danutadubiel
601.1K

TANGO NA PLACU ŚW. PIOTRA..., A ŁÓDŹ PIOTROWA ZBACZA Z KURSU i ..... !!!

Sacerdos Hyacinthus - DZIĘKUJĘ ZA TEN ARTYKUŁ...

TANGO NA PLACU ŚW. PIOTRA A ŁÓDŹ ZBACZA Z KURSU...
Sacerdos Hyacinthus 2015-01-03 20:10:23
Jakaż przedziwna sytuacja nam nastała: łatwo się emocjonujemy jednym zdaniem wypowiedzianym przez tego czy innego hierarchę, bo powiedział zdanie klarownie katolickie!
Nie możemy jednak tracić sprzed oczu wizji ogólnej: sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność przed Panem Bogiem za zachowanie i przekazanie innym nieskażonej katolickiej wiary - jedynej wiary dającej zbawienie duszy.

Prof. Roberto de Mattei po raz kolejny mówi z troską o tejże katastrofalnej sytuacji Kościoła.

TANGO NA PLACU ŚW. PIOTRA ( kliknij ! ) - A ŁÓDŹ ZBACZA Z KURSU...

"Największy dramat naszego czasu nie polega na agresji z zewnątrz, lecz na tajemniczym procesie samozniszczenia Kościoła, procesie, który dochodzi do swych ostatecznych konsekwencji... Jest to zło, które nie bierze się znikąd. To zło ma swoich odpowiedzialnych. A w tym przypadku są to ludzie Kościoła, którym śni się zastąpienie Mistycznego Ciała Chrystusa nowym organizmem, poddanym nieustannej ewolucji bez prawdy i bez dogmatów".
Cenna także wypowiedź kard. Burke, który zagrzewa do walki w obronie ewangelicznej prawdy o małżeństwie.
A wzmianka o Titanicu obrazuje skalę dramatu i niefrasobliwości wielu...

Cały artykuł prof. Roberto de Mattei:
www.corrispondenzaromana.it/tango-in-san-pi…

**********************************************************************************
TŁUMACZENIE TRANSLATOREM...

Tango Papa (Roberto de Mattei Il Foglio do w 1.03.2015) Może jutro będzie historycy pamiętają, że w 2014 roku na Placu Świętego Piotra tańczył tango, a chrześcijan zostało zamordowanych na Wschodzie i Kościoła był na krawędzischizmy. Ta atmosfera lekkości i nieświadomości nie jest nowa w historii. W Kartaginie, pamięta Salwian z Marsylii, tańczyła i ucztował w przededniu najazdu Wandalów i Petersburgu, według zeznań amerykańskiego dziennikarza Johna Reeda, a bolszewicy podbili teatry zasilania i restauracje nadal tłoczno.Panie, jak mówi Pismo, zaślepia tych, którzy chcą stracić (J 12, 37-41).

Głównym dramat naszych czasów nie jest jednak agresja, która przychodzi z zewnątrz, ale to tajemniczy proces samozniszczenia Kościoła, który przyjdzie do ostatnich konsekwencji, po zgłoszone po raz pierwszy przez Pawła VI w słynnym przemówieniu na Lombard Seminary 07 grudzień 1968. rozbiórki nie jest procesem fizjologicznym. To zło, które ma menedżerów. A sprawcy są w tym przypadku tych duchownych, którzy marzą o wymianie Mistyczne Ciało Chrystusa w nowym ciele, z zastrzeżeniem wieczystego ewolucji bez prawdy, bez dogmatów.

Uderzające obraz sytuacji był oferowany na koniec 2014 roku przez dwóch dokumentach, na Kościół, odpowiednio, opublikowanych przez francuski dziennik "Le Figaro" i włoskiej gazety "La Repubblica".

"Le Figaro", gazeta centrum, znanej z umiarem, poświęcił swoje uzupełnienie w grudniu, "Figaro Magazine", w wydzielają Guerre au Watykanie. Skomentuj ten pape bouleverse L'Eglise: François strony, pod redakcją: 11 Jean-Marie Guénois, uważana za jedną z najpoważniejszych i właściwe watykaniści.

