Clicks261
ľubica

Neztotožňujme Boha Koránu s křesťanským Bohem

Prof. Brague o obtížích muslimů s chápáním milosrdenství

Francie. Neztotožňujme Boha Koránu s křesťanským Bohem – upozorňuje prof. Rémi Brague, francouzský filosof a religionista, laureát Ceny Josepha Ratzingera. V rozhovoru pro deník Le Figaro opět obrací pozornost na obtíže, jaké mohou mít muslimové s chápáním křesťanského postoje k vraždě kněze z Rouen.

Vyjádřil se zejména k nedávného obřadu, který kostel sv. Štěpána, v němž dva mladí islamisté popravili o. Hamela, znovu otevřel pro věřící. Během liturgické slavnosti se mluvilo rovněž o odpuštění a shromáždění se modlilo za vrahy.
Odpuštění a milosrdenství jsou koncepty, kde se za stejnými slovy v křesťanství a v islámu skrývají naprosto odlišné významy – říká prof. Brague.
Bůh křesťanů nenávidí hřích, který vyvrací podstatu stvoření, avšak miluje hříšníka, kterého chce vysvobodit z jeho hříchů. Oproti tomu Bůh Koránu miluje ty, kdo mu jsou podřízeni, a nenávidí všechny, kdo v něho nevěří.
Prof. Brague připomíná, že na Západě všichni užívají křesťanské terminologie, ať jsou věřící či nikoli. Proto je pro nás obtížné přemýšlet o islámu aniž bychom tomuto náboženství podsouvali křesťanské kategorie. Totéž na druhé straně činí muslimové, pro které je křesťanství nedokonalou verzí islámu.
..................
aj kard. L. R. Burke nemá problém povedať jasne pravdu:
Kardinál Burke: “Kresťania a moslimovia neuctievajú toho istého Boha”
DEO GRATIAS p. profesor, kiežby toto hovorili všetci čo vyučujú ,hlavne všetci z duchovnej hierarchie na Slovensku a zvlášť v rádiu Lumen a v TV Lux! Naši duchovní v médiách, ktorých je často počuť majú však úplne iný názor!!!
Prečo má náboženský redaktor v rádiu Lumen lepiacu pásku na ústach, keď sa jedná o islam a pravdu …