Engel44
1103.9K

Cyryl Gundiajew w Kościele Antychrysta. Jedność w Szatanie

Cyryl Gundiajew w Kościele Antychrysta. Jedność w Szatanie
30 maja 2012 r. Astana (Kazachstan)
W IV Zjeździe Zwierzchników Religijnych Świata w Kazachstanie wziął udział sergiański fatriarcha* Cyryl Gundiajew, oraz patriarcha Jerozolimy Teofil.
Występując na ekumenicznym forum Cyryl podkreślił konieczność zachowania wspólnego dążenia wszystkich tradycyjnych religii do tworzenia wspólnego dobra i pokoju na świecie.
Zjazd odbył się w Pałacu Pokoju i Pojednania, który został zbudowany na kształt masońskiej piramidy, gdzie w sali konferencyjnej o nazwie „kolebka” (kolebka Antychrysta) spotkali się przedstawiciele aż 40 państw świata.

W samej piramidzie istnieją pomieszczenia modlitewne w których mogą razem modlić się delegaci różnych religii.
Podczas przemówień muzułmanów, żydów, buddystów jak i samego pseudo patriarchy Cyryla, ani razu nie wspomniano imienia Jezusa Chrystusa. Powszechnie przyjęto tam używać określenia „Najwyższy”.
Podczas Zjazdu powołano „RADĘ 14-stu” największych religijnych liderów, w skład których wszedł i sam Gundiajew.
Pozostali członkowie Rady to:
aszkenazyjski rabin Izraela Jona Metzger,
gubernator miasta-państwa Watykan kardynał Giovanni Lajolo, główny mufti i przewodniczący Duchowej władzy nad muzułmanami Kazachstanu Absattar Derbisali,
oraz przedstawiciele buddyzmu, shintoizmu, zaratusztrianizmu itd.
Tekst wypowiedzi zwierzchnika Moskiewskiego Kagantu patriarchy Cyryla został przetłumaczony i wstawiony na oficjalnej stronie informacyjnej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawiesławnego.

Chcących przeczytać ten ani razu nie wspominający o Chrystusie tekst odsyłam do poniższego linku: (Patriarcha Cyryl na kongresie w Astanie).
Warto by przypomnieć, że w 2008 roku podczas podobnego kongresu największych religii świata w Moskwie w imieniu prawosławnych z Polski uczestniczył arcybiskup Abel Popławski (rotariański biskup-mason).

Jedno jest pewne, biskupi-odstępcy szykują grunt na których przyjdzie ich „najwyższy” – Antychryst…
Poniżej informacja na temat masońskiego miasta Szatana – Astana

Astana znaczy stolica, i została zbudowana jako stolica, prawie od nowa, przy udziale słynnych architektów i urbanistów z całego świata. Astana, zaprojektowana jest tak, by rzucić na kolana.

To, co może się podobać, to dużo przestrzeni, szerokie i czyste chodniki, bardzo szerokie ulice. Jednocześnie brak prawie zupełnie zieleni – ani drzew, ani krzewów, stąd wrażenie sterylności. Szkło, asfalt, beton, bardzo dużo samochodów – miasto nieprzyjazne dla człowieka, przyjazne wielkim interesom.
Chociaż, trzeba przyznać, transport publiczny jest zaskakująco dobrze rozwinięty (opiera się przede wszystkim na autobusach).
Wieża znajdująca sie naprzeciw pałacu prezydenckiego
Nad miastem góruje pomnik zwieńczony złotym jajkiem – Bajterek – nawiązanie do legendy o Złotym Jajku magicznego ptaka, żyjącego w Kazachstanie, leczącym wszystkie choroby.

Z dużej wysokości Astana wygląda jak mała wysepka kolorowych zabawek w morzu bezkresnego i biednego stepu.
Państwo, które nie ma dostępu do morza, ma własne oceanarium, choć lepiej byłoby powiedzieć, akwarium – wpisane do Księgi Guinessa, ponieważ odległe od najbliższego oceanu o 3 tysiące km.

