L. E.
115

Wsparcie dla Kościoła na Wschodzie

W niedzielę przypada Dzień Modlitwy w Intencji Kościoła na Wschodzie. W Kościołach w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc dla naszych braci w wierze.

Dzień Modlitwy w Intencji Kościoła na Wschodzie to szczególny wyraz solidarności z żyjącymi na tych terenach osobami. Wśród nich jest bardzo wielu Polaków. To potomkowie zesłańców, Sybiraków, którzy z różnych względów nie mogli wrócić do Ojczyzny.

– Kościół na Wschodzie to Ukraina, Białoruś, Rosja, to wielkie przestrzenie Kazachstanu, gdzie kiedyś przed laty trafili Polacy w czasie II wojny światowej, w czasie tych wielkich zsyłek po rewolucji bolszewickiej. To Kościół, gdzie trafili Niemcy, osadnicy, ludzie, którzy zachwali swoją wiarę katolicką po dziś dzień – podkreśla ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Warunki funkcjonowania Kościoła są tam bardzo trudne

– To jest Kościół cierpiący, ciągle cierpiący, którego symbolem jest bł. ks. Władysław Bukowiński. To Kościół, który daje świadectwo i pokazuje, że nawet w bardzo prostych, prymitywnych warunkach można być wiernym Jezusowi Chrystusowi. Ten Kościół poddawany był różnym można powiedzieć formą terroru, niszczony i odrodzony dzięki św. Janowi Pawłowi II – akcentuje ksiądz profesor.

Kościół na Wschodzie – to także Chiny, gdzie katolicy muszą wyznawać swoją wiarę w ukryciu, prześladowany Kościół w Indiach, to Kościół, który potrzebuje naszego wsparcia. Dlatego w niedzielę w kościołach w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc dla naszych braci w wierze.


www.radiomaryja.pl/…/wsparcie-dla-ko…