tr.news
tr.news
2

Francis'ten Sonra: Roma Piskoposluğu Karmakarışık

SilereNonPossum.it (24 Şubat), Roma piskoposluğunda yapılan bir "reformdan" sonra, Francis sorumlu Kardinal Vekilini yetkisiz kıldı ve görevi bizzat devraldı, ancak yeni görevlerini asla üstlenmedi …More
SilereNonPossum.it (24 Şubat), Roma piskoposluğunda yapılan bir "reformdan" sonra, Francis sorumlu Kardinal Vekilini yetkisiz kıldı ve görevi bizzat devraldı, ancak yeni görevlerini asla üstlenmedi, rahiplerini ihmal etti ve hatta aralarında bölünme tohumları ekti.
- Francis Roma piskoposluk bölgesini Buenos Aires'te yaptığı gibi yönetiyor: din adamlarıyla temas yok, sadece birkaçı en son dedikoduları getirmek ve direktifleri almak için ona erişebiliyor.
- Dedikodu, Francis'in Roma piskoposluk bölgesini yönetmek için kullandığı sistemdir.
- Kilise rahipleri Francis'ten ve piskoposluk bölgesinde olup bitenlerden haberdar olmamayı tercih ediyor: Bir cemaat rahibi, "İnsanın kendi inancını kaybetme riski var," diye acı bir şekilde şaka yapıyor.
- Bergoglio'nun yarattığı iklim dayanılmaz hale geldi.
- Roma Piskoposlar Konseyi tamamen bölünmüş durumda.
- Francis rahiplik formasyonunu önemsemiyor, bunun yerine Vatikan'dan hakaretler yağdırıyor.
- Francis 2021'den bu yana hiç rahip atamadı ve …More
tr.news
3

Homoseksüel Evharistiya: Ev Sahibi Yerde

Kendini "queer" olarak tanımlayan rahip Kevin McGovern, 9 Şubat'ta Melbourne, Güney Yarra'daki St Josephs'te düzenlenen bir Homoseks-Eucharist ayinine başkanlık etti. Fli.org.au'nun haberine göre …More
Kendini "queer" olarak tanımlayan rahip Kevin McGovern, 9 Şubat'ta Melbourne, Güney Yarra'daki St Josephs'te düzenlenen bir Homoseks-Eucharist ayinine başkanlık etti.
Fli.org.au'nun haberine göre kutsanmış konaklar düz plastik bir kapağın içinden dağıtıldı. Bir host yere düştü ve görünüşe göre çiğnendi.
Homosex-Eucharist, Melbourne'un 'LGBTIQ+ Midsumma Festivali'nin resmi bir etkinliği olarak ilan edildi.
Organizatör, geçtiğimiz yaz Papa Francis'ten tebrik alan eşcinsel propaganda grubu Acceptance idi.
Rahip defalarca bu Efkaristiya ayininin [Efkaristiya Lordu hariç] "güvenli" ve "misafirperver" bir alan olduğunu ve "hepimizin arkadaş olması gerektiğini" iddia etti.
Resim: fli.org.au, Yapay zeka çevirisi
tr.news
5

Francis FSSP Rahiplerinden Novus Ordo Ayininde Eş Başkanlık Yapmalarını İstedi

29 Şubat'ta Francis, Aziz Petrus Rahipler Kardeşliği'nin (FSSP) üstlerine, rahiplerinin Novus Ordo Chrism Ayini'ne birlikte başkanlık etmelerini ya da en azından bu etkinlik sırasında hazır bulunmalarını …More
29 Şubat'ta Francis, Aziz Petrus Rahipler Kardeşliği'nin (FSSP) üstlerine, rahiplerinin Novus Ordo Chrism Ayini'ne birlikte başkanlık etmelerini ya da en azından bu etkinlik sırasında hazır bulunmalarını "her bir rahibin özgürlüğüne saygı göstererek" "arzuladığını" belirtti.
Bu bilgi şu anda "sadece dahili kullanım için" bir not olarak dolaşımda, ancak izleyicilerle ilgili kamuya açık iletişimde yer almıyor.
Gizli versiyon Edward Pentin tarafından Twitter.com'da yayınlanmış ancak daha sonra silinmiştir.
İç yazışmada yer alan parti dili şu şekilde tercüme edilebilir: "Novus Ordo masasında tütsü yakın yoksa ayini elinizden alırım".
Resim: Atavique, Twitter.com, Yapay zeka çevirisi
tr.news
4

