Clicks2K

NAPASC na ks. prof. T. GUZA - Polaku ! Katoliku! PODPISZ APEL !

Piotr2000
2514
Podpisz na stronie: www.nonpossumus.net Od kilku lat jesteśmy świadkami ataków na księdza profesora Tadeusza Guza, wybitnego filozofa i teologa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ostatni…More
Podpisz na stronie: www.nonpossumus.net

Od kilku lat jesteśmy świadkami ataków na księdza profesora Tadeusza Guza, wybitnego filozofa i teologa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ostatnich tygodniach ordynarna nagonka urosła do niewyobrażalnych rozmiarów. Nasilające się pomówienia nie mają najmniejszego uzasadnienia w faktach, a opierają się jedynie na pełnych przekłamań nadinterpretacjach. Wychodząc naprzeciw kłamstwu bądźmy jednak roztropni. Zaczerpnijmy z pouczenia św. Pawła z Listu do Rzymian, które brzmi: «Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj» (12,21).
Pamiętajmy, aby na agresję wymierzoną przeciwko ks. prof. Tadeuszowi Guzowi, nigdy nie reagować agresją – w przeciwnym razie upodobnimy się do oprawców. Bierzmy przykład z naszego kapłana, który zawsze odpowiada miłością. Oskarżany o antysemityzm ksiądz profesor Tadeusz Guz, w swojej nieopisanej mądrości i pokorze wyciąga rękę do antagonistów. Proponuje, by wspólnie – na drodze naukowej i w atmosferze spokoju – poszukiwać prawdy.
Jeśli uda się doprowadzić do debaty o stosunkach polsko-żydowskich, wówczas będziemy świadkami bezprecedensowego wydarzenia, o którym usłyszy cały świat. Polska staje przed historyczną szansą, która może już nigdy się nie powtórzyć. Ks. prof. Tadeusz Guz proponuje: „Rozprawa taka powinna odbywać się przy udziale chętnych reprezentantów nauki, mediów, polityki i kultury, aby mogła być przeżyta z pożytkiem duchowym opinii publicznej w Polsce i na świecie.”
Doświadczenie historyczne sugeruje jednak przypuszczać, że Żydzi – oraz kręgi im uległe – nie będą mieli odwagi podjąć się takiego wyzwania. Istnieją zatem uzasadnione obawy, że środowisko atakujące wspaniałego kapłana, zrobi wszystko, by uchylić się od merytorycznej debaty naukowej na argumenty. W związku z powyższym gorąco apelujemy, aby wspólnymi siłami spróbować doprowadzić do tej bezprecedensowej debaty – być może najważniejszej w dziejach współczesnej Polski. Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o podpisanie niniejszego listu oraz rozpowszechnienie jego treści wśród znajomych.
Tylko na drodze dialogu możemy wyleczyć trudne relacje polsko-żydowskie. Dialogu rozumianego jako: wymianę myśli poprzez wzajemną prezentację poglądów i postaw, szczególnie zaś taką wymianę, w której uczestnikom zależy przede wszystkim na wzajemnym poznaniu się i przekazaniu cenionych przez siebie wartości intelektualnych i moralnych, a celem jest wspólne zbliżenie się do prawdy lub też wspólne działanie
Mamy nadzieję, że ten list otwarty przyczyni się do przeprowadzenia tej tak ważnej debaty. Zachęcamy Państwa do jego podpisania!
Zespół „Non Possumus”

JEZUS i MARYJA
predex
To jest przesladowanie katolików i Polaków przez obcych w naszym kraju.
Ja już podpisałem jakby co  ;)
Monika Des and 3 more users like this.
Monika Des likes this.
mistrzo likes this.
m.rekinek likes this.
Kasiawen1606 likes this.
Quas Primas
Ewelina Anna
JezusMaryja
Piotr2000
Kochani uzytkownicy tego katolickiego forum:
Dopraszam sie o WYCISZENIE emocji.
Skupmy sie na APELU w sprawie ks. prof. T. Guza,
zachecajmy do podpisywania, przekazujmy to dalej...
Ks. prof. sluzy Kosciolowi Chrystusowemu, a zatem postawa wlasciwa jest wspieranie go, takze podpisami pod petycja, takze modlitwa.

JEZUS i MARYJA
Quas Primas
Siula No i po co BEZCZELNIE kłamiesz!
Podałam ci dowód i jeszcze śmiesz kłamać!
Teraz też skasowałaś SWOJE komentarze dotyczące mojej osoby.
Albo jesteś prowokator, albo chory człowiek.
ps. Nie odpowiadaj!
Quas Primas
Siula - Może skończmy już.
Proszę bardzo- oto dowód kto mnie pierwszy zaczepił. To jest odpowiedź na Twoją zaczepkę. Ty wykasowałaś ten komentarz, a potem edytowałaś nastepny i dopisałaś zdanie z WYKASOWANEGO komentarza. Nie kłam i nie rób durnia z siebie w moich oczach, a słodziudkiej i pokorniutkiej w oczach innych forumowiczów.
Powtarzam - Pan Bóg to widzi.
W tym temacie jest moja odpowiedź …More
Siula - Może skończmy już.
Proszę bardzo- oto dowód kto mnie pierwszy zaczepił. To jest odpowiedź na Twoją zaczepkę. Ty wykasowałaś ten komentarz, a potem edytowałaś nastepny i dopisałaś zdanie z WYKASOWANEGO komentarza. Nie kłam i nie rób durnia z siebie w moich oczach, a słodziudkiej i pokorniutkiej w oczach innych forumowiczów.
Powtarzam - Pan Bóg to widzi.
W tym temacie jest moja odpowiedź na twoją zaczepkę. - Cytat ze św. Tomasza z Akwinu. Pod spodem jest twój komentarz.

