BAH
69.5K
29:42
2013-08-08 pustelnia. ►all BAH video◄ ☺ ZDJĘCIA POWSTAŃCZE Armaty Matki Bożej ☺ źródło:christusvincit-tv.pl (publikowane za zgodą ks. Piotra) Plan spotkań 2013 /pdf/ ♫ŻYWOTY ŚWIĘTYCH PAŃSKICH♫ [Żywoty …More
2013-08-08 pustelnia.
►all BAH video◄
☺ ZDJĘCIA POWSTAŃCZE Armaty Matki Bożej ☺
źródło:christusvincit-tv.pl
(publikowane za zgodą ks. Piotra)
Plan spotkań 2013 /pdf/
♫ŻYWOTY ŚWIĘTYCH PAŃSKICH♫

[Żywoty świętych Pańskich na wszystkie dnie roku. - Wyd. 6] ♫Orędzia na Czasy Ostateczne, czyta ks. Piotr♫Słowo Boże na co dzień
Nemo potest duobus dominis servire !
KRÓLUJ NAM CHRYSTE !
biniobill
Ciekawa rzecz z tymi nowoczesnymi prawosławnymi ikonami.
nukula
Dobrze, że Ksiądz poinformował o tej zmianie, bo nie wiedziałem co się dzieje, włączam Christus vincit-tv, a tu jakaś pani mówi różaniec 🙏 . Pozdrawiam wszystkich czcicieli Chrystusa Króla.
hermina
Zwycięstwo Boga nad moją ludzką naturą
polega na tym, że nie ma we mnie ani cienia niechęci do drugiego człowieka, mimo że doznałam w życiu zawodowym bardzo wielu krzywd (mój wcześnie zmarły mąż też nie miał).
Kiedyś byłam kierowniczką, a dzisiaj po wieloletnim bezrobociu mam minimalne potrzeby.
Zawdzięczam to Bogu, który był ze mną, i JASNO (nie mam żadnych wątpliwości) dawał mi do zrozumienia …More
Zwycięstwo Boga nad moją ludzką naturą
polega na tym, że nie ma we mnie ani cienia niechęci do drugiego człowieka, mimo że doznałam w życiu zawodowym bardzo wielu krzywd (mój wcześnie zmarły mąż też nie miał).
Kiedyś byłam kierowniczką, a dzisiaj po wieloletnim bezrobociu mam minimalne potrzeby.
Zawdzięczam to Bogu, który był ze mną, i JASNO (nie mam żadnych wątpliwości) dawał mi do zrozumienia, że moje bezrobocie jest za JEGO PRZYZWOLENIEM.("mam zostać w domu i z miłością opiekować się rodziną").Nie opuścił.Znosił i znióśł wszystko od krnąbrnego "prochu", intensywnie poszukującego pracy.Udało mu się ustrzec mnie przed "pułapką" nienawiści, a nawet niechęci do komunistów itp.Piszę o tym, by może Polacy zechcieli też skorzystać z tego zwycięstwa Boga nad jedną ludzką buntowniczą naturą.Mimo tego WSZYSTKIEGO jakże daleko jestem od Pana.Dziękuję
hermina
Dużo trzeba (także modlić się ) o Intronizację.
Mariateresa11
Króluj nam Chryste
Dziekuję Ks Piotrze
8 sierpnia 1847 w Bad Ems żyd z rodu Aarona Hermann Cohen z Hamburga poznaje moc Eucharystii.
dziś towarzyszy nam z Ojczyzny Niebieskiej w Pusteli u Ks Piotra ,w Monachium ..w Hamburgu i w całym kosciele

Nawrócenie Hermana Cohena
www.milujciesie.org.pl/…/nawrocenie_herm…
ŻYCIE OJCA HERMANA
W ZAKONIE
Augustyna Marii od Najśw. Sakramentu
karmelity
Życie Ojca …More
Króluj nam Chryste
Dziekuję Ks Piotrze

8 sierpnia 1847 w Bad Ems żyd z rodu Aarona Hermann Cohen z Hamburga poznaje moc Eucharystii.
dziś towarzyszy nam z Ojczyzny Niebieskiej w Pusteli u Ks Piotra ,w Monachium ..w Hamburgu i w całym kosciele


Nawrócenie Hermana Cohena

www.milujciesie.org.pl/…/nawrocenie_herm…

ŻYCIE OJCA HERMANA

W ZAKONIE

Augustyna Marii od Najśw. Sakramentu

karmelity

Życie Ojca Hermana, w zakonie Augustyna Maryi od Najświętszego Sakramentu karmelity", przekład z francuskiego – nie zawiera nic przeciwnego wierze św. i dobrym obyczajom, przeto dla zbudowania wiernych drukowanem być może.

Kraków, dnia 31 maja 1898.

X. dr. Julian Bukowski

Cenzor ksiąg treści religijnej

L. 2794

Pozwalamy drukować

Z Konsystorza książęco Biskupiego

W Krakowie, dnia 1 czerwca 1898

X. Gawroński


w.g.

U stóp Jezusa utajonego w Najśw. Sakramencie składa tę pracę

Tłumacz

Słowo od tłumacza.

