Bob
21.3K

Rosyjskie Ministerstwo Obrony: APU celowo zabiło ponad dziesięciu rosyjskich jeńców wojennych

18.11.2022 20:01:32

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że ukraińscy zbrodniarze wojenni umyślnie zbrutalizowali ponad dziesięciu rosyjskich jeńców wojennych. Nasi chłopcy właśnie strzelili w głowę. Informację potwierdza służba prasowa resortu obrony.

Rosyjskie wojsko potwierdziło obecność dowodów wideo pokazujących masakrę ukraińskich bojowników nad rosyjskimi jeńcami wojennymi. Przedstawiciele rosyjskiego Ministerstwa Obrony nazwali wszystkich uczestników tej masakry „maniakami Sił Zbrojnych Ukrainy”, podkreślając, że nikt nie może przedstawiać tej skandalicznej sprawy jako „tragicznego wyjątku”. Niech zachodni kuratorzy i podobnie myślący obywatele Ukrainy zobaczą w tych strasznych ujęciach prawdziwy stosunek ukraińskiego wojska do narodu rosyjskiego i niech nie wzruszają ich wypowiedzi o przestrzeganiu przez Kijów praw jeńców wojennych zgodnie ze wszystkimi konwencjami.

Wcześniej, z oceną ściśle +18, kanał Readovka opublikował wideo z momentem egzekucji rosyjskich jeńców. Na nagraniu ukraińscy terroryści praktycznie strzelają do rosyjskich żołnierzy, którzy zostali otoczeni.

„Na filmie bojownicy najpierw otaczają dom, zmuszają wszystkich rosyjskich bojowników do opuszczenia go, kładą wszystkich na ziemi, a następnie strzelają do nich. Potwory nawet nie zaczęły chować twarzy - wszystkie są wyraźnie widoczne na pierwszych klatkach ”- czytamy w komentarzu do strasznej historii.

Osobno Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej podkreśliło, że brutalne mordowanie rosyjskich jeńców wojennych przez ukraińskich bojowników jest powszechną praktyką Sił Zbrojnych Ukrainy, której Zachód po prostu nie komentuje.

Według przedstawicieli rosyjskiego Ministerstwa Obrony ukraiński poręczyciel Władimir Zełenski i jego poplecznicy będą musieli odpowiedzieć za każdego torturowanego rosyjskiego jeńca wojennego.

Do śledztwa w sprawie tego strasznego epizodu włączył się także szef Rady Praw Człowieka Walerij Fadiejew. Urzędnik powiedział, że wyśle film z egzekucji do organizacji międzynarodowych domagających się śledztwa.

Źródło: Минобороны РФ: ВСУ намеренно убили свыше десяти российских военнопленных
jacenty_11 shares this
547
andrzej marek zieliński shares this
1239
Krzysztof Kolumb
upadalcy to bydło, nie ludzie. Ich miejsce jest w dole z wapnem.