tr.news
20

Doğu Avrupa: Komünizm Daha İyiydi

Orta ve Doğu Avrupa, BM tahminlerine göre 2050 yılına kadar dünyanın en hızlı nüfus düşüşüne sahne olacak. Rakamlar korkutucu: Bulgaristan -28% Romanya -22% Macaristan -15% Polonya -14% Slovakya -10% …More
Orta ve Doğu Avrupa, BM tahminlerine göre 2050 yılına kadar dünyanın en hızlı nüfus düşüşüne sahne olacak.
Rakamlar korkutucu:
Bulgaristan -28%
Romanya -22%
Macaristan -15%
Polonya -14%
Slovakya -10%
Çekya -5,5% Batı ülkelerinde pek de iyi olmayan bu rakamlara rağmen, Vatikan Katolik ailesini yenilemekle değil, eşcinsellik, boşanma ve prezervatif dağıtımıyla ilgileniyor. Resim: © Shenghung Lin, CC BY-NC-ND, #newsJnwkeishtj
tr.news
27

Francis, Isabel Perón'u Aradı

Francis, 4 Şubat'ta 90. doğum günü sebebiyle Isabel Perón'u aradı ve kendisiyle birkaç dakika görüştü. Isabel, 36 yaş daha genç olmasına rağmen, Arjantin Cumhurbaşkanı Juan Perón'un (+1974) üçüncü …More
Francis, 4 Şubat'ta 90. doğum günü sebebiyle Isabel Perón'u aradı ve kendisiyle birkaç dakika görüştü.
Isabel, 36 yaş daha genç olmasına rağmen, Arjantin Cumhurbaşkanı Juan Perón'un (+1974) üçüncü [meşru] karısı olmuş, onun yerine 1974'ten 1976'ya kadar başkanlık yapmış ancak ülkenin siyasi ve ekonomik sorunlarını yönetmekten aciz kalmıştı.
Ordu tarafından tahttan indirildi ve 1981 yılında halen yaşamakta olduğu İspanya'ya gitmeden önce beş yıl boyunca ev hapsinde tutuldu.
2007'de Arjantinli bir yargıç, Şubat 1976'da bir aktivistin ortadan kaybolması üzerine tutuklanmasına karar verdi. Tutuklandı, ancak bir İspanyol mahkemesi iade edilmesini reddetti.
InfoBae.com, Isabel'i sağlam bir Katolik ve çok dindar bir geçmişe sahip bir kadın olarak adlandırıyor (5 Şubat). Artık Ayine katılamıyor, ancak evde Komünyon almaya devam ediyor.
#newsQdedzebmxn
tr.news
21

Komünist Taliban: Haç Geri Döndü

İspanya'nın Aguilar de la Frontera bölgesinin komünist belediye başkanı Carmen Flores, Ocak ayında yerel Çıplak Ayaklı Karmelit rahibelerinin manastırının önündeki 80 yıllık haçı kaldırmıştıMore
İspanya'nın Aguilar de la Frontera bölgesinin komünist belediye başkanı Carmen Flores, Ocak ayında yerel Çıplak Ayaklı Karmelit rahibelerinin manastırının önündeki 80 yıllık haçı kaldırmıştı (video aşağıda). Haç kasabaya aitti.
Komünist, haçı isteyen rahibelere haçı geri vermeyi reddetti ve imha edilmesi emrini verdi. İnananlar, Flores'in bu iğrençliğine katlanmadı. Önce haçın olduğu yere çiçekler, mumlar ve dua kartları yerleştirdiler. Sonra manastırın duvarına haç boyadılar.
Komünist, kendi ofisinde, Katolikliğe karşı göstermediği hassaslığı İslam'a karşı göstererek adının Arapçasını kazınmış olduğu bir tabloyu sergiliyor.
Haç yıkıldıktan sonra siyasi parti Vox şu açıklamayı yaptı: "Birleşik Sol'un Taliban'ı, Aguilar de la Frontera'da Descalzas Haçı'nın yıkımını tamamladı" dedi. Ve ekledi: "Bunlar profesyonel kinciler."
#newsHqxgzlqnun
tr.news
20

