OCD
OCD

[NV#010] Czy wszyscy będą ZBAWIENI? [PL\ENG]

Poza tematem: ataki ad personam przez osoby, które stawiają kropkę na początku zdania, a nie na końcu, są mniej bolesne, niż osób, które znają i przyjmują zasady, nawet jeśli tylko dotyczą j. polskiego.
OCD

[NV#010] Czy wszyscy będą ZBAWIENI? [PL\ENG]

Jak do takiej koncepcji przystaje posłanie przez Jezusa apostołów na ewangelizację całego świata. Po co nauczać, skoro wystarczy olśnienie po śmierci i zdeterminowany pięknem Boga ostateczny wybór dopiero wtedy? Jak w tej koncepcji mieści się wybór szatana, który przecież widział Boga w całym pięknie, a odpadł od łaski? Czegoś w tej logice brak...
OCD

Ksiądz Boniecki o spotkaniu z Nergalem

Na pewno tej książki nie kupię. A że DEON to reklamuje, to bardzo mnie zmartwiło...
OCD

Tak się kończy charyzmatyzm

Ten fragmencik bez kontekstu niewiele mówi. Wygląda na to, że charyzmatyzm (? - to pewien dziwoląg językowy) spowodował manifestację demoniczną. Jeśli tak, to sukces (tegoż) charyzmatyzmu, bo ujawnienie się demona jest już jego porażką.
OCD

Papież Franciszek nakazał aby zaprzestać nawracania żydów

No to skreślamy Mk 16, 15-16 i wtedy wszystko gra...
OCD

Szafarz w trumnie z czarną ręką

Wg moich dotychczasowych informacji, anatema (wyklęcie!) w przypadku Atanazego była wygnaniem z powodu sprzeciwu Arian, których poglądy sprzeczne z Bożym Objawieniem demaskował wielki święty. W czasie jednego z tych wygnań skorzystał z opieki papieża Juliusza. Czy więc jego przykład jest dobrym w ukazywaniu możliwego nieposłuszeństwa Kościołowi?