tr.news
12

İnananlar Ayini Destekledi - Piskopos Polisi Destekledi

Fransız Katolikler, herhangi bir kilisede tek bir Covid-19 kümelenmesi olmamasına rağmen, Covid-19 bahanesiyle Ayinlerin ülke çapında yasaklanması nedeniyle 15 Kasım'da birçok şehirde tekrar gösteri …More
Fransız Katolikler, herhangi bir kilisede tek bir Covid-19 kümelenmesi olmamasına rağmen, Covid-19 bahanesiyle Ayinlerin ülke çapında yasaklanması nedeniyle 15 Kasım'da birçok şehirde tekrar gösteri düzenledi.
Nantes'te polis, Katedral'deki bir gösteriyi yasakladı ve protestoyu uzak ve bilinmeyen bir meydana taşıdı. Nantes Piskoposu Laurent Percerou, iki vekili tarafından imzalanan ve Devlete “saygı” talep eden bir açıklamayla, kendisini sadıklarından ayrıştırarak polisin yanında yer aldı.
Metin, Percerou'nun [Kilise ile diyaloğu reddeden] Devlet ile "diyalog" istediğini vurgulayarak, "Piskopos kendini gösterilerin bir parçası olarak görmüyor" diyor.
Percerou, "Hristiyanlara zulmedildiği" iddialarına itiraz etti. Ona göre, mevcut Ayin yasağı "yalnızca sağlık nedenleriyle ilişkili". Fransa'daki birçok kilise çok büyüktür ve hijyenik mesafeye kolayca izin vermektedir.
#newsVtghcbfkux