+ + +
+ + +

A po Grossie jest „Pokłosie”

Pokłosie” powiela fałsz historyczny – rozmowa z prof. Bogdanem Musiałem
www.bibula.com
W krajach zachodnich podobne traktowanie własnego narodu byłoby niemożliwe. Tam po prostu działa społeczeństwo obywatelskie. Ktoś, kto o swoich rodakach wyrażałby się z podobną pogardą, byłby publicznie „spalony” – mówi prof. Bogdan Musiał, historyk, znawca historii Polski w XX wieku w rozmowie z portalem …More
Pokłosie” powiela fałsz historyczny – rozmowa z prof. Bogdanem Musiałem

www.bibula.com

W krajach zachodnich podobne traktowanie własnego narodu byłoby niemożliwe. Tam po prostu działa społeczeństwo obywatelskie. Ktoś, kto o swoich rodakach wyrażałby się z podobną pogardą, byłby publicznie „spalony” – mówi prof. Bogdan Musiał, historyk, znawca historii Polski w XX wieku w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Pokazywane od kilku dni na ekranach polskich kin „Pokłosie” Pasikowskiego porusza ważny temat relacji polsko-żydowskich. Niestety, w krzywym zwierciadle, na siłę puszczając zgraną płytę, że oprócz kilku sprawiedliwych wszyscy Polacy to odpychający antysemici. Dlaczego wciąż próbuje się nam coś takiego wkładać łopatą do głowy?

Musimy tutaj starannie rozdzielić zainteresowanie tym tematem w Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie uwarunkowania są zupełnie inne, co ma związek z silną w tym kraju diasporą żydowską. Wielu amerykańskich Żydów wyjechało z Polski, a ich dziadkowie czy rodzice byli ofiarami Holocaustu. Stosunkowo duża część diaspory utożsamia Polaków z antysemitami. A pamiętajmy, że to środowisko ma silne wpływy w kulturze, przemyśle filmowym, mediach. I narzuca swoje wewnętrzne przekonanie o polskim antysemityzmie. Z kolei w Niemczech obowiązuje szkodliwa i nieprawdziwa zbitka myślowa „polski nacjonalizm – polski antysemityzm”. Na to wszystko nakłada się pewnego rodzaju brak świadomości w Polsce.

Co Pan ma na myśli?

Reakcje na oskarżenia o antysemityzm powinny być wyważone. Reagując histerycznie, Polacy potwierdzają jedynie to, co druga strona chce usłyszeć. Najważniejsze, by przeanalizować powody, z których wzięły się uprzedzenia polsko-żydowskie. Oczywiście nie twierdzę, że wśród Polaków w ogóle antysemitów nie było. Byli. Ale odpowiedzmy sobie na pytanie, czy polski antysemityzm był silniejszy od niemieckiego, francuskiego czy amerykańskiego? Czy był szczególny? Uważam, że w Polsce po 1989 r. debata rozliczeniowa z antysemityzmem ma odciągnąć uwagę od zbrodni komunizmu w czasach PRL. To często widać po biografiach. Osoby, które były silnie związane z systemem komunistycznym, często później naukowo czy publicystycznie angażowały się w rozliczanie polskiego antysemityzmu. Przy czym rozliczyć z niego powinien się naród, a nie jego elity. Najlepszym przykładem takiej postawy jest sprawa Jedwabnego.
Do której wprost nawiązuje film „Pokłosie”…

Gdzie doszło do zbrodni i to jest fakt, ale takim samym faktem jest, że książka Grossa o Jedwabnem jest nierzetelna i przekłamuje historię. Największy problem w tym, że tę przekłamaną historię tzw. siły postępowe w Polsce wciąż uważają za dogmat. Kto temu zaprzecza od razu słyszy, że jest oszołomem i nacjonalistą. Taki przekaz zatwierdzają tzw. autorytety, jak Andrzej Wajda, który dzisiaj wychwala film Pasikowskiego. Niestety to myślenie, które współbrzmi z tym, jak Polacy w czasie wojny są postrzegani na Zachodzie. Przez okulary Grossa: chciwi, prymitywni, mordujący dla żądzy posiadania. W dodatku współodpowiedzialni za Holocaust i tak samo antysemiccy, jak naziści. Nie – Niemcy, tylko naziści! W Niemczech powstaje zresztą film dokumentalny, którego reżyserka w rozmowie ze mną wyraziła taki właśnie sąd. Aż mnie zatkało. Czyli przekaz Polak-antysemita wciąż ma się na Zachodzie dobrze. Filmy takie jak „Pokłosie” mają go tylko umocnić, tym razem w masowej świadomości. Ludzie mają chodzić do kin. Pasikowski, robiąc swój film, bardzo dobrze wiedział, czego oczekuje się dzisiaj od filmu postępowego. Chcąc dostać nagrodę, mieć dobre recenzje, musiał zrobić to, co odpowiada głównemu nurtowi.

