Tolek
Tolek

Komisarz UE „ ds. równości ” uznał słowa takie jak „Boże Narodzenie” lub chrześcijańskie imiona, …

Z tym łańcuchem to krowa czy kobieta? a może jakaś niewolnica?
Tolek

"Już teraz wiemy, że KPO dla Polek i Polaków blokował Tusk."

Przypomnijcie sobie jak nie tak dawno wszystkie artykuły mówiły że PiS jest zły teraz już zaczynacie płakać? Szybciutko zatęskniliście za PiS-em!!!! Nie tłumaczcie się że było inaczej, wystarczy tylko przewinąć na artykuły przed wyborami.
Tolek

Sprzeciw wobec udziału osób trans w konkursie Miss Włoch. Uczestniczkami mogą być tylko kobiety - …

To jest szowinizm!!!! To skandal!!! Nasza miś Anna Grodzka nie będzie mogła wystartować!!!! 😂 😂 😂 😂
Tolek

🤔 😉 W Francji psy chodzą "wyprostowane "

A to już rozumiem dlaczego są te całe cyrki we Francji 😂 😂 😂
Tolek

"GNIEW młodych Polaków. Mamy już DOŚĆ PiS-u! Kaczyński zrobił z Polski CYRK! | Komentery"

tęczowe dzieci to jeszcze nie wszyscy młodzi
Tolek

Szkoda że Gajos jest na tej liście hańby zdrajców Polski i popiera wspólników pisiorów w szprycowym …

O widzę Olbrychski aż da razy przyjdzie 😂 😂 😂 😂
Tolek

Sewastopol płonie

A wykupili prawo do emisji CO2? 😂 😂 😂
Tolek

Śmierć na Mszy w Jaśle. Zmarł organista

We wszystkim można zobaczyć piękno, nawet w śmierci. Trzeba patrzeć na świat optymistycznie. Narodziny dla Boga nie są piękne?
Tolek

UKRAINIEC Z SIEKIEROM NA POLSKĄ POLICJĘ

Wskażcie mi w którym miejscu pisałem o tolerancji zła. Wręcz potępiłem jego postępowanie. nie rozumiecie w ogóle o czym pisałem, a pisałem o odpłacaniem złem za zło, a to jest ogromna różnica. Pisałem, że zło jest jak choroba zakaźna. Polko z podkarpacia mylisz się bardzo można nie udzielić pomocy i nie mieć z tego tytułu żadnych kłopotów, wiesz że dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele …More
Wskażcie mi w którym miejscu pisałem o tolerancji zła. Wręcz potępiłem jego postępowanie. nie rozumiecie w ogóle o czym pisałem, a pisałem o odpłacaniem złem za zło, a to jest ogromna różnica. Pisałem, że zło jest jak choroba zakaźna. Polko z podkarpacia mylisz się bardzo można nie udzielić pomocy i nie mieć z tego tytułu żadnych kłopotów, wiesz że dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele. mogę nie udzielić pomocy jeżeli moje bezpieczeństwo będzie zagrożone i tego możesz nauczyć się na podstawowym kursie pierwszej pomocy. Strzelasz mi wykład o ludobójstwie a tam nie ma czegoś takiego ani w tym filmiku ani w moim komentarzu, to tak jak bym zapytał o drogę do Warszawy w ty zaczynasz mi opowiadać jak pięknie jest w Kenii.
Tolek

Śmierć na Mszy w Jaśle. Zmarł organista

Piękna śmierć.
Tolek

UKRAINIEC Z SIEKIEROM NA POLSKĄ POLICJĘ

Tak czytam te komentarze i zaczynam coraz bardziej wątpić czy piszą to ludzie w pełni świadomi na jakim portalu jesteśmy czy "Gloria" już zeszła całkowicie na samo dno? Dlaczego jest tak wiele nienawiści do drugiego człowieka? Owszem czyn godny nagany ale czy wszyscy musimy utożsamiać się z takimi ludźmi? czy zło musi rodzić zło? tak samo jak na Ukrainie są źli ludzie ale są i dobrzy. tak jest …More
Tak czytam te komentarze i zaczynam coraz bardziej wątpić czy piszą to ludzie w pełni świadomi na jakim portalu jesteśmy czy "Gloria" już zeszła całkowicie na samo dno? Dlaczego jest tak wiele nienawiści do drugiego człowieka? Owszem czyn godny nagany ale czy wszyscy musimy utożsamiać się z takimi ludźmi? czy zło musi rodzić zło? tak samo jak na Ukrainie są źli ludzie ale są i dobrzy. tak jest w każdym narodzie. Zło faszyzmu pociągnęło prawie całe Niemcy w czasie drugiej wojny światowej nie ma co ukrywać byli też i dobrzy ludzie. Polacy też kolaborowali z Niemcami ale i ratowali Żydów przed eksterminacją. Nie można tak podchodzić do drugiego człowieka i takiego delikwenta, jak powyżej, identyfikować z całym narodem. Wierzę, że są i dobrzy ludzie wśród Ukraińców i wierzę. że pomagam właśnie tym dobrym ludziom co cierpią za nie swoje winy. Przyznaję jest wielu takich jak opisujecie ale dlaczego oni tacy są? Czy to przypadkiem nie położenie geograficzne i historia ich narodu oraz ciągłe ataki, ich takimi uczyniła? jestem zniesmaczony tą nienawiścią oraz nie chcę dalej wypowiadać się na ten temat, mam nadzieję, że co niektórym da ten mój wpis trochę do myślenia a jeżeli nie to trudno widocznie trzeba żeby tak było jak jest.
Tolek

Czy ktoś z was zauważył taką praktykę liturgiczną w swoim Kościele ?

