PAPOLATRIA !!!!!!!!!!- posoborowy zabobon, który powoduje odejścia katolików z Kościoła

Czy papolatria jest dogmatem czy zboczeniem? Czy wolno nam krytykować Papieża czy też obowiązuje nas absolutne posłuszeństwo?
Papolatria?
Czy całkowite posłuszeństwo papieżowi obowiązuje katolików zawsze, ze względu na świątobliwość jego osoby czy tylko wtedy gdy przemawia on ex cathaedra?
Czy godzi się krytykować uczynki papieża?
Czy wolno mi na przykład potępić janopawłowe pocałowanie Koranu twierdząc, że jest to zdrada wiary chrześcijańskiej, gdyż Koran jest tekstem szatańskim, w którym zły Allah nakazuje mordować, nienawidzić i czynić sobie poddanych z tych, którzy nie chcą zostać mahometanami?
Czy wolno mi stwierdzić fakt, że w kilka dni od dymisji Benedykta XVI wygląda na to, że Kościół wszystko zapomniał, a w zamian za to ulewa się z niego populistyczna retoryka, której celem jest afirmacja papieża Franciszka jako wcielenia koniecznych i wyczekiwanych zmian?
Czy wolno mi skrytykować Franciszkowe uwielbienie dla ubóstwa, które jest czymś innym niż trzeźwe i rozsądne umiarkowanie, w dodatku [głoszone] w tragicznym czasie, w którym Włochy przymusowo ubożeją, gdyż firmy skazywane są na zagładę, szerzy się głód pośród ludzi mniej zamożnych, gdy spada siła nabywcza rodzin, a ludzie młodzi są pozbawieni perspektyw, jako bezrobotni, bez pracy lub pracujący tymczasowo, bez stabilnej przyszłości?
Czy wolno mi czynić to wszystko? A może bluźnię, gdyż w żadnym razie nie wolno mi skrytykować papieża? Czy papolatria jest częścią wiary katolickiej czy może jest zboczeniem fanatycznych papistów, których celem jest rezygnacja z używania rozumu i narzucenie wyłącznej hegemonii wierzeń? Zapraszam wszystkie osoby dobrej woli, katolików i chrześcijan niekatolickich, wierzących i niewierzących do wypowiedzenia się, co o tym myślicie.
Przesyłam braterskie uściski i życzę abyście się dzielili naszą włoską zdolnością pogodzenia wiary i rozumu.
Magdi Cristiano Allam
Quas Primas and one more user link to this post
Quas Primas
"Czy papolatria jest dogmatem czy zboczeniem? Czy wolno nam krytykować Papieża czy też obowiązuje nas absolutne posłuszeństwo?
Papolatria?
Czy całkowite posłuszeństwo papieżowi obowiązuje katolików zawsze, ze względu na świątobliwość jego osoby czy tylko wtedy gdy przemawia on ex cathaedra?"
stanislawp
Kowal losu
Nie odpowiedziałeś mi
Ja się uczepiłem jednego forum gloriatv a ty zwiedziłes juz ich wiele...
No daj linka takiego forum gdzie juz nie chcesz wchodzić i przeszkadzać...
Ile tak naprawde potrafisz nasrać w 60 minut na godzinę?More
Kowal losu
Nie odpowiedziałeś mi

Ja się uczepiłem jednego forum gloriatv a ty zwiedziłes juz ich wiele...
No daj linka takiego forum gdzie juz nie chcesz wchodzić i przeszkadzać...
Ile tak naprawde potrafisz nasrać w 60 minut na godzinę?
Quas Primas
Czy to twój tekst i twoje dochodzenia?
Doprawdy, żenujące!!! Papolatra, to za mało powiedziane!
Ktoś, kiedyś zadał pytanie:"Czy papolatria jest dogmatem, czy zboczeniem".
W twoim przypadku raczej to drugie!
-------------------------------------------------
Maciejzpolski 30 minuty temu
Jest!
Po długich miesiącach i tysiącach oszczerstw, jakoby AL zmieniała fundamenty doktrynalne Kościoła, a papież …More
Czy to twój tekst i twoje dochodzenia?
Doprawdy, żenujące!!! Papolatra, to za mało powiedziane!
Ktoś, kiedyś zadał pytanie:"Czy papolatria jest dogmatem, czy zboczeniem".
W twoim przypadku raczej to drugie!
-------------------------------------------------
Maciejzpolski 30 minuty temu

