päpstlichen Lateranuniversität in Rom, Consultor des Päpstlichen Rats für die Neuevangelisierung (Deutschland)
Pater Andreas R. Batlogg SJ, Professor der Philosophie und der Theologie, Chefredakteur der „Stimmen der Zeit“, (Österreich)
Pater Alain Thomasset SJ, Professor der Moraltheologie, Centre Sà¨vres, (Frankreich)
Pater Humberto Miguel Yañez SJ, Professor der Moraltheologie, Päpstlichen Universität Gregoriana in Rom (Argentinien)
Eberhard Schockenhoff, Professor der Moraltheologie, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg im Breisgau, (Deutschland)
Philippe Bordeyne, Professor der Theologie, Institut Catholique de Paris, (Frankreich)
François Xavier Amherdt, Priester der Diözese Sitten, Theologe, Universität Freiburg im Üchtland (Schweiz)
Prof. Thomas Söding, Professor der Neutestamentlichen Exegese, Ruhr-Universität Bochum (Deutschland)
Prof. Werner G. Jeanrond, Theologe, Master of St Benet’s Hall, Oxford in England (Deutschland)
Prof. Erwin Dirscherl, Dogmatiker, Universität von Regensburg (Deutschland)
Prof. Monique Baujard, Direktor des Service National Famille et Société der Französischen Bischofskonferenz (Frankreich)
Prof. Eva Maria Faber, Dogmatikerin, Fundamentaltheologin, Rektorin der Theologischen Hochschule Chur in der Schweiz (Deutschland)
Prof. Thierry Collaud, Theologe, Universität Freiburg im Üchtland (Schweiz)
Prof. Francine Charoy, Moraltheologin, Institut Catholique de Paris (Frankreich)
Prof. Anne-Marie Pelletier, Alttestamentliche Exegese, Institut Européen des Sciences des Religions IESR, Paris (Frankreich), Ratzinger-Preisträgerin 2014
ANDERE:
Msgr. Markus Graulich SDB, Prälat-Auditor an der Sacra Rota Romana, Untersekretär des Päpstlichen Rates für die Gesetzestexte (Deutschland)
Marco Impagliazzo, Präsident der Gemeinschaft Sant’Egidio (Italien)
MEDIEN:
Father Bernd Hagenkord SJ, Direktor der Deutschen Sektion von Radio Vatikan (Deutschland)
Simon Hehli, Neue Zürcher Zeitung (Schweiz)
Tilmann Kleinjung, ARD (Deutschland)
Michael Bewerunge, ZDF (Deutschland)
Jörg Bremer, Frankfurter Allgemeine Zeitung (Deutschland)
Frédéric Mounier, La Croix (Frankreich)
Antoine-Marie Izoard, I-Media (Frankreich)
Marco Ansaldo, La Repubblica (Italien)
Text: Giuseppe Nardi
Bild: Il Timone
dorka2

Vykľulo sa "šidlo z vreca": Piata kolóna na Slovensku, alebo Čo vlastne podpísala Zuzana Čaputová a prečo "štrajkuje" ohľadne Istanbulského dohovoru . Pozrite si ten zradcovský "výkvet" podpísaných, vrátane našej "milej" súdružky prezidentky......

Pamätáte sa na Oľgu Pietruchovú?
Táto pani potichúčky pracuje naďalej v úrade.
Peňazí má dosť.

www.instituteofleoxiii.org/special/STUDIA-Rozpocet…

www.lifenews.sk/content/štúdia-uv-platí…

ŠTÚDIA: UV platí 417 917 EUR na podporu KULTÚRY SMRTI.

10,417

ILXIII: Rozpočet ÚV na kultúru smrti (2012)
Kultúra smrti

Štúdia bola vypracovaná na podnet analýzy Inštitútu Leva XIII. s názvom “Štúdia …More
Pamätáte sa na Oľgu Pietruchovú?
Táto pani potichúčky pracuje naďalej v úrade.
Peňazí má dosť.

www.instituteofleoxiii.org/special/STUDIA-Rozpocet…

www.lifenews.sk/content/štúdia-uv-platí…

ŠTÚDIA: UV platí 417 917 EUR na podporu KULTÚRY SMRTI.

10,417

ILXIII: Rozpočet ÚV na kultúru smrti (2012)
Kultúra smrti

Štúdia bola vypracovaná na podnet analýzy Inštitútu Leva XIII. s názvom “Štúdia rozdelenia KŽ a KS v NR SR”.
CIEĽ ŠTÚDIE
Cieľom štúdie je zhotoviť prehľad finančných prostriedkov pridelených Úradom vlády (ÚV) na
účely podporovania aktivít lobistických skupín Kultúry smrti (KS) za rok 2012. Štúdia sa
zameriava len na tie grantové projekty, ktoré buď priamo predložili lobistické organizácie KS,
alebo svojím obsahom propagujú hlavné ciele politiky KS:
Potratová politika
Feminizmus a gender mainstreaming
LGBTI politika
Sexualizácia mládeže
STIAHNI ŠTÚDIU
dorka2

Prípad Alfieho Evansa v rádii Lumen 12.05.12018 - 1. diel: Hladný a smädný som bol a nedali ste mi …

Zastavme propotratový plán v Europarlamente
Chorvátsky člen Európskeho parlamentu Predrag Matić, bývalý minister záležitostí veteránov za vlády Zorana Milanovića, dostal poverenie vypracovať Správu Európskeho parlamentu o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach v EÚ v rámci ženského zdravia.
Matić sa na svojom účte na Twitteri pochválil, že nová správa zahŕňa podporu potratov, antikoncepcie …More
Zastavme propotratový plán v Europarlamente
Chorvátsky člen Európskeho parlamentu Predrag Matić, bývalý minister záležitostí veteránov za vlády Zorana Milanovića, dostal poverenie vypracovať Správu Európskeho parlamentu o sexuálnom a reprodukčnom zdraví a právach v EÚ v rámci ženského zdravia.
Matić sa na svojom účte na Twitteri pochválil, že nová správa zahŕňa podporu potratov, antikoncepcie a sexuálneho vzdelávania. „Mojim cieľom je podporovať a hájiť progresívnu agendu ako aj prístup k službám týkajúcich sa sexuálnych a reprodukčných práv. To zahŕňa prístup k antikoncepcii, sexuálnemu vzdelávaniu, dobrovoľnému plánovaniu rodičovstva i prístup k bezpečnému a legálnemu potratu. Potrat nie je nikdy ľahkou voľbou, ale musí zostať možnosť voľby.

Prosím, podpíšte petíciu, aby sa odstránili z pripravovanej správy problematické časti o potratoch, antikoncepcii a povinnej sexuálnej výchove.

www.citizengo.org/…/176482-zastavme…
dorka2

Tomáš Kempenský- Nasledovanie Krista. (Štyri knihy o nasledovaní Krista)

Dnes 24.1.2020

USA pochod pre život

Modlime sa spolu s nimi za zrušenie potratového zákona.

Tune In To EWTN’s LIVE March for Life Coverage

When:
Starting Thursday, Jan. 23 at 9pm
Where: Tune in to EWTN (details below)

www.ewtn.com/tv/extra-watch-live/canada
dorka2

František z Assisi 2014

Ukončiť prenasledovanie kresťanov v Nigérii:

www.citizengo.org/…/176524-beendet-…