Największą atrakcją oceanarium jest tunel, którym się przechodzi, a wokół i nad głową pływa wiele gatunków ryb, w tym kilka gatunków rekinów, z których jeden się tam rozmnaża – urodziło się już 190 sztuk! No i słynne kazaskie koniki… morskie.
Od 2009 roku Astanę zdobi Pałac Pokoju i Pojednania. To budynek w kształcie szklanej piramidy o boku 62 m, wzniesiony, by gościć odbywające się w Astanie co trzy lata kongresy tradycyjnych religii świata.
Jego forma ma podkreślać dążenie do porozumienia i harmonii między różnymi wyznaniami, potępiać przemoc, promować wiarę i równość wszystkich ludzi niezależnie od rasy, przekonań i wyznania.
Poza salą konferencyjną mieści ekspozycję poświęconą różnym grupom etnicznym i religijnym zamieszkującym Kazachstan.

W tym kraju leżącym na skrzyżowaniu Europy i Azji mieszkają muzułmanie, buddyści oraz chrześcijanie różnych wyznań: prawosławni Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy, ale także katolicy, których większość stanowią zsyłani do Kazachstanu Polacy i Niemcy.
Czubek piramidy zbudowano z przezroczystego szkła. Szkło jest zresztą obecne na wszystkich poziomach, także w podłogach i stropach. Dzięki temu światło wpada do piramidy przez czubek i rozchodzi się do jej najgłębszych części. Ten trudny projekt zrealizowano w rekordowym czasie 21 miesięcy, oddając go na zeszłoroczny kongres.
Za niedługo stolica Kazachstanu będzie pierwszym na świecie zadaszonym miastem.

W ciągu roku zostanie przykryta przezroczystym namiotem.
Namiot – jak podaje BBC – będzie miał wysokość 150 metrów. Zaprojektował go brytyjski architekt Norman Foster. Zostanie wykonany ze specjalnego tworzywa, które przepuszcza promienie słoneczne.
Temperatura w stolicy Kazachstanu spada w ciągu dość długiej i mroźnej zimy do -40 stopni Celsjusza, dlatego pomyślano o ułatwieniu życia jej mieszkańcom.
Namiot przykryje powierzchnię o wielkości równej 10 boiskom piłki nożnej. Kiedy na zewnątrz temperatura będzie bardzo niska, w zadaszonym mieście będzie kilkanaście stopni powyżej zera.
“Nie realizowano dotąd podobnej inwestycji, dlatego z punktu widzenia wykonawcy, jest to ekstremalnie trudny projekt” – mówi dla BBC Fettah Tamince, dyrektor tureckiej firmy budowlanej Sembol, która zamierza w ciągu zaledwie 12 miesięcy zbudować pokrywę nad miastem.
Pozostaje pytanie, jakie pieniądze pochłonie innowacyjna budowla.

Dla Kazachstanu, pieniądze nie stanowią jednak problemu. Dowodem tego niech będzie choćby decyzja o przeniesieniu stolicy z Ałmatów do leżącej w centralnej części kraju Astany, która kosztowała budżet państwa ponad 15 mld dolarów.
Tłum i oprac. – Prawosławny Partyzant
Źródła: 3rm.info/24526-patriarh-… / aktines.blogspot.com/2012/06/blog-post_4101.html / traditia.fora.pl / cerkiew.pl / opoka.org.pl / patriarchia.ru / aktines.gr
pałac prezydencki w całej krasie

zrodlo: prawoslawnypartyzant.wordpress.com/…/cyryl-gundiajew…
Acheron shares this
5
Artykuły.
artykułyMore
Artykuły.

artykuły
BAH
We wszystkich kościołach w Polsce w niedzielę 9 września:
....
Przywołując słowa Pawła Apostoła: "Sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy" (Kol 3,15), błogosławimy wszystkim w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
+ Józef Arcybiskup Michalik
Metropolita Przemyski
+ Cyryl
Patriarcha Moskiewski i całej Rusi

>>>
cały dzień widać "owoce" ww. "aktu".More
We wszystkich kościołach w Polsce w niedzielę 9 września:
....
Przywołując słowa Pawła Apostoła: "Sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy" (Kol 3,15), błogosławimy wszystkim w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ Józef Arcybiskup Michalik
Metropolita Przemyski