Gdzie w takim razie są choćby próby poszukiwania prawdy? W końcu film nawiązuje do autentycznych wydarzeń w czasie wojny. Jak można postawy nielicznych ludzi ogłaszać normą? Przecież większość Polaków wobec Żydów zachowywała się co najmniej przyzwoicie.
To powielanie fałszerstwa Grossa, który właściwie wykreślił Niemców ze zbrodni w Jedwabnem. Czyli nie uznał ich ewidentnego sprawstwa przywódczego. „Pokłosie”, gdzie pokazuje się „kilku sprawiedliwych”, powiela myślenie stalinowskie, komunistyczne. Film ma udowodnić, że w Polsce jest nieliczna warstwa ludzi postępowych, tolerancyjnych, czytelników “Wyborczej” i “Tygodnika Powszechnego”. Reszta to niebezpieczny motłoch. Typowo elitarne myślenie. Komuniści też byli przekonani, że wiedzą lepiej. Dlatego trzeba było wyrżnąć tylu ludzi, bo nie nadawali się do budowy społeczeństwa socjalistycznego. Takie myślenie polskim postępowcom zostało do dziś. Nie mają korzeni szlacheckich, tylko stalinowskie. Typowa postawa, którą obserwuję w państwach postkomunistycznych. W krajach zachodnich podobne traktowanie własnego narodu byłoby niemożliwe. Tam po prostu działa społeczeństwo obywatelskie. Ktoś, kto o swoich rodakach wyrażałby się z podobną pogardą, byłby publicznie „spalony”.

Autor: Rafał Kotomski, | Źródło: niezalezna.pl
+ + +

POlicyjna prowokacja. Opublikowane w dniu 11 lis 2012 przez użytkownika grzegorz335 Policja strzela …

Mamy dowody na prowokacje policji
autorzygazetypolskiej.salon24.pl/463604,mamy-dow…
Pojawiają się kolejne dowody policyjnych prowokacji podczas niedzielnego Marszu Niepodległości. Na dostępnych w internecie filmach widać, jak umundurowani policjanci rzucają płonące race w środek tłumu, a osoby w identycznych jak policyjne kominiarkach prowokują zamieszki.
Policjantami w charakterystycznych …More
Mamy dowody na prowokacje policji

autorzygazetypolskiej.salon24.pl/463604,mamy-dow…

Pojawiają się kolejne dowody policyjnych prowokacji podczas niedzielnego Marszu Niepodległości. Na dostępnych w internecie filmach widać, jak umundurowani policjanci rzucają płonące race w środek tłumu, a osoby w identycznych jak policyjne kominiarkach prowokują zamieszki.

Policjantami w charakterystycznych zielonych kominiarkach byli funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznej oraz Centralnego Biura Śledczego i Biura Operacji Antyterrorystycznych. Oprócz nich na ulicach Warszawy pojawiło się ponad 600 policjantów w cywilu. Ci ostatni podczas dwugodzinnej odprawy usłyszeli, że mają być widoczni – wynika z informacji, do której dotarła „Codzienna”. Dwugodzinna odprawa miała miejsce w oddalonym od centrum Warszawy budynku przy ul. Domaniewskiej. Stamtąd funkcjonariusze docierali do centrum Warszawy w większości na własną rękę, komunikacją miejską.
Dwuznaczną rolę odegrały również oddziały prewencji zgromadzone w miejscu, z którego miał wyruszyć marsz. Na pytanie operatora Gazety Polskiej VOD, dlaczego zebrali się akurat w tym miejscu, jeden z funkcjonariuszy opowiedział: „Bawimy się”, i odesłał do rzecznika prasowego. Z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn start marszu został opóźniony o 45 minut, a zamieszki rozpoczęły się już po kilku minutach. Na dostępnych w internecie filmach widać, jak aktywny udział w jednym z pierwszych ataków na policję bierze osoba w kominiarce używanej przez funkcjonariuszy BOA i CBŚ. To właśnie te zdarzenia rozpoczęły zamieszki na ul. Marszałkowskiej. Do przepychanki natychmiast dołączyli pseudokibice, którzy w niedzielę wyjątkowo licznie stawili się w Warszawie. Później na policjantów z oddziału prewencji posypały się race, kosze na śmieci i kostka brukowa, a policja użyła broni gładkolufowej. Na jednym z filmów również widać osobę w zgniłozielonej kominiarce, która bierze udział w ataku na policjantów. Na kolejnych filmach widać, jak raca upada za kordonem prewencji, a funkcjonariusz podnosi ją i ciska prosto w tłum demonstrantów – Rzecznik policji insp. Mariusz Sokołowski stwierdził, że funkcjonariusz na pewno uczynił tak „w obronie własnej osoby”. Zaprzeczył również, jakoby policja miała dokonywać prowokacji.
Zamieszki trwały ok. 40 minut, po tym czasie organizatorom udało się uspokoić sytuację i porozumieć z policją. Marsz ruszył dalej. Na trasie pochodu nie dochodziło już do żadnych zajść. Policja była w zasadzie nieobecna poza funkcjonariuszami, którzy zabezpieczali budynki rządowe, w tym Kancelarię Premiera. Tam pod adresem członków klubów „Gazety Polskiej” posypały się obelgi ze strony tajniaków.
– To niedopuszczalne, by w tłumie demonstrantów operowali funkcjonariusze w kominiarkach i z pałkami teleskopowymi, których nie można zidentyfikować i którzy są tym samym całkowicie bezkarni – mówi „Codziennej” Przemysław Wipler, poseł PiS u. – Nie zmienia to jednak faktu, że część przybyłych na marsz osób zachowywała się absolutnie skandalicznie – dodaje. Z kolei Adam Szejnfeld, poseł PO, powiedział, że niedzielne incydenty godzą w poczucie bezpieczeństwa obywateli, narodu i państwa.

