tommy 1
825

PAMIĘTAJMY, ŻEBYŚMY NIE DALI SOBĄ MANIPULOWAĆ, ŻEBYŚMY NIE DALI MANIPULOWAĆ SWOIMI EMOCJAMI, UCZUCIAMI. ZAWSZE TRZEBA PATRZEĆ DALEKOMYŚLNIE

[TYLKO U NAS] O. DR T. RYDZYK CSSR:
3 marca 2022

Niepokojące jest wetowanie ustaw, które powinny uporządkować nam dom ojczysty, ale również sprawy rodziny. Wychowanie dzieci i młodzieży to myślenie o przyszłości narodu. (…) Pomoc Ukraińcom idzie szeroko. Bogu dzięki, że Polacy mają serce. Chciałbym jednak przestrzec, żebyśmy uważali, bo my, Polacy, jesteśmy bardzo emocjonalni. Nas można wziąć na serce. (…) Miejmy otwarte serca, ale uważajmy. Używajmy jeszcze więcej rozumu – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, w audycji „Aktualności dnia” na antenie toruńskiej rozgłośni.

W środę, otwierając posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o Prawie oświatowym. [czytaj więcej]

– Niepokojące jest to, co się słyszy. Niepokojące jest wetowanie ustaw, które powinny uporządkować nam dom ojczysty, ale również sprawy rodziny. Wychowanie dzieci i młodzieży to myślenie o przyszłości narodu. O narodzie i o jego przyszłości można dobrze myśleć, jeżeli będzie dobrze ukształtowana rodzina. Do rodziny trzeba zaś wychowywać dzieci, kształtować je. Nie wolno deprawować dzieci, czego chce lewica i lewackie organizacje, co zrobili już na Zachodzie. Uczmy się na błędach innych, jeżeli nie rozumiemy wielu rzeczy – zwrócił uwagę Dyrektor Radia Maryja.

Polska sprzeciwia się agresji Rosji na Ukrainę. Na polsko-ukraińskiej granicy powstało dziewięć punktów przeznaczonych dla uchodźców – po cztery w województwach lubelskim i podkarpackim oraz dodatkowy na dworcu kolejowym w Przemyślu. Obywatele Ukrainy, którzy uciekają przed wojną, otrzymają wsparcie.

– Pomoc Ukraińcom idzie szeroko. Bogu dzięki, że Polacy mają serce. Chciałbym jednak przestrzec, żebyśmy uważali, bo my, Polacy, jesteśmy bardzo emocjonalni. Nas można wziąć na serce. (…) Miejmy otwarte serca, ale uważajmy. Używajmy jeszcze więcej rozumu. Dlaczego to mówię? Obawiam się, żeby razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy nie przybyli do Polski ci, którzy nie powinni być w Polsce, przed którymi się broniliśmy – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Pamiętajmy, żebyśmy nie dali sobą manipulować, żebyśmy nie dali manipulować swoimi emocjami, uczuciami. Zawsze trzeba patrzeć dalekomyślnie – dodał.

Całą rozmowę z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl