Język

Wyświetlenia
25,2 tys.
2012-03-01 - kazanie - ks. Piotr Natanek

BAH
KOCHAM POLSKĘ: "Żołnierze Wyklęci" 1 III Czwartek. Dzień powszedni. Est (Wlg) 14,1.3-5.12-14; Ps 138,1-2a.2bc-3.7c-8; Ps 51,12a. 14a; Mt 7,7-12; źródło: christusvincit-tv.pl (publikowane za zgodą ks. Piotra)

Napisz komentarz …
Janusz12
Szanowna pani Engel44- jeśli moja odpowiedź na Pani wpis z 06.03.2012 godz 23.14 w którym to wyczytałem ,że jako rodzic mogę się usprawiedliwić bo inni też mają wpływ na moje dzieci i czasami mam prawo być bezradnym i stawia Pani tezę iż inni mają większy wpływ na moje dzieci to oczywiście się z taką tezą nie zgadzam. Mam trójkę dorosłych dzieci,jestem dziadkiem a więc jak Pani widzi (choć … Więcej
Engel44
Panie Janusz12 - pisze pan o sprawach tak oczywistych,wiec czemu je pan kieruje wlasnie do mnie? kazdy chyba normalny rodzic to wie. Przede wszytkim rodzina, ale srodowisko, szkola, media, internet- maja rowniez ogromny wplyw...moze pan nie ma dzieci... Nie wiem skad mentorski ton -i to do mnie pan kieruje swa wypowiedz...nie rozumiem czemu.
Jędrek
SZKOŁA NISZCZY WSZYSTKO -CO KATOLICKA RODZINA NAUCZY ;
www.youtube.com/watch
Janusz12
Engel44-to oczywiście prawda ,że na wychowanie ma wpływ wiele czynników ,ale to przede wszystkim Rodzice interesując się co oglądają,z kim się spotykają ,z kim kolegują ich dzieci mogą podczas takich rozmów z dziećmi powiedzieć im co ich zdaniem jest dobre a co złe.
Trzeba tylko znaleźć czas na takie rozmowy (np. w niedzielę i każdorazowo gdy dziecko przychodzi po poradę)i nie oburzać się ,że … Więcej
Engel44
Cyt: Janusz12 -To od rodziców zacznijmy naukę wychowywania.
(...) Podkreślam słowo chciał bo terrorem jeszcze nikt pokoju nie zbudował i nie zbuduje.
Tolerancja rowniez nie .Rodzice czesto wychowuja dzieci, dajac dobry przyklad. Jako rodzice .te dzieci rowniez. Nie mozna nie uwzgledniac srodowiska, mediow, szkoly..jak tez portali spolecznosciowo-religijnych, gdzie czesto stosowana jest … Więcej
Janusz12
Odpowiem tylko jeszcze Daniel.k.
Mój wpis dotyczący zarzucania Ci czegoś i to niezrozumienie wynika z tego ,że zanim zdążyłem umieścić swój komentarz dotyczący twojej dyskusji z JózefK"pełen szacun" zobaczyłem twój wpis że powinienem się zainteresować młodzieżą z Woodstok.
A ponieważ jeszcze nie umiem wycinać fragmenty z waszych komentarzy aby się do nich odnieść stąd czasami jesteście szybsi niż ja.
Z Panem Bogiem
Janusz12
Babel-dziękuje za słowa pochwały i również ubolewam nad kaleczeniem języka polskiego wyrażeniami "pełen szacun"ale naprawdę nie wiem do kogo piszę i kto w jakim wieku to czyta dlatego staram się rozmawiać również językiem młodych bez nadmiernego uwypuklania ,że to nie po polsku.Taki jest obecnie język młodych i dopóki nie pokażemy im dumy z tego że jesteśmy Polakami i miłości do Ojczyzny nigdy … Więcej
+ + +
Polska

