uk.news
40

Архієпископ Парижа назвав месу "невеликою справою в куточку"

17 листопада архієпископ Парижа Мішель Опет повідомив RadioNotreDame.net, що міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дармані звинуватив французьких єпископів в тому, що вони не можуть контролювати роботу церков.

Обговорюючи заборону на проведення мес, Дармані показав їм відеозапис, на якому католики були присутні в церкві без масок і отримували Святе Причастя на язик.

Явно вказуючи на прихильників традиційної латинської меси, Опет звинуватив їх у всіх бідах, та заявив, що Святе Причастя на язик "було придумано" тільки в шостому столітті (незважаючи на те, що церква прийняла Novus Ordo всього п'ятдесят років тому).

Опет планує відновити меси, починаючи з 1 грудня, за умови дотримання "суворого" протоколу, який, очевидно, забороняє отримання Святого Причастя на язик.

Він попередив про наслідки непослуху і пригрозив: "тим, хто займається своєю невеликою справою в куточку, потрібно менше давати своїм братам можливість брати участь у месі". Варто зазначити, що у Франції не було зафіксовано жодного випадку зараження Covid-19 в церкві.

Зображення: Michel Aupetit, © François-Régis Salefran , CC BY-SA, #newsUwzybmfhlh