Clicks4K

Gody w blasku błogosławionego Jana Pawła II

reporter.pl.tl
Gody w blasku błogosławionego Jana Pawła II Gdy przed 50 laty Marianna i Józef Galasowie przed ołtarzem w Bukówku koło Środy Śląskiej wypowiadali swoje sakramentalne "TAK" nie spodziewali się, że …More
Gody w blasku błogosławionego Jana Pawła II
Gdy przed 50 laty Marianna i Józef Galasowie przed ołtarzem w Bukówku koło Środy Śląskiej wypowiadali swoje sakramentalne "TAK" nie spodziewali się, że jubileusz złotych godów przyjdzie im przeżywać razem z beatyfikacją naszego polskiego papieża Jana Pawła II.
Niezwykłe przeżycie w niezwykły dzień. ... ale też małżeństwo Marianny i Józefa zasłużyło chyba sobie na taką właśnie uroczystą oprawę.
Z tej okazji Burmistrz Środy Śląskiej - Bogusław Krasucki i Przewodniczący Rady Miejskiej - Zbigniew Sozański uhonorowali jubilatów medalami nadanymi przez Prezydenta RP oraz obdarowali okolicznościowym prezentem.
Uroczystą liturgię sprawowali: ks. Zenon Ochel (ówczesny proboszcz Wrocisławic - który przed 50 laty udzielał ślubu jubilatom) oraz aktualny Proboszcz Parafii Wrocisławice i gospodarz Ekumenicznego Sanktuarium w Bukówku - ks. Janusz Głąba.
Uroczystości uświetniała muzyką i śpiewami Kapela i zespół "Dolnoślązacy" z Ciechowa, w którym jubilatka aktywnie uczestniczy.
Zapraszam na jubileuszową biesiadę do Bukówka...
Realizacja i opracowanie: Jan Poniatowski
[ reporter.pl.tl ]