Clicks1.1K

"Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana"

reporter.pl.tl
-Zawsze w styczniu, w bliskości święta nawrócenia św Pawła przeżywamy ten czas kiedy prosimy Pana Boga o Jedność. W różnych miastach, wielkich, mniejszych i w naszym niewielkim Bukówku także …More
-Zawsze w styczniu, w bliskości święta nawrócenia św Pawła przeżywamy ten czas kiedy prosimy Pana Boga o Jedność. W różnych miastach, wielkich, mniejszych i w naszym niewielkim Bukówku także gromadzimy się w tej świątyni wielowyznaniowej aby przedstawiać Panu Bogu nasze modlitwy.
Niech to nasze spotkanie przyniesie wiele owoców tych duchowych, aby ludzie byli jedno..
. - powiedział do zebranych na ekumenicznej modlitwie, ks.Janusz Głąba - proboszcz Parafii Wrocisławice i jednocześnie gospodarz jedynego w Polsce Sanktuarium Ekumenicznego w Bukówku, na Dolnym Śląsku.
Hasłem przewodnim tegorocznego tygodnia ekumenicznego są słowa: "Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana" (por. 1 P 2,9)
Kazanie podczas nabożeństwa wygłosił ks. Jerzy Gansel z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Legnicy.
Po uroczystości liturgicznej, uczestnicy spotkali się w świetlicy na wspólnej biesiadzie ubogaconej śpiewem kolęd i przedstawieniem obrzędowym w wykonaniu miejscowej młodzieży.
W uroczystości wzięli udział Starosta Powiatu średzkiego - Sebastian Burdzy i Burmistrz Środy Śląskiej - Adam Ruciński wraz z radnymi.
Na słowa szczególnego uznania zasługują mieszkańcy Bukówka na czele z sołtysem - Piotrem Seredyńskim oraz całym Kołem Gospodyń Wiejskich za wielkie zaangażowanie i solidarność w pielęgnowaniu tych ekumenicznych spotkań.