ChurchMilitant.com Nisan Ayında Faaliyetlerini Durduracak

ChurchMilitant.com haber sitesinin arkasındaki "kar amacı gütmeyen" kuruluş St Michael's Media, Nisan ayı sonunda faaliyetlerini durduracak. Kurucusu Michael Voris, Kasım ayında 'ahlak maddesini …More
ChurchMilitant.com haber sitesinin arkasındaki "kar amacı gütmeyen" kuruluş St Michael's Media, Nisan ayı sonunda faaliyetlerini durduracak.
Kurucusu Michael Voris, Kasım ayında 'ahlak maddesini ihlal ettiği' gerekçesiyle görevinden istifa eden ve af dileyen ancak bunu başkalarına göstermeyen bir homoseksüel.
Sağ kolu Christine Niles'a göre - özellikle Aziz Pius X Rahipler Cemiyeti'ne karşı dedikodu yaymakla ünlü, boşanmış bir gazeteci ve dört çocuk annesi - Voris son yıllarda çok az çalışıyor ve kimse bütün gün ne yaptığını bilmiyor. Voris'in eşcinsel çifte yaşamı hakkında "hiçbir şey" bilmediğini iddia ediyor.
Voris'in yarı çıplak selfie'lerini doğrudan ve görünüşe göre kasıtlı olarak bazı iş arkadaşları da dahil olmak üzere başka erkeklere gönderdiği konusunda iş arkadaşlarını Kasım 2023'e kadar uyarmadı.
Diğer çalışanlar WashingtonPost.com'a (24 Şubat) Nisan 2023'te Voris'in düzinelerce yarı çıplak selfie'sinin muhtemelen kasıtsız olarak ChurchMilitant'ın bulut depolama alanında …More
tr.news
6

Çok İlginç Beatleşme Süreci

Ukrayna Rum Katolik Kilisesi, Kardinal Ljubomyr Husar'ın (+2017) kutsallaştırılması için süreci başlattı. Husar, Sovyet sonrası Ukrayna'da Ukrayna Rum Katolik Kilisesi'nin ilk Başpiskoposuydu. "…More
Ukrayna Rum Katolik Kilisesi, Kardinal Ljubomyr Husar'ın (+2017) kutsallaştırılması için süreci başlattı.
Husar, Sovyet sonrası Ukrayna'da Ukrayna Rum Katolik Kilisesi'nin ilk Başpiskoposuydu.
"Patrik" unvanını almak istemiş ancak Vatikan "ekümenik" nedenlerle bunu reddetmiştir.
Husar 1933 yılında Polonya'nın Lvov şehrinde doğdu. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra ailesi önce Salzburg'a sonra da Amerika Birleşik Devletleri'ne taşındı ve burada rahip olarak atandı.
1969 yılında doktora eğitimi için Roma'ya geldi. Roma yakınlarındaki Grottaferrata Manastırı'nda Studite tarikatına katıldı ve sonunda burada başrahip oldu.
Paul VI'nın gerekli onayı olmadan 1977 yılında Başpiskopos Josyf Slipyj (+1984) tarafından piskopos olarak takdis edildi ve bu durum Roma Curia'sında büyük rahatsızlık yarattı.
Huzar, Ukrayna'ya taşındıktan sonra ABD vatandaşlığından vazgeçerek Ukrayna vatandaşlığına geçti.
Huzar, 1995'ten 2006'ya kadar her yıl toplanan İsviçre'nin Saint Gall kentindeki sözde Mafya'nın bir …More

