Edward7
21.5K

Technokraci są zdeterminowani, aby zredukować każdego człowieka do kodu QR

"Jeśli rządom i ich partnerom technologicznym uda się wdrożyć ten system i sprawić, by opinia publiczna go zaakceptowała, następnym krokiem, przewidzianym już przez Światowe Forum Ekonomiczne, jest przeniesienie kodu QR ze smartfona do rzeczywistego ciała danej osoby..."

Przewrót Technokracji, w pełnym rozkwicie, w pełni zamierza zmienić świat w dyktaturę naukową, w której każdy człowiek będzie śledzony, monitorowany i zarządzany od kołyski . Dokumentacja na ten temat jest łatwo dostępna i bardzo przejrzysta. Pozostaje tylko pytanie, czy obywatele będą się opierać, czy nie. Patrick Wood

Autor: Leo Hohmann
Światowa Organizacja Zdrowia ONZ, znana również jako WHO, bez fanfar i prawie nie zerkając ze strony korporacyjnych mediów, wydała w zeszłym tygodniu dokument, który powinien wszcząć dzwonki alarmowe dla miłośników wolności na całym świecie. Dokument dostarcza „wskazówek” dla każdego narodu na świecie, jak wdrożyć cyfrowe paszporty zdrowotne, co Bill Gates, Klaus Schwab i inne elity władz,y powiedzieli od zeszłego roku, że jest absolutnie niezbędne do pokonania "pandemii" Covid. Wydaje się, że sam tytuł dokumentu ma odstraszać przeciętnego czytelnika i usypiać go: Cyfrowa dokumentacja certyfikatów COVID-19: stan szczepień: specyfikacje techniczne i wskazówki dotyczące wdrażania .

WHO współpracuje z amerykańskimi Centrami Kontroli Chorób lub CDC, aby „opracować wysokiej jakości standard dla międzynarodowej adopcji i wymiany informacji technicznych”. Mówiąc potocznie, mówimy o cyfrowym paszporcie zdrowia. Paszporty te, jak szczegółowo omówiliśmy w poprzednich artykułach, nie mają innego celu niż zniewolenie i śledzenie ruchu ludzi w czasie rzeczywistym, zbierając dane po drodze.

Innymi słowy, jedno z najbardziej podstawowych praw w każdym wolnym społeczeństwie, swoboda przemieszczania się, zostanie zniszczona, jeśli twoje miasto, stan lub naród zastosuje się do rad WHO, Światowego Forum Ekonomicznego lub któregokolwiek z jego partnerów technologicznych, takich jak Microsoft, Google, Facebook itp. Dokument WHO stwierdza, że jej celem jest dostarczenie standardów i specyfikacji dla rządów i wykonawców, którzy chcą narzucić światowym populacjom cyfrowe paszporty szczepionek.

„Jest to dokument zawierający wytyczne dla krajów i partnerów wdrażających w zakresie wymagań technicznych dotyczących opracowywania cyfrowych systemów informacyjnych do wydawania opartych na standardach interoperacyjnych cyfrowych certyfikatów dotyczących statusu szczepienia COVID-19 oraz rozważań dotyczących wdrożenia takich systemów w celu zapewnienia ciągłości opieki i dowód szczepienia.” Skróconą wersję 99-stronicowego dokumentu z pomocną grafiką, z których część przytoczono poniżej, można znaleźć tutaj .

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, technologia ta będzie wykorzystywana nie tylko do śledzenia ruchu ludzi, ale także do monitorowania ich potrzeby „ciągłości opieki”, co zapowiada pragnienie WHO dotyczące ciągłych "szczepień" i "szczepień dopalaczy” w nieskończoność dla każdego mężczyzna, kobieta i dziecka. System został nawet zaprojektowany [patrz zrzut ekranu poniżej] z myślą o maksymalnej drukowalności, dzięki czemu posiadacze paszportów szczepionek „bez smartfona mogą otrzymać wydrukowany kod QR

Dokument został wydany 27 sierpnia, a zamierzonymi odbiorcami są państwa członkowskie WHO i kontrahenci technologiczni mający udział w biznesie paszportów cyfrowych, w którym firmy technologiczne mogą zgarnąć miliardy zysków w ciągu najbliższych kilku lat, instalując tę nową sieć nadzoru. Ten dokument mówi o potrzebie wdrożenia cyfrowych paszportów szczepionek w całym społeczeństwie i jak to zrobić.

