csk.news
724

Amazonská Synoda prinesie "pokroky" ako Druhý Vatikánsky Koncil - Kardinál Hummes

Synoda Biskupov pre Pan-Amazonský región prinesie ako Druhý Vatikánsky Koncil "pokrok pre celú Cirkev", povedal radikálny liberálny Kardinál Cláudio Hummes Vatican News (2. júla). Synoda sa stretne v Ríme v októbri 2019.

Hummes dúfa, že "Duch Svätý osvieti našu Synodu".

Oficiálne chce Synoda "identifikovať nové cesty k evanjelizácii Božieho ľudu v tomto regióne". Avšak iba 2,8 milióna ľudí žije v Amazone, ktoré pokrýva šesť miliónov štvorcových kilometrov a neexistuje ako pastoračná, jazyková, kultúrna, alebo politická jednota.

Z tohto dôvodu sa zdá pravdepodobné, že sa Synoda použije ako zámienka na podporu radikálno-liberálnej agendy Františka s cieľom podporiť ženatých kňazov a ženy diakonov, ktorí tvrdia, že v týchto oblastiach je "pastoračná nevyhnutnosť".

Akonáhle sa vytvorí precedens, tieto inovácie sa rýchlo rozšíria do krajín, ako je Nemecko, pre ktorých boli od začiatku navrhnuté. Tieto krajiny sa oddialili od Katolíckej Viery a dostávajú od štátu veľké peniaze na udržanie zosobášeného Protestantizovaného duchovenstva, zatiaľ čo ľudia opúšťajú v týchto krajinách Cirkev.

Obrázok: Cláudio Hummes, © Agência Brasil, CC BY, #newsYcsvijzfia