Papa Francis: Toplumsal Cinsiyet Teorisi "Çağımızın Çirkin İdeolojisi""

Francis "Tanrı'nın Kadın-Erkek İmgesi" konferansında katılımcılara şunları söyledi. Mesleklerin antropolojisi için" (1 Mart) başlıklı konferansta, "toplumsal cinsiyet ideolojisinin" kadın ve erkek …More
Francis "Tanrı'nın Kadın-Erkek İmgesi" konferansında katılımcılara şunları söyledi. Mesleklerin antropolojisi için" (1 Mart) başlıklı konferansta, "toplumsal cinsiyet ideolojisinin" kadın ve erkek arasındaki farklılıkları sildiğini ve böylece insanlığı sildiğini söyledi.
Papa, "Günümüzün en çirkin tehlikesi, farklılıkları silen toplumsal cinsiyet ideolojisidir" dedi.
Francis bir kez daha konuşmasının kendisine okunmasını istedi çünkü hala sözde "soğuk algınlığı" vardı.
Francis, ikiyüzlü sözlerinin yanı sıra, toplumsal cinsiyet ideolojisinin güçlü bir destekçisidir ve düzenli olarak erkek travestilerle alenen buluşmakta, onları günahkâr yaşam tarzlarında onaylamakta ve toplumsal cinsiyet ideolojisini yaymalarına yardımcı olmaktadır.
Resim: © Mazur, CC BY-NC-SA, Yapay zeka çevirisi

FSSP, Francis ile Görüşme Hakkında Basın Açıklaması Yayınladı

Aziz Petrus Rahipler Kardeşliği (FSSP), Francis ile dün gerçekleştirilen özel görüşmeye ilişkin bir basın açıklaması yayınladı. - Francis, Başrahip Andrzej Komorowski'nin talebi üzerine Komorowski'yi …More
Aziz Petrus Rahipler Kardeşliği (FSSP), Francis ile dün gerçekleştirilen özel görüşmeye ilişkin bir basın açıklaması yayınladı.
- Francis, Başrahip Andrzej Komorowski'nin talebi üzerine Komorowski'yi kabul etti.
- Komorowski'ye Fransa Bölgesi Başrahibi Peder Benoît Paul-Joseph ve Wigratzbad'daki Aziz Petrus Ruhban Okulu Rektörü Peder Vincent Ribeton eşlik etti.
- Toplantıda, 1962 ayin kitaplarının kullanımını onaylayan 11 Şubat 2022 tarihli Kararname için "derin minnettarlık" ifade edildi ve bunların uygulanmasında karşılaşılan zorluklar paylaşıldı.
- Francis "çok anlayışlıydı".
- Aziz Petrus Kardeşliği'ni mükemmel bir parti diliyle, "kendi uygun karizması aracılığıyla kilise birliğini daha da eksiksiz bir şekilde inşa etmeye devam etmeye" davet etti.
Yapay zeka çevirisi

Monsenyör Strickland'dan Francis'e: "Eşcinsellerin Günah İçinde Dolaşmasına İzin Vermeyin"