„Rejestracja szczepień może również stanowić dowód statusu szczepień w celach niezwiązanych z opieką zdrowotną”, wskazuje WHO na stronie 14.
Cyfrowy certyfikat szczepionki jest zdefiniowany w dokumencie jako „podpisana cyfrowo reprezentacja zawartości danych, która opisuje zdarzenie szczepienia”.

Nadchodząca czwarta rewolucja przemysłowa
Jeśli rządom i ich partnerom technologicznym uda się wdrożyć ten system i sprawić, by opinia publiczna go zaakceptowała, następnym krokiem, przewidzianym już przez Światowe Forum Ekonomiczne, jest przeniesienie kodu QR ze smartfona do rzeczywistego ciała danej osoby.
Klaus Schwab, dyrektor i założyciel WEF, który co roku gości największych światowych potęg politycznych i gospodarczych w Davos w Szwajcarii, powiedział w 2016 r., promując swoją książkę na temat czwartej rewolucji przemysłowej, że ta globalna rewolucja „doprowadzi do fuzji naszych fizycznych, biologicznych i cyfrowych tożsamości”. Schwab lubi mówić, że Covid i tak zwany „Wielki Reset” ogłoszony przez Światowe Forum Ekonomiczne w lipcu zeszłego roku, zmuszą ludzi do angażowania się w maszyny na nowe i różne sposoby. Nie żartował. Schwab w poniższym wideo; przewiduje, że w tym procesie fuzji ludzie będą mieli do 2026 roku chip wszczepiony w skórę lub mózg, który połączy ich z Internetem.


W książce Schwaba, opublikowanej pod koniec 2016 r., stwierdzono, że zbliża się czas, w którym rozwój technologii nie tylko „zmieni sposób, w jaki żyjemy i pracujemy”, ale będzie „ nawet kwestionować idee na temat tego, co to znaczy być człowiekiem ”. Oczywiście jest część populacji na całym świecie, o której wiedzą Schwab, Gates, Fauci, Rockefeller, Soros, Buffet i reszta elity, nigdy nie wpadnie na "pokład ich planu" zmiany samej idei tego, co to znaczy być. człowiek.

Właśnie wprowadzenie kontrowersyjnych mRNA Covid było niezwykle cenne dla strategów stojących za nowym porządkiem świata. Bardzo dobrze wyczuwają, kogo będą potrzebować do reedukacji lub, jeśli nie jest to możliwe, do całkowitego wyeliminowania ze społeczeństwa.

I tu właśnie wkraczają cyfrowe certyfikaty/paszporty. Z natury są one przymusowe, co jest oczywiste, i są bezpośrednim atakiem na podstawową ludzką wolność. Każdy, kto akceptuje taką ingerencję w swój ruch i prywatność, jest już wyraźnie przygotowany do ostatecznego „oznakowania” nowego porządku świata, którym będzie zaakceptowanie kodu QR naniesionego bezpośrednio na skórę za pomocą niewidzialnego barwnika. Gates sfinansował już projekt w MIT właśnie w tym celu.

Dokument WHO wspomina również, że po ustanowieniu tych cyfrowych certyfikatów można by załadować dane, które obejmują nie tylko status szczepionki Covid, ale wszystkie szczepionki i dokumentację medyczną. Ostatecznym celem jest posiadanie globalnego systemu identyfikacji, który byłby powiązany ze statusem szczepionki, marzeniem, które fundacje Gatesa i Rockefellera starają się spełnić od czasu uruchomienia inicjatywy ID2020 w 2019 roku, zanim Covid stał się czymś.

W rzeczywistości na cały świat wkracza już śliskie zbocze w kierunku uczynienia każdego mężczyzny, kobiety i dziecka chodzącym kodem QR.
Skanowalne kody QR umożliwiające pracodawcom, firmom i innym organizacjom sprawdzenie stanu szczepień i podjęcie decyzji, czy wpuścić Cię na ich posesję, są już dostępne w kilku stanach i miastach w USA i całej Europie.

