wacula25@wp.pl
wacula25@wp.pl

Połowa Synodu: Watykan udaje ignorancję w sprawie posągu Pachamamy

Irenikus
1 godzinę temu-No i troszeczkę chyba przesadzasz
wacula25@wp.pl

profanacja różańca? zaciśnięta pięść to symbol komunizmu?

Źli ludzie Opętani w diabelską pychą w dłoni pobożnej pokory widzą zaciśnięte pięści przemocy
wacula25@wp.pl

Biskupi biorą udział w demonicznej Drodze Krzyżowej

przeciwherezjom--Mój drogi . Piszesz-[ Mamy Papieża, Benedykt XVI nie umarł i nie ustąpił itd]--A to prawda że papież Benedykt nie ustąpił bo jest mu wygodne życie w luksusie zamiast udać się do odległego zakonu jak inni bracia duchowni to robią .Dalej piszesz -[ale to był akt przemocy itd]--NIE ZAUWAŻONO tego procederu .Ale ale wstępna choroba Alzheimera która utrudnia posługiwanie się w …More
przeciwherezjom--Mój drogi . Piszesz-[ Mamy Papieża, Benedykt XVI nie umarł i nie ustąpił itd]--A to prawda że papież Benedykt nie ustąpił bo jest mu wygodne życie w luksusie zamiast udać się do odległego zakonu jak inni bracia duchowni to robią .Dalej piszesz -[ale to był akt przemocy itd]--NIE ZAUWAŻONO tego procederu .Ale ale wstępna choroba Alzheimera która utrudnia posługiwanie się w polityce ,i dlatego Papieża, Benedykt podiął słuszną decyzję .Dalej -[co powstanie z soli bez soli?]- A nie sama sól jest potrzebna a wiele warunków aby czysta wiara się ostała i przetrwała
wacula25@wp.pl

Biskupi biorą udział w demonicznej Drodze Krzyżowej

przeciwherezjom
6 godziny temu==No nie powiem masz dużo racji ładnie piszesz ,ale prawda Bożej misji Papieży jest jednostronna .Odczuwamy szczególnie wielką za tę prawdę odpowiedzialność. A tym bardziej Kościół w imię swej Bożej misji staje się stróżem tej wolności, która warunkuje prawdziwą godność osoby ludzkiej w dialogu miłości rozumianą powierzchownie, jednostronnie, bez wniknięcia w całą…More
przeciwherezjom
6 godziny temu==No nie powiem masz dużo racji ładnie piszesz ,ale prawda Bożej misji Papieży jest jednostronna .Odczuwamy szczególnie wielką za tę prawdę odpowiedzialność. A tym bardziej Kościół w imię swej Bożej misji staje się stróżem tej wolności, która warunkuje prawdziwą godność osoby ludzkiej w dialogu miłości rozumianą powierzchownie, jednostronnie, bez wniknięcia w całą prawdę o człowieku i o świecie .A Świat jest inny okazuje się nie 100% katolicki prawdziwy oczywiście z swymi błędami .Ale lepszego na razie nie ma .A kk jest piękny pełen CUDÓW OBJAWIEŃ św.itd inni tego NIE MAJĄ
wacula25@wp.pl

Biskupi biorą udział w demonicznej Drodze Krzyżowej

Sykomora
==Hmm myślę że Światowe media uznały za wielki sukces pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Ziemi Świętej . Mówiono nawet, że jest to najważniejsza podróż jego długiego pontyfikatu. Podobne zdanie wyrażali politycy, osoby duchowne kk i świeccy komentatorzy Podkreślano, że program pielgrzymki został precyzyjnie skonstruowany, tak aby papież mógł nie tylko zrealizować cele teologiczne - w …More
Sykomora
==Hmm myślę że Światowe media uznały za wielki sukces pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Ziemi Świętej . Mówiono nawet, że jest to najważniejsza podróż jego długiego pontyfikatu. Podobne zdanie wyrażali politycy, osoby duchowne kk i świeccy komentatorzy Podkreślano, że program pielgrzymki został precyzyjnie skonstruowany, tak aby papież mógł nie tylko zrealizować cele teologiczne - w duchu dialogu międzyreligijnego i ekumenizmu, ale przy tym uwzględni wrażliwość Izraelczyków i Palestyńczyków. Mówiono wręcz o arcydziele równowagi .A tu na forum odwrotnie jakby chcąc zamknąć szczelnie papieża kk bez kontaktu z światem .No tak ale Świat taki nie jest jednorodny tylko katolicki tylko jest różnorodny który trzeba ZMIENIAĆ ku BOGU
wacula25@wp.pl

