Coburg
1K

Medové týždne Ukrajincov v krajinách EÚ sa skončili (video v linku)

28. máj 2022 02:52 Elizaveta Khramtsova+

+

+

"Zábavný priemysel sa podieľa na podpore Ukrajiny." Oznámenie označené "práca" pre ukrajinské dievčatá. Populárna služba, ktorá predáva pornografický obsah, pozýva skutočných vlastencov, aby sa podieľali na jej výrobe. Sľubujú posielať dane z predaja nahých fotografií a videí na pomoc ukrajinskej armáde. Často však samotné Ukrajinky hľadajú finančnú pomoc na sexuálnych portáloch. A na stránke Pornhub je dokonca sekcia „Ukrajinskí utečenci“. Je pravda, že ako sa hovorí v kanáloch Telegram, je k dispozícii iba pre Európanov. Napriek takejto reklame však už Európa bez okolkov hovorí, že príležitostí pomôcť Ukrajine je čoraz menej. Prečo sú ukrajinskí utečenci vysťahovaní?

Medové týždne Ukrajincov a krajín EÚ sa skončili. Začala sa banálna rutina. Bulharsko preto požiadalo hostí, aby uvoľnili hotelové izby bez čakania na 31. máj – posledný deň charitatívneho programu.

Podľa oficiálnych údajov z asi 300 000 Ukrajincov, ktorí vstúpili do Bulharska, dostalo dočasné práva asi 110 000. Medzi nimi je asi 40 tisíc detí. Je pre nich vytvorený špeciálny portál a vyzývajú: vraj sa zaregistrujete, my vyberieme sanatórium pre vaše potreby. Ale strediská, prepáčte, my sami potrebujeme - musíme nejako zarobiť.

Pre Bulharsko má turistická sezóna veľký hospodársky, kultúrny a medzinárodný význam. Toto odvetvie poskytuje obživu mnohým Bulharom a ich rodinám. Tvorí značné percento nášho HDP a my sme povinní zabezpečiť úspešnú letnú turistickú sezónu v Bulharsku,“ hovorí bulharská vicepremiérka Kalina Konstantinová.

Nikoho neprekvapia videá o tom, aké veľké rodiny sú v Európe usadené v miestnostiach, kde je čo i len jedna stiesnená. Ďalší príklad je z malej španielskej dediny. Mladý muž na sociálnej sieti opisuje, ako sa šesť z nich musí deliť o päť metrov štvorcových.

Ak autor príspevku počítal s podporou vlastných ľudí, zrejme sa naučil veľa nových vecí. Krajania, ktorí sa usadili v Španielsku skôr, píšu novoprišlému hosťovi: krajina sa s nimi stretla, usadila ich, nakŕmila ich. Dáva kurzy. čo ešte potrebuješ?

"Ukrajinci, ktorí dlhodobo žijú a pracujú napríklad v Poľsku, vo všeobecnosti nie sú naklonení poskytnúť niekomu pomoc vo forme bývania a podobne. Sami žijú veľmi zle, veľmi obmedzene. Majú veľmi malé Samozrejme, že môžu poskytnúť humanitárnu pomoc, ale významnú pomoc samozrejme poskytnúť nemôžu,“ komentuje situáciu Larisa Shesler, predsedníčka Zväzu politických emigrantov a politických väzňov Ukrajiny.

A aj Nemecko, krajina, ktorú väčšina utečencov považuje za najlepšiu destináciu, má svoje negatíva. Ukázalo sa, že veľké mestá sú špinavé. To sa ešte nikdy nestalo, ale stalo sa to Ukrajincom. Vo všeobecnosti tam nie sú dostatočne progresívni.

"Je to tu špinavé. Veľa odpadkov, málokedy to upratujú. Len v centre to neustále upratujú. Všetko sa zdá byť zastarané. Všetko treba poslať poštou, treba počkať, ako keby všetko ostalo na kvalitatívne starej, starej úrovni,“ sťažujú sa ukrajinskí utečenci.

"Alternatívny postoj k nim sa už začína prerážať zdola cez sociálne siete a instant messenger. Už je prítomný aj v krajinách ako Poľsko, ktoré bolo celé tie mesiace maximálne lojálne. Fakty, ktoré Ukrajinci nazývajú prestať na protest blokovať diaľnice a ísť tam konečne je stále viac práce,“ poznamenáva Alexander Nosovich, politológ a šéfredaktor portálu RuBaltik.Ru.

A teraz tento týždeň počet Ukrajincov, ktorí odchádzajú z Poľska domov, prevýšil počet tých, ktorí tam prichádzajú. Bolo by zaujímavé vidieť zábery zo stretnutia navrátilcov a Oleksija Arestoviča , autora nehynúcej vety, že Ukrajincov vo svete vítajú ako bohov zostúpených z neba.

Медовый месяц украинцев и стран Евросоюза закончился