İtirafçı Piskopos Joseph Strickland 29 Şubat'ta "Roma Piskoposu Papa Francis de dahil olmak üzere" tüm piskoposlara bir mektup yazarak onları Mesih'e dönmeye çağırdı. "Kardeşlerim, Katolik inancımızın …More
İtirafçı Piskopos Joseph Strickland 29 Şubat'ta "Roma Piskoposu Papa Francis de dahil olmak üzere" tüm piskoposlara bir mektup yazarak onları Mesih'e dönmeye çağırdı.
"Kardeşlerim, Katolik inancımızın tüm öğretilerinde güçlü ve net olalım."
Monsenyör Strickland, Tanrı'nın bizi erkek ve dişi olarak yarattığı ve evliliğin bir erkek ve bir kadın arasında ömür boyu sürecek ve çocuklara açık kutsal bir bağ olduğu gerçeğini ilan ediyor.
"Cinsel günahın herhangi bir türüne yakalanmış olanları günahkâr bir yaşam tarzının karanlığında dolaşmaya asla bırakmayacağımıza söz verelim".
"Herkesi kucaklayan ama hiç kimseyi günaha ve dünyanın karanlık yollarına terk etmeyen bir Kilise olalım."
Piskopos, "dünyanın daha önce hiç görmediği türden bir yıkımın eşiğinde olduğumuzu" kabul etmektedir.
İnsanlık için yeni bir yol sunduğunu iddia eden, Tanrı'yı tahttan indirip yerine küresel bir devlet kurmaya çalışan şeytani güçlere gözlerini açıyor.
Monsenyör Strickland'ın vardığı sonuç: "Çok geç değil, ancak …More

Sierra Leone: Kefaret Ayini "Ölüyor"

Sierra Leone, Freetown Başpiskoposu Edward Tamba Charles boş günah çıkarma kabinleri konusunda endişeli. Afrikalı piskopos Lenten mesajında "bu piskoposluk bölgesinde bu özel ayine karşı çok rahatsız …More
Sierra Leone, Freetown Başpiskoposu Edward Tamba Charles boş günah çıkarma kabinleri konusunda endişeli.
Afrikalı piskopos Lenten mesajında "bu piskoposluk bölgesinde bu özel ayine karşı çok rahatsız edici bir ilgisizlik olduğunu" belirtiyor.
"Piskoposluğumuzdaki bu çok ciddi pastoral durum nedeniyle uykusuz geceler geçiriyorum". "Günah çıkarma salonlarının genellikle boş olduğunu çünkü çok az sayıda inananın günah çıkarmaya geldiğini" açıklıyor.
Ve: "Ne yazık ki, Piskoposluk bölgemizde Tövbe Ayini ölürken bile, cemaatlerimizde ve Katolik topluluklarımızda Kutsal Komünyon için kuyruklar genellikle uzuyor", günah halinde Komünyon almak "kendini kınamak anlamına geliyor".
Günah çıkarmanın ölmesini ilk isteyenler rahipler ve piskoposlardır, çünkü günah çıkarma çok zaman alıcı ve külfetlidir.
Resim: Caritas Freetown, Yapay zeka çevirisi
tr.news
5

Başpiskopos: Fransa "Totaliter Bir Devlet"

Fransa, Senato'nun Çarşamba gecesi bu iğrençlik lehine oy kullanmasının ardından, önümüzdeki hafta parlamentonun ortak oturumunda kürtaj suçunu 'anayasal hak' olarak kabul edecek. Rejim vicdani reddi …More
Fransa, Senato'nun Çarşamba gecesi bu iğrençlik lehine oy kullanmasının ardından, önümüzdeki hafta parlamentonun ortak oturumunda kürtaj suçunu 'anayasal hak' olarak kabul edecek. Rejim vicdani reddi bir "suç" haline getirecek.
Parlamentoda gerekli çoğunluk sadece bir formalite. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yeni anayasayı 8 Mart'ta ilan edecek.
Fransız Piskoposlar Konferansı 29 Şubat'ta kürtajın en başından itibaren yaşama bir saldırı olduğunu ve kadın hakları perspektifinden görülemeyeceğini ilan etti. Kimse onları dinlemiyor çünkü çocukların öldürülmesine yönelik muhalefetleri yıllardır ılık ve inandırıcılıktan yoksun.
Fréjus-Toulon Piskoposu François Touvet, "Covid krizi sırasında resmi [ikiyüzlü] nakarat olan 'Hayatları kurtarmalıyız' nerede?" diye sordu.
Bir doktor olan eski Paris Başpiskoposu Michel Aupetit Twitter'da şunları yazdı "Anayasa'da kürtaj. Bakıcıların vicdanına yönelik madde reddedildi. Yasa kendini öldürmeyi zorunlu kılan vicdana dayatıyor. Fransa dibe vurmuş durumda …More
tr.news
4