Biskupi biorą udział w demonicznej Drodze Krzyżowej

Oooo Innymi słowy chcecie powiedzieć i udowodnić że papież Karol Wojtyła w tykając karteczkę w Izraelu przed murem płaczu podeptał krzyż CHRYSTUSA????????
wacula25@wp.pl

Biskupi biorą udział w demonicznej Drodze Krzyżowej

A nie mam nic z tym zdrożnego ani występku przeciw Bogu papież ma prawo i przyjmuje różne narodowości i ich wyznawców z ich zwyczajami pogańskimi itp. Nie ma lepszego sposobu wymiany doświadczeń pomiędzy innowiercami a katolikami .NIE ZAGRAŻA TO -KK Ponieważ nasz św.Karol będąc papieżem czynił podobnie w pielgrzymkach pośród ludów i plemion Afryki itd .ZAPAMIĘTAJMY TO TO JEST MISJA PAPIEŻY

profanacja różańca? zaciśnięta pięść to symbol komunizmu?

pięść jest symbolem przemocy a nie pokory Bożej
wacula25@wp.pl

Abp Gądecki: Panowanie Chrystusa jest duchowe, nie polityczne

Mieszanie WIARY Z POLITYKO nigdy nie będzie miłe BOGU
wacula25@wp.pl

Czy odmawianie współżycia mężowi to grzech? | Pogromcy KatoMitów #4

No a oddanie się mężowi nie jest grzechem a radością .Niech mąż oddaje powinność małżeńską żonie, a żona mężowi i gra?
wacula25@wp.pl

Abp Gądecki: Panowanie Chrystusa jest duchowe, nie polityczne

TU BARDZO MĄDRZE abp.Gądecki wyjaśnia i jego słuchajcie a nie internetowe dyrdymałki i bzdury zasłyszane z sekt
wacula25@wp.pl

Ambasador USA w Polsce atakuje polskie władze za krytykę TVN

Mówiąc krótko: albo jesteśmy razem, albo nie będzie nas w ogóle . UE i USA przyjaciółmi i partnerami,a wy jak myślicie inaczej tak jak putin
wacula25@wp.pl

Nawrócenie Ratisbonne’a

Jak Żyd nawrócił się na wiarę w Chrystusa – świadectwo i

Stał się nowym człowiekiem
Patrząc na witraż przedstawiający ewangeliczną scenę uciszenia burzy przez Jezusa, Charlie odczuł wielkie pragnienie, aby uwierzyć z taką samą pewnością i mocą jak ci, którzy tu przychodzą, modlą się i wierzą, że Chrystus rzeczywiście istnieje, że umarł i zmartwychwstał, a Jego słowa zapisane w Ewangelii są …
More
Jak Żyd nawrócił się na wiarę w Chrystusa – świadectwo i

Stał się nowym człowiekiem
Patrząc na witraż przedstawiający ewangeliczną scenę uciszenia burzy przez Jezusa, Charlie odczuł wielkie pragnienie, aby uwierzyć z taką samą pewnością i mocą jak ci, którzy tu przychodzą, modlą się i wierzą, że Chrystus rzeczywiście istnieje, że umarł i zmartwychwstał, a Jego słowa zapisane w Ewangelii są prawdziwe.

Przyszła mu wtedy myśl, że gdyby to wszystko było prawdą, wtedy ludzkie życie, cierpienie i śmierć miałyby sens, a prawda o Chrystusie byłaby źródłem niezniszczalnego szczęścia.

To jednak wydawało mu się zbyt cudowne i nierealne, żeby było prawdą. Charlie uznał, że ma do czynienia z ułudą, oszustwem i kłamstwem. Gdy tak rozmyślał, nagle usłyszał bardzo wyraźnie słowa, które wprawiły go w osłupienie:

„Oczywiście, że to jest prawda. Chrystus jest Bogiem, który zstąpił na ziemię i stał się prawdziwym człowiekiem. Słowa Ewangelii są prawdą”.

Pod wpływem tych słów Charlie padł na kolana i zaczął żarliwie się modlić i dziękować. Spływała na niego łaska miłosiernej miłości Boga, która leczyła jego poranione wnętrze.

Było to mistyczne doświadczenie obecności Boga, pewności Jego istnienia, czułej opieki oraz nieskończonego miłosierdzia.