Wczoraj późnym popołudniem przed Komendą Stołeczną Policji w Warszawie ok. 150 osób pod hasłem: „Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za Platformą! ” protestowało przeciwko policyjnym prowokacjom.

Po niedzielnych wydarzeniach na komisariaty doprowadzono 176 osób, rannych zostało 22 funkcjonariuszy.

Wojciech Mucha
GPC
+ + +

2012-11-15 pustelnia. źródło:christusvincit-tv.pl (publikowane za zgodą ks. Piotra)

Masoneria krytykuje kościół
www.naszdziennik.pl/wp/14907,masoneria…
Wielki Wschód Francji bezpardonowo zaatakował Kościół katolicki. Powodem stał się sprzeciw biskupów wobec planów legalizacji układów gejowskich we Francji i wynikających z tego konsekwencji.
W ubiegłym tygodniu rząd Francji zatwierdził projekt ustawy legalizującej układy gejowskie i możliwość adoptowania przez nie dzieci.More
Masoneria krytykuje kościół

www.naszdziennik.pl/wp/14907,masoneria…

Wielki Wschód Francji bezpardonowo zaatakował Kościół katolicki. Powodem stał się sprzeciw biskupów wobec planów legalizacji układów gejowskich we Francji i wynikających z tego konsekwencji.

W ubiegłym tygodniu rząd Francji zatwierdził projekt ustawy legalizującej układy gejowskie i możliwość adoptowania przez nie dzieci.

Przeciwko tej decyzji dużo wcześniej protestowały tysiące trzeźwo myślących Francuzów, merowie poszczególnych miast, a także Kościół.

I to właśnie stanowisko Kościoła jasno przedstawione przez Konferencję Episkopatu Francji stało się przyczyną ataku jednej z najstarszych obediencji masonerii w Europie.


"Wielki Wschód Francji stanowczo potępia wypowiedzi Kościoła katolickiego odnośnie do projektu ustawy o otwarciu małżeństwa cywilnego na wszystkie pary (...)" - czytamy w komunikacie pt.

"Definicja praw osoby zależy jedynie od wspólnej woli ludzi" (sic!) opublikowanym na oficjalnej stronie WWF.

Postępowo-propagandowy bełkot rozwija się jeszcze w następnych zdaniach: "Otóż nawiązanie kard. André Vingt-Trois do "głębokich przemian naszego prawodawstwa, które mogłyby radykalnie zmienić sposoby funkcjonowania relacji, na których opiera się nasze społeczeństwo" świadczy o zacofaniu czy wręcz obskurantyzmie oderwanym całkowicie od koniecznych ewolucji społecznych i politycznych naszych czasów".

Jak dowiadujemy się z dalszej części wywodu, "celem projektu tej ustawy jest zapewnienie uznania dla wolnego wyboru małżeńskiego jednostek, które tego pragną, w imię równości praw".

W kolejnym zdaniu, kiedy mowa o Kościołach i ich prawach, autorzy komunikatu rezygnują już z powoływania się na "równość praw" na rzecz laicyzmu, który chyba w imię podmiany znaczeń nazywają "Laickością" (pisaną wielką literą).

"W imię Laickości Wielki Wschód Francji przypomina, że Kościoły winny ograniczać się jedynie do sfery duchowej i nie mogą mieszać się - poprzez stygmatyzujące złorzeczenia oraz obraźliwe i pełne nienawiści epitety - w słuszne debaty publiczne i demokratyczne, które przyczyniają się do zmian i postępu w prawodawstwie cywilnym".
+ + +

2012-11-15 pustelnia. źródło:christusvincit-tv.pl (publikowane za zgodą ks. Piotra)

Dariusz Ratajczak
,,Współczesny Kościół rzymsko-katolicki musi zmagać się nie tylko z jawną antykościelną propagandą właściwą środowiskom lewicowym, laickim, pozostającym w orbicie wpływów soc-liberalnego śmietnika ideologicznego, granice którego wyznacza polityczna poprawność. Prawda,to jest trudna walka, ale przejrzysta : przeciwnik dosyć jasno określa własne stanowisko,nawet nie stara się …
More
Dariusz Ratajczak

,,Współczesny Kościół rzymsko-katolicki musi zmagać się nie tylko z jawną antykościelną propagandą właściwą środowiskom lewicowym, laickim, pozostającym w orbicie wpływów soc-liberalnego śmietnika ideologicznego, granice którego wyznacza polityczna poprawność. Prawda,to jest trudna walka, ale przejrzysta : przeciwnik dosyć jasno określa własne stanowisko,nawet nie stara się ukryć niechęci do Wiecznej Instytucji.
Problem o wiele poważniejszy polega na tym,że istnieje także drugi, wewnętrzny front walki. W tym wypadku przeciwnik Kościoła jest jeszcze bardziej niebezpieczny, działa jako ksiądz, znany teolog, prominentny dygnitarz w szatach duchownych...