Ölümcül Ciddiyet: Francis'in Kilisesi Mizah Anlayışını Kaybetti

İspanya'nın Toledo Başpiskoposluğu, Francis için esprili bir şekilde "iyi bir ölüm" için dua eden iki piskoposluk rahibiyle arasına mesafe koydu. Katolik Kilisesi'nde bir kişinin iyi bir şekilde ölmesi …More
İspanya'nın Toledo Başpiskoposluğu, Francis için esprili bir şekilde "iyi bir ölüm" için dua eden iki piskoposluk rahibiyle arasına mesafe koydu.
Katolik Kilisesi'nde bir kişinin iyi bir şekilde ölmesi için dua etmek sevaptır. Başpiskoposluk Katholisch.de'ye (29 Şubat) verdiği demeçte son derece ciddi bir şekilde Francis'e yönelik her türlü nefret söylemini kınadığını belirtti.
İki rahip kamuoyu önünde özür dilemek zorunda kaldı ve "gelecekteki yaptırımlar" göz ardı edilemez. Francis'ten önce böyle bir şaka fark edilmeyebilirdi. Ancak Francis'in Katolik Kilisesi'nde Stalin dönemini başlatmasından bu yana işler değişti.
Suç unsuru 22 Şubat tarihli "Tertulia sacerdotal contrarrevolucionari" (Karşıdevrimci rahipler toplantısı) başlıklı bir YouTube konuşmasıdır. Çevrimiçi toplantı sırasında bir rahip şaka yapıyor: "Papa için çok dua ediyorum, bir an önce cennete gitsin diye."
Diğer konuşmacılar da bu düşünceyi yineledi. Toledo'dan gelen ikinci rahip ise "O zaman daha da hararetle dua edelim …More
tr.news
5

Küfür Kutsaması: Radyo Maria Yokuş Aşağı Gidiyor

Uluslararası bir Katolik radyo servisi olan Radio Maria'nın Dünya Ailesi'nin görevden alınan kurucusunun (Peder Mario Galbiati) ilk halefi olan 83 yaşındaki Peder Livio Fanzaga, eşcinsel günahın […More
Uluslararası bir Katolik radyo servisi olan Radio Maria'nın Dünya Ailesi'nin görevden alınan kurucusunun (Peder Mario Galbiati) ilk halefi olan 83 yaşındaki Peder Livio Fanzaga, eşcinsel günahın [sözde] kutsanmasından yana.
BlogDiPadreLivio.it'te Fanzaga, Bergoglio/Fernández küfürlerini "önemli" ve "bağlayıcı doktrinler" olarak nitelendirdi ve bunları [tamamen göz ardı edilen] Dominus Jesus belgesiyle aynı seviyeye koydu.
Fanzaga, "Bunlar Petrus'un karizmasını taahhüt eden önemli ve bağlayıcı doktrinlerdir ve tartışılacak fikirlere indirgenemezler" diyor.
Ona göre, Baba'nın [=Şeytan'ın?] "merhameti" ve "şefkati" Francis'in [sözde] kutsamalarında bulunabilir.
Ayrıca, [sözde] kutsamaları "Hıristiyan evliliğinin güçlendirilmesi" olarak nitelendiren bir dinleyicinin mektubunu da yayınladı.
Maria Radyosu aslında Katolik inancını yaymak ve güçlü bir şekilde savunmak için kurulmuştur. Yıllardır ruhani, dogmatik ve ahlaki bir çöküş içerisindedir.
Neredeyse en başından beri Radio Maria, Medjugorje'de …More
tr.news
4