"Coś wydaje się przewrócić w Kościele po synodzie w rodzinie jesienią 2014 - pisze Guénois - i gromadzeniu wskazówek uprawnionych do pytania: Kościół nie ryzykować diaffrontare burzę pod koniec 2015 roku, po drugiej sesji Synodu na temat rodziny? "Guénois ujawnia istnienie" tajnej wojny "między kardynałów, która ma za cel zdobycie władzy.Prąd z nich jest walka idei, która ma za główny przedmiot nauczania Kościoła na temat rodziny i małżeństwa. Franciszek jest oskarżony w Kurii autokratycznej władzy, że francuski dziennikarz podsumował w formule: "Quand transza, Pape spotkali pas de GANTS" (Gdy Papież zdecyduje, nie używać rękawic), ale prawdziwym problemem jest jego wizja Kościoła, inspirowane przez prądy i zalecane najbardziej postępowy Watykanu. Według Guénois, trzy teologowie określają nowe cele: niemiecki kardynał Walter Kasper, biskup Bruno Forte włoskie i argentyńskie Arcybiskup Victor Manuel Fernandez. "A" to trio, który dał ognia do proszku na Synodzie na rodzinę! "Kasper, nawiasem mówiąc, jest głową barana o dopuszczenie rozwiedziona i ponownie wyszła za mąż do sakramentów, Forte jest zwolennikiem legalizacji homoseksualizmu i Fernandez wiodącym członkiem teologii Peronist ludzi.

Guénois wywiad następnie Synodu Kardynał Burke, który, jak to miał w zwyczaju, rozmawiała z krystaliczną klarownością: "Synod było trudne doświadczenie. Była kolejka, że kardynała Kaspera, można powiedzieć, z którymi są one klasyfikowane tych mieli w ręku kierunek Synodu. W rzeczywistości dokument pośrednia wydawało się, że zostały już napisane przed wystąpieniach Ojców synodalnych! A według jednej linii, na rzecz pozycji kardynała Kaspera ... Również wprowadzono homoseksualne pytanie - to nie ma nic wspólnego z kwestią małżeństwa - patrząc na to pozytywne elementy. (...) To było bardzo niepokojące. Jak również fakt, że w końcowym sprawozdaniu zostały utrzymane sekcje na temat homoseksualizmu i rozwiedli żyjących w nowych związkach, ale nie zostało przyjęte przez większość życzenie biskupów. (...) Jestem bardzo zmartwiony - dodaje kartę. Burke -. I nazywają to wszystkich katolików, świeckich, kapłanów i biskupów, do zaangażowania, od teraz aż do następnego Zgromadzenia Synodu, w celu doprowadzenia do światła prawdy o małżeństwie "

Że obawy Kardynał Burke są uzasadnione świadczy tygodniowym dodatku "piątek Rzeczpospolitej" z 27 grudnia 2014 w całości poświęcona ankietę na temat Kościoła: 98 stron z 20 artykułów, które opisuje "nowa era Franciszka, między przeciwnikami święci, grzesznicy, i prześladowani ".

Próbka "Rzeczpospolitej" jest kardynał Reinhard Marx, arcybiskup Monako i Freising, co potwierdza jej otwarcie dla rozwiedzionych żyjących w nowych związkach i par homoseksualnych, zaprzecza moralny dekadencji Zachodu, i mówi, że "tzw sekularyzacja jest rozwój potrzebują wolności. I wolne społeczeństwo jest postęp, zgodnie z rzeczywistym punktu widzenia Ewangelii. "Franciszek mówi, "chce doprowadzić Kościół do oryginalnego życie jego zeznań. Ma jasny obraz tego, co chce, ale nie wynika z ustalonej z góry, personel lub wcześniej określona, lub programu rządu. Lancia sygnały i podaje przykłady, jak to miało miejsce w Synodu poświęcone małżeństwa i rodziny. "

W ramach tej samej dokumentacji, Marco Ansaldo, w wywiadzie pt Franzoni, zemsta byłego opata czerwony, daje dużo miejsca do Giovanni Franzoni, byłego opata Bazyliki Świętego Pawła za Murami, podkreślając, że pozycje, dla których teraz został skazany podejście do tych z Watykanu. Franzoni został odwołany ze stanu duchownego, za tak dla prawa dotyczącego rozwodów i aborcji, a jego wypowiedzi do głosowania na rzecz partii komunistycznej. W związku małżeńskim z japońskiego dziennikarza ateistą, dziś nie zaniedbuje swoje pomysły i twierdzi, że "odkryła seksualność jako wzbogacenie, a nie całkowitego pozbawienia energii, które mogą być przeznaczone do Pana."

Według plotek Franciszek nie chce się przyznać do kapłaństwa jakiś żonaty ukształtowanie (tzw viri probati) i reintegracji w sakramentów kapłanów już w związku małżeńskim, zredukowane do stanu świeckiego, a tym samym Franzoni lub byłego teologa franciszkańskiego i no- Leonardo Boff globalny, który obecnie mieszka w Brazylii z towarzyszem. 17 grudnia Boff, którzy przechodzili obok teologii wyzwolenia do eko-teologii, potwierdził ANSA, że wysłał do papieża, na jego wniosek, materiał na następny encyklice, 28 grudnia, w sprzeczności z Vittorio Messori, ma Jesteśmy Kościół wyraził na jego wsparcie dla papieża Franciszka wobec pisarza nostalgiczny, z tymi słowami: "a" niezwykle ważne, ponieważ otwarta Kościół chce Franciszka z Rzymu. To musi być otwarty na najazdami Ducha zwanego przez niektórych teologów "wyobraźni Boga", ze względu na jego kreatywności i innowacyjności, w społeczeństwie, w świecie, w dziejach narodów, w indywidualnych, kościołów, a nawet w Kościele katolickim. Bez Ducha Świętego Kościół staje ciężkie instytucja, matowe, bez kreatywności i, w pewnym momencie, nie ma nic do powiedzenia światu, że nie zawsze są one doktryny powyższe doktryny, nie wzbudzając nadzieję i radość życia. "

Kto może zaprzeczyć istnieniu absolutnego zamieszania?Tango tańczyli Świętego Piotra 17 grudnia 2014 na urodziny papieża Franciszka, przypomina inną muzykę: ten, który był odtwarzany w noc tragedii Titanica. Ale potem nagle wierzchołek góry lodowej, i tancerze byli nieświadomi zbliżającego katastrofy. Dziś lodowa jest widoczne i są tacy, którzy opiekanie niemożliwe zatonięcie łodzi Piotrowej. Ale wiele osób się na baczności i mają silne poczucie, jak powiedział kardynał Burke, że Kościół jest dryfujący statek. Jesteśmy wśród nich, i dlatego my nie przywitał 2015 z tańcem i fajerwerków, ale z mocnym decyzję, aby podnieść atrakcyjność samego kardynała Burke do walki, od teraz aż do następnego Synodu, i dalej, w obronie Ewangelia prawdy o małżeństwie. (Roberto de Mattei The Gazette od 01.03.2015)
Quas Primas
Już prawie ociera się o schizmę....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza …More
Już prawie ociera się o schizmę....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona.
Quas Primas
No.... nareszcie coś mądrego. Parvusie - zacznij więc i to już, od tej chili..... 🚬 😊
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tylko prawda wyzwala 23:12
Grzeszniku! Grzesznico! Co chwila upadasz...Męczysz się ze swoimi nałogami, których nie potrafisz przezwyciężyć... …More
No.... nareszcie coś mądrego. Parvusie - zacznij więc i to już, od tej chili..... 🚬 😊
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tylko prawda wyzwala 23:12

Grzeszniku! Grzesznico! Co chwila upadasz...Męczysz się ze swoimi nałogami, których nie potrafisz przezwyciężyć... Grzeszysz nieustannie.... I Ty chcesz nawracać innych? Obłudniku! Pokaż najpierw innym jak wygląda chrześcijaństwo w praktyce... Zacznij nawracanie świata od siebie!
😀
3 more comments from Quas Primas
Quas Primas
Kto może zaprzeczyć istnieniu absolutnego zamieszania? Tango na Placu Świętego Piotra 17 grudnia 2014 na urodziny papieża Franciszka, przypomina inną muzykę: tę, która była odtwarzana w noc tragedii Titanica. Ale potem nagle wierzchołek góry lodowej i...... tancerze byli nieświadomi zbliżającego katastrofy. Dziś góra lodowa jest widoczna, ale są tacy, którzy tego jeszcze nie widzą.....
Quas Primas
Sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność …More
Sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność przed Panem Bogiem za zachowanie i przekazanie innym nieskażonej katolickiej wiary - jedynej wiary dającej zbawienie duszy.
Quas Primas
Teraz do rzeszy tańczących na Placu Świętego Piotra dołączyli muzułmanie....
danutadubiel
Sacerdos Hyacinthus 2015-01-05 10:09
"Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność przed Panem Bogiem za zachowanie i przekazanie innym nieskażonej katolickiej wiary – jedynej wiary dającej zbawienie duszy."
alanowa
"Mój rozmówca zadał w pewnym momencie bardzo ważne pytanie: dlaczego ludzie, którzy nie są katolikami, ale wierzą w realną obecność Chrystusa w Komunii, nie mogą jej przyjmować? Wspólnie doszliśmy do wniosku, że to jest chora sytuacja, która powinna się zmienić. Równocześnie stwierdziliśmy, że taki sposób myślenia może się wielu osobom nie spodobać i żartowaliśmy, że pewnie skończy się tak, …More
"Mój rozmówca zadał w pewnym momencie bardzo ważne pytanie: dlaczego ludzie, którzy nie są katolikami, ale wierzą w realną obecność Chrystusa w Komunii, nie mogą jej przyjmować? Wspólnie doszliśmy do wniosku, że to jest chora sytuacja, która powinna się zmienić. Równocześnie stwierdziliśmy, że taki sposób myślenia może się wielu osobom nie spodobać i żartowaliśmy, że pewnie skończy się tak, że za głoszenie tego typu poglądów on zostanie wykluczony ze wspólnoty protestanckiej, a ja z katolickiej." To są wspomnienia popularnego ,nagradzanego dziennikarza katolickiego Piotra Żyłki
Królowanie Chrystusa na wieki
danutadubiel 2015-01-05 17:31:44
Ona - ale jakże inna była miłość Jezusa od tej, którą Ty wyznajesz.
=======================================================
...jej " miłość " -to " miłość "i akceptacja par zboczonych , tolerancja i akceptacja dla złoczyńców , kłamców , heretyków i oszczerców . Taka " miłość " nie ma NIC wspólnego ani z prawdziwą miłością a niż Chrystusem -wszystkie jej dzieła …More
danutadubiel 2015-01-05 17:31:44

Ona - ale jakże inna była miłość Jezusa od tej, którą Ty wyznajesz.

=======================================================

...jej " miłość " -to " miłość "i akceptacja par zboczonych , tolerancja i akceptacja dla złoczyńców , kłamców , heretyków i oszczerców . Taka " miłość " nie ma NIC wspólnego ani z prawdziwą miłością a niż Chrystusem -wszystkie jej dzieła pochodzą z centrum Czeluści .
Królowanie Chrystusa na wieki
"....Nie możemy jednak tracić sprzed oczu wizji ogólnej: sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego …More
"....Nie możemy jednak tracić sprzed oczu wizji ogólnej: sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność przed Panem Bogiem za zachowanie i przekazanie innym nieskażonej katolickiej wiary - jedynej wiary dającej zbawienie duszy.''
jadwiska
ona 2015-01-05 17:30:12
Narturalnie ze JEZUS WSZYSTKICH KOCHAŁ, mało tego KOCHAL I KOCHA-bez wzgledu na postawę serca , bez wzgledu na nienawiść, bez wzgledu na wyznanie i uczciwość.Kochał Judasza,kochał tych którzy Go ukrzyzowali-zwłaszcza tych, bo przecież w bólu na krzyżu Ojca prosil aby IM ODPUSCIŁ.Jedyne czym miłość Jezusa do ludzi się rózniła to ZACHOWANIEM.Jednych przytulał, innych …More
ona 2015-01-05 17:30:12

Narturalnie ze JEZUS WSZYSTKICH KOCHAŁ, mało tego KOCHAL I KOCHA-bez wzgledu na postawę serca , bez wzgledu na nienawiść, bez wzgledu na wyznanie i uczciwość.Kochał Judasza,kochał tych którzy Go ukrzyzowali-zwłaszcza tych, bo przecież w bólu na krzyżu Ojca prosil aby IM ODPUSCIŁ.Jedyne czym miłość Jezusa do ludzi się rózniła to ZACHOWANIEM.Jednych przytulał, innych uleczał, innych nauczał bo widział w nich potencjał, a innych upomnał.Postawa nie ma nic wspolnego z Miłoscią, bo i miłość nie zależy ani od uczuć , ani od tego jak ktos nas traktuje.Sladami Jezusa kochamy wszystkich bez wyjątku, ale nasze zachowanie zależy od zachowań innych.Zatem przykład Jezusa jest idealny, jednak zrozumienie tej miłosci jak widać dla wielu trudne. ona;dziekuje 👏 🤗
ona
A to ja zle odczytałam, myslalam ze dajesz mi rady jako ta ktora wzorujac się na miłosci Jezusa dzielnie obdarowuje nią bliznich.. 😌
danutadubiel
Ania, masz wzorować się na miłości Jezusa, ale dobrze rozumianej Jego miłości.
ona
Danusia skoro moja miłosć nie jest akuratna, to rozumiem, ze powinnam wzorować się na Twojej 😘
danutadubiel
Ona - ale jakże inna była miłość Jezusa od tej, którą Ty wyznajesz.
ona
danutadubiel 2015-01-05 16:20:14
ks. Jacek Bałemba
Mówi się o miłości, rozumiejąc przez nią potulność powszechną i – co gorsze! – akceptację wszystkiego i wszystkich. Przywołuje się przykład samego Pana Jezusa, któryrzekomo był przychylny i tolerancyjny dla każdego człowieka, bez względu na jego postawę serca – uczciwą bądź zatwardziałą w złu”.
----------------------------------------------…
More
danutadubiel 2015-01-05 16:20:14

