csk.news
151.9K

Kanada: Verí František, že je nástupcom britského impéria?

"Hlavným vinníkom" zločinov na kanadských Indiánoch nebola Cirkev, ale vláda Britského impéria, teda kráľovná Viktória a kanadská vláda, napísal český kardinál Dominik Duka na Aktualne.cz (29. júla).

Duka pripomína šírenie veľkých epidemických ochorení v 19./20. storočí a umiestnenie veľkého počtu detí do nedostatočného hygienického a zdravotného stavu, ktorý ich vystavoval veľkej imunologickej záťaži.

Katolícke internátne školy žiadali vládu o finančnú pomoc, ale bola im odmietnutá. Duka si všíma, že Františkova návšteva Kanady sa uskutočnila v napätej a emotívnej situácii "bez akýchkoľvek historických znalostí".

Následne František vzal vinu na seba, akoby bol nástupcom kanadského režimu. Duka to označuje za "chybu", ale obviňuje Františkových slávnych "poradcov", akoby si tvrdohlavý František nechal od niekoho poradiť.

Obrázok: Dominik Duka, #newsVhqzxgwwbk
dyk
Áno. Tak isto v odsúdení Ruska za útok na obchodné centrum, čo sa nestal, lebo bolo zničené opravovne vojenskej techniky. Tiež zle Františka informovali. Tak isto je za Františkovim odporúčaním očkovania zlé a manipulatívne informovanie. František nemá čas sa o všetkom sám presvedčiť.
Politická korektnosť robí veľa zlá vo svete.
runner
Ano, útok na obchodní centrum se nestal, stejně jako Stalin nikdy nebyl spojenec Hitlera a Sovětský svaz nikdy nezačal žádnou válku. A ti lidi v tom obchodním centru si svoje zranění a smrt přivodili sami, protože se nadrželi zábradlí při jízdě na eskalátoru. Toto je obrovská výhoda demokracie - každý hlupák může psát svoje tupé komentáře kam chce a nic se mu za to nestane. V Rossiji tuhle …More
Ano, útok na obchodní centrum se nestal, stejně jako Stalin nikdy nebyl spojenec Hitlera a Sovětský svaz nikdy nezačal žádnou válku. A ti lidi v tom obchodním centru si svoje zranění a smrt přivodili sami, protože se nadrželi zábradlí při jízdě na eskalátoru. Toto je obrovská výhoda demokracie - každý hlupák může psát svoje tupé komentáře kam chce a nic se mu za to nestane. V Rossiji tuhle výhodu mají také, jen s tím rozdílem, že když věci pojmenují pravým jménem, hrozí jim natvrdo kriminál. Když napíšou, že válka je válka, můžou si jít na 15 let sednout do kolonie na Sibiř. Jak to tady čtu, některým zdejším cynickým hlupákům bez svědomí a bez úcty k lidskému životu by taková zkušenost docela pomohla, aby se naučili soucitu s lidským neštěstím a logickému myšlení. Když totiž někdo zaútočí na cizí zemi, je to agresor a zločinec a nic ho neomlouvá. A ten, kdo jeho zločiny kryje, omlouvá, nebo zamlčuje, je jeho spoluviník. ...
dyk
Problém je v tom, že po útoku to obchodné centrum bolo neporušené, ale bola zničená opravovňa bojovej techniky o pár desiatok metrov ďalej.
dominikguzman shares this
106
Amid
ekans
jj zrovna ten co zavelil k očkování