Jazyk

Pozretia
476
2. Rola Ameriky v proroctvách - Steve Wohlberg

Podobné videá a omnoho viac nájdete na: zmensvojzivot.webgarden.cz - Apologetika, Videá, Prednášky, Dokumentárne filmy ... zmensvojzivot.mypage.cz - Teologické úvahy, hĺbkové štúdium Biblie, Audio… Viac
Napísať komentár
janevanj
Svedectvo Papiasa apoštolského otca, hieropolského biskupa (65 -140).
bibleresources.americanbible.org/resource/papias-of-hierapolis :

I used to inquire about what Andrew or Peter had said, or Philip or Thomas or James or John or Matthew, or any other of the Lord's disciples, and what Aristion and John the Elder, disciples of the Lord, were saying. For books to read are not as useful to me … Viac
Peter(skala)
janevanj pred 2 hodinami
Zmeň svoj život, ak sa máme striktne držať Písma je rozdiel v Písme medzi Danielovým proroctvom a Zjavením Jána ako aj ohľadom diskusií o autorstve Zjavenia Jána..

o autorstve netreba pochybovať ale veriť, že to napisal apoštol Ján, či už preto že to traduje a učí KC, ale aj preto, že apoštol Ján písal o sebe ako o druhej osobe, čo zvykli robievať filozofi.

Viac
janevanj
Zmeň svoj život, ak sa máme striktne držať Písma je rozdiel v Písme medzi Danielovým proroctvom a Zjavením Jána ako aj ohľadom diskusií o autorstve Zjavenia Jána ale hlavne ohľadom 10 tich kráľov, dvoch šeliem a dvoch olív :

Podľa Daniela : z toho kráľovstva povstane desať kráľov, po nich však povstane iný, ten bude rozdielny od prvších a troch kráľov zosadí.

Podľa Zjavenia kap. 17, ods. 11 … Viac
janevanj
Evanjelium Jn 1:14, 18,36 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

Ježiš povedal: "Moje kráľovstvo nie je z tohto sveta. Keby moje kráľovstvo bolo z tohto sveta, moji služobníci by sa bili, aby som nebol vydaný Židom. Lenže moje kráľovstvo nie je stadiaľto."
Myslim si, ako som osobne cital Bibliu celu a sam skumajuc slovo za slovom, ze som uplne jasne pochopil ustrednu temu Pisma a posolstvo Pisma a o to ide. Mozeme sa hadat na gramatike a inych veciach, ale to gro ostalo nezmenene a idea ostava. JEZIS JE JEDINA CESTA, PRAVDA A ZIVOT :) ...a kto ho miluje zachovava jeho prikazania :) Myslim, ze Boh to ma cele pod kontrolou, ked sa pozriem na … Viac
janevanj
Ako si vysvetľuješ Zmeň svoj život veľké rozdiely v spisovnej gréčtine, v štýle gramatiky ako aj v Kristologickej reči utrpenia a protikladných pojmov dualizmu (milovať - nenávidieť, život - smrť, svetlo - temnota, pravda - lož, sloboda - otroctvo) uvedených v Evanjeliu podľa Jána, troch listov Jánových a v porovnaním so Zjavením Jánovým ktoré ich nemá ?
Co si pamatam v tych prednaskach sa autor venuje presne tejto sekcii Zjavenia Jana a prebera ho slovo za slovom. Jedna sa o prorocku viziu Francuzskej revolucie. Odporucam pokukat tie linky niekde tam to bude aj ked on tam prebera cele Zjavenie a vzdy po urcitej kapitole.
janevanj
Ak mám byť úprimný pri týchto naznačených rozdieloch medzi Danielovým proroctvom a Zjavením Jána ako aj ohľadom diskusií o autorstve Zjavenia Jána dávam prednosť Danielovému proroctvu : A desať rohov: z toho kráľovstva povstane desať kráľov, po nich však povstane iný, ten bude rozdielny od prvších a troch kráľov zosadí.

