Ciemno, zimno będzie wszędzie, ale jakoś będzie

Turów czeka los Tura?

Pozwoliłem sobie na tę złośliwą rymowankę w tytule, ale u progu wojny, do której zmierzamy, mimo pokojowych zapewnień, lotem koszącym wszystko można poczynić.
O co więc się rozchodzi? A o to, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił w środę decyzję środowiskową Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dotyczącą kontynuacji wydobycia węgla w kopalni Turów. Fajnie, nie? A tyle było krzyku, tyle waleczności, protestów, umów. I co? Przyszło krótkie rozporządzenie z Berlina i już są efekty, gdyż Bismarck wiedział, iż sami sobie jako słynna "polska nienormalność" z niczym nie poradzimy, dlatego Niemcy postanowili na powrót wziąć nasze sprawy w swoje ręce.
I tak sędzia Sędzia WSA Jarosław Łuczaj, uchylając decyzję środowiskową, powiedział, że sąd zgadza się ze skarżącymi podmiotami zajmującymi się ochroną środowiska odnośnie skutków spalania paliw kopalnych, to jednak okoliczności te nie mogły mieć wpływu na ocenę środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia. Dlatego główną przyczyną uchylenia decyzji były zarzuty nawiązujące do umowy między rządami Polski a Republiki Czeskiej o współpracy w zakresie odnoszenia się do skutków wynikających z eksploatacji kopalni.Taka tam ble-ble-ble, mowa-trawa.Oczywiście będzie zapewne odwołanie się od tego idiotycznego, zagrażającemu polskiej gospodarce i energetyce wyroku, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że oczadziali pangermanizmem polnische volksturmiści wybrali między sobą na wodza generalnego gubernatora Herr Tuska aus Danzig, który już zapowiedział w rozmowie z protestującymi rolnikami że, generalnie to on "nic nie może". Natomiast w fotelu Marszałka Sejmu obsadzili eko cyrkowca, Szymona "Jokera" Hołownię, co razem wzięte kiepską wróży nam przyszłość, i nie tylko nam, także tym co tak wybrali.
W tym miejscu przypomina mi się dowcip ilustrowany. Przy ognisku w jaskini siedzi dwóch jaskiniowców którzy prowadzą między sobą taki oto dialog:
- Ech, kiedyś to były czasy.

- Zgadza się. Był prąd, gaz, centralne ogrzewanie, ale przyszli ci cholerni ekolodzy i wszystko się skończyło...Na koniec. Gdzie może być szacowny Herr gubernator Tusk Aus Danzig? Pewnie wizytuje gotowe do wysyłki transporty niemieckich wiatraków.
Skoro "Herr Tusk aus Danzig nic nie może" to w odpowiedzi od rolników i swoich wyborców powinien usłyszeć - "to wypierdalaj !"

A ci co wybrali "Szymka wdeptywacza w ziemię Putinów" to powinni się złożyć na jego "nowe buty" co by skutecznie tego "Putina" sam wdeptał. Jak nie wdepcze on Putina to Putin wdepcze jego, ale zawsze jakiś efekt tego "wdeptywania" będzie.

No a temu Kosiniakowi-Kamyszowi trzeba wydać krótki rozkaz: "kamasze włóż i na front wymarsz !"

Czy naprawdę Polaków na takie postawienie sprawy nie stać ?! ...
jacenty_11 shares this
103
Ribena shares this
901
I
Chromosom Filadelfia
Czas to w końcu wykrztusić - Unia Europejska to nasz WRÓG.
Właśnie krok po kroku tworzą KOMUNIZM, czyli odbiorą nam całą własność i pozbawią wszelkich praw.