Czasami tych szacownych dywersantów, ukrytych stronników lewicy, masonerii i herezji tytułuje się mianem katolewicy, inni mówią o kościelnych postmodernistach, czy progresistach. Mniejsza o terminy-ważne jest to, że u progu XXI wieku to mieszane towarzystwo świeckich i duchownych "katolików" opanowało wiele strategicznych przyczółków w Kościele i w jego pobliżu. Polska może nie jest jeszcze wzorcowym przykładem tego "blitzkriegu", ale V Kolumna i u nas staje się coraz bezczelniejsza (bp.Pieronek, ks.Czajkowski, ks.Piotrowski), jawnie heretycka (ksiądz intelektualista Tischner),anty-tradycjonalistyczna, judaizująca ("Tygodnik Powszechny", "Przegląd Powszechny", "Więź"). Ludzie ci podważają dogmaty wiary, starają się-jak to się ładnie mówi- unowocześnić Kościół, propagują fałszywy ekumenizm, sprowadzający się np. do przenoszenia na grunt katolicki pojęć protestantyzmu, czy nawet (a może zwłaszcza) judaizmu.

[ ... ]
To prawda, święty Piotr, czy św. Jan byli Żydami, lecz ich "tak" wobec Syna Bożego spotkało się ze sprzeciwem ze strony innych Żydów. Piotr, Paweł, Jan niewątpliwie należą do wybranego "narodu" chrześcijańskiego- podobnie jak inni Żydzi-chrześcijanie, chrześcijanie Polacy, Niemcy, Francuzi. Natomiast podstawowy trzon Żydów stworzył sobie całkiem nową religię, wywodzącą się wprawdzie ze Starego Testamentu, ale radykalnie zmienioną przez nową, nacyjną i ekskluzywną interpretację -wściekle anty-chrześcijański Talmud. Tak więc prawowitymi dziedzicami Starego Testamentu są chrześcijanie, natomiast Żydzi są odszczepieńcami, którzy świadomie odrzucili swe pierwotne wybraństwo mówiąc "nie" Chrystusowi. Oczywiście należy się za nich modlić -tak jak to czynił święty Maksymilian Maria Kolbe-by zawrócili ze złej drogi. Należy również cierpliwie przekonywać ich do prawd zawartych w katolicyzmie (bo taka jest istota katolickiego ekumenizmu: uporczywe przekonywanie do wyznawanej wiary).,,
+ + +

Magiczne symbole - czy znasz ich znaczenie?

Skarabeusz, święty żuk, gnojnik (khepri)
Żuk, zwany także khepri lub khepra, jest symbolem reinkarnacji w mistyce egipskiej. Słowo kheper w języku egipskim znaczy "stawać się", "być" i wskazuje także na tego, kto powoduje stawanie się. Kształt skarabeusza był w Egipcie nadawany bóstwom. Wierzono bowiem, iż żuk rozmnaża się sam z siebie; stąd jego boska moc stwórcza. Uważano także, iż skarabeusz …More
Skarabeusz, święty żuk, gnojnik (khepri)

Żuk, zwany także khepri lub khepra, jest symbolem reinkarnacji w mistyce egipskiej. Słowo kheper w języku egipskim znaczy "stawać się", "być" i wskazuje także na tego, kto powoduje stawanie się. Kształt skarabeusza był w Egipcie nadawany bóstwom. Wierzono bowiem, iż żuk rozmnaża się sam z siebie; stąd jego boska moc stwórcza. Uważano także, iż skarabeusz toczy Słońce po niebie (jak kulę gnoju). Amulety żuka miały chronić przed złymi siłami, ale przede wszystkim pomagać w odrodzeniu się po śmierci do życia wiecznego - w taki sposób, jak skarabeusz odradza się sam z siebie. W okultyzmie jest to symbol Belzebuba (szatana) - władcy much. Noszony jako ozdoba wskazuje na to, że jego właściciel ma moc. Sam żuk ma mieć także, siłę ochronną przed innymi złymi mocami. Skarabeusza odnaleźć można na okładkach wielu płyt rockowych, medalionach i tatuażach.
+ + +

Magiczne symbole - czy znasz ich znaczenie?

Krzyż z kokardką - Ankh (onk)
Amulet ten z racji swojego kształtu bywa mylony z krzyżem, znakiem zbawczej Męki Jezusa Chrystusa. Tymczasem znak ankh wywodzi się ze starożytnej kultury egipskiej, gdzie jako hieroglif oznaczał życie, płodność i reinkarnacje. Symbolizuje on egipskiego boga Ra, który to bóg wymagał adoracji w postaci orgii seksualnych. Ściśle związany z kultem płodności - znak zwany …More
Krzyż z kokardką - Ankh (onk)

Amulet ten z racji swojego kształtu bywa mylony z krzyżem, znakiem zbawczej Męki Jezusa Chrystusa. Tymczasem znak ankh wywodzi się ze starożytnej kultury egipskiej, gdzie jako hieroglif oznaczał życie, płodność i reinkarnacje. Symbolizuje on egipskiego boga Ra, który to bóg wymagał adoracji w postaci orgii seksualnych. Ściśle związany z kultem płodności - znak zwany jest także "krzyżem życia". Hieroglif ten jest bardzo różnie interpretowany. Jako agc, crux ansata oznaczał zapłodnienie przez Słońce. Linia pozioma z pętlą oznacza wschodzące Słońce, pionowa zaś jest jego promieniem. Inna interpretacja wskazuje na dwa pierwiastki: męski (linia pionowa - symbol falliczny) i żeński (część ankh - symbol kobiecych narządów rodnych). Połączenie tych dwóch pierwiastków w ankh jest źródłem życia. Dzisiaj także tłumaczy się ten symbol regeneracją życia poprzez narodziny i reinkarnację. Funkcjonuje jako symbol rozwiązłości seksualnej i pogardy dziewictwem. W ostatnich czasach stał się talizmanem niektórych grup zajmujących się okultyzmem i wiedzą tajemną, dla których symbolizuje rozwiązłość seksualną. Rozpowszechniony jest przez karty Tarota, malowidła na ścianach piramid i mumii. W muzyce rockowej występuje na okładkach płyt, jak również jest noszony przez nieświadomych chrześcijan jako ozdoba w formie wisiorka lub pierścionka.
+ + +

Magiczne symbole - czy znasz ich znaczenie?