FSSP: Francis Baş Generali Kabul Etti

Francis bugün Aziz Petrus Rahipler Topluluğu (FSSP) üst düzey yöneticisi Peder Andrzej Komorowski'yi özel bir görüşmede kabul etti. Henüz hiçbir ayrıntı ortaya çıkmadı, ancak tiranla bir görüşme …More
Francis bugün Aziz Petrus Rahipler Topluluğu (FSSP) üst düzey yöneticisi Peder Andrzej Komorowski'yi özel bir görüşmede kabul etti.
Henüz hiçbir ayrıntı ortaya çıkmadı, ancak tiranla bir görüşme her zaman kötüye alamettir.
Şubat 2022'de Francis, sanki böyle bir izne ihtiyaç varmış gibi, cemaatin 1962 ayin kitaplarını kullanmasına "izin veren" bir kararname yayınladı.
Yapay zeka çevirisi
tr.news
4

İsimsiz Kardinal Francis'ten Sonra Nelerin Değişmesi Gerektiğini Yazdı

"Demos II" takma adını kullanan bir kardinal, bir sonraki Papa'da bulunması gereken nitelikler hakkında bir yazı kaleme aldı. LaNuovaBq.it sitesinde yayınlanan "Bir sonraki Papa'nın Profili" başlıklı …More
"Demos II" takma adını kullanan bir kardinal, bir sonraki Papa'da bulunması gereken nitelikler hakkında bir yazı kaleme aldı.
LaNuovaBq.it sitesinde yayınlanan "Bir sonraki Papa'nın Profili" başlıklı metin, Hong Kong Kardinali Joseph Zen tarafından sosyal medyada paylaşıldı.
Demos takma adı ilk kez 2022 baharında merhum Kardinal George Pell tarafından Francis'in papalığındaki suiistimalleri eleştirmek için kullanılmıştı. Kilit noktalar.
Francis'in eksiklikleri
- Otokratik, kindar bir yönetim tarzı
- hukuk ve yasallık konularında dikkatsizlik
- muhalefete, hatta saygılı muhalefete bile tahammülsüzlük
- En ciddisi de inanç ve ahlak konularında bir belirsizlik örüntüsüdür. Francis arkasında "yakın tarihinde hiç olmadığı kadar bölünmüş bir Kilise" bırakıyor. Önümüzdeki Papalık dönemi, pek çok Hıristiyan arasında yavaş yavaş silikleşen ya da kaybolan gerçeklerin uzlaştırılması, kurtarılması ve yeniden tesis edilmesi dönemi olmalıdır. Vurgulanması gereken temel gerçekler (a) Mesih'in kendisinin …More
tr.news
7

Abu Dabi: Yerel Piskopos Pagan Tapınağının Açılışını Övdü

Güney Arabistan Apostolik Vekili 65 yaşındaki İtalyan asıllı Piskopos Paolo Martinelli, 15 Şubat'ta düzenlenen dinler arası bir toplantıda Abu Dabi'deki yeni bir Hindu tapınağını övdü. Monsenyör …More
Güney Arabistan Apostolik Vekili 65 yaşındaki İtalyan asıllı Piskopos Paolo Martinelli, 15 Şubat'ta düzenlenen dinler arası bir toplantıda Abu Dabi'deki yeni bir Hindu tapınağını övdü.
Monsenyör Martinelli "Katolik Kilisesi'nin sevincini" dile getirdi çünkü ona göre pagan tapınağı "Tanrı ile ilişkiye dayalı uyuma" bir katkıyı temsil ediyor.
Ve: "[Şeytana] tapınılan her yer insanlara Tanrı olmadan insanın kaybolacağını hatırlatır".
Ayrıca Francis'in "din özgürlüğünün sivil bir arada yaşamanın temel direği" olduğunu iddia eden "insan kardeşliği" hakkındaki sapkın Abu-Dabi belgesine de atıfta bulundu.
Gerçek hayatta Hindistan'daki Hıristiyanlar, köyleri yakıp yıkan Hinduların sert zulmüne maruz kalmaktadır. Hindistan'ın on iki eyaletinde Hıristiyan olmak bir "suç "tur.
Yapay zeka çevirisi
tr.news
6