Niszczenie Narodu i Państwa Polskiego


Atak międzynarodowego imperializmu finansowego i gospodarczego oraz globalistycznych, laicko-kosmopolitycznych struktur zła spowodował już w Ojczyźnie znaczne straty. Polska staje się coraz bardziej obszarem neokolonialnej eksploatacji (*) , a bezrobocie, bieda i arogancja władz powodują narastanie poczucia klęski i wybuchu społecznego. Potrzebna … Więcej
mistrzo lubi to.
daniel.k
Janusz12 -
Nie odniosłem się już do Twojego komentarza, ponieważ zrozumiałem go. Nie wiem dlaczego powtórnie zarzucasz mi coś.
Ja nikomu nie każę nawracac, a pomagac. Modlitwą też można pomóc. Natomiast krytykując młodych ludzi niczego nie osiągniemy ani dla tych młodych osób, ani dla Boga.
Ja też nie pojadę na Woodstok, ale w możliwy dla mnie sposób staram się jak mogę dotrzec do wielu.
To oczywiste, że nie wszystkim pomożemy, bo są tacy, którzy nie chcą pomocy.
Janusz12
Danielu widzę ,że rozgrzewasz się w dyskusji i zaczynasz mi zarzucać i wypominać co twoim zdanie powinno mnie interesować a co nie.
80-100 tyś młodzieży na Lednicy dla mnie to już nie garstka,ale ponieważ to jest subiektywna ocena więc nie będę się spierał kto co jak nazywa.
Gdybyś uważnie przeczytał mój wpis to zauważyłbyś że nie jest mi obojętny los tych ludzi.
Ale nie sądzę ,że Jezus oczekuje … Więcej
babel
JozefK

"Nazywanie ich, że po katolicku czczą Boga jest po prostu nadużyciem. Znam katolickie obrzędy, a te spod Lednicy nimi nie są."

Jest teza ale jaki masz dowod Jozefie , czy mozesz napisac zdan kilka ?
babel
do Janusz12
+++


Ladnie napisales o bladzeniu i ciekawe spostrzezenie o roznicy w/g Ciebie w zjawisku dewocji meskiej i kobiecej . Nie chce tu sugerowac studiow nad piewrszym grzechem, ktorego przycznyna byla kobieta .
Nie rozumiem natoist i ublolewam lekka nad kalectwem piknego polskeigo jezyka typu wlasnie " Pelen szacun" lub " Zajebiscie "
Cieszy moje oka fakt ze dalej mowimy o ks. natanku a … Więcej
daniel.k
JózefieK -
Raz jeszcze Ci napiszę, że nie Tobie jest dane oceniac Lednicę.
Do Boga idzie się różnymi drogami, niekoniecznie Twoją.
Jeśli w Lednicy nie ma zgorszenia i złego odnoszenia się do Boga - nie potępiaj!
Nie wiem ile masz lat i nie chcę wiedziec, ale chcę abyś wiedział, że przeżywszy x dziesiąt lat na pewno nie rzuciłbyś kamieniem w grzesznika.

Skończyłem temat.
Janusz12
O Danielu w pełni popieram twoja wypowiedź - no i jak to młodzież mówi "pełen szacun"
A dopisując jeszcze pragnę zauważyć ,że dużym zmartwieniem Naszego Błogosławionego JP2 w sprawie Polskiej Młodzieży było "Czy Polska Młodzież ma autorytety na których mogłaby się wzorować "?
Dzisiaj mogę spokojnie mu odpowiedzieć :Tak !!!----CIEBIE!!!
A my jak słusznie zauważyłeś dbajmy o swoich ale także pomaga… Więcej
JózefK
daniel.k — 2012-03-06 21:40:35:
Nic nie upoważnia Cię do oceniania ludzi, co robią, jak żyją...etc..
Mam sobie siedzieć cicho bo Ty mi tak każesz? Woodstock mnie nie interesował tylko Lednica ze swoim jarmarkiem osobliwości.Nazywanie ich, że po katolicku czczą Boga jest po prostu nadużyciem. Znam katolickie obrzędy, a te spod Lednicy nimi nie są.
daniel.k
Janusz12 — 2012-03-06 21:23:58: '' Danielu K- nie wiem i nie interesuje mnie ile jeździ młodzieży na Woodstok''

A powinno Cię to zainteresowac, ponieważ wszystkie dzieci są nasze!
Nie ma się z czego cieszyc, że garstka młodzieży jeździ do Lednicy, a tysiące jeśli nie miliony błądzi.
To nie katolickie.
Owszem chwalmy dobro, ale nie bądźmy obojętni dla zagubionych, bo takich właśnie Jezus szuka.
Janusz12
tahamata-No i powoli dochodzimy do sedna bez zwalania wszystkiego na młodzież.Oczywiście ,żę wychowywanie dzieci nie opiera się tylko na rodzicach.Zgadzam się ,że jest to praca zbiorowa.
Na własnym przykładzie powiem wam ,że gdybym nie spotkał Tego księdza którego przysłał mi Jezus w wieku 16 lat to nie wiem czy jeszcze dzisiaj nie jeździłbym na Woodstok(jeśli dożyłbym swoich dzisiejszych lat).
Więcej
daniel.k
JózefK -
''Młodzież jeżdżąca na Pola Lednickie, to ostatni katolicy''
Podałem tylko przykład, że do Lednicy jeździ może 50% młodzieży w porównaniu z Woodstokiem.
Ale, skoro tak bardzo Cię to zbulwersowało, to napiszę Ci:

Nic nie upoważnia Cię do oceniania ludzi, co robią, jak żyją...etc.. Szczególnie tych, których nie znasz. Tak się składa, że z racji mojej pracy z młodzieżą, poznałem sporo … Więcej
Janusz12
Danielu K- nie wiem i nie interesuje mnie ile jeździ młodzieży na Woodstok ale bardzo się cieszę ,że tyle młodzieży widzę na Polach Lednicy.
Nie potępiam młodzieży jeżdżącej na Woodstok,gdyż poważnie traktuję słowa mojego Króla i Pana "Nie sądź ,a nie będziesz sądzony"
Choć ich zachowanie na pewno jest często niewłaściwe.
Oburzanie się na nich przypomina mi moje czasy młodości gdzie potępiało … Więcej
tahamata
Januszu... odpowiem Ci zbiorczo. Miałem na myśli tyle tylko, iż na Msze w tygodniu chodzi dużo więcej kobiet niż mężczyzn. Wydaje mi się, że może to być nawet 80%. Czy to zarzut do mężczyzn? Trochę tak. Bo niby co? Nie potrzebują czy nie muszą bo są "mądrzejsi"?

Co do zachowania młodzieży przyznaję Ci rację - rzeczywiście, jeśli tata w domu nie klęknie do modlitwy, nie weźmie dziecka i nie … Więcej
JózefK
daniel.k — 2012-03-04 22:42:02:
Młodzież jeżdżąca na Pola Lednickie, to ostatni katolicy
Katolicy?
Czy znają, kochają i uczestnicz tam na Mszy Wszechczasów i pielęgnują katolickie obrzędy, czy swoje własne wzorcowane na protestantach? Więcej
Janusz12
A kontynuując dyskusje z Tamaha dotyczącą złego i niestosownego zachowania młodzieży na Drodze krzyżowej przypomina mi sie stare przysłowie :Czego się Jaś nie nauczy tego Jan nie będzie umiał.
Kto pierwszy uczył Jasia?
To od rodziców zacznijmy naukę wychowywania.
Bo ta nie wychowana młodzież za chwilę będzie te złe wzorce powielać u swoich dzieci.
Tak więc krytykując złe wychowanie niektórych … Więcej
Janusz12
Tahama.- uściślij co miałeś na myśli pisząc ,że 80% obecnych na Mszy to kobiety?
Bo jeśli to zarzut pod adresem mężczyzn to jako mężczyzna pierwszy zaprotestuję.
Dla mnie to jest norma jaka pokazana jest nawet w Piśmie Św.
(ilu mężczyzn a ile kobiet stało pod krzyżem Jezusa)
A troszkę prowokacyjnie i żartobliwie jako mężczyzna powiem :liczy się jakość a nie ilość.
Z góry przepraszam wszystkie … Więcej
Radek33
Chyba łatwo przewidzieć jak będą wyglądały polskie Kościoły za 30 lat,problemu żeby na niedzielnej Mszy usiąść w ławce bo wszystkie zajęte raczej juz nie będzie,zresztą już teraz niestety ławki zaczynają być niepełne
daniel.k
Janusz12 -
Młodzież jeżdżąca na Pola Lednickie, to ostatni katolicy, zauważ ilość młodzieży /osób/ w Lednicy, a porównaj z ilością na Woodstoku, a znajdziesz odpowiedź.
Radek33
W dzień powszedni nie znajdziesz w Kosciele spóźnialskich,znudzonego, śmiejącego się, gaduły,żującego gumę,kucającego,patzrącego na zegarek czy pani niestosownie ubranej oglądającej swoje paznokcie i włosy.W dni powszednie chodzą tylko Ci co naprawdę kochają Pana Jezusa i Matkę Bożą
tahamata
Zgadza się Radku... dodam jeszcze, że w tej grupie +50, +60 jakieś 80% stanowią kobiety.

I jeszcze smutna ciekawostka: w piątek na Drodze Krzyżowej (a była przed Mszą św.) wpadła do kościoła grupka młodych ludzi (po Mszy mieli nauki przed bierzmowaniem) - nikt z nich nie uklęknął przed Najświętszym Sakramentem. Nie wiedzą? Nie chcą? Nie wierzą w obecność Pana Jezusa? Nie wiem...
Radek33
Niestety muszę się zgodzić z +++,jak jestem na Mszy Św.w dzień powszedni,to wtedy widać kto przychodzi na spotkanie z Panem Jezusem z miłosći a nie obowiązku.I przewaznie są to ludzie o wieku +50,+60 a młodzież to można ze świecą szukać.Niewiele lepiej jest z sakramentem pokuty
+ + +
Panie Januszu12, proszę, po prostu, przejść się po kościołach w niedzielę.. zobaczyć ile młodzieży chodzi na msze św. a ile na przykład w dni powszednie.