Yeni Vatikan Müsteşarları: Eşit Konumda Bir Piskopos ve Bir Rahibe

Francis, Piskoposlar Sinodu Genel Sekreterliği için iki müsteşar atadı: İspanyol Augustine Pederi Luis Martin ve Fransız Rahibe Nathalie Becquart. Martin piskopos olarak seçildi. Sekreterlik, Kardinal …More
Francis, Piskoposlar Sinodu Genel Sekreterliği için iki müsteşar atadı: İspanyol Augustine Pederi Luis Martin ve Fransız Rahibe Nathalie Becquart.
Martin piskopos olarak seçildi. Sekreterlik, Kardinal Mario Grech tarafından yönetilmektedir. Becquart, 2019 yılında Sinod ofisine atanan ilk kadın danışmanlar arasında yer aldı.
Grech, VaticanNews.va sitesine verdiği demeçte, "Becquart'ın atanması ve" gelecekteki piskoposlar sinodlarında oy kullanma hakkıyla katılma olasılığıyla "bir kapı açıldığını" söyledi.
#newsZcwzigshqk
tr.news
19

Vatikan "Sapkınlık" Kokuyor, Küçük Eski Ayin Grubunu Cehenneme Gönderiyor

İnanç Doktrini Kongregasyonu, Kardeş Andre Villarrubia liderliğindeki Richmond, New Hampshire'da bulunan Lekesiz Kalbin Kölelerinin (MICM) temyiz başvurusunu yeniden görüşmeyi reddetti. Erkek ve kız …More
İnanç Doktrini Kongregasyonu, Kardeş Andre Villarrubia liderliğindeki Richmond, New Hampshire'da bulunan Lekesiz Kalbin Kölelerinin (MICM) temyiz başvurusunu yeniden görüşmeyi reddetti.
Erkek ve kız kardeşlerden oluşan bu Feeneyite Eski Ayin Topluluğunun kökleri, "görünen Kilise dışında kurtuluş yoktur" doktrini üzerinde ısrar eden ünlü Cizvit Peder Leonard Feeney (+1978) tarafından kurulan gruba dayanmaktadır.
2018'de Vatikan'ın İnanç Doktrini Kongregasyonu, bu dogmanın katı yorumunun "kabul edilemez" olduğunu söyledi.
Buna göre, 69 yaşındaki Manchester Piskoposu Peter Libasci, Ocak 2019'da topluluğa kendilerini Katolik olarak tanıtmayı bırakmalarını söyledi, Aziz Benedictus Merkezlerinde ayin kutlanmalarını yasakladı ve onlara hizmet eden Peder John Earl'ü geri çekti. En azından Libasci, topluluğa bağlı olanlar için yakındaki bir cemaatte Eski Latin Ayini düzenledi.
Kongregasyon'un merhametsizliği şaşırtıcıdır, çünkü genellikle (gerçek) sapkınlıklar için mükemmel bir mideye sahipken,…More
tr.news
23

Yarı Çıplak Adam De Facto Diyakoz Olarak Atandı (Resimler)

Brezilya'nın Obidos bölgesinin 60 yaşındaki Piskoposu Bernardo Johannes Bahlmann, yarı çıplak bir Hint şefi olan Tito Meri'yi 8 Ocak'ta fiilen diyakoz olarak atadı. Bahlmann Meri'yi "Efkaristiya, …More
Brezilya'nın Obidos bölgesinin 60 yaşındaki Piskoposu Bernardo Johannes Bahlmann, yarı çıplak bir Hint şefi olan Tito Meri'yi 8 Ocak'ta fiilen diyakoz olarak atadı.
Bahlmann Meri'yi "Efkaristiya, Vaftiz ve Evlilik'in olağanüstü bir papazı" olarak adlandırıyor. Şimdiye kadar, Obidos'taki dört piskoposun hepsi de Alman asıllı Fransiskenlerdi.
Tören, Oriximina'daki St. Antuan Katolik kilisesinde gerçekleşti. Meri, muhtemelen bir cep telefonuna sahip olan ve sadece kameralar için böyle giyinen dokuzuncu Hintli "olağanüstü papazdır".
Önceki sekiz tanesi Aralık 2020'de Bahlmann tarafından atandı. TraditionInAction.org sitesi, bu durumu "Francis'in Kabile Kilisesi" olarak adlandırıyor (31 Ocak).
1 Nisan şakasının parçası olarak Fransiskenler 1 Nisan 2011'de Bahlmann'ın Berlin Başpiskoposu olarak atandığını bildirmişti.
Bahlmann, Eylül 2019'da bekâreti ortadan kaldırmayı hayal edebileceğini söyledi. Kendisi 2019 Amazon Sinodu'na da katıldı.
#newsYyymoyjgbx
tr.news
20