İngiltere: Polis Bir Vatandaşın Evrimcilik ve İslam Hakkında Yorum Yapmasını Yasakladı

Bristol polisi, dört çocuk babası Dia Moodley'in diğer dinler hakkında yorum yapmasını yasaklamaya çalıştı. Moodley beş yıldır ara sıra sokaklarda tebliğ yapıyor. 2021 yılında polis, ateizm ve …More
Bristol polisi, dört çocuk babası Dia Moodley'in diğer dinler hakkında yorum yapmasını yasaklamaya çalıştı. Moodley beş yıldır ara sıra sokaklarda tebliğ yapıyor.
2021 yılında polis, ateizm ve evrim efsanesi de dahil olmak üzere dinler hakkında yorum yapmaması ya da bunları Hıristiyanlıkla karşılaştırmaması konusunda kendisini 'uyardı'.
Moodley bu uyarıya mahkemede başarıyla itiraz etti. Polis kısa süre önce ifade özgürlüğüne getirdiği kısıtlamaların "orantısız" olduğunu kabul etmek zorunda kaldı.
Polisin gözdağı vermesini yorumlayan Moodley, Adf.uk'e (27 Şubat) "bu sürünen sansür kültürü, neye inanırsak inanalım toplumdaki hepimiz için zararlıdır ve gördüğümüz her yerde buna karşı çıkmalıyız" dedi.
Yapay zeka çevirisi
tr.news
8

Kilise Tarihinde Daha Önce Hiç Olmadı: Tüm Kıta Papa'ya Karşı - Hollandalı Piskopos

Herzogenbosch yardımcı piskoposu 65 yaşındaki Rob Mutsaerts InfoVaticana.com'a verdiği demeçte (27 Şubat), Francis'in soruları yanıtlarken seçici davrandığını ve verdiği yanıtların genellikle muğlak …More
Herzogenbosch yardımcı piskoposu 65 yaşındaki Rob Mutsaerts InfoVaticana.com'a verdiği demeçte (27 Şubat), Francis'in soruları yanıtlarken seçici davrandığını ve verdiği yanıtların genellikle muğlak olduğunu, bunun da kafa karışıklığına ve bölünmeye yol açtığını söyledi.
Kilise öğretisine göre lütuf halinde olmayan biri Kutsal Komünyon alamaz. Ancak Francis'in "Amoris Laetitia "sı, muğlaklığı "inanca veya ahlaka aykırı yorumlara izin veren" birçok ifade içermektedir.
Benzer şekilde, "Fiducia Supplicans". Mutsaerts, bir rahibin günahkârları kutsayabileceğini ancak günahı kutsayamayacağını belirtmektedir. Ancak FS, Kilise öğretisinin aksine, homoseksüel birlikteliklerin [=günah] kutsanabileceğini iddia etmektedir: "Kardinal Fernández'in eleştirilere yanıt olarak çift ve birlik arasında yapay bir ayrım yapması yardımcı olmuyor."
Mutsaerts'e göre Francis'in hapishanelerdeki suçluları kutsayan rahipleri örnek göstermesi de işe yaramıyor: "Biz suç teşkil eden eylemleri kutsamayız. Hırsızları …More
tr.news
9

