L. E.
323

Prezydent Andrzej Duda w Kielcach: bezpieczeństwo nie ma ceny

Mam nadzieję, że dzisiaj już większość moich rodaków rozumie, że bezpieczeństwo nie ma ceny. Nie ma takich pieniędzy, których nie warto zapłacić za to, żeby Polska była krajem bezpiecznym – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda na targach zbrojeniowych w Kielcach.

Prezydent zaznaczył, że program modernizacji sił zbrojnych będzie bardzo kosztowny.

“Mam nadzieję, że dzisiaj już większość moich rodaków, w związku z tym podatników, którzy de facto będą dokonywali tych zakupów, bo będą one finansowane z pieniędzy publicznych, rozumie, że bezpieczeństwo nie ma ceny. Nie ma takich pieniędzy, których nie warto zapłacić za to, żeby Polska była krajem bezpiecznym, żebyśmy byli w stanie zminimalizować wszelkie zagrożenia” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Zwierzchnik sił zbrojnych powiedział też, że oczekuje, iż program wydatków obronnych będzie realizowany sprawnie. Jak zaznaczył, chodzi nie tylko o to, by wydawać pieniądze terminowo, lecz przede wszystkim, by wyposażenie żołnierzy było “możliwie najlepsze”.

“Tu nie chodzi o to, żeby ono było tanie. Chodzi o to, żeby jego cena była adekwatna do jego jakości, do tego, w jaki sposób umożliwi żołnierzom i funkcjonariuszom wykonywanie zadań, a przede wszystkim, by mogli służyć i wykonywać swoje zadania bezpiecznie” – podkreślił Andrzej Duda.

Powiedział też, że niezwykle ważny jest patriotyzm gospodarczy, zarówno w sektorze państwowym, jak i prywatnym.

Prezydent pogratulował organizatorom Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego perfekcyjnie zorganizowanej imprezy. Podkreślił, że jest to “salon przemysłu obronnego z prawdziwego zdarzenia” i wydarzenie o światowym formacie.

XXIV Międzynarodowy Salonu Przemysłu Obronnego trwa w Kielcach od wtorku. Targi są organizowane od 1993 roku. MSPO stał się jedną z najważniejszych i największych tego typu imprez w regionie. W tegorocznej edycji bierze udział ponad 600 wystawców z 30 krajów.

RadioMaryja.pl