Skoro tak mówisz!!!
Tolek

Czy ktoś z was zauważył taką praktykę liturgiczną w swoim Kościele ?

Może tak spojżeć troszeczkę inaczej na ten krzyż z wygiętymi ramionami ku ziemi i dostrzec w tych wygiętych ramionach ciężar naszych grzechów, że aż drewno krzyża się wygina a Pan Jezus musiał je nieść na swoich ramionach. zgadzam się realistyczny krzyż był prosty tutaj należy zauważyć coś innego nie tylko to co widzą nasze oczy ale co może zobaczyć nasze serce.
Tolek

Czy ktoś z was zauważył taką praktykę liturgiczną w swoim Kościele ?

Co do krzyża w świątyni Opatrzności Bożej to jest to ikona niestety nie znam pełnej symboliki ikonografii. Pisanie ikony jest pełne symboli zaczynając od kolorów użytych do pisania a skończywszy na układzie ciała każdej postaci umieszczonej na ikonie. niestety mogę tylko ocenić czy mi się podoba czy nie i nic więcej co do ilustracji nie potrafię dostrzec szczegółów samego krzyża, natomiast …More
Co do krzyża w świątyni Opatrzności Bożej to jest to ikona niestety nie znam pełnej symboliki ikonografii. Pisanie ikony jest pełne symboli zaczynając od kolorów użytych do pisania a skończywszy na układzie ciała każdej postaci umieszczonej na ikonie. niestety mogę tylko ocenić czy mi się podoba czy nie i nic więcej co do ilustracji nie potrafię dostrzec szczegółów samego krzyża, natomiast figura nie koniecznie musi stać na ołtarzu ale skoro ktoś tak zdecydował to tak jest nie ma o co kruszyć kopii. też tak ustawiałem figurę Pana Jezusa zmartwychwstałego na ołtarzu w kaplicy parafialnej bo nie było gdzie postawić a chciałem w jakiś sposób zaakcentować szczególny okres liturgiczny jakim jest okres Zmartwychwstania Pańskiego.
Tolek

Czy ktoś z was zauważył taką praktykę liturgiczną w swoim Kościele ?

Polecam wspomnianą publikację jest wydana bardzo przejrzyście z tekstem po łacinie, po polsku i następnie komentarzem do każdego punktu napisanym przez księdza Profesora.
Tolek

Czy ktoś z was zauważył taką praktykę liturgiczną w swoim Kościele ?

A jeszcze jedno nie ma takiego pojęcia "krzyż paschalny" "krzyż zwykły" jest tylko pojęcie "krzyż" a stuła oznacza władzę kapłańską oraz męczeństwo Jezusa Chrystusa. Podany przez Ciebie cytat jest niestety tylko wyrywkiem z opisu przebiegu liturgii paschalnej.
Tolek

Czy ktoś z was zauważył taką praktykę liturgiczną w swoim Kościele ?

Tak jak wcześniej pisałem jest to OWMR (Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego) rozdział V pkt. albo jak wolisz artykuł 308. O tym jest również mowa w OWMR rozdział IV pkt. 117. nie będę cytował całości możesz sam zapoznać się w powyższymi przepisami. OWMR jest podstawą do sprawowania eucharystii i tak jak wcześniej pisałem podstawową zasadą jest tylko i wyłącznie jeden krzyż w prezbiterium …More
Tak jak wcześniej pisałem jest to OWMR (Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego) rozdział V pkt. albo jak wolisz artykuł 308. O tym jest również mowa w OWMR rozdział IV pkt. 117. nie będę cytował całości możesz sam zapoznać się w powyższymi przepisami. OWMR jest podstawą do sprawowania eucharystii i tak jak wcześniej pisałem podstawową zasadą jest tylko i wyłącznie jeden krzyż w prezbiterium, nawet jeżeli jest wbudowany w prezbiterium na stałe krzyż nie wolno stawiać drugiego ani na ołtarzu ani obok ołtarza znajdziesz te informacje w "Komentarzu Do Ogólnego Wprowadzenia Do Mszału Rzymskiego" napisanego przez ks. Jacka Nowaka SAC a wydanego tak jak wszystkie księgi liturgiczne przez Pallottinum. Mam nadzieje że obszernie odpowiedziałem na zadane pytanie
Tolek

Czy ktoś z was zauważył taką praktykę liturgiczną w swoim Kościele ?

W OWMR jest wyraźny zapis że krzyż można umieścić również na ołtarzu, ważne żeby był w prezbiterium tylko jeden krzyż, Krzyż procesyjny można używać jako krzyż ołtarzowego, a jeżeli jest już jeden krzyż to procesyjny trzeba ustawić w innym godnym miejscu. nie ma prawa tylko być dwóch krzyży bo nie było dwóch Chrystusów.
Tolek

Jeszcze trochę prawdy o szprycach

dlaczego nie ma linku do przekazania dalej innym ludziom?
Tolek

Współczesna wolność Grafika: © gloria.tv, CC BY-ND, #newsVneyacynfk

cóż jak by biegał do kościoła to był by chudy a tak widać że zdrowy dobrze się odżywia 😂 powodzi się i ma czas na wszystko