Krzyż Nerona
(krzyż złamany, znak pokoju, pacyfka, kurza stopka)
Znany jest głównie od lat 60-tych XX wieku jako symbol pokoju. W rzeczywistości jest to teutoński znak ucieczki przed śmiercią. Bierze on swój początek od Nerona, który ukrzyżował Piotra Apostoła na krzyżu takiego kształtu. Od tego czasu oznaczał on nienawiść do chrześcijan. Był symbolem prześladowców chrześcijaństwa za Nerona …More
Krzyż Nerona
(krzyż złamany, znak pokoju, pacyfka, kurza stopka)

Znany jest głównie od lat 60-tych XX wieku jako symbol pokoju. W rzeczywistości jest to teutoński znak ucieczki przed śmiercią. Bierze on swój początek od Nerona, który ukrzyżował Piotra Apostoła na krzyżu takiego kształtu. Od tego czasu oznaczał on nienawiść do chrześcijan. Był symbolem prześladowców chrześcijaństwa za Nerona. W latach 50-tych XX wieku adwokat Gerald Holtom miał otrzymać rozkaz od sympatyzującego z komunistami Bertnarda Russella, aby zaprojektować symbol jednoczący lewicowych zwolenników pokoju w USA. Holtom postanowił wykorzystać krzyż Nerona do tego celu.

Pochodzenie tego symbolu wskazuje także, na pierwiastki zapożyczone z religii dalekowschodnich. Rozszczepienie bowiem w formie litery "Y" wskazuje na święte słowo hinduizmu, buddyzmu i dżinizmu, obarczone pełnią znaczeń ezoterycznych: Om (w brzmieniu: aum). Symbolizuje ono Brahmę, Wisiznu i Siwę jako boskie uosobienie energii lub pierwiastków: twórczego, zachowawczego i niszczycielskiego. Słowo Om wykorzystywane jest na początku wielkich modlitw i zaklęć. A.S. LaVley ukazywał ten symbol przed czarnymi mszami i orgiami w kościele satanistycznym w San Francisco. W obrzędach przyjmowania nowych członków używa się krzyża wykonanego z drzewa balsamowego lub ceramiki w celu publicznego złamania go na oznaczenie zerwania wszelkich więzów z chrześcijaństwem. Następnie zakłada się ów połamany krzyż lub krzyż Nerona na szyję na znak - pokoju z szatanem. Jest to okultystyczny symbol propagowany jako emblemat ruchów pacyfistycznych. Wśród współczesnych muzyków heavy metalowych i okultystycznych grup oznacza on upadek chrześcijaństwa (odwrócony krzyż z ramionami ku dołowi).
+ + +

2012-11-11 pustelnia (zakończenie pielgrzymki do Ziemi Świętej.)

Jan Paweł II, List Apostolski Novo millennio ineunte
„....W swojej tajemnicy Boskiej i ludzkiej Chrystus stanowi fundament i centrum historii, jest jej sensem i ostatecznym celem (...). Jego Wcielenie uwieńczone tajemnicą paschalną i darem Ducha Świętego, jest pulsującym sercem czasu, jest tajemniczą godziną, w której Królestwo Boże przybliżyło się. a nawet więcej – zapuściło korzenie w naszej …More
Jan Paweł II, List Apostolski Novo millennio ineunte

„....W swojej tajemnicy Boskiej i ludzkiej Chrystus stanowi fundament i centrum historii, jest jej sensem i ostatecznym celem (...). Jego Wcielenie uwieńczone tajemnicą paschalną i darem Ducha Świętego, jest pulsującym sercem czasu, jest tajemniczą godziną, w której Królestwo Boże przybliżyło się. a nawet więcej – zapuściło korzenie w naszej historii niczym ziarno zasiane po to, aby stało się wielkim drzewem. (...)

Nie wiemy, jakie wydarzenia przyniesie nam nowe tysiąclecie, ale mamy pewność, że nic nie zdoła wyrwać go z ręki Chrystusa, «Króla królów i Pana panów»

(...) Pan Bóg oczekuje od nas konkretnej współpracy z Jego łaską, a zatem wzywa nas, byś-my w służbie Jego Królestwu wykorzystywali wszystkie zasoby naszej inteligencji i zdolności działania. (...) Należy zwłaszcza coraz lepiej odkrywać znaczenie powołania właściwego świeckim, którzy jako tacy są wezwani, aby «szukać Królestwa Bożego zajmując się sprawami świeckimi i kierując nimi po myśli Bożej».”
+ + +

2012-11-10 nad Jordanem, Kana Galilejska

INTRONIZACJA JEZUSA KRÓLA POLSKI - PROSTO
Wpisał: Mirosław Dakowski
Intronizacja Jezusa Króla Polski - prosto
[przypominam:intronizacjachrystusa.blogspot.com W obecnych katastrofalnych dla Polski czasach, to konieczne WYJŚCIE dla nas. md]
Jezus otrzymał godność królewską od Boga Ojca i człowiek nic tu dodać ani ująć nie może. Jezus jest Królem niezależnie od woli człowieka. Natomiast od każdego …More
INTRONIZACJA JEZUSA KRÓLA POLSKI - PROSTO

Wpisał: Mirosław Dakowski

Intronizacja Jezusa Króla Polski - prosto

[przypominam:intronizacjachrystusa.blogspot.com W obecnych katastrofalnych dla Polski czasach, to konieczne WYJŚCIE dla nas. md]

Jezus otrzymał godność królewską od Boga Ojca i człowiek nic tu dodać ani ująć nie może. Jezus jest Królem niezależnie od woli człowieka. Natomiast od każdego człowieka i od każdego narodu zależy, czy dobrowolnie uzna Jezusa Króla i czy podporządkuje się Jego władzy czego Pan Bóg wymaga od nas z racji podarowanej nam wolności wyboru. Sam Wybór pociąga za sobą ogromne konsekwencje. Odmowa uznania przez człowieka Jezusa swym Królem równa się odrzuceniu człowieka przez Boga.

Pojęcie intronizacja (łac. inthronizatio - wyniesienie na tron) określa ceremonię wyniesienia kogoś do godności królewskiej. Ceremonia ta zasadniczo składa się z dwóch części: z aktu ustanowienia króla oraz z aktu oddania się pod jego władzę. W systemach władzy monarchicznej król panował nad poddanymi w zakresie określonym prawem królewskim lub prawem danego państwa. Uznanie przez poddanych władcy i jego praw następowało poprzez złożenie mu hołdu.

Intronizacja jest ideą głęboko biblijną i zawartą w wielowiekowej Tradycji Kościoła. Teoria społecznego panowania Jezusa Króla nad jednostkami i narodami chrześcijańskimi przez wiele lat wyznaczała nieprzekraczalne granice funkcjonowania indywidualnych osób i całych społeczeństw. Jednak zmiany, jakie zaszły w świecie od czasów Oświecenia, odnoszące się do układu stosunków społecznych, filozofii, polityki, moralności oraz, zwłaszcza w ostatnim stuleciu, teologii stopniowo doprowadzały do detronizacji Jezusa Króla i usuwania Go z należnego Mu miejsca w narodach chrześcijańskich.

Stąd też żądanie Pana Jezusa, skierowane do Polski i innych narodów świata, a przekazane za pośrednictwem S.B. Rozalii Celakówny, jest jednocześnie wezwaniem do powrotu jednostek i społeczeństw pod duchowe berło władzy Boga. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w świecie duchowym poza Bogiem jest tylko jeden uzurpator, zły duch, który próbuje uzyskać władzę nad człowiekiem i światem, będziemy mogli sobie uświadomić, jak ważne jest respektowanie władzy Jezusa i Jego praw w życiu zarówno prywatnym, jak i publicznym.

Dla każdego chrześcijanina uznanie w Jezusie swojego Króla nie powinno być żadnym problemem, podobnie jak publiczne wyznawanie tej wiary wobec innych.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE !
+ + +

2012-11-08 Jerozolima, Ein Kerem, konferencja

LEKTURY:
WALKA Z sZATANEM W ŚWIECIE, MODLITWA – POST – EUCHARYSTIA - EGZORCYZMY

WALKA Z SZATANEM W ŚWIECIE MODLITWA – POST – EUCHARYSTIA - EGZORCYZMY
E-book w PDF zawiera 1643 strony, składa się z dwudziestu pozycji. W e-booku są przedstawione sposoby działania złego ducha na człowieka o których nie mamy pojęcia, jednocześnie przedstawiane są sposoby obrony przed szatanem.
1. WYZNANIA EGZORCYSTY …
More
LEKTURY:

WALKA Z sZATANEM W ŚWIECIE, MODLITWA – POST – EUCHARYSTIA - EGZORCYZMY


WALKA Z SZATANEM W ŚWIECIE MODLITWA – POST – EUCHARYSTIA - EGZORCYZMY

E-book w PDF zawiera 1643 strony, składa się z dwudziestu pozycji. W e-booku są przedstawione sposoby działania złego ducha na człowieka o których nie mamy pojęcia, jednocześnie przedstawiane są sposoby obrony przed szatanem.

1. WYZNANIA EGZORCYSTY
2. sZATAN ISTNIEJE NAPRAWDĘ
3. NOWE WYZNANIA EGZORCYSTY
4. EGZORCYŚCI I PSYCHIATRZY
5. sZATAN ISTNIEJE
6. OJCIEC PIO I SZATAN
7. RĘKOPIS Z CZYŚĆCA
8. CZTERY SPRAWY OSTATECZNE
9. BYŁAM cZAROWNICĄ
10. IDŹ PRECZ sZATANIE
11. aNTYKOŚCIÓŁ W NATARCIU
12. TRAKTAY O CZYŚĆCU
13. OSTRZEŻENIE Z ZAŚWIATÓW
14. MOJE PRZEŻYCIA Z DUSZAMI CZYŚĆCOWYMI
15. CHRZEŚCIJAŃSTWO I ZNAKI Z ZAŚWIATÓW
16. BYŁEM mASONEM
17. EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL
18. sZATAN JEST ICH BOGIEM
19. WYWIAD Z dEMONEM
20. LISTY STAREGO dIABŁA DO MŁODEGO
+ + +

