Clicks197
csk.news

Kostol Amoris Tristitia: Boris Johnson Sa „Žení“ Po TRETÍ Krát - V Katolíckej Katedrále

Britský predseda vlády a vojnový kriminálny minister Boris Johnson (56) sa „oženil“ so svojou „Katolíckou“ konkubínou Carrie Symondsovou (33) na neohlásenom svadobnom obrade 29. Mája v Lady Chapel v Katolíckej Westminsterskej Katedrále.

Downing Street spadá pod farnosť katedrály. Podľa Anglických Covid pravidiel nebolo prítomných viac ako 30 hostí, vrátane ich syna Wilfreda (1), ktorý sa narodil mimo manželstva, blízkych priateľov a rodiny.

Z Katedrály sa krátko po 13.30 h vyprevadili návštevníci. O tridsať minút neskôr, limuzína so Symondsovou dorazila na námestie pred budovou. Obrad trval pol hodiny. Polícia bola všade.

Dvojicu zosobášil Otec Daniel Humphreys, pomocný kňaz v Katedrále, ktorý minulý rok pokrstil Wilfreda v tej istej Lady Chapel.

Toto bolo Johnsonovo tretie „manželstvo“. S druhou manželkou Marinou Wheelerovou, s ktorou má štyri deti, sa rozviedol iba v roku 2020. Johnson má deti s tromi ženami, nie však so svojou prvou manželkou. Matkinho Katolicizmu sa vzdal keď bol potvrdený v Anglikánskej viere zatiaľ čo študoval na exkluzívnej Eton College (1977-82) ,

Aby mohol uzavrieť manželstvo v Katolíckom kostole, Johnson mohol mať svoje dve predchádzajúce manželstvá anulované. Niektorí eventuálne špekulovali, že tieto manželstvá mohli byť neplatné, pretože Johnson bol pokrstený ako Katolík a nikdy nepožiadal o dišpenz, aby sa mohol oženiť v Nekatolíckom prostredí.

Keďže kanonické právo pápeži a biskupi nepoužívajú v duchu milosti a viery, ale na propagovanie nespravodlivosti a odpadlíctva, takmer akýkoľvek trik by bol dosť dobrý na to, aby zákon zodpovedal zločinu.

Obrázok: Boris Johnson, © wikicommons, CC BY-SA, #newsYxtgqgzkty