Aşılama: Vatikan Çalışanlarına Baskı Yapıyor, "Ahlakı" Keşfediyor

Francis, 4 Şubat'ta Pfizer mRNA aşısının ikinci dozunu yaptırdı. IlMessaggero.it, birkaç Vatikan çalışanının aşı olmayı reddettiğini bildirdi (3 Şubat). "Vatikan liderlerine" [= Francis] aşı …More
Francis, 4 Şubat'ta Pfizer mRNA aşısının ikinci dozunu yaptırdı.
IlMessaggero.it, birkaç Vatikan çalışanının aşı olmayı reddettiğini bildirdi (3 Şubat). "Vatikan liderlerine" [= Francis] aşı yaptırmaları için baskı yapmalarına neden oldular.
Tüm Vatikan departmanları tarafından, aşılamanın "ahlaki açıdan önemli bir eylem" olduğu ve diğerlerini korumak için "gerekli" olduğuna dair bir not yayınlandı. Oysa gerçek ahlaki konularda, Francis'in Vatikan'ı çok daha kayıtsız.
Vatikan yaklaşık 500 sakinine, çalışanlarına ve ailelerine aşı sunuyor.
Resim: © Jernej Furman, CC BY, #newsPuhbmtbjrz
tr.news
18

Viganò: Francis'e Göre "Herkes Kardeştir" - Katolikler Hariç

Başpiskopos Viganò, kendisini, Vatikan II Kilisesi'nin, herhangi bir kanonik yaptırıma maruz kalmadan Üçlü Birliği, Mesih'in ilahiliğini, Ölülere duayı, Töz Değişimini ve Kutsal Meryem'in Bekâretini …More
Başpiskopos Viganò, kendisini, Vatikan II Kilisesi'nin, herhangi bir kanonik yaptırıma maruz kalmadan Üçlü Birliği, Mesih'in ilahiliğini, Ölülere duayı, Töz Değişimini ve Kutsal Meryem'in Bekâretini inkar etmeye izin verdiği "grotesk durumda" bulur, ancak Vatikan II'yi takip etmezseniz yine de Kilise içinde olmuyorsunuz."
Buna göre, 3 Şubat'ta yaptığı açıklamada (CatholicFamilyNews.com), Francis'in genelgesi Fratelli Tutti'nin ("Herkes Kardeştir") adının "Katolikler hariç, Herkes Kardeştir" olarak değiştirilmesi gerektiği sonucuna varıyor.
Viganò'ya göre, Francis'in "inancına bakmaksızın" herkesi kucaklarken, Vatikan II'ye yönelik herhangi bir eleştiriyi kınaması akıl almaz bir şey.
Viganò'nun vardığı sonuç şöyle: "Ekümenik açıklık, Sinodal Yol ve Pachamama, tek kusuru İnançtan uzaklaşmak istememeleri olan Katoliklere karşı hoşgörüsüzlük gösterilmesini engellemiyor."
Francis, II. Vatikan'ı eleştiren Katoliklere "taviz verilmemesi" talebinde bulunduktan sonra, Viganò Amor kendisine …More
tr.news
14

Bergoglio Yöntemi: Önemli Olan İmajdır

Domencio Martino, IlMattinoDiFoggia.it sitesinde yazdığı yazıda Francis kendi imajına çok fazla vurgu yaptığını söyledi, "İmaj Francis için insan ilişkilerinden daha mı önemli hale geldi?" Martino …More
Domencio Martino, IlMattinoDiFoggia.it sitesinde yazdığı yazıda Francis kendi imajına çok fazla vurgu yaptığını söyledi, "İmaj Francis için insan ilişkilerinden daha mı önemli hale geldi?"
Martino, Francis'in Kardinal Becciu'yu nasıl görevden aldığını hatırlattı. "Francis neden Becciu'dan bir açıklama istemedi ya da devam eden soruşturma tamamlanana kadar neden beklemedi?" diye soruyor Martino.
"Olanları anlamak için sizinle konuşmayan, bunun yerine kovulduğunuzu söyleyen bir papa, herkesin yüreğine darbe indirmiş olur."
Francis, Becciu'yu görevden almanın sorunu çözmeyeceğini biliyordu, diye yazıyor Martino, "Ama imajı şüphesiz korunmuş oldu ve önemli olan da bu."
Martino'nun vardığı sonuç, "Belki de 'Begoglio yöntemi' dinleyicilerin iyi niyetini piskoposları ve rahipleri 'ezip geçerek' yakalamaktır?"
Francis’in rahipler ve piskoposlar hakkında iki kez konuştuğu Canale 5 röportajında "neredeyse aşağılayıcı bir şekilde" "bencil piskoposların ve rahiplerin meyve vermediğini" belirtmesini …More
tr.news
21

Müller: Canavarlar Yaratmak Üzereler

Kardinal Gerhard Müller, NcRegister.com'a verdiği demeçte (4 Şubat), "Büyük Sıfırlama" konusunda uyarılarda bulunanları destekledi. Bugün Batılı büyük teknoloji devlerinin ve "Çin Halk Cumhuriyeti …More
Kardinal Gerhard Müller, NcRegister.com'a verdiği demeçte (4 Şubat), "Büyük Sıfırlama" konusunda uyarılarda bulunanları destekledi.
Bugün Batılı büyük teknoloji devlerinin ve "Çin Halk Cumhuriyeti Komünizmi"nin "birleşik bir kapital-sosyalizmde" birleşip "dönüştüklerine" ve "yeni bir sömürgecilik" ürettiklerine inanıyor. Amaçları, "düşüncenin, konuşmanın ve eylemin mutlak kontrolü".
Müller, totaliter sistemler için tipik olan eleştirinin "komplo ve yıkıcılık" olarak karalandığının altını çiziyor. Homojenize erkeklerin daha kolay yönlendirilebileceği konusunda uyarıyor: "Anaakımlaştırma yoluyla, kitlelerin bilincinin tam uyumu medya aracılığıyla sağlanacaktır."
Bize ne zaman insan “kendini yeniden yaratmak ve kurtarmak” istese, onun yerine bir canavar üretildiğini ve yeryüzündeki cennet ütopyasının insanlığa karşı en büyük suçlarla sonuçlandığını hatırlatır. Müller, muhalifler için özgürlüğün reddedilmesinden, emeğin yok edilmesinden ve kürtaj ve ötenazi yoluyla nüfusun azaltılmasından …More
tr.news
16

Viganò: Papalık Makamı İle Birlik İçinde Kalmak İçin Francis'ten Ayrılmalıyız

Başpiskopos Carlo Maria Viganò, 31 Ocak'ta kimliği bilinmeyen bir rahibe yazdığı mektupta "Papa'nın kim olduğu veya kim olmadığı" hakkındaki kararını askıya aldığını söyledi. Viganò, Francis …More
Başpiskopos Carlo Maria Viganò, 31 Ocak'ta kimliği bilinmeyen bir rahibe yazdığı mektupta "Papa'nın kim olduğu veya kim olmadığı" hakkındaki kararını askıya aldığını söyledi.
Viganò, Francis kendisiyle alay etse de, onu hor görse de veya aforoz etse bile kendisini iyi bir Katolik olarak görüyor. Francis'i ise eşzamanlı olarak "hem Papa hem bir sapkın" ve "hukuken aydınlık ama fiilen bir karanlık" olarak tanımlıyor.
Ona göre şu durum büyük bir paradoks ifade ediyor: Papalık Makamı ile Birlik içinde kalmak için, "kendimizi onu temsil etmesi gereken fakat bunun yerine nesnel bir ayrılık halinde olan" kişiden ayırmalıyız.
Resim: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsRmouxdfqua
tr.news
8

