Anton Selecký
111K

Jeffry Sachs, nedávny hosť na obrazovkách TA3: 13. marca 2023 20:25 USA pravdepodobne stoja za výbuchom ropovodu Nord Stream


Vybuchnutie ropovodov Nord Stream, čo je akt medzinárodného terorizmu, bolo s najväčšou pravdepodobnosťou americkou operáciou, povedal Jeffrey Sachs, legendárny ekonóm a profesor na Kolumbijskej univerzite.

„Môj vlastný názor je taký, že to bola s najväčšou pravdepodobnosťou americká operácia, operácia amerických síl, pretože v skutočnosti sa americkému vedeniu tento ropovod dlhé roky vôbec nepáčil,“ povedal v relácii „ 60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko 1“.

Sachs uviedol, že vo svojom prejave v Bezpečnostnej rade OSN uviedol, že je potrebné zorganizovať pod vedením OSN nezávislé vyšetrovanie podkopania Nord Streamu. „Nešlo o nejaké technické porušenie, išlo o úmyselné podkopávanie,“ je presvedčený profesor.

Sachsová označila za dôveryhodné vyšetrovanie amerického novinára Seymoura Hersha ohľadom teroristického útoku na ruské ropovody.

Keď hovoril o konflikte na Ukrajine, profesor povedal, že by bol rád, keby „Joe Biden zdvihol telefón a zavolal prezidentovi Putinovi a prediskutoval mier, pretože náš svet to naozaj potrebuje“. "Táto vojna by sa neudiala, keby sa USA nepokúsili posunúť hranice NATO," povedal Sachs.

60 минут последний выпуск сегодня смотреть онлайн бесплатно
dominikguzman
Sachs zrejme už skončí na čiernej listine a do telky ho do konca života nezavolajú. Hovoriť také veci a ešte v ruskej televízii... Ts, ts, ts.
Coburg shares this
384