Ks. prof. Tadeusz Guz: "Faktu żydowskich mordów rytualnych nie da się wymazać"
justuss likes this.
Ewelina Anna
@Elkam jeśli mamy na myśli to samo, to chyba nie... Pozdrowionka, idę coś poczytać.
Elkam
Ewelina Anna
----------------------------
Chwała Bogu że wyhamowałaś !
Quas Primas
Elkam doskonale zdaje sobie sprawę z tego ile razy i dlaczego była kasowana ta petycja.
Prawda Elkam?
-------------------------------
Ewelina Anna 4 minuty temu

@Elkam Jak przeczytasz tę petycję i wiesz, ze była już kilkadziesiąt może razy usuwana, ostatni raz dzisiaj rano z tego portalu, zrozumiesz, o co idzie gra z Ks. prof Guzem: www.citizengo.org/pl/166776-zlosc-zy…
Ewelina Anna
@Elkam To jest przemądry człowiek i nie zrobił niczego przypadkiem. Stanął w prawdzie i wiedział, co go może a to spotkać. Opuszczenie go przez katolików i hierarchię byłoby niegodziwością.
Quas Primas likes this.
Ewelina Anna
@Elkam Ten naukowiec nie tylko ma olbrzymią wiedzę ale także Wiarę. Jest tak doskonale wykształcony, że jest w stanie sformułować pewne naukowe ustalenia, które pewne zakłamane status quo roznoszą w pył. Proszę przeczytać tutaj, może to wyjaśni: swietatradycja.wordpress.com/…/szatan-historii…
Elkam
Ewelina Anna 55 minuty temu

Ten Ksiądz jest strategicznie ważny dla Polskiego Narodu:

------------------------------

"strategicznie ważny "??? -
Ewelina Anna
@Siula Doskonale. Można użyć opcji UDW w poczcie i słać. Ok 3 tys ludzi to nadal bardzo mało świadomych katolików. Agentów Mosadu w Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy. Powinno nas być przynajmniej tyle samo.
Quas Primas
Chciałoby się....
Wczoraj w nocy udowodniłaś, jaką jesteś obłudnicą, kasując SWÓJ komentarz i bezczelnie skłamałaś, że to ja cię zaczepiłam.
Faryzeusz do entej potęgi!!!
Mnie nie oszukasz, może jakiś forumowiczów tak, ale Pan Bóg to widzi...
--------------------------------------------
Siula 9 minuty temu