Şili'de Kiliseler Hala Yanıyor

Çarşamba günü Şili'de yanan bir kulübenin ve diğer iki evin arasında Tranaquepe'deki bir şapel de yer alıyordu. Aşağıdaki video, Twitter.com'da Marcelo Ramirez tarafından yayınlandı. Ardı arkası …More
Çarşamba günü Şili'de yanan bir kulübenin ve diğer iki evin arasında Tranaquepe'deki bir şapel de yer alıyordu.
Aşağıdaki video, Twitter.com'da Marcelo Ramirez tarafından yayınlandı. Ardı arkası kesilmeyen kilise saldırılarına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Santiago Katedrali bile geçtiğimiz aylarda yakılmıştı.
3 Şubat'ta, Antiquina'daki bir Adventist kilisesi yakıldı.
#newsNjrnpjbacm
tr.news
14

Katolik Karşıtı Kardinal Cupich Roma Yolunda Mı?

CatholicNewsAgency.com'un öğrendiği bilgiye göre Francis, 30 Ocak'ta Chicago Kardinal Blase Cupich'i, belki de Piskoposlar Kongregasyonu Prefekti olarak atanmasını görüşmek üzere kabul etti (3 Şubat). …More
CatholicNewsAgency.com'un öğrendiği bilgiye göre Francis, 30 Ocak'ta Chicago Kardinal Blase Cupich'i, belki de Piskoposlar Kongregasyonu Prefekti olarak atanmasını görüşmek üzere kabul etti (3 Şubat).
Cupich, Francis'in parti çizgisine hızla adapte olan 76 yaşındaki neo-muhafazakâr Kardinal Marc Ouellet'in yerini alabilir. CatholicNewsAgency, Chicago doğumlu bir Augustinus misyoneri olan Peru'nun Chiclayo bölgesi Piskoposu Robert Francis Prevost'un da olası adaylardan biri olduğunu duydu.
Ancak Francis, "Kilise için istediği [berbat] piskopos tipleriyle ilgili" bir mesaj vermek için daha çok Cupich'e yönelmiş durumda. Kürtaj yanlısı Cupich, hâlihazırda korkunç Kardinaller Koleji'nin en kötü kardinallerinden biridir. Piskoposlar Kongregasyonu, çoğu piskoposluk atamalarına karar verme noktasında çok önemlidir.
Resim: Blase Cupich © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsCcodigrnyz
tr.news
17

Devasa Aldatmaca: Din Adamları, Çiğnemekte Özgür Hissettikleri Kuralları Dayatıyor - Viganò

Başpiskopos Carlo Maria Viganò, XII. Pius'un Kutsal Hafta ayini ile VI. Paulus'un Novus Ordo'su arasında, VI. Paulus'un ekümenik jestleri, II. Ioannes Paulus'un Assisi panteonu ve Francis'in Pachamama'sı …More
Başpiskopos Carlo Maria Viganò, XII. Pius'un Kutsal Hafta ayini ile VI. Paulus'un Novus Ordo'su arasında, VI. Paulus'un ekümenik jestleri, II. Ioannes Paulus'un Assisi panteonu ve Francis'in Pachamama'sı arasında ortak bir bağ görüyor.
31 Ocak'ta kimliği bilinmeyen bir rahibe yazdığı mektupta, bu gelişmelerin "Papazlara itaat ettiğimiz için" Konsil'den sonra mümkün olduğunu açıklıyor. Bazı kararları kötü yola sapmış gibi görünse de, "bizi aldattıklarına asla inanmadık."
Viganò bunu "devasa bir aldatmaca" olarak adlandırıyor. Bu, Modernist din adamlarının, iyi adamların kendi kötü emirlerine itaat edeceklerini bilmelerinden ibarettir, "Biz zavallı budalaların, tıpkı düşündükleri gibi, bu kişilerde Mesih'in otoritesini gördüğümüzü biliyorlar." Bu nedenle, din adamları "kendileri çiğnemekte özgür hissederken, yalnızca bizim uymamız gereken" kuralları dayatıyorlar.
Bu nedenle Viganò, papaya itaatsizlik etmenin, kendisinin hatalarını ifşa etmenin ve ondan "Romalı Başpiskoposu ile hiyerarşik …More
tr.news
18

