baranek
baranek

Segregacja zdrowotna w kościołach staje się smutnym i przerażającym faktem

Po co jechac na piwlgrzymki segregujące? Przecież żywy Pan Jezus jest obecny w tabernakulum najbliższego koscioła.
baranek

Wystąpienia duchownych w mediach. Biskupi chcą zmian!

Tu niestety nie chodzi o tych, co gwiazdorzą....
baranek

Wierni w szoku. Franciszek nie odprawił Mszy rozpoczynającej Triduum. Nieoficjalnie: był w apartame…

Och, to było do przewidzenia, skoro nie można klęknąc, by umyć nogi
muzuł.. .mankom
baranek

Pustka: Franciszek odprawi obrzędy Wielkiej Nocy w kościele duchów

W tak ogromnej bazylice pustki? Przeciez by sie tam zmiesciło kilka setek ludzi z zachowaniem obostrzeń wszelkiego rodzaju!
Ponadto mam pytanie:DLACZEGO OŁTARZ W BAZYLICE, TEN POD BALDACHIMEM, JEST NIEUŻYWANY OD MIESIĘCY? KTOS WIE? TO WRĘCZ SYMBOLICZNE!
baranek

Aborcja na rządanie w każdym miesiącu ciąży no to mają za swoje

Nie tylko aborcja.W Australii wprowadzono w którymś stanie prawo zezwalające na zmianę płci dziecku bez zgody rodziców.
baranek

Co z Covidem? Kardynał Burke nazywa zakaz mszy wprowadzony przez Franciszka "niesprawiedliwym"

Chyba dwa lata temu na jakimś spotkaniu Franciszek juz mówił do młodych seminarzystów, że ideałem jest msza koncelebrowana, dsjaca poczucie wspólnoty, natomiast ta sprawowana "solo", wg niego sprzyja indywidualizmowi, wynaturzeniom i tendencjom do żle pojetego tradycjonalizmu. Może ltos odnajdzie tą wypowiedź, ba ja nir umiem jej odszukać, alle ją pamietam.
baranek

Jakie substancje mogą znajdować się w szczepionkach

Brakuje jeszcze czarnego kota, herbatki z żaby, kwiatu paproci i kurzych łapek, na których stoi domek czarownicy. Gotować przy pelni księżyca, przed wypiciem splunąć przez lewe ramię.
baranek

Msza inaugurująca Duszpasterstwo Tradycji – Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej w Archidiecezji …

Nie znoszę sfrustrowanej krytyki absolutnie wszyskiego. Ludzie, czy Wy macie choc trochę Bożej radosci w sobie? Weronoka...S , V.R.S, zyczę choc odrobiny zyczliwości do świata
baranek

Komunia na rękę to świętokractwo

Świętokradztwo, bo wymienia się na kradnę
baranek

Postęp po szwedzku

🤪
baranek

Niniwa , pokuta Rodzin - ks. D. Chmielewski

Weronika....S porównaj kolor oczu Maryi wg sw z Lourdes i dzieci Fatimskich. Wg jednej relacji Maryja ma oczy niebieskie, wg drugiej brązowe. W Gwadelupe Jej uroda i karnacja przypominała indiankę, w Kibeho -mulatkę. To wszystko objawienia uznane przez Kościół, a dwa jeszcze przed SWII
baranek

Kto da nam Boga? - ks. T. Kostecki, homilia na tę niedzielę

W 1 Kor św Pawła jest slowo skierowane do róznych grup chrzescijan,ktorzy mieli swoich rozmaitych "liderów"a którzy uważali się lepsi, niż ci, ktorzy należą do innej grupy. :

10 A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. 11 Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludz…More
W 1 Kor św Pawła jest slowo skierowane do róznych grup chrzescijan,ktorzy mieli swoich rozmaitych "liderów"a którzy uważali się lepsi, niż ci, ktorzy należą do innej grupy. :

10 A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. 11 Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe7, że zdarzają się między wami spory. 12 Myślę o tym, co każdy z was mówi: «Ja jestem Pawła, a ja Apollosa8; ja jestem Kefasa8, a ja Chrystusa». 13 Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?
baranek

Proboszcz krakowskiej parafii przeprasza za incydent z wolontariuszką WOŚP

pielgrzym55 , a odkąd to słowo "ręka" ma cztery litery?
baranek

Pasterze i najemnicy w obliczu śmierci: różnica.

Znam osobiscie kapelana szpitalnego, ktory w dzien i q nocy jest na każde zawołanie w 3 szpitalach na oddz. Kowidowych. Sam sie zaraził, ale po wyzdrowieniu, jeszcze nie w pelni formy, ale juz znów posługuje chorym-rozmaicie chorym, ale także(głównie) kowidowym
baranek

Dobroć Boża a grzech

Król Maciuś I : nikt diabła nie stworzył. Bóg stworzył aniołów , mądre i inteligentne duchy,i część z nich zbuntowała się przeciw Bogu i stała się diabłami. To tak samo jak z ludźmi: najpierw mamy słodziaki niemowlaki, rozkoszne maluchy, niektóre,gdy dorosną i zbuntują się przeciw Bogu, autorytetom, prawu , moralnosci, dobru, sprawiedliwośći itp itd, to stają się potworami, i swoją złość mają …More
Król Maciuś I : nikt diabła nie stworzył. Bóg stworzył aniołów , mądre i inteligentne duchy,i część z nich zbuntowała się przeciw Bogu i stała się diabłami. To tak samo jak z ludźmi: najpierw mamy słodziaki niemowlaki, rozkoszne maluchy, niektóre,gdy dorosną i zbuntują się przeciw Bogu, autorytetom, prawu , moralnosci, dobru, sprawiedliwośći itp itd, to stają się potworami, i swoją złość mają wymalowaną na twarzy. Różnica jest taka, że człowiek ma szansę dopóki żyje odzyskac swe piekno i dobro, ponieważ może sie nawrócić, a to dlatego, że nie miał pełnego oglądu rzeczywistości oraz Boga w chwili wyboru zła. I to jest jego szansa. Natomiast diabel, ktory widział Boga na własne oczy i ma wiedzę i inteligencję tysiąckroć większą niż człowiek- wybrawszy zło wybrał z pełną świadomością, a wiec nieodwołalnie.
baranek

Franciszek: jestem pasterzem ludzi, którzy cierpią

Franciszku, a ja cierpię, bo Kosciół jest niszczony przez najwyższe autorytety w Nim.......
baranek

Otwarcie centrum szczepień przeciwko koronawirusowi w katedrze w Lichfield

Znaleźli sposob, żeby aż kolejki sie ustawiały by móc wejść do kościoła.
baranek

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Piłat "wybrał mniejsze zło" skazując Jezusa na ubiczowanie, sądząc że zaspokoi żądzę krwi "niektórych" (hhmmm....) I co z tego wynikło? Dołożył drugie tyle cierpienia Zbawicielowi.
baranek

Kardynał odwołuje wszystkie spowiedzi. Dr. Geoffrey Brushwood

Czy katedra Westminsyer nie jest anglikańska? Czy anglikanie praktykują spowiedź?