lv.news
12

Daudz laimes dzimšanas dienā: Benedikts "neatļāva" romiešu misi, bet Francisks to nevarēja "aizliegt"

Rakstā Traditionis Custodes Francisks ir izdevis rīkojumu, kamēr pāvesta pilnvaras izvēršas un Baznīca atrodas nevaldāmā stadijā, vācu autors Mārtins Mosebahs (, kuram šodien aprit 70 gadi) paziņo vietnē FirstThings.com (30. jūlijs).

Francisks atsakās no daudziem reklamētiem principiem, piemēram, “klausīšanās”, “maigums”, “žēlsirdība”, bet Mosebahs liek domāt, ka Traditionis Custodes “iecietība” liek domāt, ka “šī direktīva ir nākusi par vēlu”.

Izturīgie katoļi “neļaus savu nākotni aptumšot novecojušām ideoloģijām”, uzskata Mosebahs, piebilstot, ka nebija labi un nav gudri likt šim pārbaudījumam pāvesta autoritāti.

Viņš atgādina, ka Summorum Pontificum “nepieļauj” romiešu misi un nepiešķir privilēģijas, bet paziņo , “ka vecās mises svinēšanai nav nepieciešama nekāda atļauja”, jo “tā nekad nav bijusi aizliegts, jo to nekad nevarēja aizliegt. "

Mosebahs to dēvē par „fiksētu, nepārvaramu pāvesta pilnvaru robežu”, paskaidrojot, ka vecā mise „principā neatbilst pāvesta pilnvarām aizliegt”.

Viņa secinājums: Pēc 2021. gada 16. jūlija “katram priesterim ir morālās tiesības svinēt veco rituālu”, kas nekad nav bijis aizliegts un to nevar aizliegt.

Attēls: Martin Mosebach © wikicommons, CC BY-SA, #newsPyyulvowqo