maksimusX
62.1K

AMERYKA - PREZYDENT TRUMP i Jego ZYDOWSKIE POWIAZANIA

artykul 12 sierpien 2015
Uriel Heilman
(JTA) – Wśród szerokiego grona republikańskich kandydatów na prezydenta, którzy pojawili się na pierwszej debacie w czwartek wieczorem, Donald Trump może mieć największe powiązanie z narodem żydowskim.

Trump pochodzi z Nowego Jorku, pracuje w zawodach gdzie pełno jest żydów i długo był słownym zwolennikiem Izraela. Jego córka i dwoje wnucząt są Żydami, wiceprezes jego organizacji jest Żydem – a Trump na pewno jest bezczelny.

Ale jeśli spodziewasz się znaleźć żydowskich sponsorów wpływów w grupie współpracowników Trumpa rozczarujesz się. Kampania miliardera jest samofinansująca się, niesponsorowana. Forbes szacuje wartość Trumpa na około 4 miliardy dolarów; Trump mówi, że jest wart 10 miliardów dolarów.

Jako główna atrakcja na republikańskiej debacie, szczególna bezczelność Trumpa była bardzo wskazywana. Kiedy zapytany o jego ostatnie określenia na kobiety, które nie lubi jak „tłuste świnie”, „brudasy” i „obrzydliwe zwierzęta” odpowiedział że nie ma czasu na polityczną poprawność. Chwalił się jak Hillary Clinton nie odważyła się przegapił jego ostatniego ślubu, ponieważ finansował jej kampanie. I odmówił wykluczenie działania jako kandydat innej partii, jeśli ktoś inny wygra republikańską nominację.

Biorąc pod uwagę jego niezliczone powiązania żydowskie, Trump nie jest nieznaną osobą w środowisku żydowskim. Służył jako wielki marszałek na corocznym Salute to Israel Parade w Nowym Jorku. Po huraganie Karina był wśród grupy celebrytów, którzy udekorowali żydowskie skrzynie tzedakah(na charytatywność), aby były zlicytowana wspierając ofiary katastrof huraganu. A w lutym został uhonorowany nagrodą na corocznej gali Algemeiner, prawicowej żydowskiej organizacji prasowej.

„Mam żydowską córkę. To nie było w planie, ale bardzo się cieszę, że się wydarzyło” Trump powiedział na wydarzeniu mającym miejsce w Manhattanie. Odnośnie Izraela powiedział „Kochamy Izrael. Będziemy walczyć za Izrael na 100%, na 1000%. Zawsze tak będzie

Przed izraelskimi wyborami w 2013 r. Trump nagrał wideo wiadomość popierającą premiera Benjamina Netanyahu.

„Naprawdę macie wspaniałego premiera w Benjaminie Netanyahu. Jest zwycięzcą, jest bardzo szanowany, bardzo dobrze myśli o was wszystkich” Trump powiedział w 30 sekundowym spocie „Głosuj na Benjamina – wspaniałego faceta, wspaniałego przywódcę, wielkiego dla Izraela.

Tym samym Trump ukazał, że wierzy, że Prezydent Barack Obama jest zły dla Izraela i zapytał jak amerykańscy Żydzi mogą go popierać.

„Mam wielu żydowskich przyjaciół, którzy popierają Obamę i pytam się „Dlaczego?”, a oni nie są w stanie wyjaśnić dlaczego. Popierają go, dają mu pieniądze, dają mu środki na kampanię” Trump powiedział gospodarzowi programu radiowego Michaelowi Savage w lutym „To jest najgorszy wróg Izraela”.

Trump czasami parał się izraelskimi nieruchomościami. Około dekadę temu kupił teren w metropolii Tel Awiw z planem budowy najwyższego budynku nazwanego Trump Plaza Tower. Później sprzedał nieruchomość w Ramat Gan izraelskiej firmie przed jej rozwojem. W 2012 r. Trump spotkał się izraelskim ministrem turystyki w celu omówienia ewentualnych inwestycji w nieruchomościach i turystyce, według izraelskiej strony informacyjnej Ynet.

Najbliższym żydowskim powiązaniem Trumpa jest rodzina jego córki Ivanki. Ivanka Trump, projektantka mody i celebrytka, nawróciła się na judaizm zanim poślubiła Jareda Kushnera, syna żydowskiego, nowojorskiego magnata nieruchomości Charlesa Kushnera.

Studiowała na swoje nawrócenie razem z rabinem Haskelem Looksteinem z Synagogi Kehilath Jeshurun w Nowym Jorku i ze szkoły Ramaz, Lookstein przeprowadził jej ślub. Trump i Kushner są członkami Ortodoksyjnej Synagogi Looksteina i obchodzą szabat. Mają dwójkę dzieci.