2012-11-08 Jerozolima, Ein Kerem, konferencja

KATECHIZM RZYMSKI
rzymski-katolik.blogspot.com/…/katechizm-katol…
Polecany przez ks. dr hab. Piotra Natanka.
KRÓLUJ NAM CHRYSTE !More
KATECHIZM RZYMSKI

rzymski-katolik.blogspot.com/…/katechizm-katol…

Polecany przez ks. dr hab. Piotra Natanka.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE !
+ + +

2012-11-12 pustelnia. źródło:christusvincit-tv.pl (publikowane za zgodą ks. Piotra)

„Obowiązek miłości, wyrażający się w adoracji eucharystycznej, jest także lekarstwem, które może uzdrowić człowieka z jego różnych bożków.
Tylko ten, kto potrafi klęknąć przed Bogiem żywym, jest zdolny egzorcyzmować – począwszy od własnego serca – agresję i niemoralność, egoizm i strach, nienawiść, bezbożność i wiele jeszcze innych rozpasanych demonów, których zgubna obecność jest tak widoczna …More
„Obowiązek miłości, wyrażający się w adoracji eucharystycznej, jest także lekarstwem, które może uzdrowić człowieka z jego różnych bożków.

Tylko ten, kto potrafi klęknąć przed Bogiem żywym, jest zdolny egzorcyzmować – począwszy od własnego serca – agresję i niemoralność, egoizm i strach, nienawiść, bezbożność i wiele jeszcze innych rozpasanych demonów, których zgubna obecność jest tak widoczna w naszych czasach, że nawet nie trzeba tego udowadniać”

(Kard. James Robert Knox).
+ + +

2012-11-12 pustelnia. źródło:christusvincit-tv.pl (publikowane za zgodą ks. Piotra)

Chrystus Wodzem, Chrystus Królem,
Chrystus, Chrystus Władcą nam !

1. Boga naszego chwalcie wszystkie ziemie,
Daj Mu cześć winną całe ludzkie plemię.
Bo litość Jego nad nami stwierdzona,
A prawda Pańska wiecznie uiszczona.

Chrystus Wodzem, Chrystus Królem,
Chrystus, Chrystus Władcą nam !

2. Chwała bądź Bogu w Trójcy Jedynemu,
Ojcu, Synowi, Duchowi Świętemu.
Jak od początku była tak i ninie
I na …
More
Chrystus Wodzem, Chrystus Królem,
Chrystus, Chrystus Władcą nam !


1. Boga naszego chwalcie wszystkie ziemie,
Daj Mu cześć winną całe ludzkie plemię.
Bo litość Jego nad nami stwierdzona,
A prawda Pańska wiecznie uiszczona.


Chrystus Wodzem, Chrystus Królem,
Chrystus, Chrystus Władcą nam !


2. Chwała bądź Bogu w Trójcy Jedynemu,
Ojcu, Synowi, Duchowi Świętemu.
Jak od początku była tak i ninie
I na wiek wieków niechaj zawsze słynie.


Chrystus Wodzem, Chrystus Królem,
Chrystus, Chrystus Władcą nam !
+ + +

2012-11-10 nad Jordanem, Kana Galilejska

O jednym aspekcie świętości: szlachetna autonomia.
Wielu ludzi panicznie boi się wychylić spod dyktatu środowiska. Wielu ludzi panicznie boi się wychylić spod dyktatu większości. Wielu ludzi panicznie boi się wychylić spod dyktatu poprawności. A uzurpacje ludzkie i szatańskie wobec człowieka są potężne.
Święci to ludzie, którzy zachowali pełną autonomię wobec tych uzurpacji. Ich punktem odniesienia …
More
O jednym aspekcie świętości: szlachetna autonomia.

Wielu ludzi panicznie boi się wychylić spod dyktatu środowiska. Wielu ludzi panicznie boi się wychylić spod dyktatu większości. Wielu ludzi panicznie boi się wychylić spod dyktatu poprawności. A uzurpacje ludzkie i szatańskie wobec człowieka są potężne.

Święci to ludzie, którzy zachowali pełną autonomię wobec tych uzurpacji. Ich punktem odniesienia był Pan Bóg. Zachowali Słowo:


„Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29).
+ + +

Jestem katolem. dobrze powiedziane

Kazanie, które wygłosiłem 16.10.2011 w Parafii NSPJ w Częstochowie podczas Mszy Świętej o …
JEZUS:
,,Narażał się wielkim tego świata, narażał się ludziom władzy, wypominając im ich grzechy.

U niektórych Jego słowa i działania wywoływały wściekłość.
To działo się w sferze publicznej.
Związek Pana Jezusa ze sferą władzy uwyraźnił się także przez poddanie się wyrokom ludzkiego sądu i osądu. …
More
Kazanie, które wygłosiłem 16.10.2011 w Parafii NSPJ w Częstochowie podczas Mszy Świętej o …

JEZUS:

,,Narażał się wielkim tego świata, narażał się ludziom władzy, wypominając im ich grzechy.


U niektórych Jego słowa i działania wywoływały wściekłość.

To działo się w sferze publicznej.

