Clicks2.6K
csk.news
11

Benedikt XVI.: Hlasitá Facka do Františkovej Tváre

Benedikt XVI. napísal list pre Festschrift venovaný Monsignorovi Liviovi Melinovi, prezidentovi Rímskeho Inštitútu Jána Pavla II. v rokoch 2006 až 2016.

Melinini predchodcovia Carlo Caffarra a Angelo Scola sa obaja stali kardinálmi, zatiaľ čo Melina bol nečestne prepustený Františkom najskôr ako prezident a potom ako ako profesor, pretože počas Synody o Rodine jeho Inštitút obhajoval Katolícke pozície, ktoré neboli v súlade s Františkom vopred určenými Antikatolíckymi závermi Amoris Laetitia.

Benedikt XVI. nazýva Melinu „nepochybne jedným z velikánov morálnej teológie tohto storočia“, ktorého „ľudské teologické vedecké zásluhy sú nespochybniteľné“.

Všimol si, že Melina obhajovala Katolícku morálnu teológiu s „odvahou a kompetentnosťou“, a tak mohol rozvíjať svoju vlastnú kreativitu. „Bohužiaľ, nie som v pozícii, aby som sám napísal článok do Festschrift. Nájdem spôsob, ako uistiť Don Livio o svojom priateľstve a obdive,“ uzatvára Benedikt.

Pre tých, ktorí si pamätajú, čo sa vtedy stalo, sú tieto slová hlasitou fackou do Františkovej tváre. Predtým, ako sa Melina stal profesorom na Inštitúte, bol blízkym spolupracovníkom Kardinála Ratzingera v Kongregácii pre Náuku Viery.

Obrázok: Joseph Ratzinger, Livio Melina, #newsWixfsavffm
forthetruth333
kopanec by bol lepší
Mara Molhanec Marek shares this
1733
Mara Molhanec Marek
Yes