L. E.
3518

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje o modlitwę za Asię Bibi

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje do podjęcia wszelkich działań mających na celu modlitwę za Asię Bibi. Oby Asia wkrótce została uwolniona i mogła spotkać się ze swoją rodziną, która od lat błaga o sprawiedliwość.

Aasiya Noreen Bibi, znana jako Asia Bibi, matka pięciorga dzieci z Ittana Wali, wioski w centralnym Pakistanie, przebywa w więzieniu od 9 lat. Skazana została z powodu (rzekomo bluźnierczego) komentarza na temat Mahometa, założyciela islamu. W grudniu 2010 roku została uznana za winną oraz skazana na wyrok śmierci.

Sprawa Asi Bibi została rozpatrzona przez Sąd Najwyższy w Pakistanie 8 października 2018 r., ale sąd ogłosił, że odroczył ostateczne orzeczenie. Jeśli wyrok śmierci zostanie podtrzymany, zostanie ona pierwszą kobietą straconą w Pakistanie za bluźnierstwo.

W przeszłości musieliśmy zachować ostrożność, informując o stanie sprawy Asii Bibi, ponieważ istniała realna obawa, że nagłośnienie jej historii może przynieść więcej szkód niż pożytku. Zważywszy na ekstremalną sytuację i ostatni etap procesu, uważamy, że jest dobre i konieczne, aby zjednoczyć się na modlitwie o uwolnienie Asii. Wciąż jest nadzieja.

Thair Khalil Sindhu, były minister ds. praw człowieka i spraw mniejszości pakistańskiej w prowincji Pendżab oraz członek kolegium obronnego Asii Bibi, podczas procesu apelacyjnego powiedział: „Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sąd odroczył ogłoszenie wyroku, ponieważ zamierza uniewinnić Asię. Chcemy mieć nadzieję, że intencją jest zorganizowanie bezpiecznego miejsca dla Asii i przeniesienie jej tam z więzienia Multan, w którym obecnie przebywa. Musimy pamiętać, że fundamentaliści wciąż są gotowi ją zabić”.

Saif ul-Malook, prawnik Asii Bibi, na zakończenie decydującego przesłuchania w sprawie Asii przeciwko państwu pakistańskiemu powiedział: „Podkreśliliśmy, że dowody przeciwko tej kobiecie są niewystarczające. Sprawa opiera się na oskarżeniu o bluźnierstwo podniesione przez lokalnego immama, który nie był świadkiem sporu między Asią a jej muzułmańskimi koleżankami, podczas którego Asia rzekomo miała popełnić bluźnierstwo. Ponadto zwróciliśmy uwagę sędziów na fakt, że szef policji w Ittan Wali, czyli w pobliżu miejsca zdarzenia, nie podjął wystarczających kroków, aby zweryfikować te zarzuty”.

Dominikanin James Channan oświadczył: „Mamy nadzieję, że dzięki ciągłej modlitwie, która jest wznoszona w intencji Asii, ona w końcu zostanie uwolniona. Modlę się, aby Asia została wypuszczona na wolność i mogła spotkać się z jej rodziną, która od lat żyje w bólu i udręce. Jeśli Asia Bibi zostanie uwolniona, będzie to wielkim ukojeniem także dla wszystkich tych, którzy na całym świecie są zaangażowani w jej sprawę, modlą się za nią, aby ta niewinna kobieta w końcu doświadczyła sprawiedliwości”.

Chcemy pamiętać także o wszystkich, którzy zostali zabici z powodu wsparcia udzielonego Asii Bibi: m.in. o byłym gubernatorze prowincji Pendżab, Salmanie Taseerze i Shahbazie Bhattim, federalnym ministrze ds. mniejszości. Miejmy nadzieję, że ich wysiłki nie były podejmowane na próżno” – dodał dominikanin.

www.radiomaryja.pl/…/stowarzyszenie-…
PiotrM
Dziękuję kochani za wspólną modlitwę. 😇
Doktor wiee
Jeśli Bóg da i wypuszczą Asię Bibi to może Rząd który po cichu sprowadza tysiące islamskich emigrantów zaoferował by jej w raz z rodziną azyl ?Polska ciągle jest jeszcze katolicka i przede wszystkim powinna nieść pomoc tym z którymi łączy nas wspólnota Chrystusa.
PiotrM
Kochani, Maryja pomoże. Jest taka modlitwa 3. Zdrowaś Maryjo. Odmówmy ją wspólnie o 21. w jej intencji. Ja nastawiam budzik. Modlitwa pełna miłości w jej intencji pomoże. Jezu, Ty się tym zajmij.Amen. 🙏 🙏 🙏