Życie O. Hermana, karmelity, którego obecnie przekład wydajemy [1], już piętnaście lat temu zostało napisane w języku francuskim przez ks. Karola Sylvain, doczekało się kilku wydań, oraz listów pochwalnych od wielu biskupów i powag kościelnych. Dotąd nie znalazło polskiego tłumacza. Nam się jednak zdało, iż od życia Hermana wieje dziwny urok, a że ten urok odczują i u nas te dusze pobożne, które nie szukają w żywotach Świętych pokarmu dla wyobraźni, ale pragną się zbudować, nauczyć i zagrzać. W zetknięciu z gorącym Apostołem Eucharystii niezawodnie i nauczą się wiele i przede wszystkim zagrzeją. Ten, który przyszedł „ogień miotać na ziemię", rozdmuchał potężny płomień w duszy nawróconego Hermana; oby niektóre serca, czytając ten życiorys, rozpaliły się miłością Jezusową; oby poznały raz więcej jak „słodkim jest Pan" dla tych, którzy Go miłują i służą mu wiernie.

Tłumacz.

Kraków 1898 r.

W Święto Imienia Jezus


www.mariateresa.ojczyzna.pl/Zycie Ojca Hermana-1.htm

Życiorys O. Augustyna był gorąco upragniony przez licznych przyjaciół jego, i zaprawdę godziło się wysławić tem dziełem Boga wspaniałego w Świętych swoich.

Życie świątobliwego zakonnika opowiedziane z talentem i z zupełną bezstronnością zajmie czytelników, ale szczególniej zbuduje i zachęci tych. co byli dalecy od Boga a utwierdzi w dobrem wierne sługi Jego, pokazując jak daleko na drodze doskonałości zajść można, gdy się było posłusznym na pierwsze wezwanie łaski? Zechciej przyjąć czcigodny Księże Kanoniku wyraz mej wdzięczności i uszanowania z jakiem pozostaję

powolnym sługą:

Br. Łukasz od św. Jana od Krzyża

Jenerał Zakonu Karm. b.

Rzym, 4 Maja 1880.

List Rafała Kalinowskiego Do o. Wacława Nowakowskiego, kapucyna Wadowice, 9 wrzesnia 1898


List Rafała Kalinowskiego do s. Emilii Rozwadowskiej w Łagiewnikach 11-go września 1898

Uroczystość Najśw. Imienia Maryi .

... Przewielebna Siostro. Niejednokrotnie zdarzało się widzieć w kaplicy naszej, jak dusze, które z drogi zbawienia były zeszły, uciekały się do nas i wołały o ratunek. Zbawca nasz, z ołtarza na nie spoglądając, goił ich rany i kierował ku gospodzie, gdzie by dobre opatrzenie znaleźć mogły. Gospodą tą - dom Waszego zgromadzenia, a Panią tej gospody - Maryja, Matka Miłosierdzia.

Jako synowi zakonu Maryi, do którego należał o. Herman, niech wolno mi będzie zwrócić do Was słowa, które on wyrzekł do córek św. Wincentego a Paulo przed wielu laty w Paryżu: "W gospodzie waszej Jezus wszędzie żyje, i życiem Jezusa wszędzie się tu oddycha: w kaplicy, w pracowniach, w ogrodzie, w izbach gościnnych, w celach waszych i w sercach waszych, a co większa - w duszach pokutnic, które przedtem wygnały Go były ze siebie, a teraz pod opiekuńczą waszą strażą, Zbawcę swego czczą w sercach swych. W posługach Marty, żyjąc u stóp Jezusa, u Jego stóp nawróconych waszych trzymacie, i w Kościele świętym pracą waszą dowodem służycie, że w Kościele, a nie gdzie indziej Jezus woła: Przyjdźcie do mnie wszyscy".

Wdzięczność Ci się należy Przewielebna Siostro, że przez Twój przekład dałaś nam go( O Hermana ) bliżej poznać.

Oby korzystać tylko chciano z twojej pracy, i oby ta praca w sercach czytających wydała owoce przez ciebie upragnione. Oby życiem o. Hermana i siostry Natalii Naryszkin zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni, że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje.

Z wyrazem czci najgłębszej


R[afał]

Herman Cohen urodził się w Hamburgu d. 10 Listopada 1820 r. z rodziców izraelitów Dawida Cohen i Rozalii Benjamin..

Po jednej lekcji u Chopena i u Zimmermanna, pani Cohen zaprowadziła syna do Liszta, ten zrazu odmówił, wymawiając się wielką liczbą lekcji, ale usłyszawszy grę Hermana, nie tylko że go przyjął za ucznia, ale za uprzywilejowanego ucznia.

***********************************

Odszedł do Pana w piątek, 20 stycznia 1871 roku.

W pismach, które zostawił znajduje się wspaniały fragment mówiący o jego poszukiwaniu szczęścia:

Przebiegłem ten świat, zobaczyłem świat, widziałem świat! I tylko jednego nauczyłem się w świecie: nie można w nim znaleźć szczęścia.

Szczęście! Aby je znaleźć, przebyłem miasta i królestwa (...). Szukałem w bogactwie, w podnieceniu grą, w pomysłach literatury romantycznej, w przygodach życia, w zaspokojeniu nieumiarkowanej ambicji. Szukałem szczęścia w sławie artysty, w towarzystwie znanych ludzi, we wszelkich przyjemnościach zmysłów i ducha. Wreszcie szukałem w wierności przyjaciół – mój Boże, gdzież ja szukałem! (...) Posłuchajcie! Znalazłem to szczęście! Posiadłem je. Z mojego serca przelewa się radość. Na czym polega szczęście? Tylko sam Bóg może ukoić tęsknotę ludzkiego serca. Maryja ofiarowała mi tajemnicę Eucharystii. I poznałem: Eucharystia jest życiem, jest szczęściem!

Nie mam już żadnej innej matki niż Matka Pięknej Miłości, Matka Eucharystii. To Ona podarowała mi Eucharystię – i Ona skradła mi serce.

Wiecie, dlaczego zostaje się mnichem? Żeby oddać tę zapoznaną miłość!


mariateresa.pl/…/130-19-lipca-