Jest!
Po długich miesiącach i tysiącach oszczerstw, jakoby AL zmieniała fundamenty doktrynalne Kościoła, a papież jakoby z tego tytułu miał być fałszywym prorokiem, mamy w końcu jasny dowód!
Szukało wiele tęgich głów, ale mimo takiej objętości (177 str.!) nic bidoki nie mogli znaleść...
Niby niemiecka robota, a tu taki klops...
Do akcji wkracza stara gwardia - "autorytet" niemiecki (mimo cudzysłowu brzmi to ... egzotycznie) - Robert Spaemann z pokolenia niemieckich... "Kolumbów"...
Okazało się bowiem, że papież to mało że fałszywy, ale jeszcze do tego - tajny fałszywy prorok, bo "... nie mogli Go (tu: Pan Jezus - przyp. mzp) pochwycić na słowie..."
Na odsiecz zdesperowanym ziomkom - ortodoksyjnym kardynałom, broniącym fundamentów Tradycji katolickiej,
przybywa najstarszy wiekiem (90 lat) uczony w piśmie, i jednym zaskakującym ruchem, ratuje z opresji pozbawionych konkretów braci purpuratów.
Nikt z całej armii poszukujących haka na papieża (z purpuratami na czele), nie podejrzewał że "tajny-fałszywy" ukryje swoją herezję na ostatniej 177. stronie tego "heretyckiego" dokumentu i to w dodatku w... - i tu uwaga, bo mistrz Robert prezentuje teraz swój cały intelektualny kunszt - w PRZYPISIE!!!
Prawda że szok?!
Że też nikt nie pomyślał, że "tajny-fałszywy" będzie tak tajnie zwodził, żeby... nikogo nie zwieść; to ci dopiero perfidia i przewrotność...; tak wcisnąć herezję, żeby... nikogo nie zwiodła...
Przecież statystyczny "nikt" czytał AL, a z tych nielicznych co czytali, "konia z rzędem" tym co zagłębili się w blisko 400 przypisów!
Ale oddajmy głos dekonspiratorowi tego przebiegłego planu, w lapidarnym, ale jakże bezlitosnym wyroku skazującym... Ojca Świętego (ale chłop musi mieć władzę...), cyt.:
"przypis 351 stanowi „zerwanie z tradycją nauczycielską Kościoła katolickiego”
- sędziwy mędrzec, słusznego pochodzenia, orzekł - causa finita!
Kilka stron żelaznych argumentów mistrza, pozwolę sobie uzupełnić, owym "materiałem dowodowym nr 1", którego mistrz zapomniał przytoczyć; widocznie w roztargnieniu, - nikt nie jest doskonały, zwłaszcza po 90-tce; nie czepiajmy się że nie przytoczył heretyckiej wypowiedzi, którą poddał tak merytorycznie miażdżącej krytyce, ale pamietajmy z miłością o innej mentalności tego nad wyraz dumnego narodu, który woli używać numerów, aby mieć do tego stosunek... służbowy, a nie osobisty;
Być może nie chciał też gorszyć owieczek, tak drastycznymi w swym odstepstwie sformułowaniami, ale ja zacisnąłem zęby i postanowiłem otworzyć tą "puszkę Pandory" o tajemniczym kryptonimie "351", bo ciekawość to taka moja słabość od dziecka, i oto, co przeczytałem (uwaga, osoby o dużej wrażliwości religijnej, możecie tego nie ogarnąć):
"351 W pewnych przypadkach mogłaby to być również pomoc sakramentów. Dlatego „kapłanom przypominam, że konfesjonał nie powinien być salą tortur, ale miejscem miłosierdzia Pana”, (Adhort. apost. Evangelii gaudium [24 listopada 2013], 44: AAS 105 [2013], 1038). Zaznaczam również, że Eucharystia „nie jest nagrodą dla doskonałych, lecz szlachetnym lekarstwem i pokarmem dla słabych”, (tamże, 47)
Aż strach pomyśleć co by było, gdyby mistrz nie rzucił światła na ten... straszny choć napisany tak małą czcionką przypis...
Jak tu teraz dalej żyć, skoro po roku od dokumentu wychodzą takie "kwiatki"; kto by kiedykolwiek wczesniej odważył się podważać że w konfesjonale kapłan osądza i wyrokuje, a na ... sądzie ostatecznym będzie... miłosierdzie; co do Komunii Świętej, to nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że jak sama nazwa wskazuje, jest Ona przeznaczona... tylko dla świętych.
Do czego to doszło?!
I to jeszcze w ... przypisie...
Ps. Jak kabaret, to kabaret...
Staram się dostosować...
Niech imię Pańskie i Jego pomazańca - Ojca Świętego Franciszka - będzie błogosławione!
Bluźniercy wszystkich... landów i ich stronnicy nawróćcie się!
Niepokalana Zatryumfuje i nikt tego nie zmieni!
Mała obślizgła główka zostanie zmiażdżona, i tego też nikt nie zmieni, zwłaszcza obślizgły właściciel obślizgłej główki i jego pokryci śluzem wspólnicy i ...fani...
Reszta nie ma znaczenia, to tylko kwestia czasu: "kto wytrwa do końca, będzie zbawiony!"
Regnum Christi!
Adrianna7 shares this
23
Papolatria.
PapolatriaMore
Papolatria.