Społeczeństwo „pokaż swoje papiery” wyłania się na naszych oczach i bardzo niewielu Amerykanów wydaje się zaniepokojonych, a nawet świadomych. Firma o nazwie MyIR Mobile działa w kilku stanach, dostarczając aplikację, która pozwala użytkownikowi „udowodnić swój status Covid w podróży, szkole, pracy lub w każdej innej sytuacji, w której wymagany jest dowód. Po prostu zarejestruj swoje konto i otwórz kod QR w swojej aplikacji, aby umożliwić innym zeskanowanie dowodu szczepienia.”

Poniższy zrzut ekranu to tylko jedna z technokratycznych bomb, które można znaleźć na stronie MyIR Mobile.

W prawdziwie dystopijnym stylu ta firma trąbi o swojej aplikacji „pokaż swoje dokumenty”, jakby to było wielkie osiągnięcie, na przykład jak ludzkość mogła przetrwać przez tysiące lat bez aplikacji do zeskanowania telefonu z kodem QR, która umożliwia ich śledzenie i zniewolenie , by kwestionować i wątpić w samą ich obecność w miejscu publicznym, jakby stanowili czyjąś własność?

Pies na smyczy ma więcej swobody niż ten, ale nadal zachęcamy do „zarejestrowania się teraz”. To „proste i bezpieczne”. To klasyczny przypadek firmy technologicznej, która dopuszcza się terroryzmu cyfrowego przeciwko ludzkości. Nie ma innego wyjścia. Jest to cyfrowa forma nazistowskiego społeczeństwa „pokaż swoje papiery”, ogłaszającego, że przybyło do; "Domu odważnych i kraju wolnych". Już się nie ukrywają. To jest plucie w nasze twarze.

Założenie MyIR Mobile jest jasne: albo zaszczep się, albo twoje życie się skończy. To tylko jedna z dziesiątek takich firm technologicznych, które chcą zarobić na oszalałej strachem „nowej normalności”, którą globalistyczne elity stworzyły po pandemii Covida. Używają mocy technologii dla największego zła, aby dosłownie usunąć cię z całego społeczeństwa.

To globalni technokraci, którzy stawiają stopę w miejscu, w którym nie mają żadnego interesu – twojej osobistej opieki zdrowotnej – i twierdzą, że mają prawo przekonać każdą firmę do dyskryminowania cię na podstawie tak zwanego „statusu szczepionki”, który nie ma nic wspólnego z tym, czy jesteś zdrowy, czy jesteś zagrożeniem dla innych. CDC i kłamiący Fauci przyznali już, że te szczepionki nie powstrzymują cię przed zarażeniem Covidem, nie powstrzymują cię przed rozprzestrzenianiem się Covid, a jedynie (rzekomo) chronią cię przed „poważną chorobą” przez trzy do pięciu miesięcy. W ciągu pięciu miesięcy twoja ochrona zaczyna poważnie słabnąć i będziesz potrzebować kolejnego „dopalacza”, aby zachować upragniony status „w pełni zaszczepionego”.
Ci, którzy nie mogą udowodnić, że mają ten status, będą nie tylko dyskryminowani, ale rząd będzie zachęcał przedsiębiorstwa do ich dyskryminowania.

Ruch praw obywatelskich walczył i wygrywał z tym samym rodzajem zalegalizowanej dyskryminacji. Wojny toczono o wiele mniej. Globalistyczne elity uwielbiają bawić się heglowską dialektyką: kryzys [prawdziwy lub sfabrykowany] wywołuje reakcję ludzi, którzy domagają się od rządu podjęcia działań w celu ich ochrony, a następnie pojawia się przerażające rozwiązanie .

I to nie skończy się na cyfrowych paszportach szczepionek.

To zaledwie pierwszy przystanek na drodze do stworzenia cyfrowego identyfikatora, który będzie wymagany od wszystkich „globalnych obywateli”, aby móc kupować lub sprzedawać. Zacznie się od twojego statusu szczepień i ostatecznie obejmie punkty danych, dzięki którym rząd i świat korporacyjny będą wiedzieć wszystko o tobie za jednym spojrzeniem.