A taktiež je veľmi zvláštne že Daniel sa nezmienil o dvoch olivách o ktorýc… Viac
ked zistis kto je selma podla opisu Pisma, vid Daniel a Zjavenie,pochopis aj blizsi kontext a kto protikomu bojoval :) "ich tela budu lezat" jedna sa o symboly, nie o doslovne tela :) "tri a pol dna" je prorocke datovanie vid Ezechiel "davam ti jeden den za rok" teda tri a pol roka ... "vystupte sem" a podobne vyrazy su opat symbolicke :) osobne sa nespecializujem na vyklad zjavenia a daniela, … Viac
janevanj
Zjavenie kap. 17 : 12 Desať rohov, ktoré si videl, je desať kráľov, ktorí ešte nedostali kráľovstvo, ale na jednu hodinu dostanú kráľovskú moc spolu so šelmou. 13 Majú rovnaké zmýšľanie a svoju silu a moc dajú tej šeIme. 14 Budú bojovať proti Baránkovi a Baránok nad nimi zvíťazí, lebo on je Pán pánov a Kráľ kráľov; aj tí, čo sú s ním, povolaní, vyvolení a verní."
janevanj
Brat v Kristu Zmeň svoj život ale podľa textu Písma sa jedná v mojom vnímaní jednoznačne o 2 osoby - o dvoch prorokov : 6 Oni majú moc zatvoriť nebo, aby nepršalo v dňoch, keď budú prorokovať, a majú moc premeniť vody na krv a biť zem všetkými ranami, kedykoľvek budú chcieť. 7 Keď dokončia svoje svedectvo, šelma, čo z priepasti vystúpi, bude viesť proti nim vojnu, zvíťazí nad nimi a zabije ich.… Viac
janevanj - na internete urcite najdes podrobnejsie vyklady k tymto proroctvam no po mojom studiu som dospel k zaveru ze tito dvaja svedkovia su Stary a Novy zakon. 10 kralov su podla mojho badania 10 narodov Europy a medzi nimi ten ktory bude iny a podla opisov zo zjavenia sa jedna o papezstvo, ktore je ako jedine nie len politicka mocnost ale aj nabozenska (tym je tento roh-kral, iny)
janevanj
Zjavenie Jána kap. 11 : 1 Potom som dostal trstinu podobnú prútu so slovami: "Vstaň a zmeraj Boží chrám i oltár a tých, čo sa v ňom klaňajú. 2 Ale vonkajšie chrámové nádvorie vynechaj a nemeraj ho, lebo je vydané pohanom; budú šliapať po svätom meste štyridsaťdva mesiacov. 3 Ale pošlem svojich dvoch svedkov, a oblečení do vrecoviny budú prorokovať tisícdvestošesťdesiat dní." 4 Oni sú dve oliv… Viac
pete 13 - Neda mi to nezareagovat na to ake klamstva a bludy tu pises co jasne ukazuje na neznalost Bozieho Svateho Pisma. Nebudem tu viest debaty iba poviem par veci:
- RKC tu nie je 2 tisicrocia, neznalost historie neospravedlnuje pisat tu bludy ake pises (vidiet ze si to len pocula a neznas historicke fakty )
- sekta ak sa tyka krestanstva je kazde zoskupenie ludi ktore sa nedrzi Pisma Svateho… Viac
henta sa to páči. 
henta
"Kdo mě miluje bude zachovávat
má přikázání"
/J14,15 -

K čemu dostal Petr klíče od Království nebeského.?
Může libovolně měnit to, co je prstem Božím
napsáno na kamenné desky?
Tedy Boží přikázání???
\3. Amerika a znamenie šelmy - Steve Wohlberg
www.youtube.com/watch
henta
Rozumím velmi dobře, je to
skutečnost ,která se odehrává
před našima očima.
"V přímé linii, Zj 13."
henta
Pěkně vysvětlené, jak Pán Ježíš
odděluje vládu císaře od Boha.
/Mt 22,21/
od cca 18min