Focolarini: Yeni Başkan Bir Filistinli

Kutsal Topraklar, Hayfa'da doğan 58 yaşındaki Margaret Karram, Focolari Hareketi'nin yeni başkanı. Maria Voce ve kurucu Chiara Lubich'in izinden gidiyor. Karram oyların üçte ikisinden fazlasını aldı. …More
Kutsal Topraklar, Hayfa'da doğan 58 yaşındaki Margaret Karram, Focolari Hareketi'nin yeni başkanı.
Maria Voce ve kurucu Chiara Lubich'in izinden gidiyor. Karram oyların üçte ikisinden fazlasını aldı.
Bir Roma-Katolik olan Karram, Los Angeles'ta Yahudilik alanında doktora yaptı. Dinler arası diyalogda aktif olarak ye aldı ve Kudüs'teki İtalyan Başkonsolosluğu'nda 14 yıl çalıştı.
Arapça, İbranice, İtalyanca ve İngilizce biliyor.
#newsYlkyhcghge
tr.news
9

BM Papazı: Francis "İnsan Kardeşliği"ni Kutlayacak

Francis, 4 Şubat'ta sanal bir toplantıyla Uluslararası "İnsan Kardeşliği" Günü'nü kutlayacak. Tarih BM Genel Kurulu tarafından belirlendi. Diğer katılımcılar El Ezher'in Büyük İmamı Ahmed El Tayyeb …More
Francis, 4 Şubat'ta sanal bir toplantıyla Uluslararası "İnsan Kardeşliği" Günü'nü kutlayacak. Tarih BM Genel Kurulu tarafından belirlendi.
Diğer katılımcılar El Ezher'in Büyük İmamı Ahmed El Tayyeb ve BM Genel Sekreteri António Guterres. Etkinlik, yerel diktatör Şeyh Muhammed Bin Zayed'in huzurunda Abu Dabi'de gerçekleşecek.
Toplantıya hazırlanırken Vatikan, Efkaristiya'daki kutsal ekmek kabıyla aynı seviyeye getirerek Tanrılarına dua eden putperestlerin yer aldığı aşağıdaki videoyu yayınladı.
4 Şubat 2019'da Francis, tüm dinlerin Tanrı'nın dileği olduğunu iddia eden "İnsan Kardeşliği" konulu sapkın Abu Dabi belgesini imzalamıştı.
#newsIwexbxukqy
tr.news
10

Vatikan İletişim Makinesi Francis'in Yeni Bir Ayin İcat Etmesini Sağladı

Francis, Vatikan Basın Bürosu'nun 19 Ocak tarihli İtalyanca açıklamasına göre, İsa'nın Son Akşam Yemeği'nde bir değil "iki ayin" başlattığını söyledi. Basın Bürosuna göre, iki "ayin" Efkaristiya …More
Francis, Vatikan Basın Bürosu'nun 19 Ocak tarihli İtalyanca açıklamasına göre, İsa'nın Son Akşam Yemeği'nde bir değil "iki ayin" başlattığını söyledi.
Basın Bürosuna göre, iki "ayin" Efkaristiya ve Ayakların Yıkanması idi. Francis'i haklı çıkarmak için ise şu yapıldı: Venezüellalı din adamlarına yönelik İspanyol mesajında, Mesih'in Son Akşam Yemeği'nde gerçekleştirdiği iki "kurucu eylemden" bahsetti, "iki ayin"den değil.
Sandro Magister - sadece o da değil - Vatikan'ın iletişim makinesinin bu kadar hatalar yapmasına şaştı kaldı.
#newsPxbreuocve
tr.news
13

Açık Sözlülük Yok: Vatikan Bilgileri Giderek Anlaşılmaz Hale Geliyor

IlSismografo.Blogspot.com sitesinin gözlemlerine göre (1 Şubat), Francis’in yıllık Genel Kabulleri, Angelus ve Liturjik Kutlamalar Takvimi artık Vatikan'ın web sitesinde yer almıyor. "Vatikan …More
IlSismografo.Blogspot.com sitesinin gözlemlerine göre (1 Şubat), Francis’in yıllık Genel Kabulleri, Angelus ve Liturjik Kutlamalar Takvimi artık Vatikan'ın web sitesinde yer almıyor.
"Vatikan iletişiminde neler oluyor?" diye soruyor ve bu tarihleri önceden bilmenin medya için ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.
Daha önce, tüm yıllık takvim Ocak ayı başlarında yayınlanırdı. IlSismografo'ya göre bu durum, Francis’in Pazar Angelus'tan sonraki konuşmasının metninin artık önceden dağıtılmadığı gerçeğine katkıda bulunuyor.
IlSismografo analizini şöyle sonlandırıyor, "Vatikan iletişimi ve özellikle Papalık Makamı'nın 'anlatısı' giderek daha karmaşık ve karışık, opak ve gizemli hale geldi. Açık sözlülük çok az veya hiç yok [= samimi konuşma]
Resim: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsVgbzhnqfnv
tr.news
14

"Ölüm Sevinçle Yaşanabilir": Kutsal Ekmek Yıkıcı Patlamadan Kurtuldu

Madrid'de bir Kilise binasında 20 Ocak'ta meydana gelen ve aralarında bir rahibin de yer aldığı dört kişinin hayatını kaybettiği gaz patlamasından sonra bir kutsal ekmek sağlam bir şekilde kurtarıldı. …More
Madrid'de bir Kilise binasında 20 Ocak'ta meydana gelen ve aralarında bir rahibin de yer aldığı dört kişinin hayatını kaybettiği gaz patlamasından sonra bir kutsal ekmek sağlam bir şekilde kurtarıldı.
Cope.es sitesine göre (25 Ocak), kutsal ekmek altın bir kutunun içinde hasarsız bulundu. Yıkılan evin altıncı katındaki özel bir şapelin ibadet alanına yerleştirilmişti. Alan ise tamamen yıkıldı.
Şapel, kilise papazının dairesine aitti. Beşinci katta yaşayan diğer rahipler de kullanmaktaydı.
Patlamada kendisi de bir rahip olan kardeşi Pablo'dan Son Ayinleri alan ve daha sonra İnancın yardımıyla "ölümün sevinçle yaşanabileceğini" söyleyen Peder Rubén Pérez hayatını kaybetti.
#newsIisybjlfql
tr.news
3

Sonunda Anladı: Daha Fazla Virüs - Daha Fazla Ayin

Eski Curia Kardinallerinden İspanya'nın Valencia Kardinali Antonio Cañizares, Covid-19 salgının giderek "kötüleştiğine" inanıyor. 25 Ocak tarihli bir mesajda (ArchiValencia.org) kişisel olarak enfekte …More
Eski Curia Kardinallerinden İspanya'nın Valencia Kardinali Antonio Cañizares, Covid-19 salgının giderek "kötüleştiğine" inanıyor.
25 Ocak tarihli bir mesajda (ArchiValencia.org) kişisel olarak enfekte olmaktan korktuğunu itiraf etti. Yerel nüfustaki daha olumlu Covid-19 test sonuçlarına cevabı daha çok Ayin ve daha çok açık kilise,
Kaygılı Kardinal, "Bu bizim Tanrı'ya dönmemiz, O'na güvenmemiz ve korkmamamız gereken bir zaman" diye yazıyor.
Cañizares, Protestanlarla olan ekümenik diyalog için muazzam bir ima niteliğindeki bir ifade olan "Efkaristiya olmadan inancın sürdürülemeyeceğini" belirtiyor. Hristiyanlar "Efkaristiyasız yaşayamazlar."
#newsZmnjxomogt