Niektórzy uznają te zmiany społeczne za tyranię i okazują sprzeciw wobec transformacji. Dlatego tak ważne jest dla nich , aby wszystkie dzieci dostały się do systemu. Fauci i spółka gorączkowo wprowadzają szczepionkę dla dzieci w wieku 11 lat i młodszych. Mają ją już dla tych w wieku od 12 do 18 lat. Chcą tego, aby młodzi ludzie dorastali myśląc, że to normalne, że przed wejściem do miejsc publicznych i firm prosi się o udowodnienie swojego statusu szczepień. Nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem, a wszystko z wprowadzeniem struktur nowego stanu nadzoru, w którym każdy człowiek będzie śledzony i monitorowany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w czasie rzeczywistym. Rób, co ci kazano, lub przygotuj się na hibernację w domu przez resztę życia, niezdolność do pracy, robienia zakupów, podróżowania gdziekolwiek, chodzenia gdziekolwiek. Jeśli nie czujesz się komfortowo w takim świecie, przygotuj się na opór.

Przeczytaj całą historię tutaj… Technocracy News & Trends przez activistpost.com/…determined-to-reduce-every-human-to-a-qr-code.html

Cyfryzacja, zniewolenie, Apokalipsa

Zagrożenie
Oprócz metafizycznych niuansów, za wierzchołkiem góry lodowej digitalizacji, ustawionej pod wielkością obiecanych widocznych korzyści, kryje się reszta tego lodowatego kolosa. Niektóre konsekwencje mogą pozostać niezauważone, dopóki ich nie spotkasz, na przykład groźba całkowitej kontroli nad społeczeństwem i ludźmi. Oznacza to pełną kontrolę nad informacyjną sferą życia i zewnętrzną aktywnością człowieka. Ale jeszcze gorsza i bardziej niebezpieczna jest kontrola jego życia wewnętrznego. Jest to tak ukryte i delikatne, że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Wręcz przeciwnie, osoba będzie postrzegać siebie jako samowystarczalną, niezależną, wolną i oczywiście postępową. Czy uważasz, że masz smartfon tylko dla siebie? Spróbuj zrezygnować z niego na co najmniej kilka tygodni. Przekonasz się, że nie jesteś w stanie tego zrobić; zniewolił cię.

Rzeczy muszą służyć człowiekowi, a człowiek musi służyć Bogu. Jeśli człowiek służy rzeczom stworzonym, jest to bałwochwalstwem. Nie oznacza to, że nie powinniśmy używać technologii, ale musi być niezwykła dyscyplina. Rzecz musi nam służyć, a nie na odwrót.

Niewola
Sieć to przede wszystkim nie system społeczny, ale technologiczny system cybernetyczny. Wszystkie węzły w systemie, w tym ludzie, muszą przestrzegać logiki sieci: standardy systemowe dla wszystkich jej węzłów są wartością bezwzględną. Wszelkie działania człowieka, jako węzła systemu muszą mieć na celu zapewnienie rozwoju tego systemu; w przeciwnym razie ten system i wszystkie jego części ulegną zawaleniu. Dlatego głównym warunkiem istnienia człowieka jako węzła światowej sieci jest bezwzględne poddanie się cybersystemowi. Zachowanie jest automatycznie monitorowane w oparciu o logikę sieci i standardy dla tej sieci. Innymi słowy, człowiek staje się ściśle kontrolowanym elementem (węzłem) cybersystemu.

W ten sposób człowiek w cyfrowej rzeczywistości staje się obiektem kontroli, czy też m.in. Staje się towarem i otrzymuje nową nazwę: nazwę cyfrową. Na tym kończy się zmiana: imię osoby zostaje zastąpione numerem, który nazywają identyfikatorem numerycznym. Społeczeństwo tradycyjne zamieni się w społeczeństwo totalitarnego ucisku. Relacje międzyludzkie, jakie znamy, zostaną ostatecznie zniszczone. Ta przemiana w bezosobowego robota biologicznego, który wyrzekł się wolności, rozróżniania dobra od zła oraz sumienia, to przyniesie na ziemię piei dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem.kło, a nie niebo. Cały ten system nie został stworzony po to, by służyć ludziom, ale by ich zniewolić.