+ Cyryl
Patriarcha Moskiewski i całej Rusi


>>>
cały dzień widać "owoce" ww. "aktu".
RADEK29
tak prawda a Maitreya bedzie z nich najgorszy tylko dlaczego Biskup Michalik sie nabral skoro mowil o zagrozeniu masonerii Boze PRZEBACZ JA TEZ SIE NABRALEM ✍️ 🙏 🙏 🙏 BUDZMY SIE.
Slawek
Wielu uważa że na świecie jest jeden bóg tylko różne ma imiona ,w zależności od religii ...Dlatego trzeba ogłosić jedno wspólne imię dla boga i ...zapanuje miłość na świecie - tak pisze alanowa, swoimi komentarzami zresztą trafia w 10. Gdyby księża cytowali Papieża, ludzie byliby bardziej świadomi swojej wiary. Oto co mówi na temat imienia Boga - BENEDYKT XVI.
Cóż to jednak takiego, „imię Boga"?More
Wielu uważa że na świecie jest jeden bóg tylko różne ma imiona ,w zależności od religii ...Dlatego trzeba ogłosić jedno wspólne imię dla boga i ...zapanuje miłość na świecie - tak pisze alanowa, swoimi komentarzami zresztą trafia w 10. Gdyby księża cytowali Papieża, ludzie byliby bardziej świadomi swojej wiary. Oto co mówi na temat imienia Boga - BENEDYKT XVI.

Cóż to jednak takiego, „imię Boga"?

Gdy mówimy o tym, mamy przed oczyma obraz Mojżesza na pustyni: widzi krzew, który płonie, ale się nie spala. Powodowany ciekawością, zbliża się by przyjrzeć się temu dziwnemu zjawisku i w tym momencie słyszy dochodzący z krzewu głos. Ten głos mówi mu: „Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba" (Wj 3,6). Ten Bóg każe mu wrócić do Egiptu i daje mu polecenie wyprowadzenia ludu Izraela z Egiptu i zaprowadzenia do Ziemi Obiecanej. W imieniu Boga Mojżesz ma się domagać od faraona uwolnienia Izraela. W ówczesnym świecie było jednak wiele bóstw. Mojżesz pyta Go więc o Jego imię, którym ten Bóg się nazywa, by wykazać wobec bóstw swój szczególny autorytet. Idea imienia Boga jest więc najpierw związana ze światem politeistycznym; w tym świecie także ten Bóg musi nadać sobie imię. Jednak Bóg, który powołuje Mojżesza, jest rzeczywiście Bogiem. Rozumiane we właściwym i autentycznym jego sensie słowo „Bóg" nie dopuszcza liczby mnogiej.
Z samej swej istoty Bóg jest jeden tylko. Dlatego nie może On wejść w świat bóstw jako jedno z wielu innych. Nie może mieć imienia pośród innych imion. Toteż odpowiedź Boga zawiera w sobie zarazem odmowę i zgodę. Bóg mówi o sobie po prostu:
„Jestem, który jestem". On jest - nic więcej. Ta odpowiedź jest imieniem i nim nie jest. Dlatego było rzeczą zupełnie słuszną, że w Izraelu tego samookreślenia Boga, którego dopatrywano się w słowie YHWH, nie wypowiadano i nie degradowano go do jednego spośród wielu imion bóstw. I źle się stało, że w nowych przekładach Biblii to imię, które dla Izraela było tajemnicze i niewyrażalne, pisze się tak, jak każde inne, i w ten sposób tajemnicę Boga, który nie ma ani obrazów, ani wypowiadanych imion, ściągnięto do poziomu zwyczajnej rzeczy z domeny powszechnej historii religii.
Jakkolwiek by było - na prośbę Mojżesza Bóg nie dał mu po prostu odmownej odpowiedzi, toteż żeby zrozumieć tę dziwną rzeczywistość imienia i nie-imienia, musimy sobie wyjaśnić, czym jest imię. Moglibyśmy po prostu powiedzieć: imię umożliwia zwracanie się do drugiego, wołanie go. Stwarza relację. Kiedy Adam nadaje nazwy zwierzętom, nie znaczy to, że wyjaśnia ich istotę. On po prostu wprowadza je w świat ludzi, tak żeby mógł je przywoływać. Rozumiemy teraz, co pozytywnego może zawierać w sobie imię Boga: Bóg tworzy pewną relację między sobą i nami. Dzięki imieniu możemy Go wzywać. Nawiązuje relację z nami i nam umożliwia nawiązanie relacji z Nim. A to znaczy, że w jakiś sposób wchodzi w nasz ludzki świat. Można do Niego mówić, a więc można Go też zranić. Bierze na siebie ryzyko nawiązania relacji, bycia z nami.
Jedrek.
annaaurelia — 2012-08-19 10:43:28: powoli, powoli, pokojowo będą robić swoje, a duch ciemności ich będzie prowadził, dopóki się nie obudzimy i nie powiemy DOŚĆ.
===================================================
.....my już nie musimy się obudzać ! -to innym musimy w tym pomagać -bo jeszcze ciągle są w śpiączce medialnej.
annaaurelia
powoli, powoli, pokojowo będą robić swoje, a duch ciemności ich będzie prowadził, dopóki się nie obudzimy i nie powiemy DOŚĆ.
Boże Wszechmogący Broń Nas ode złego Amen.
Króluj nam Chryste, Jedyny Boże, Władco nieba i ziemi.
Błogosławionej niedzieli życzę 🤗More
powoli, powoli, pokojowo będą robić swoje, a duch ciemności ich będzie prowadził, dopóki się nie obudzimy i nie powiemy DOŚĆ.
Boże Wszechmogący Broń Nas ode złego Amen.

Króluj nam Chryste, Jedyny Boże, Władco nieba i ziemi.
Błogosławionej niedzieli życzę 🤗
alanowa
może kilka % Polaków słyszało o naukach postmodernistycznych..Ludzie nie znają swojej religii ,niewielu wiernych rozumie o czym czyta ksiądz.Wierni czują się odrzuceni przez KK dlatego sa otwarci na jeden wspólny kościół ,ale PRAWDZIWY, który nie odrzuci nikogo ,który pomoże ludziom budować lepsze życie ... Trzeba ratować młodych ludzi budząc ich świadomość na wszystkich dostępnych portalach …More
może kilka % Polaków słyszało o naukach postmodernistycznych..Ludzie nie znają swojej religii ,niewielu wiernych rozumie o czym czyta ksiądz.Wierni czują się odrzuceni przez KK dlatego sa otwarci na jeden wspólny kościół ,ale PRAWDZIWY, który nie odrzuci nikogo ,który pomoże ludziom budować lepsze życie ... Trzeba ratować młodych ludzi budząc ich świadomość na wszystkich dostępnych portalach w necie
Jedrek.
alanowa — 2012-08-19 10:19:15: Polacy zostali przygotowani na przyjęcie nowego boga. Odrzucają KK ponieważ nie rozumieją słów kapłanów ...Odrzucają sakramenty ponieważ nic o nich nie wiedza
===================================================
.....Polacy nie tak odrzucają KK-cki -lecz nauki postmodernistyczne ,które zostały przez masonerie wprowadzone do Stolicy Apostolskiej i wprowadzane w czyn …More
alanowa — 2012-08-19 10:19:15: Polacy zostali przygotowani na przyjęcie nowego boga. Odrzucają KK ponieważ nie rozumieją słów kapłanów ...Odrzucają sakramenty ponieważ nic o nich nie wiedza
===================================================
.....Polacy nie tak odrzucają KK-cki -lecz nauki postmodernistyczne ,które zostały przez masonerie wprowadzone do Stolicy Apostolskiej i wprowadzane w czyn przez hierarchów modernistycznych ,którzy odrzucają Królowanie Chrystusa na ziemi -by antychryst zajął Jego miejsce!
alanowa
Polacy zostali przygotowani na przyjęcie nowego boga. Odrzucają KK ponieważ nie rozumieją słów kapłanów ...Odrzucają sakramenty ponieważ nic o nich nie wiedza ..Wielu uważa że na świecie jest jeden bóg tylko różne ma imiona ,w zależności od religii ...Dlatego trzeba ogłosić jedno wspólne imię dla boga i ...zapanuje miłość na świecie
Jedrek.
Typowe kształty i symbole satanistyczne i masońskie -nie mówiąc już o samej inicjatywie ekumunizmu -o której dobrze antychryst wie ze zamiast pojednania przy prawdziwych Kościele Chrystusowym -BURZĄ TEN KOŚCIÓŁ W PIORUNUJCYM TEMPIE!
Engel44
Boze chron Polske od Zlego!