50:39
Bez Cenzury #1 - Film dokumentalny - ŻYCIE ZA ŻYCIE Subskrybuj Komentarze Tygodnia ► youtube.com/channel/UC4U-Bz5I-jttkLO4XktpXOQ Strona Autorska ► gadowskiwitold.pl Książki i kawa ► gadowskiksiegarnia.pl …More
Bez Cenzury #1 - Film dokumentalny - ŻYCIE ZA ŻYCIE

Subskrybuj Komentarze Tygodnia ► youtube.com/channel/UC4U-Bz5I-jttkLO4XktpXOQ
Strona Autorska ► gadowskiwitold.pl
Książki i kawa ► gadowskiksiegarnia.pl/Ksiazki-c15
Patronite ► Witold Gadowski

Czy wiedziałeś, że organów na przeszczepy nie da się pobrać od osoby zmarłej? Czy lekarze transplantolodzy uśmiercają chorych, aby móc ratować życie innych? Pierwszy odcinek cyklu reporterskiego "Bez Cenzury" dotyczy właśnie tego zagadnienia. Piotr Zwiefka jako pierwszy w Polsce zrealizował reporterski film dokumentalny pt. "ŻYCIE ZA ŻYCIE" przedstawiający pełne spektrum problematyki tzw. "śmierci mózgowej".

ŻYCIE ZA ŻYCIE - Profesor Talar to wybitny lekarz zajmujący się wybudzaniem ze śpiączki. Staje przed sądem lekarskim za swoje słowa, którymi podważył istnienie "śmierci mózgu". Czy transplantolodzy słusznie oskarżają profesora Talara? Czy nasza cywilizacja jest oparta na wątpliwej moralnie procedurze, która polega na uśmiercaniu jednych, aby ratować drugich? Na to pytanie odpowiadają specjaliści w wybudzaniu ze śpiączki, jak i transplantolodzy. Osoby wybudzone ze śpiączki, jak i biorca organu. Film porusza zagadnienia granicy między życiem i śmiercią, prawdą i kłamstwem.

Materiały ►
_________________
Facebook ► Log in or sign up to view
Instagram ► instagram.com/gadowskiwitold.ig/
Spotify ► spotify.com/show/4PJisdAFZBUioahO0C3Em7
Tik Tok ► tiktok.com/@gadowskiwitold.pl
Iwona Sękowska-Kielar shares this
729