Związek Pana Jezusa ze sferą władzy uwyraźnił się także przez poddanie się wyrokom ludzkiego sądu i osądu. Umarł – według procedur – w miejscu publicznym.,,
+ + +

2012-11-10 nad Jordanem, Kana Galilejska

CHWALMY JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA !
1. Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,
To nasze rycerskie hasło,
Ono nas zawsze prowadzić będzie
I świecić jak słońce jasno.
2. Naprzód przebojem młodzi rycerze,
Do walki z grzechem swej duszy,
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty,
Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy.
3. Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie
Podnosząc w górę swe czoła;
Przed nami życie rozkwita w …
More
CHWALMY JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA !

1. Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,
To nasze rycerskie hasło,
Ono nas zawsze prowadzić będzie
I świecić jak słońce jasno.

2. Naprzód przebojem młodzi rycerze,
Do walki z grzechem swej duszy,
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty,
Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy.

3. Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie
Podnosząc w górę swe czoła;
Przed nami życie rozkwita w wiośnie;
Odważnie, bo Jezus woła.
+ + +

Jestem katolem. dobrze powiedziane

Realia ewangeliczne a kult nieświętego spokoju – ks. Jacek Bałemba SDB
,,Nie trzeba się męczyć kultywowaniem powszechnie rozpowszechnianej fałszywej i nieewangelicznej koncepcji świętości rozmytej i głupio potulnej wobec kłamstwa i wobec zdrady Prawdy i zdrady Tradycji.
Pan Jezus potrzebuje ewangelicznych bojowników! Precyzyjnie: szlachetnych rycerzy. „Oto Ja was posyłam jak owce między wilkiMore
Realia ewangeliczne a kult nieświętego spokoju – ks. Jacek Bałemba SDB

,,Nie trzeba się męczyć kultywowaniem powszechnie rozpowszechnianej fałszywej i nieewangelicznej koncepcji świętości rozmytej i głupio potulnej wobec kłamstwa i wobec zdrady Prawdy i zdrady Tradycji.

Pan Jezus potrzebuje ewangelicznych bojowników! Precyzyjnie: szlachetnych rycerzy. „Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!” (Mt 10, 16).

Zaszczytem jest być rycerzem Chrystusa Króla. Nieraz rycerze odniosą rany. Ale nagroda będzie zaszczytna. Niezrównana!

Jakiż to zaszczyt: walczyć o Prawdę pod sztandarami Chrystusa Króla! Bitwa najszlachetniejsza. A zwycięstwo – pewne!

ks. Jacek Bałemba SDB
+ + +

2012-11-10 nad Jordanem, Kana Galilejska

Papież Pius XI, Miserentissimus Redemptor
„...Gdy jednak w ubiegłym wieku, a także i w naszych czasach podstępne machinacje bezbożnych ludzi doprowadziły do tego, że zaczęto się wyłamywać spod najwyższej władzy Jezusa Chrystusa i wypowiedziano otwartą wojnę Kościołowi wydając prawa oraz ustawy niezgodne z Prawem Boskim i naturalnym, gdy na publicznych zebraniach wołano: «nie chcemy, żeby On był …More
Papież Pius XI, Miserentissimus Redemptor

„...Gdy jednak w ubiegłym wieku, a także i w naszych czasach podstępne machinacje bezbożnych ludzi doprowadziły do tego, że zaczęto się wyłamywać spod najwyższej władzy Jezusa Chrystusa i wypowiedziano otwartą wojnę Kościołowi wydając prawa oraz ustawy niezgodne z Prawem Boskim i naturalnym, gdy na publicznych zebraniach wołano: «nie chcemy, żeby On był naszym Królem» (Łk 19,4), wtedy akt poświęcenia stał się jakby jednym głosem wszystkich czcicieli Bożego Serca, ostro występujących w obronie Jego chwały i dochodzących Jego praw, głosem wołającym:

Trzeba ażeby Chrystus Królował! (1 Kor 15,25). Przyjdź Królestwo Twoje!”
+ + +

2012-11-08 Jerozolima, Ein Kerem, konferencja

Pius XI, Encyklika Quas primas (6)
,,cóż może być dla nas piękniejszego lub milszego do pomyślenia jak to, że Chrystus panuje nad nami nie tylko z prawa natury, lecz także i z prawa, które Sobie nabył, mianowicie przez dzieło odkupienia ?,,More
Pius XI, Encyklika Quas primas (6)

,,cóż może być dla nas piękniejszego lub milszego do pomyślenia jak to, że Chrystus panuje nad nami nie tylko z prawa natury, lecz także i z prawa, które Sobie nabył, mianowicie przez dzieło odkupienia ?,,
+ + +

2012-11-08 Jerozolima, Ein Kerem, konferencja

Jan Paweł II:
,,stoimy wobec nadludzkiego dramatycznego zmagania między dobrem i złem, między kulturą życia i kulturą śmierci.
Jesteśmy nie tylko świadkami, ale nieuchronnie zostajemy wciągnięci w tę walkę; wszyscy w niej uczestniczymy i stąd nie możemy uchylić się od obowiązku bezwarunkowego opowiedzenia się po stronie życia,,More
Jan Paweł II:

,,stoimy wobec nadludzkiego dramatycznego zmagania między dobrem i złem, między kulturą życia i kulturą śmierci.

Jesteśmy nie tylko świadkami, ale nieuchronnie zostajemy wciągnięci w tę walkę; wszyscy w niej uczestniczymy i stąd nie możemy uchylić się od obowiązku bezwarunkowego opowiedzenia się po stronie życia,,