Tajemnicę duchowego tła digitalizacji słusznie ujawnia Apokalipsa:
„A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią, (system ludobójczy). i pokłon oddali Smokowi,(diabła), i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: «Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?». Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich. Otrzymał również władzę nad każdym plemieniem, językiem i narodem. Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka. Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy! I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia... 666 (Ap 13)

Jak skończy się ten ludobójczy system?
«Upadł, upadł wielki Babilon, co winem zapalczywości swego nierządu napoił wszystkie narody!» ”. (Ap 14:8)

Co wisi w obliczu tych, którzy poddadzą się bestii i otrzymają jej znak ?
„Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nierozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy
czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia.”
(Ap 14: 9-11)

Jakie fizyczne konsekwencje poniosą ci, którzy otrzymali znamię bestii?

"I poszedł pierwszy, i wylał swą czaszę na ziemię. A wrzód złośliwy, bolesny, wystąpił na ludziach*, co mają znamię Bestii, i na tych, co wielbią jej obraz.”. (Ap 16:2)
Kto odniósł zwycięstwo nad bestią?
" I ujrzałem jakby morze szklane, pomieszane z ogniem*, i tych, co zwyciężają Bestię i obraz jej, i liczbę jej imienia, stojących nad morzem szklanym, mających harfy Boże".

(Ap 15:2)
Jaki będzie koniec bestii i fałszywego proroka?

" I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką". (Ap 19:20)

To słowo Boże, nawet jeśli nie w pełni go rozumiemy, zostało napisane, aby ostrzec nas w tym czasie przed tym doczesnym i wiecznym niebezpieczeństwem. Jeśli chodzi o samą technologię, która jest neutralna. Ale jeśli jest nadużywany przez inteligentnych przestępców przeciwko człowiekowi i ludzkości, a nawet prowadzi do ludobójstwa i ostatecznie do jeziora ognia, konieczne jest ustalenie dla niego granic bezpieczeństwa. Tak jak obecnie szczepionka mRNA jest stosowana masowo w ramach ludobójczego programu szczepień.
Pamiętaj, to życie decyduje o naszej wieczności. Będziesz albo zbawiony, albo zgubiony na zawsze. Zbawienie jest w Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, ale warunkiem jest uznanie swojej grzeszności : pokuta. Timothée OSBMr nouveau-monde.ca/numerisation-asservissement-apocalypse/
m.rekinek
Producenci samochodów przedstawiają plany biometryczne: system tęczówki do lusterek wstecznych, rozpoznawanie bicia serca, rozpoznawanie twarzy dla każdego siedzenia itp.
Producenci samochodów ujawniają plany biometryczne, ponieważ przewiduje się, że do 2027 r. rynek przekroczy 700 milionów dolarów
Według nowego raportu MarketDigits, biometria w przemyśle motoryzacyjnym będzie reprezentować …More
Producenci samochodów przedstawiają plany biometryczne: system tęczówki do lusterek wstecznych, rozpoznawanie bicia serca, rozpoznawanie twarzy dla każdego siedzenia itp.

Producenci samochodów ujawniają plany biometryczne, ponieważ przewiduje się, że do 2027 r. rynek przekroczy 700 milionów dolarów

Według nowego raportu MarketDigits, biometria w przemyśle motoryzacyjnym będzie reprezentować globalny rynek o wartości 709 milionów dolarów do 2027 roku. Odpowiada to średniej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 19 procent w porównaniu do 210 milionów dolarów w 2020 roku.

Raport dzieli rynek na komponenty sprzętowe i programowe, a następnie dzieli go w oparciu o modalności biometryczne i regiony geograficzne.

Raport rynkowy pojawia się w trakcie ożywionej aktywności w tej dziedzinie.

Gentex kończy opracowywanie lusterka wstecznego z rozpoznawaniem tęczówki

Gentex opracował biometryczny system tęczówki do lusterek wstecznych, który można wykorzystać do aktywacji profili kierowcy, w tym ustawień personalizacji pojazdu i ewentualnych ograniczeń, m.in. B. dla młodych kierowców.