Od tego momentu, jak sam napisał, historia jego życia nabrała nowej duchowej jakości, którą trudno opisać ludzkimi słowami, ponieważ dotyczy ona poznania miłości Chrystusa przewyższającej wszelką wiedzę (por. Ef 3,19).

To mistyczne doświadczenie przemieniło cały dotychczasowy system wartości mężczyzny. Charlie klęczał i dziękował za to, że sam Pan przybył mu na ratunek i osobiście powiedział mu, że Chrystus jest Bogiem.

Podczas tej modlitwy Bóg dokonał głębokiej przemiany w jego życiu duchowym i intelektualnym. Charlie stał się nowym człowiekiem. To było powtórne, duchowe narodzenie, o którym mówi Chrystus:
„Trzeba wam się powtórnie narodzić” (J 3,7),
a św. Paweł pisze:
„Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe” (2 Kor 5,17).

Charlie przeżywał nieopisaną duchową radość i wdzięczność za ten niczym nie zasłużony dar nawrócenia. Od tego dnia osoba naszego Pana Jezusa Chrystusa stała się dla niego wszystkim, największym Skarbem, za który był gotów oddać życie. Po upływie wielu lat Charlie tak pisał:

„Słowa »Jezus Chrystus« wydzielały nieopisany aromat, słodycz, której nic nie może się równać. Dźwięk tych słów po dziś dzień napełnia mnie dziwną, niewyrażalną radością, która, czuję, nie pochodzi z tego świata.

Od chwili mojego chrztu i Pierwszej Komunii Świętej posiadłem szczęście, którego nie oddałbym za nic w świecie. Dało mi ono pokój duszy i czystość oglądu, jakiej nie uważałem za możliwą w tym życiu, »pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł« (Flp 4,7)”.

Chrzest św.
Charlie z wielką gorliwością przez sześć miesięcy przygotowywał się do przyjęcia sakramentu chrztu św. Ochrzcił się 18 marca 1933 roku w kościele jezuitów pw. św. Franciszka Ksawerego w Nowym Jorku.

Wspominając to wielkie wydarzenie, Charlie podkreślił, jak wielkim darem i łaską jest chrzest św. Pisał, że przez ten sakrament człowiek

„staje się członkiem Mistycznego Ciała Chrystusa, jakim jest Kościół katolicki. Bez Życia, jakim jest Chrystus, nie ma życia wiecznego. Zostaliśmy stworzeni, aby osiągnąć niebo”.

Po nawróceniu najważniejszym celem życia dla Charliego stała się codzienna, wielogodzinna modlitwa kontemplacyjna, której ukoronowaniem była Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzielił się z innymi radością wiary oraz wypełniał wolę Boga.

Pisał:
„Stałem się katolikiem, aby iść najprostszą drogą do nieba, być szczęśliwym nie przez marne kilka lat, lecz przez całą wieczność. Aby pewnego dnia uczestniczyć w radości aniołów i świętych w świecie przyszłym. Łaska nawrócenia prowadzi do szczęścia, jakiego tu i teraz nie możemy sobie wyobrazić”.

Po swoim nawróceniu Charlie zamieszkał, jako człowiek świecki, we wspólnocie zakonnej księży jezuitów w Nowym Jorku. Właśnie tam spędził większość swojego długiego życia. Zmarł w wieku 99 lat, w 1998 roku.

Był człowiekiem głębokiej modlitwy, kontemplacji i umartwienia. Spisywał swoje natchnienia, medytacje i przemyślenia.
Kościół katolicki daje nam samego Boga

Charlie uważał, że bycie katolikiem jest szczególną łaską Boga. Jezus Chrystus uzdalnia wszystkich, którzy poprzez chrzest stali się członkami Jego Mistycznego Ciała, aby mieli w sobie Jego życie i miłość.

Pan Jezus nieustannie udziela nam swojego życia i miłości w codziennej modlitwie oraz w sakramentach pokuty i Eucharystii.
wacula25@wp.pl

Ambasador USA w Polsce atakuje polskie władze za krytykę TVN

musimy zdecydować albo jesteśmy przyjaciółmi USA albo nie
wacula25@wp.pl

Wielki Jan Paweł II do młodzieży: Tylko Jezus Chrystus jest Bogiem!

Siula Mądre słowa piszesz Dlatego tak się dzieje bo ludzie odchodzą od Boga!
wacula25@wp.pl

Wielki Jan Paweł II do młodzieży: Tylko Jezus Chrystus jest Bogiem!

