wlowoj
wlowoj

Abp Depo o logo Marszu Niepodległości: różaniec do modlitwy a nie walki | eKAI.pl

Kościół walczący...
wlowoj

Biskupi straszyli bojkotem końcowej mszy do Pachamamy. Czy Franciszek ich zwiódł?

Mam małe dzieci, rozumiem "świat dziecka". Historia wzruszająca, ale przecież pisaliśmy o dziecku przy ołtarzu i chodzeniu po prezbiterium a nie o wierceniu się w ławce.
wlowoj

Franciszek: Budujmy mosty z niewierzącymi, wyciągajmy rękę, bez agresji

Nawet nie chce się czytać jaka to konstrukcja myślowa może być, by z próby nawrócenia pogan przez św Pawła dojść do jakiś "mostów z niewierzącymi".
wlowoj

PILNE! KARDYNAŁ Kazimierz Nycz ZABRONIŁ Mszy przed Marszem Niepodległości | R. Bąkiewicz

nie dyskutuj pielgrzymie55, nienawiść do mszy świętej wszechczasów jest nieuleczalna
wlowoj

Przejmujące wyznanie o. Augustyna Pelanowskiego o Franciszku

no przecież można podawać linka do "paganini" i jest to robione po internecie. ale "internety" też kiedyś znikną, więc ja zarchiwizowałem sobie proroctwa O.Augustyna.
wlowoj

Szokujące słowa ks. Prusaka: system Kościoła oparty na władzy mężczyzn jest niezgodny z wolą Boga

użytkownik ~stokrotka zablokował komentarze, ale trzeba zaznaczyć to, że obroną Franciszka zajęła się "La Republika" - organ skrajnie lewacko-ateistyczny, walczący bezbożnicy. To tam chadza na swoje "nieautoryzowane" rozmowy Bergolio i przez ten organ idą w świat jego wypowiedzi o nieistnieniu piekła itd. Jeżeli to komuniści bronią Franciszka i krytykują "reakcję" w Kościele, to jest naprawdę …More
użytkownik ~stokrotka zablokował komentarze, ale trzeba zaznaczyć to, że obroną Franciszka zajęła się "La Republika" - organ skrajnie lewacko-ateistyczny, walczący bezbożnicy. To tam chadza na swoje "nieautoryzowane" rozmowy Bergolio i przez ten organ idą w świat jego wypowiedzi o nieistnieniu piekła itd. Jeżeli to komuniści bronią Franciszka i krytykują "reakcję" w Kościele, to jest naprawdę źle, nie ma się czym chwalić.
wlowoj

Neokatechumenat, o wewnętrznychkonfliktach o kolektę (pieniądze)? i ile kosztuje bycie bratem/…

mi się podoba fragment o misjach: "ktoś kto pozostaje przez 6 lat w Afryce na końcu nadaje się tylko do kliniki psychiatrycznej"
wlowoj

Karolina Staszak: plakat Marszu Niepodległości nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem

nie wiem kto to jest Karolina Staszak. jakoś nie widzę żeby ten hitler miał w ręce różaniec - to jest sksyństwo taka manipulacja. dno.
wlowoj

Biskupi straszyli bojkotem końcowej mszy do Pachamamy. Czy Franciszek ich zwiódł?

Bzdura - miejsce wiernych jest w ławkach, prezbiterium jest dla kapłanów i służby liturgicznej. Sacrum - profanum.
wlowoj

[TYLKO U NAS] Prof. K. Pawłowicz: Jeżeli marszałkiem Senatu zostanie senator z PO, to z pewnością …

A pamiętacie jak przez 8 lat rządów PO cały czas gadali "a pis to, a pis tamto" i kpiono z nich że nie potrafią funkcjonować bez pisu jako opozycji?
wlowoj

Żonaci mężczyźni będą mogli udzielać sakramentów. Abp Ryś wydał dekret

Ryś będzie kardynałem...
wlowoj

Ekspertyza - Dowody zbrodni na księdzu Jerzym Popiełuszce

Dlaczego państwowa (praktycznie rządowa) TVP do programu o księdzu Popiełuszko zaprasza nie pana Sumlińskiego i/lub prokuratora Witkowskiego, którzy wiedzą naprawdę dużo o tej sprawie, tylko jakieś Senyszyny?
wlowoj

Nareszcie!Prokurator Witkowski o zabójstwie Ks.Popiełuszki w Tv Trwam i Radiu Maryja!

No właśnie - 5 lat temu pan Sumliński mówił że wygrana pisu to ostatnia szansa na wznowienie śledztwa, i niestety - nie było jednak po drodze...
wlowoj

Komisarz odrzucony: Głosiciele Ewangelii walczą

Nietrudno zgadnąć jaka będzie reakcja - każda organizacja czy wspólnota która nie przyjmie komisarza zostanie głośno ogłoszona jako będąca poza Kościołem.
wlowoj

Magia w Kościele - Synod Amazoński. Jose Antonio Ureta

Z listu do Kolosan: "Baczcie, aby ktoś was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą wierutnym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie."
wlowoj

PiS chciał usunąć kompromis aborcyjny w 2016 roku, ale wtedy zapaliła się bomba

przepraszam, ale użytkownik o przewrotnym nicku "w obronie Tradycji Kościoła" zablokował komentarze do wypowiedzi ks.Jarczuka (nie znam). Otóż ksiądz najwyraźniej parafrazuje wypowiedź bergogliowego kardynała który stwierdził że to "Chiny najlepiej realizują naukę społeczną Kościoła" - teraz mają rywala.
wlowoj

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: To my zdecydujemy, czy oddamy władzę tym, którzy rozgrabili Polskę, …

Tak, pamiętamy - w 2015 wybraliśmy was, ale potem krok po kroku przemieniliście się w PO - odrzucacie narodowe projekty ochrony życia, na pałach policji przeprowadzacie lgbtową rewolucję, i chcecie oddać Polskę judejczykom.
wlowoj

Kaczyński o adopcji przez homoseksualne pary: będziemy bronić się przed realizacją takiego planu

Pierwszy krok tej "obrony" to wypowiedzenie ideologicznie odchylonej konwencji stambulskiej, przeciw której Kaczyński sam będąc w opozycji głosował a teraz jej broni - więc o co chodzi?
wlowoj

Milczący Kościół w sprawie obrony życia?

Bardzo nierzetelne i jak napisał 'orareprome' zbyt emocjonalne - proste ctrl-F znajduje w tym dość krótkim tekście 9x "Jana Pawła" i zawsze z dodatkiem św (oprócz wspomnienia pogrzebu). Przekazywanie "księżom biskupom, arcybiskupom, kardynałom" bezcelowe...
wlowoj

Pawłowicz przestrzega przed głosowaniem na Konfederację. "Nie bądźcie samobójcami, bo stracicie …

Ciekawe ze najważniejszym przeciwnikiem PiS jest Konfederacja - ugrupowanie które wg oficjalnej propagandy nie istnieje, nie przekracza progów. Część elektoratu patriotyczno katolickiego odwróciła się od was i nie wróci.