Biometryczne lusterko wsteczne ma również służyć jako możliwy centralny system dla systemów cyfrowych rozmieszczonych obecnie w całym samochodzie. Osobistym asystentem można było sterować z deski rozdzielczej, profil kierowcy mógł być osadzony w breloku, a mechanizm otwierania drzwi garażowych w osłonie przeciwsłonecznej, donosi Autoblog.

W 2018 r. Gentex nawiązał współpracę z Fingerprint Cards w celu opracowania danych biometrycznych tęczówki dla samochodów.

Lusterko wsteczne jest wyposażone w zintegrowany system opłat drogowych, który został wprowadzony w Audi w 2018 roku i może być również powiązany z danymi biometrycznymi kierowcy w celu uwierzytelnienia.

Tymczasem inteligentna sztuczna inteligencja połączyła siły z Edgetensor, Jungo Connectivity i PathPartner Technology Driver Monitoring Systems (DMS), aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na monitorowanie sterowników wspierane przez sztuczną inteligencję.

Firma chce włączyć wykrywanie rozproszonego kierowcy do swoich kamer, aby poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Pojazdy koncepcyjne aż do uruchomienia produkcji

Samochód koncepcyjny Vision AVTR Mercedes-Benz rozpoczyna się, gdy kierowca przeprowadza biometryczne uwierzytelnianie, kładąc rękę na konsoli środkowej, aby rozpoznać oddech i bicie serca, pisze TechSpot.

Na targach IAA Mobility 2021 w Monachium firma pokazała również funkcję, która reaguje na myśli kierowcy za pośrednictwem elektrod urządzenia BCI noszonego na głowie. Kierowca spogląda na określoną lampkę na desce rozdzielczej, aby wywołać akcję.

Startup pojazdów elektrycznych Faraday Future otrzymał od Palantir inwestycję w wysokości 25 milionów dolarów na krótko przed upublicznieniem w lipcu, wynika z dokumentu SEC niedawno opublikowanego przez The Verge.

Faraday Future podpisał również umowę na korzystanie z oprogramowania Palantir i chociaż firma nie ogłosiła żadnych planów dotyczących umowy ani inwestycji w oprogramowanie, jej pojazd FF 91, który ma wejść do produkcji w lipcu 2022 r., ma być wyposażony w kamery zdolne wykonywania rozpoznawania twarzy dla każdego miejsca.

Na dorocznej imprezie w sierpniu firma Baidu przedstawiła swoją wizję mobilności przyszłości, która obejmuje „robo-samochody” z funkcją rozpoznawania głosu i twarzy w celu personalizacji – donosi AftermarketNews.

Wizja obejmuje również wiele innych funkcji sztucznej inteligencji, które wspierają zarówno autonomiczną jazdę, jak i osobistych asystentów oraz inne funkcje.

System ActiveGlide do jazdy bez użycia rąk po autostradzie, zastosowany w Lincoln Navigator 2022, wykorzystuje biometryczne rozpoznawanie twarzy, aby zapewnić kierowcy skupienie się na drodze, zgodnie z Yahoo News, podobnie jak działa funkcja BlueCruise Forda.

Toyota instaluje czujnik odcisków palców w kluczyku zapłonowym, aby zmniejszyć liczbę kradzieży samochodów, donosi Japan Times.

Oczekuje się, że funkcja ta będzie oferowana w Land Cruiserze z serii 300 w 2022 roku, który nie zostanie wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych. Oczekuje się jednak, że w przyszłości będzie on używany w innych pojazdach Toyoty lub Lexusa.

Genesis GV70 2022 ma również biometryczny czujnik odcisków palców wbudowany w deskę rozdzielczą nad przyciskiem zapłonu, pisze The Drive.

Przedstawiciel Genesis powiedział The Drive, że płatności w samochodzie na rynku koreańskim są już uwierzytelniane za pomocą funkcji biometrycznych, takich jak tankowanie i parkowanie. Kierowca musi również mieć przy sobie telefon, aby uruchomić samochód, co zdaniem recenzenta The Drive jest zbędne.

biometricupdate.com/…s-plans-as-market-forecast-to-surpass-700m-by-2027