ks. Jacek Bałemba

Mówi się o miłości, rozumiejąc przez nią potulność powszechną i – co gorsze! – akceptację wszystkiego i wszystkich. Przywołuje się przykład samego Pana Jezusa, któryrzekomo był przychylny i tolerancyjny dla każdego człowieka, bez względu na jego postawę serca – uczciwą bądź zatwardziałą w złu”.

----------------------------------------------------------

Narturalnie ze JEZUS WSZYSTKICH KOCHAŁ, mało tego KOCHAL I KOCHA-bez wzgledu na postawę serca , bez wzgledu na nienawiść, bez wzgledu na wyznanie i uczciwość.Kochał Judasza,kochał tych którzy Go ukrzyzowali-zwłaszcza tych, bo przecież w bólu na krzyżu Ojca prosil aby IM ODPUSCIŁ.Jedyne czym miłość Jezusa do ludzi się rózniła to ZACHOWANIEM.Jednych przytulał, innych uleczał, innych nauczał bo widział w nich potencjał, a innych upomnał.Postawa nie ma nic wspolnego z Miłoscią, bo i miłość nie zależy ani od uczuć , ani od tego jak ktos nas traktuje.Sladami Jezusa kochamy wszystkich bez wyjątku, ale nasze zachowanie zależy od zachowań innych.Zatem przykład Jezusa jest idealny, jednak zrozumienie tej miłosci jak widać dla wielu trudne
danutadubiel
ks. Jacek Bałemba
„Wydaje się, że współcześnie mamy do czynienia z subtelnym procesem: przemyślnie niszczy się Ewangelię słowami samej Ewangelii. Traci na tym człowiek w odniesieniu do swoich wiecznych przeznaczeń. Mówi się o miłości, rozumiejąc przez nią potulność powszechną i – co gorsze! – akceptację wszystkiego i wszystkich. Przywołuje się przykład samego Pana Jezusa, który rzekomoMore
ks. Jacek Bałemba

„Wydaje się, że współcześnie mamy do czynienia z subtelnym procesem: przemyślnie niszczy się Ewangelię słowami samej Ewangelii. Traci na tym człowiek w odniesieniu do swoich wiecznych przeznaczeń. Mówi się o miłości, rozumiejąc przez nią potulność powszechną i – co gorsze! – akceptację wszystkiego i wszystkich. Przywołuje się przykład samego Pana Jezusa, który rzekomo był przychylny i tolerancyjny dla każdego człowieka, bez względu na jego postawę serca – uczciwą bądź zatwardziałą w złu”.
danutadubiel
"Pomyślmy, jak bardzo bliski jest nam Bóg i jak żadna myśl ani żadne nasze słowo nie mogą się przed Nim ukryć. Słuszną jest zatem rzeczą, abyśmy się nie sprzeciwiali Jego woli. Lepiej nam się narazić ludziom niemądrym, nierozważnym, wyniosłym, chełpliwym niż Bogu" (z Listu św. Klemensa I, papieża, do Koryntian).
tahamata
wojciechowskikrzysztof 2015-01-05 17:04:28
Jeżeli przyjmiemy że Luter jest ojcem każdego popaprańca co pluje na Kościół i papieża to atomatycznie to Wasz protoplasta.
=================
Podważasz Krzysztofie, że stworzył nas Bóg Ojciec Wszechmogący? Przyjmujesz że krytyka papieża jest równoznaczna z pluciem na Kościół? Halo... budzimy się. Tu Ziemia. Bez odbioru!More
wojciechowskikrzysztof 2015-01-05 17:04:28

Jeżeli przyjmiemy że Luter jest ojcem każdego popaprańca co pluje na Kościół i papieża to atomatycznie to Wasz protoplasta.

=================

Podważasz Krzysztofie, że stworzył nas Bóg Ojciec Wszechmogący? Przyjmujesz że krytyka papieża jest równoznaczna z pluciem na Kościół? Halo... budzimy się. Tu Ziemia. Bez odbioru!
adan1
wojciechowskikrzysztof
Wojtuś ja to wiem co to jest Liter i wolę się tego trzymać a Lutra pozostawię wam i waszym idolom strasznym braciom ,polecam kazania biskupa Rysia .............lubi strasznych bratków