Saptırma Taktiği: Alman Piskoposlar Bölünme İlan Etmeyecek

Hildesheim Piskoposu Heiner Wilmer Communio.de'de (28 Şubat) "Hiçbir bölünme olmayacak ve Almanya'daki piskoposların hiçbiri bunu istemedi" diye yazdı. Mavi kot pantolon giyen akıllı ve zayıf bir …More
Hildesheim Piskoposu Heiner Wilmer Communio.de'de (28 Şubat) "Hiçbir bölünme olmayacak ve Almanya'daki piskoposların hiçbiri bunu istemedi" diye yazdı.
Mavi kot pantolon giyen akıllı ve zayıf bir homoseks aktivisti olan Wilmer, bir politikacı gibi davranıyor ve bir politikacıya ancak bir şeyi inkar ettiğinde inanılabilir.
İnanç Doktrini Manastırı'nın başkanı olacaktı, ancak iç muhalefetin ardından Francis pornograf Tucho Fernández'i atadı.
Wilmer makalesinde daha fazla "açık tartışma" [=inancın inkârı] ve "karşılıklı anlayış" [=Katolikler için anlayış eksikliği] ve Alman piskoposlukları ile Vatikan da dâhil olmak üzere diğer ülkeler arasında "güven" olmasını savunuyor. "Roma Almanya'ya karşı" ya da "Almanya Roma'ya karşı" söyleminden kaçınmak istiyor.
Wilmer, Alman piskoposların Papa'ya sadık olduklarını [Almanca: "loyal"] söylemeye devam etti. "loyal" terimi Fransızca "loi" (yasa) kelimesinden gelmektedir ve Kilise'nin hukukçu bir yanlış anlaşılmasını gizlemektedir. Wilmer "Papa" ile …More
tr.news
8

Papa Francis Hastaneye Kaldırıldı

İtalyan haber ajansı ANSA'nın haberine göre 87 yaşındaki Francis, Çarşamba günkü olağan genel kurul toplantısının ardından "ziyaret için" Gemelli hastanesine götürüldü. Konuyla ilgili daha fazla …More
İtalyan haber ajansı ANSA'nın haberine göre 87 yaşındaki Francis, Çarşamba günkü olağan genel kurul toplantısının ardından "ziyaret için" Gemelli hastanesine götürüldü.
Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı verilmedi. Francis genel kuruldaki konuşmasını yapmayarak bir yardımcısından metni sunmasını istedi.
Cumartesi günü Vatikan basın ofisi Francis'in "hafif bir grip vakası" geçirdiğini duyurdu.
Yapay zeka çevirisi
tr.news
5

Atama: Strazburg Başpiskoposluğu'nun Yeni Başpiskoposu

Gloria.tv'nin Ocak ayında bildirdiği üzere, Piskopos Pascal Delannoy Strazburg'un yeni Başpiskoposu oldu. Atama Fransız hükümeti tarafından 28 Şubat tarihli Journal Officiel gazetesinde duyuruldu.…More
Gloria.tv'nin Ocak ayında bildirdiği üzere, Piskopos Pascal Delannoy Strazburg'un yeni Başpiskoposu oldu. Atama Fransız hükümeti tarafından 28 Şubat tarihli Journal Officiel gazetesinde duyuruldu. Bir önceki başpiskopos Monsenyör Luc Ravel, Nisan 2023'te istifa etmek zorunda kalmıştı.
Başpiskopos Delannoy 2009 yılından bu yana Saint-Denis piskoposu olarak görev yapıyor. Oligark medyası tarafından "uzlaştırıcı", "sakin" ve "bilge" olarak, başka bir deyişle oligarkların dünyasına uyum sağlayabilen biri olarak övülüyor.
Saint-Denis'de yaşayan Cizvit Marcel Remon, Delannoy için şöyle diyor: "Eğer göğüs haçı olmasaydı, onun bir piskopos olduğunu bile anlayamazdınız."
Belçika sınırındaki Comines'de (Kuzey Fransa) doğan Monsenyör Delannoy, 32 yaşında rahip olarak atanmadan önce muhasebeci olarak çalıştı.
Resim: Pascal Delannoy © wikicommons, CC BY-SA, Yapay zeka çevirisi