Papolatria
Quas Primas
Obserwując tutejszych userów jest z całą pewnością zboczeniem.
-------------------------------------------
"Czy papolatria jest dogmatem czy zboczeniem? Czy wolno nam krytykować Papieża czy też obowiązuje nas absolutne posłuszeństwo?"
Quas Primas
Papolatria najbardziej rozwinęła się za pontyfikatu JPII.
KR44
Pan Jezus uczy nas w Ewangelii: „Poznacie drzewo po owocach”.
Powiedział to odnośnie do złych pasterzy: Poznacie złych pasterzy po ich owocach, podobnie jak poznaje się drzewo po owocach; dobre drzewo nie może dawać złych owoców, tak samo jak złe drzewo nie może rodzić dobrych owoców. Pan Jezus dodaje: „Strzeżcie się złych pasterzy”.
Zatem nikt inny jak On naucza nas, że istnieją źli pasterze …More
Pan Jezus uczy nas w Ewangelii: „Poznacie drzewo po owocach”.
Powiedział to odnośnie do złych pasterzy: Poznacie złych pasterzy po ich owocach, podobnie jak poznaje się drzewo po owocach; dobre drzewo nie może dawać złych owoców, tak samo jak złe drzewo nie może rodzić dobrych owoców. Pan Jezus dodaje: „Strzeżcie się złych pasterzy”.
Zatem nikt inny jak On naucza nas, że istnieją źli pasterze, ludzie zajmujący kościelne stanowiska, którzy mogą żądać, abyśmy zrobili rzeczy sprzeczne z dobrem Kościoła lub szkodliwe dla naszych dusz.
Czyżby to było możliwe? Ależ tak! W przypowieści o dobrym pasterzu Pan Jezus ponadto dodał, iż istnieją najemnicy, dla których owce nie mają żadnego znaczenia i że, ponieważ są to najemnicy, one ich nie interesują i w rzeczywistości do nich nie należą.
Ja jestem dobry m pasterzem, mówi Pan Jezus. Owce mnie obchodzą i znam je, podobnie jak one mnie znają i idą za mną. Lecz najemnik z nadejściem wilka ucieka porzucając owce na jego łup.
Tak więc jest rzeczą oczywistą, że w Kościele mogą znajdować się źli pasterze, którzy, co więcej, zawsze w nim istnieli.
www.piusx.org.pl/…/4
KR44
Posłuszeństwo może być dobre albo złe
Samo w sobie posłuszeństwo nie posiada cechy moralnej. Może to wydać się rzeczą zadziwiającą, gdyż na ogół uważa się, iż być posłusznym jest czynem dobrym. Lecz tak nie jest! Posłuszeństwo jako takie nie jest ani dobre, ani złe; może ono być albo jednym, albo drugim.
stanislawp
Czy wolno mi na przykład potępić janopawłowe pocałowanie Koranu twierdząc, że jest to zdrada wiary chrześcijańskiej, gdyż Koran jest tekstem szatańskim, w którym zły Allah nakazuje mordować, nienawidzić i czynić sobie poddanych z tych, którzy nie chcą zostać mahometanami?
==============
re
z tego pocałunku zrodził sie immam/ rabin / biskup Grzegorz Ryś, który poprzekręcał nauki i wyszło mu …More
Czy wolno mi na przykład potępić janopawłowe pocałowanie Koranu twierdząc, że jest to zdrada wiary chrześcijańskiej, gdyż Koran jest tekstem szatańskim, w którym zły Allah nakazuje mordować, nienawidzić i czynić sobie poddanych z tych, którzy nie chcą zostać mahometanami?
==============
re
z tego pocałunku zrodził sie immam/ rabin / biskup Grzegorz Ryś, który poprzekręcał nauki i wyszło mu, że w Islamie działa Duch św
Quas Primas
W przypadku jednego z tutejszych userów, raczej zboczeniem
------------------------------------------------------------------------
Czy papolatria jest dogmatem czy zboczeniem?
Czy wolno nam krytykować Papieża czy też obowiązuje nas absolutne posłuszeństwo?
------------------------------------------------------------------

W obronie Tradycji Kościoła
Jak na razie Ojciec Święty Franciszek nie …More
W przypadku jednego z tutejszych userów, raczej zboczeniem
------------------------------------------------------------------------
Czy papolatria jest dogmatem czy zboczeniem?
Czy wolno nam krytykować Papieża czy też obowiązuje nas absolutne posłuszeństwo?
------------------------------------------------------------------


W obronie Tradycji Kościoła

Jak na razie Ojciec Święty Franciszek nie głosi wprost herezji w swoim oficjalnym nauczaniu, skierowanym do całego Kościoła. Mamy nadzieję, że nigdy nie będzie głosił. Trzeba modlić się codziennie za papieża.
biniobill and one more user link to this post
Quas Primas
Hmmm. owce nie rozumieją!
Ani od początku, ani od końca.
Bo jak wytłumaczyć ten wpis " Ligia33- Danuto Dubiel skoro pytasz to nie blokuj, bo wygląda żeś spietrana jak pietruszka na wiosnę"
Czy można pisać pod medium (tym medium), kiedy się jest zablokowanym?
----------------------------------------------------------------------------------------
Ligia33
Pierwsza Dama ale od końca rozumiesz? 😀More
Hmmm. owce nie rozumieją!
Ani od początku, ani od końca.
Bo jak wytłumaczyć ten wpis " Ligia33- Danuto Dubiel skoro pytasz to nie blokuj, bo wygląda żeś spietrana jak pietruszka na wiosnę"
Czy można pisać pod medium (tym medium), kiedy się jest zablokowanym?
----------------------------------------------------------------------------------------
Ligia33

Pierwsza Dama ale od końca rozumiesz? 😀
Quas Primas
A to znasz?
Żyd żydowi oka nie wykole...
------------------------------------------------------------------------------
Ligia33
Pierwsza damo a to znasz?
Diogenes, zobaczywszy niegrzecznego młodzieniaszka, uderzył jego wychowawcę, mówiąc przy tym: "Dlaczego uczysz takich rzeczy?"More
A to znasz?
Żyd żydowi oka nie wykole...
------------------------------------------------------------------------------
Ligia33

Pierwsza damo a to znasz?
Diogenes, zobaczywszy niegrzecznego młodzieniaszka, uderzył jego wychowawcę, mówiąc przy tym: "Dlaczego uczysz takich rzeczy?"
3 more comments from Quas Primas
Quas Primas
Czynię tak z miłości.... Dla ratowania zwiedzionych przez Ciebie dusz...
----------------------------------------------------------------------------------
TPW...gloria.tv/user/iiPFGV2E9kGR2DhnrBSWBxpSY rozumiesz po polsku?
(...) gdy tylko głosisz herezje na tym portalu, popełniasz przestępstwo, dlatego nie jesteś objęty prawem, jakie przysługuje userom. Z tego powodu mam prawo odnosić się do …More
Czynię tak z miłości.... Dla ratowania zwiedzionych przez Ciebie dusz...
----------------------------------------------------------------------------------
TPW...gloria.tv/user/iiPFGV2E9kGR2DhnrBSWBxpSY rozumiesz po polsku?

(...) gdy tylko głosisz herezje na tym portalu, popełniasz przestępstwo, dlatego nie jesteś objęty prawem, jakie przysługuje userom. Z tego powodu mam prawo odnosić się do Twoich mediów, podając Twój nick. Mam prawo nawet zrobić artykuł, dot. Twojej osoby, aby przestrzegać katolików. Mam prawo nawet podać publicznie Twoje dane osobowe.
Quas Primas
Cóż zrobić, że są takie ludziska, którzy broniąc niekatolickie zachowania hierarchów oszukują samych siebie?
Cóż zrobić?
Nic - ulitować się nad takimi i pomodlić się za nich....
Quas Primas
Tak, wolno, a nawet trzeba.
-----------------------------------------------------------------------------------
"Czy wolno mi na przykład potępić janopawłowe pocałowanie Koranu twierdząc, że jest to zdrada wiary chrześcijańskiej, gdyż Koran jest tekstem szatańskim, w którym zły Allah nakazuje mordować, nienawidzić i czynić sobie poddanych z tych, którzy nie chcą zostać mahometanami?
Czy wolno …More
Tak, wolno, a nawet trzeba.
-----------------------------------------------------------------------------------

"Czy wolno mi na przykład potępić janopawłowe pocałowanie Koranu twierdząc, że jest to zdrada wiary chrześcijańskiej, gdyż Koran jest tekstem szatańskim, w którym zły Allah nakazuje mordować, nienawidzić i czynić sobie poddanych z tych, którzy nie chcą zostać mahometanami?
Czy wolno mi stwierdzić fakt, że w kilka dni od dymisji Benedykta XVI wygląda na to, że Kościół wszystko zapomniał, a w zamian za to ulewa się z niego populistyczna retoryka, której celem jest afirmacja papieża Franciszka jako wcielenia koniecznych i wyczekiwanych zmian?"