@Ewelina Anna

jestem za rzetelną krytyką ale przeciw krytykanctwu.
Ewelina Anna
@Siula Bardzo dobrze . Ja też. Podpisane obie petycje? Rozesłane do znajomych? :)
mk2017 likes this.
Ewelina Anna
@Siula A kiedyś tam, pamiętam, dyskusje trwały w nieskończoność... :)
Tymczasem, jeśli nie będziemy się i Kapłanów bronić przed zdradą hierarchów wystawią nas jak Ks Guza na pożarcie siłom tego świata i nikt po nas nie zapłacze. Dobrzy kapłani są drożsi od diamentów i zdecydowanie za mało katolików czuje powagę sytuacji, kiedy jakieś nienawistne siły usiłują ich niszczyć.
Ewelina Anna
@Siula Pamiętasz, jak dziwiłaś się krytykującym odstępstwo w Kościele? Popatrz, jak musi być zdegenerowana hierarchia kościelna apostazją, żebyśmy musieli upominać się o oczywistą sprawiedliwość wobec tego Kapłana u jego przełożonych? Przecież to przełożeni powinni chronić Kapłana przez agresją heretyków i niewierzących. Dlatego posłuszeństwo zdeprawowanym biskupom i kardynałom to wina, którą …More
@Siula Pamiętasz, jak dziwiłaś się krytykującym odstępstwo w Kościele? Popatrz, jak musi być zdegenerowana hierarchia kościelna apostazją, żebyśmy musieli upominać się o oczywistą sprawiedliwość wobec tego Kapłana u jego przełożonych? Przecież to przełożeni powinni chronić Kapłana przez agresją heretyków i niewierzących. Dlatego posłuszeństwo zdeprawowanym biskupom i kardynałom to wina, którą zaciągamy względem własnej duszy, jak piszą tutaj: swietatradycja.wordpress.com/…/bog-zada-poslus…
Quas Primas likes this.
szczepanski and one more user like this.
szczepanski likes this.
Redtreds likes this.
Ewelina Anna
Nawet zagranica zauważyła historyczną powagę tej walki: twitter.com/…/106553746795100…
mk2017 and one more user like this.
mk2017 likes this.
Quas Primas likes this.
Ewelina Anna
Ten Ksiądz jest strategicznie ważny dla Polskiego Narodu: swietatradycja.wordpress.com/…/szatan-historii…
Ewelina Anna and 2 more users like this.
Ewelina Anna likes this.
bliźniak likes this.
Ks. Roman Adam Kneblewski likes this.
ZBM
Wystarczy, że mówimy prawdę, wtedy ONI nas nienawidzą - Leszek Bubel:
www.youtube.com/watch
ktozjak Bog
bliźniak likes this.
franciszek44
Slusznie mowi pan Stanislaw Michalkiewicz o duskusjach z Zydami przytaczajac losy I dyskusji w historii chrzescijanstwa":
"Twardego karku i opornych serc i uszu! Wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu. Jak ojcowie wasi, tak i wy. Któregoż z proroków nie prześladowali wasi ojcowie? Pozabijali nawet tych, którzy przepowiadali przyjście Sprawiedliwego. A wyście zdradzili Go teraz i zamordowali…More
Slusznie mowi pan Stanislaw Michalkiewicz o duskusjach z Zydami przytaczajac losy I dyskusji w historii chrzescijanstwa":
"Twardego karku i opornych serc i uszu! Wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu. Jak ojcowie wasi, tak i wy. Któregoż z proroków nie prześladowali wasi ojcowie? Pozabijali nawet tych, którzy przepowiadali przyjście Sprawiedliwego. A wyście zdradzili Go teraz i zamordowali. Wy, którzy otrzymaliście Prawo za pośrednictwem aniołów, lecz nie przestrzegaliście go».
Męczeństwo św. Szczepana
Gdy to usłyszeli, zawrzały gniewem ich serca i zgrzytali zębami na niego. A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. I rzekł: «Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga». A oni podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowalibiblia.deon.pl/rozdzial.php, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: «Panie Jezu, przyjmij ducha mego!» A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: «Panie, nie poczytaj im tego grzechu!» Po tych słowach skonał.
bliźniak likes this.
franciszek44 and one more user like this.
franciszek44 likes this.
ktozjak Bog likes this.
JezusMaryja
Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

List otwarty do Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów

Wysoka Rado,
Wielce Szanowni Państwo,
Szczęść Boże!

Wierząc żarliwie w Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i pomny na prawdziwość Jego biblijnego Słowa Pisma Świętego Starego Testamentu: „Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym …More
Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

List otwarty do Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów

Wysoka Rado,
Wielce Szanowni Państwo,
Szczęść Boże!

Wierząc żarliwie w Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i pomny na prawdziwość Jego biblijnego Słowa Pisma Świętego Starego Testamentu: „Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą” (Pwt 6,4n.; Kpł 19,18) oraz Nowego Testamentu: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego” (Mk 12,31), proponuję Państwu z racji na zaistniałą problematykę wyrażoną przez Państwa w liście otwartym z dnia 13 listopada 2018 roku do Rektora KUL, merytoryczną debatę naukową na argumenty np. na następujące tematy:

1. Geneza, natura i finalność narodu jako biblijnej kategorii stworzenia ze szczególnym uwzględnieniem bytowości Narodu polskiego i żydowskiego.

2. Definicje i przyczyny antysemityzmu i antypolonizmu w historycznej i systematycznej perspektywie oraz sposoby ich przezwyciężenia.

3. Chrześcijaństwo katolickie, protestanckie i judaizm: podobieństwa i różnice oraz poszukiwanie nowych impulsów do głębszego urzeczywistniania jedności międzyludzkiej i międzyreligijnej.

4. Historyczność czy ahistoryczność mordu rytualnego?

5. Ekologia a ideologie ekoterroryzmu w aspekcie biblijnego rozumienia przyrody jako dzieła stworzenia dokonanego przez Objawionego Boga.

Gdy chodzi o obsadę personalną takich seminariów o charakterze naukowym, to określamy ją suwerennie, powołując przez każdą ze stron po trzech prelegentów. Liczba jest oczywiście, podobnie jak same tematy, do wspólnego ustalenia.

Miejscem spotkania może być jakiś Uniwersytet lub Uczelnia – także do uzgodnienia.
Termin – również dogodny dla obydwóch stron.

Rozprawa taka powinna odbywać się przy udziale chętnych reprezentantów nauki, mediów, polityki i kultury, aby mogła być przeżyta z pożytkiem duchowym opinii publicznej w Polsce i na świecie.
Wszelkie szczegóły moglibyśmy wspólnie ustalić na posiedzeniu roboczym, które mogłoby się odbyć w gościnnych progach KUL-u albo w siedzibie Państwa.

Z wyrazami chrześcijańskiego szacunku i w nadziei na wspólne poszukiwanie oraz głoszenie prawdy w duchu biblijnej miłości Pana Boga i bliźniego

Ks. prof. Tadeusz Guz
ZBM likes this.
JezusMaryja likes this.