Jeśli to nie wystarczy - posłużę dalszymi argumentami.
Więcej
Janusz12
Ze zdumieniem usłyszałem w 11 min kazania że nasza Polska młodzież opuściła Kościół ,opuściła Boga.
Dlatego zadaję pytanie :
Po co nasza Polska młodzież jeździ nieraz przez wiele kilometrów na Pola Lednickie?
Po co nasza Polska młodzież jeździ na spotkania Światowych Dni Młodzieży?
Wydaje mi się że nastąpiła tu zbyt daleko posunięta sugestia i czarnowidztwa księdza Piotra.
Jeśli się mylę to w rzeczowej dyskusji proszę przekonać mnie ,że się mylę.
Z Bogiem!
stanisław ciućka
Jeszcze raz proszę aby osoby którym nie odpowiada osoba ks.dr.Piotra Natanka i jego zwolenników aby nie wchodzili na stronki o nim.Pozwoli to uniknąć głupiej przepisywanki i roznoszenia jadu w kk.Chyba ,że liczycie na to że i was dotknie Duch Święty i otrzymacie łaskę poznania i rozpoznania.Do tego potrzebna jest jeszcze modlitwa, samo oglądanie nie wystarczyKRÓLUJ NAM CHRYSTE
Jędrek
+++-To nie niespodzianka -co mówiesz -bo zadanie NN na tym forum jest całkiem inne -niż przekonywanie do Chrystusa czy szukanie Prawdy!
+ + +
Szanowni komentujący - wieczne malkontenctwo użytkownika N+N się nie skończy :) Żadne argumenty go nie przekonają. Próżny Wasz trud.

Po pierwsze - jest przeciwnikiem INTRONIZACJI JEZUSA CHRYSTUSA, a po drugie wrogiem ks. Piotra Natanka.(to wynika z pierwszego) Po trzecie on ma swojego.. boga, bożka masonów.. stąd się tak bardzo oburza.. kiedy piszemy, że jest nim lucyfer(niosący światło).. cóż..… Więcej
weni
Przecież jaknajbardziej należy się zgodzić z tym co między innymi tu napisał N+N: fundamentem w badaniu naukowym jest uczciwosc poznawcza i polega ona na wiernosci metodzie niezaleznie od tego czy wynik doswiadczenia podoba sie przeprowadzajacemu badanie czy tez nie.
Nie zniechęcajmy się...życzę wytrwałości Więcej
+ + +
ks. Prałat Jankowski

,,Ateiści, libertyni, liberałowie, masoni i postkomuniści zdominowali Europę i Polskę. Systematycznie niszczą niepotrzebny im Kościół Rzymsko - Katolicki. Każdy prawdziwy, rzetelny katolik świadomy swego miejsca wobec Boga, wobec drugiego człowieka, wobec swojej Ojczyzny i wobec swego środowiska - to ich wróg. Planowo niszczą więzy rodzinne i poczucie patriotyzmu. Dużą …
Więcej
N+N
Do barsty ... Z tego, ze nie rozumiesz, co ja pisze nie mozesz wyciagac wniosku, ze jestem podpuszczaczem.
Dobranoc
barsty111
Do n+n
Ale ty mówisz zbyt serio i to jeszcze tak, że nic z tego nie rozumię.A jak coś zatrybię to mi się nie zgodzi. I komu to potrzebne. Ide spać
Więcej
N+N
Do barsty

Czy kazdego, kto mowi na serio uwazasz za podpuszczacza?
barsty111
Do N+N
No to goodbye winetoo, płakać nie będziem.Przyjdą inne podpuszczki
Więcej
N+N
Do barsty ... ale mnie to zaczyna nudzic
N+N
Do Engel ... ja nie traktuje "kogos" jako ignoranta. "Ktos" sam sie wypowiada jak ignorant.
+ + +
Bóg zapłać za kazanie, kto słucha ten rozumie.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! Więcej
Engel44
NN - tu, powyzej jest kazanie -i sobie posluchaj- moze jeszcze raz. Nie chwal sie znajomosciami linkow, traktujac kogos jako ignoranta. Sam sie doszkol.Jak widac brak ci tez wiedzy na temat judaizacji Kosciola...lozach i zagrozeniu, jakim sa dla Katolickiego Kosciola.
barsty111
N+N
Załóżmy, że jutro sąd ostateczny,podaj podaj kilka twoich zasług na niebo. Ja to chciałbym tam być, a ty?
Więcej
N+N
Jedrek ... przeczytaj sobie tutaj podstawowe, katechetyczne informacje w "kwestii biblijnej"
www.opoka.org.pl/…/idziemy200933-w…