Verba Veritatis Zapamiętaj mój drogi jedno to co,co Bóg uczynił święte . TO KONIEC MYŚLENIA LUDZKIEGO na ziemi NA WIEKI WIEKÓW AMEN nic a nic marnemu człowiekowi do tegooooooo pytasz -[Jak to możliwe, że zamiast w KK LEPIEJ.... jest coraz GORZEJ??]-- Hmm morzesz mój drogi pytać i jeszcze więcej pytać i nie będziesz wiedział tak długo aż duch św. odkryje Ci oczywiście prawdę ukrytą ,a będzie ona …More
Verba Veritatis Zapamiętaj mój drogi jedno to co,co Bóg uczynił święte . TO KONIEC MYŚLENIA LUDZKIEGO na ziemi NA WIEKI WIEKÓW AMEN nic a nic marnemu człowiekowi do tegooooooo pytasz -[Jak to możliwe, że zamiast w KK LEPIEJ.... jest coraz GORZEJ??]-- Hmm morzesz mój drogi pytać i jeszcze więcej pytać i nie będziesz wiedział tak długo aż duch św. odkryje Ci oczywiście prawdę ukrytą ,a będzie ona ukryta tak długo aż zaczniesz przyjmować sakrament św. STALE dasz radę?bo wtedy ujrzysz wiele wiele więcej niż myślisz UCZYŃ TOooooooooo
wacula25@wp.pl

Wielki Jan Paweł II do młodzieży: Tylko Jezus Chrystus jest Bogiem!

Verba Veritatis A @borgan Pisze prawdę Bożą .Bo Jan Paweł II ZOSTAŁ ŚWIĘTY i jest św. Karolem w niebie . A Lefebvr i ks.Gregory Hesse nie miał racji w swojej ocenie pontyfikatu JP2 .I nie są świeci .Tak uczynił Bóg ,A TY CO INNEJ WIARY !!
wacula25@wp.pl

Wielki Jan Paweł II do młodzieży: Tylko Jezus Chrystus jest Bogiem!

Szukający PRAWDY A dokładnie piszesz prawdę polską że Jan Paweł II był wielki potężny że nikt nie dorówna mu nawet do dziś
wacula25@wp.pl

Skandaliczne odznaczenie

Pascendis Dominicis Gregis A w tamtych czasach wielu pragnących wiedzy i władzy lepszego życia zapisywali się do różnych organizacji diabelskich jak też i do masonów licząc na lepsze zyski i jutro .Tak jak niedawno do PZPR-ZMS itp. za czasów komunizmu zapierając się Boga przed ludźmi .I Dobry Bóg postawił na drodze Św. Maksymiliana M. Kolbe aby go nawrócić ,czyli za Andrzeja Struga ktoś wyprosił …More
Pascendis Dominicis Gregis A w tamtych czasach wielu pragnących wiedzy i władzy lepszego życia zapisywali się do różnych organizacji diabelskich jak też i do masonów licząc na lepsze zyski i jutro .Tak jak niedawno do PZPR-ZMS itp. za czasów komunizmu zapierając się Boga przed ludźmi .I Dobry Bóg postawił na drodze Św. Maksymiliana M. Kolbe aby go nawrócić ,czyli za Andrzeja Struga ktoś wyprosił ostatnią szansę zbawienia nie wiemy czy z niej skorzystał aby go piekło nie pochłoneło .A wielu na tym świecie ludzie wywyższają tych którym nic się im nie należy ,bo biednych okradają dla swej pychy i władzy nawet duchowni to czynią i to jest b.smutne niestety.
wacula25@wp.pl

Abp Gądecki: Panowanie Chrystusa jest duchowe, nie polityczne

predex Czy nie wydaje się tobie że to ty łykasz te głupoty jak bocian żaby pisząc -[żydzi go zamordowali , bo on jest królem , przestraszyli sie jego władzy ]--Czyli żydzi byli w błędzie jak i ty bo nie byli szczepieni jak ty .A przecież sam J.CH. mówił -[Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom itd]…More
predex Czy nie wydaje się tobie że to ty łykasz te głupoty jak bocian żaby pisząc -[żydzi go zamordowali , bo on jest królem , przestraszyli sie jego władzy ]--Czyli żydzi byli w błędzie jak i ty bo nie byli szczepieni jak ty .A przecież sam J.CH. mówił -[Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom itd]==czy tooooo jeszcze ci mało ?