Clicks59
tr.news

Neo-Kardinal: Ya Bana İnanırsınız Ya Cehenneme Gidersiniz

Fas'ın Rabat kentinin Neo-Kardinali Cristóbal López, Abc.es sitesine yaptığı açıklamada (22 Eylül), Francis'in “dinler arası diyalog” ve kitlesel göç [doğaüstü olmayan sebeplerden ötürü] uğruna kendisini kardinal yaptığını söyledi.

Venedik, Milan ve Paris’in değil de “Rabat”ın kardinale sahip olması “çok çarpıcı”. Kendisi, en son kardinal grubunun “çok misyoner” olduğu sonucuna varmış [Rabat Başpiskoposluğunda misyonerlik faaliyetine dair kanıt bulunmamakla birlikte].

López, “Hristiyan Avrupa” olarak adlandırdığı kitlesel göç için sert bir kampanya başlattı. İspanya doğumlu López, 1984'te Avrupa'dan ayrılmıştı.

2017'de 800.000'den fazla kişi AB pasaportu almış ve 2,4 milyon göçmen AB'ye [günde 6500'den fazla] girmiş olsa da, Avrupa'nın “ulaşılmaz bir ada” haline geldiğini söylüyor. Lopez, yalanlarına inanmayanları ise cehennemle tehdit ediyor.

İspanya hükümetini, İspanya’nın iyiliği için çalıştığını söyleyerek bu durumu “milliyetçilik” olarak nitelendiriyor ve kınıyor. Ayrıca İspanyol politikacıların “insanlığın iyiliği için” bir şey yapmadıklarından şikâyetçi. Sanki İspanya'nın ve insanlığın iyiliği birbirine zıt şeylermiş gibi.

López, Francis'in kardinal seçiminde ana kriteri olduğu üzere ahmak bir solcu ideolog olma konusunda güçlü bir izlenim bırakıyor.

#newsZkweeigezj