Język
barsty111
Wczoraj poleciłeś, też dodałem do ulubionych
barsty111
Masz gadanego - nie pobiję cię.
+ + +
Widzę, że ktoś tu nie przesłuchał wszystkich kazań ks. Piotra Natanka, nie przeczytał orędzi na czasy ostateczne oraz polecanych przez ks. Piotra dzieł św. i błogosławionych mistyków kościoła.

Z Twoich poprzednich postów wynika brak podstawowej wiedzy o świecie i Kościele.


Niestety najmniej mający do powiedzenia - krzyczą najgłośniej - pusty dzban-najgłośniej dzwoni :)

Także proszę o nadrobien… Więcej
barsty111
Słucham bo często dobrze mówi, ale nie nazywając konkretnie kto jest modernistą, tylko tak by się domyśleć to jest on tchórzem i manipulatorem. Więcej
Engel44
tere ,fere kuku... tak mozna okreslic twoje szykany, pod adresem ks.Piotra- po co sluchasz, jak ci nie pasuje..Sam sie tak meczysz czy ci kazali? Moze zaplacili? Medrek kolejny sie znalazl. A codo bl.Jana Pawla II -to sobie buzi nie wycieraj. Cytowanie jego rozprawy o modernizmie, nie oznacza ze ktos sugeruje, ze byl liderem modernizmu-poczytaj nieco na ten temat z historii Kosciola ..i cofnij sie nieco, kto zaczal modernizm w KK.Dopiero rob zarzuty.
barsty111
Temu Księdzu nie chodzi o człowieka a o pławienie się we własnych ideach, szuka w dokumentach treści pasujących do tych ideii. Taki talent... zmarnowany? Jego rycerze na podstawie tych kazań o modernizmie doszli do tego, że Papież Jan Paweł II był liderem modernizmu. Więcej
baj900
Króluj nam Chryste!!
Dziekuje za kazanie i rozjasnianie umysłu w sprawach Bożych
BogMojKrolem
Jowerg, duzo sie modle do Pana Jezusa o rozeznanie. Tak jak i Ty, ja tez moge ulec bledowi- non stop o tym pamietam. Z drugiej jednak strony czuje olbrzymie wezwanie, wrecz palace w moim sercu, zeby drukowac ulotki na temat Milosierdzia Bozego i wzywac ludzi do modlitwy! Skad wiem, ze to prawda, skoro nigdy nie widzialam Jezusa i nie mam nawet zielonego pojecia, co bedzie jutro? Moja i Twoja … Więcej
Jowerg
Ta wierność nauczaniu Kościoła jest dowodem wierności Chrystusowi. Jak nauczał św. Paweł, "będą sobie mnożyli nauczycieli, bo ich uszy świerzbią", zamiast trzymać się zdrowej nauki Pan naszego Jezusa.
BogMojKrolem
Mysle, ze ksiadz skrytykowal w tym kazaniu mnie- owa "babe". Meza nie mam, a wiec mu "portek" nie upiore, ani mu nie ugotuje obiadu :) Prosze drogiego ksiedza i prosze Was wszystkich: nie mam "umyslu katastroficznego" i nie skupiam sie jedynie na przyszlosci i "gdybaniu". Czytam cale Pismo Swiete- Nowy i Stary Testament, ktore uwielbiam i akceptuje tak, jak sa podane, wierzac, ze Slowo Boze nie … Więcej
Malgorzata11
Łatwo zauważyć, że Ksiądz Piotr krytykuje konkretne zjawiska w Kościele ,będące wynikiem zaniedbań bądź nadużyć,i mające destrukcyjny wpływ na wiarę i pobożność wiernych.Wypływa to z Kapłańskiej troski o piękno liturgii,o pasterskie nauczanie Kościoła,a że przy ilustrowaniu przykładów ponoszą emocje,nie można mieć Księdzu tego za złe,owszem ,to taki sympatyczny przerywnik prosto z życia.
Pan Jezu… Więcej
Malgorzata11
"Człowiek został stworzony ku chwale BOGA"
O tej prawdzie Wiary zapomniano,a przecież ustawia ona życie ludzkie w prawidłowym kierunku.Człowiek oszołomiony istnieniem,nie chce pamiętać Komu zawdzięcza talenty,i ośmiela się rujnować Tradycję ,w imię dostosowania jej do własnego poziomu.Reakcją będzie powrót świadomy do wzniosłej wielowiekowej Tradycji Kościoła,co już obserwujemy.
Piękne kazania Księdza Piotra są dowodem ,że jest to możliwe.
stanislawp
Jak by na to nie patrzeć, Nie jest dobrze!
Modernizm wdziera się szeroką falą do Kościoła Katolickiego.
Modernizm, który nie ma wsparcia w oficjalnych dokumentach Stoloicy Apostolskiej niszczy owczarnię.
Przykład pierwszy
1. Nie ma żadnych dokumentów zmieniających Liturgię Komunii św więc nikt nie może zakazać Liturgii na klęcząco i do ust! Nikt!

Ale co się dzieje w parafiach szczególnie w tych … Więcej
+ + +
Nieprzyjaciele wewnątrz Kościoła
Na początku naszego stulecia święty Pius X mówił, że obecnie nieprzyjaciele Kościoła znajdują się już nie tylko na zewnątrz, lecz również w jego wnętrzu. Chciał on w ten sposób zwrócić uwagę na tych katolików, którzy odrzucili panowanie społeczne Pana Jezusa.
Ale to nie wszystko. Ponieważ modernistyczni profesorowie, pragnący przypodobać się współczesnemu światu, … Więcej