Donald Trump jest prezbiterianinem. Mówi, że chodzi do kościoła na Boże Narodzenie, Wielkanoc i specjalne okazje.

Jeśli chodzi o Trump Organization prawą ręką Trumpa jest żydowski prawnik, Michael Cohen, który jest również głównym doradcą kampanii. Cohen rozpoczął kontrowersję w zeszłym tygodniu sugerując, że gwałt na współmałżonku nie liczy się jako gwałt. Później przeprosił mówiąc, że jego uwagi były „niewyraźne”

Trump oczywiście sam nie wzbrania się przed kontrowersjami. Tylko od ogłoszenia swojej kandydatury w czerwcu nazwał nielegalnych meksykańskich imigrantów gwałcicielami, zdyskredytował senatora Johna McCaina (R-Ariz.) za to, że dał się pojmać podczas wojny w Wietnamie i publicznie ujawnił prywatny numer telefonu senator Lindsey Graham na wiecu kampanii.

Wtedy odbyła się czwartkowa republikańska debata. Po jego słownych fajerwerkach na scenie podwoił to na Twitterze pisząc „Dzisiejsza debata naprawdę mi się podobała mimo tria @FoxNews, zwłaszcza @megynkelly nie była ani dobra ani profesjonalna!” Najwyraźniej odnosił się do pytania Kelly odnośnie komentarzy Trumpa na temat kobiet.

Informacje odnośnie Trumpa sugerują, że jest daleki od republikańskiej ideologii. Dał pieniądze zarówno demokratycznym, jak i republikańskim kandydatom, w tym głównym republikańskim przeciwnikom i Hilary Clinton najprawdopodobniejszej demokratycznej kandydatce na prezydenta. Trump podczas różnych okazji popierał liberalną politykę taką jak prawo do aborcji jak również idee Tea Party jak ostrzejsze ograniczenia imigracyjne. W debacie wygłosił poparcie za systemem, w którym rząd płaci za koszty opieki zdrowotnej, mówiąc, że myśli, że w Kanadzie działa to dobrze i mogłoby również działać w USA w przeszłości.

Ogólnie, Trump nie wydaje się mieć wiele stałych politycznych stanowisk. W przeciwieństwie do innych republikańskich kandydatów nie ma sekcji polityki(zasad odnośnie różnych rzeczy) na stronie internetowej swojej kampanii.

Kiedy Iranka Trump przedstawiła swojego ojca na obiedzie Algemeiner sześć miesięcy temu powiedziała „Często i głośno używał swój głos na rzecz Izrael, na rzecz rozwój w Izraelu, na rzecz bezpieczeństwa Izraela i na rzecz idei demokracji Izraela.”

Jedna rzecz jest pewna odnośnie Donalda Trumpa: Tak długo jak będzie brał udział w kampanii będzie używał swojego głosu często i głośno.

Uriel Heilman
exaudinos
Skończcie już z tymi "żydowskimi teoriami". Równie dobrze można powiedzieć, że jest ukrytym agentem królowej, bo spotkał się z Theresą May.
KTOZ JAK BOG
Trzeba wytrwalej I goracej modlitwy,
aby byl wierny Bogu I Jego Przykazaniom.
JEZUS I MARYJAMore
Trzeba wytrwalej I goracej modlitwy,
aby byl wierny Bogu I Jego Przykazaniom.

JEZUS I MARYJA
Radek33
Trump to jest kozak.Wytoczył wojnę inwazji islamu,proaborcyjnym gigantom oraz lewackiemu establishmentowi.Od początku lat 70 zabito w USA 60 mln nienarodzonych dzieci!!!Szatan wyje i będzie atakował go nieustannie podobnie jak atakuje nasz rząd.Potrzeba za niego dużo modliwy.Może i ma za uszami wiele grzechów ale nie ulega wątpliwości że to szansa dla Ameryki i całego świata na normalność
maksimusX
Donald Trump, który jest prezbiterianinem, jeszcze przed inauguracja uczestniczyl w prywatnym nabożeństwie z rodziną. Odbylo się ono w episkopalnym kościele św. Jana, który znajduje się tuż obok Białego Domu.
Donald Trump złożyl przysięgę na Konstytucję USA i dwie Biblie: prezydenta Abrahama Lincolna i swojej matki.
Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata !
To wygląda tak: dali nam poznać, że światem rządzą sataniści. teraz przychodzi Trump i ich usuwa jako człowiek od Boga. Sprytne.
pow
Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata !
To jest jedna wielka klika lucyferian. Scenariusz jest juz dawno napisany.